Jump to content

Samsung Galaxy S5 (G900F)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

για το δακτυλικο αποτυπωμα που ξερω παντα μετα απο restart ζηταει κωδικο και μετα το βλεπει κανονικα.για τα αλλα δεν ξερω.

τελευταια εχω 2 shutdown oxi restart στο ξεκαρφωτο και με αρκετη μπαταρια.εχω και εγω 6.0.1.

 

Σκέψου αυτό με το Facebook το έχω και εγώ σε S7. 2 ενημερώσεις έχει πάρει. Στη μία δούλευε και τώρα ξανά τα ίδια.

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Iphone SE 32gb space grey,HUAWEI P SMART Z,iPad Pro 12,9 2017 64 GB,CAT S60 with FLIR,IPAD MINI 5 2019 64gb gray.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

sorry λαθος παραθεση.
Iphone SE 32gb space grey,HUAWEI P SMART Z,iPad Pro 12,9 2017 64 GB,CAT S60 with FLIR,IPAD MINI 5 2019 64gb gray.
Link to comment
Share on other sites

για το δακτυλικο αποτυπωμα που ξερω παντα μετα απο restart ζηταει κωδικο και μετα το βλεπει κανονικα.για τα αλλα δεν ξερω.

τελευταια εχω 2 shutdown oxi restart στο ξεκαρφωτο και με αρκετη μπαταρια.εχω και εγω 6.0.1.

 

Και σε εμένα μετά από restart ζητάει πάντα τον κωδικό. Και εγώ δεν έχω καταλάβει το γιατί, αλλά δεν είναι πρόβλημα.

 

Το πρόβλημα είναι ότι και το δικό μου έκανε δύο shutdown στο άσχετο και ενώ φαινόταν ότι είχα μπαταρία. Όταν το συνέδεσα στον φορτιστή η μπαταρία ήταν στο απόλυτο 0. Να σημειώσω ότι την συγκεκριμένη μπαταρία την χρησιμοποιώ 1,5 χρόνο τώρα.

Φαίνεται, το 6.01, να μετράει - αντιλαμβάνεται λάθος την στάθμη της μπαταρίας και μάλιστα όχι συνέχεια αλλά σε κάποιες περιπτώσεις.

Μυστήριο ....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, ξέρει κανείς γιατί στα Σκρουτζομαγαζα το G900F έχει 100 ευρώ παραπάνω από το "καλύτερο" G901F;

Γιατί το ένα το πουλάνε 6 καταστήματα και το άλλο 32.....

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδια.φιλαρακι θελει να παρει μεταχειρα το s5.πρεπει να προσεξει κατι?κατα καιρους εχω ακουσει για καμερα που μπλοκαρει απο το viber και διαφορα ψιλοκουλα.Ισχυει τίποτε απο αυτα τωρα?Ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδια.φιλαρακι θελει να παρει μεταχειρα το s5.πρεπει να προσεξει κατι?κατα καιρους εχω ακουσει για καμερα που μπλοκαρει απο το viber και διαφορα ψιλοκουλα.Ισχυει τίποτε απο αυτα τωρα?Ευχαριστω

Δεν υπάρχει αυτό το πρόβλημα πλέον φίλε μου.

 

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους

Έκανα αναβάθμιση εχθές από Ωμέγα ρομ σε μαρσμελοου 6 και κλείδωσε ο λογαριασμός μου στο Samsung Account. Ενώ από υπολογιστή μπαίνει κανονικά στο Samsung Account μου στο κινητό δεν μπορώ να συνδεθώ. Προσπάθησα να φλασαρο άλλη ρομ και δεν γίνετε μου γραφεί αποτυχία επεξεργασίας.

Τι μπορώ να κάνω γι αυτό? Ξέρει κάποιος ποσό θα στοίχιση να το πάