Jump to content

Samsung Galaxy S5 (G900F)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Νέος κάτοχος του κινητού μου ήρθε ενημέρωση γύρω στα 20MB, κατά την εγκατάσταση είναι η πρώτη φορά που ζεστάθηκε αρκετά, (ούτε με παιχνίδια ούτε με συνεχή χρήση wifi είχα παρατηρήσει τόση θερμότητα), είναι φυσιολογικό;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

Νέος κάτοχος του κινητού μου ήρθε ενημέρωση γύρω στα 20MB, κατά την εγκατάσταση είναι η πρώτη φορά που ζεστάθηκε αρκετά, (ούτε με παιχνίδια ούτε με συνεχή χρήση wifi είχα παρατηρήσει τόση θερμότητα), είναι φυσιολογικό;

Ναι δεν είναι τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι τιποτα και μενα μου ηρθε αλλα δεν ζεσταινεται εκτος και αν το ζορισω εγω η στβν ενημερωση αν το δεις τοθεμα να επιμενει ομως περα απο το φυσιολογικο θα πρεπει να κανεις η hard reset η να δεις ποια εφαρμογη τρωει πολυ μνημη..
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!εχω ένα s5 έκδοση android 4.4.2. Το είχα δώσει σε ενα φίλο να φτιάξει κάτι στη rom (αν κατάλαβα καλα) και μου δόθηκε η δυνατότητα να επιλέξω εγω τις εφαρμογές και λειτουργίες που θα έχει το κινητό, για να λειτουργεί πιο γρήγορα!τωρα επειδή χρειάζεται να το δώσω θέλω να το επαναφέρω στο αρχικό στάδιο όπως όταν το αγόρασα.

Ευχαριστω πολυ εκ των προτέρων!

Link to comment
Share on other sites

Θα πρέπει να του περάσεις εν νέου το official λειτουργικό. Πληροφορίες για τη διαδικασία μπορείς να βρείς εδώ Πλήρης Οδηγός - Odin, Root, CWM, TWRP, Kernels, F.A.Q.
Link to comment
Share on other sites

Αν καποια στιγμη ....μακρυα απο εμας δεν ανοιγει με τιποτα η συσκευη μπορουμε να την συνδεσουμε με υπολογστη και να περασουμε την εκδοση που ειχε ?

 

Σε παλια μοντελλα θυμαμαι γινοταν .

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Αν δε μπαίνει σε download mode δε γίνεται τίποτα.
Link to comment
Share on other sites

Στο S4 όταν είχα εισερχόμενη κλήση από κάποιον έβλεπα από ποια περιοχή με παίρνει, στο S5 δεν το βλέπω αυτό, μου διαφεύγει κάποια ρύθμιση;
Link to comment
Share on other sites

Στο S4 όταν είχα εισερχόμενη κλήση από κάποιον έβλεπα από ποια περιοχή με παίρνει, στο S5 δεν το βλέπω αυτό, μου διαφεύγει κάποια ρύθμιση;

 

δεν ξέρω πάντως εμένα το βγάζει κανονικά και το σ5 και το σ3 που ειχα....

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!

 

Μιας και δεν εχω ασχοληθει με το θεμα αρκετα... Νομιζω πως εδω θα βρω την απαντηση που θελω.

Εχω παρει ενα Galaxy S5 απου Ουγγαρια (T-Mobile) και θελω να το χρησιμοποιησω σε δικτυο της Αυστριας, αλλα ειναι κλειδωμενο.

Με ενα προχειρο search που εκανα, βρηκα καποιους τροπους αλλα απαιτειται πληρωμη απο 30 μεχρι 45 ευρω για να το ξεκλειδωσω.

 

Υπαρχει καποιος free τροπος για να το κανω;

Edited by illuminati13
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλους , θέλω μια βοήθεια όποιος ξέρει να μου πει , χάλασε της δικιάς μου το s5 από τα συμπτώματα είναι λογικά μητρική πλακέτα ... ξέρει κανένας το κόστος επισκευής ?? είναι εκτός εγγυήσεις το τηλέφωνο
Link to comment
Share on other sites

Δε σε συμφέρει να αλλάξεις πλακέτα, πας γι άλλο.
Link to comment
Share on other sites

Σχεδόν τα διπλά...

Πάρε αύριο ένα τηλέφωνο στη smartec και ρώτησε τους, θα σου πουν ακριβώς.

Link to comment
Share on other sites

Νεο ΟΤΑ firmware 150ΜΒ

 

Product Code: SM-G900FZWAEUR

PDA: G900FXXU1CPJ6

CSC: G900FEUR1CPJ1

Baseband: G900FXXU1CPJ1

Bootloader: G900FXXU1CPJ6

 

Changelist: 9493471

Buildnumber: MMB29M.G900FXXU1CPJ6

Build date: Thu Oct 13 16:51:45 KST 2016

Build fingerprint: samsung/kltexx/klte:6.0.1/MMB29M/G900FXXU1CPJ6:user/release-keys

Build description: kltexx-user 6.0.1 MMB29M G900FXXU1CPJ6 release-keys

Android version: 6.0.1

Kernel version: 3.4.0-9493471

Link to comment
Share on other sites

Νεο ΟΤΑ firmware 150ΜΒ

 

Product Code: SM-G900FZWAEUR

PDA: G900FXXU1CPJ6

CSC: G900FEUR1CPJ1

Baseband: G900FXXU1CPJ1

Bootloader: G900FXXU1CPJ6

 

Changelist: 9493471

Buildnumber: MMB29M.G900FXXU1CPJ6

Build date: Thu Oct 13 16:51:45 KST 2016

Build fingerprint: samsung/kltexx/klte:6.0.1/MMB29M/G900FXXU1CPJ6:user/release-keys

Build description: kltexx-user 6.0.1 MMB29M G900FXXU1CPJ6 release-keys

Android version: 6.0.1

Kernel version: 3.4.0-9493471

Χώρα?

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Νεο ΟΤΑ firmware 150ΜΒ

 

Product Code: SM-G900FZWAEUR

PDA: G900FXXU1CPJ6

CSC: G900FEUR1CPJ1

Baseband: G900FXXU1CPJ1

Bootloader: G900FXXU1CPJ6

 

Changelist: 9493471

Buildnumber: MMB29M.G900FXXU1CPJ6

Build date: Thu Oct 13 16:51:45 KST 2016

Build fingerprint: samsung/kltexx/klte:6.0.1/MMB29M/G900FXXU1CPJ6:user/release-keys

Build description: kltexx-user 6.0.1 MMB29M G900FXXU1CPJ6 release-keys

Android version: 6.0.1

Kernel version: 3.4.0-9493471

μου ηρθε και εμενα.καλημερα

Iphone SE 32gb space grey,HUAWEI P SMART Z,iPad Pro 12,9 2017 64 GB,CAT S60 with FLIR,IPAD MINI 5 2019 64gb gray.
Link to comment
Share on other sites

Νεο ΟΤΑ firmware 150ΜΒ

 

Product Code: SM-G900FZWAEUR

PDA: G900FXXU1CPJ6

CSC: G900FEUR1CPJ1

Baseband: G900FXXU1CPJ1

Bootloader: G900FXXU1CPJ6

 

Changelist: 9493471

Buildnumber: MMB29M.G900FXXU1CPJ6

Build date: Thu Oct 13 16:51:45 KST 2016

Build fingerprint: samsung/kltexx/klte:6.0.1/MMB29M/G900FXXU1CPJ6:user/release-keys

Build description: kltexx-user 6.0.1 MMB29M G900FXXU1CPJ6 release-keys

Android version: 6.0.1

Kernel version: 3.4.0-9493471

 

μου ηρθε και εμενα σημερα χωρα γερμανια το κινητο ειναι το security patch του οκτωβριου αλλα προσεξα στην ειδοποιηση για το πισω καπακι μεγαλωσανε τα γραμματα και τ εκαναν ποιο εντονα...

Link to comment
Share on other sites

μου ηρθε και εμενα σημερα χωρα γερμανια το κινητο ειναι το security patch του οκτωβριου αλλα προσεξα στην ειδοποιηση για το πισω καπακι μεγαλωσανε τα γραμματα και τ εκαναν ποιο εντονα...

Το δικο μου ειναι Ελληνικο και μου ηρθε και μενα.λογικα πρεπει να εχει αρκετες αλλαγες. Οι αναβαθμισης ασφαλειας ηταν μικρες και γινοταν γρηγορα.Εμενα εκανε 20 λεπτα για να ολοκληρωση την εγκατασταση

Βλεπω μικροδιαφορες στην εμφανιση

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά μου έσπασε η οθόνη και όπου το πήγα μου είπαν ότι έχουν πρόβλημα με τα ανταλλακτικά γενικά της Samsung και θέλουν 10 -15 μέρες για να τους έρθει η οθόνη. Ξέρετε κάπου να το πάω που να έχει οοθον και να μην χρειαστεί να περιμένω τόσες μέρες?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά μου έσπασε η οθόνη και όπου το πήγα μου είπαν ότι έχουν πρόβλημα με τα ανταλλακτικά γενικά της Samsung και θέλουν 10 -15 μέρες για να τους έρθει η οθόνη. Ξέρετε κάπου να το πάω που να έχει οοθον και να μην χρειαστεί να περιμένω τόσες μέρες?

 

καλλιθεα πηγες καθολου?

Link to comment
Share on other sites

Ποιας χώρας η έκδοση θεωρείται ότι είναι η καλύτερη;

 

Στάλθηκε από το SM-G928F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk[

 

Καλημερα ολες ιδιες ειναι, εγω προτιμουσα απ την αρχη την Αγγλικη BTU επαιρνε πιο γρηγορα updates.

Jason the Greek
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S5 (G900F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...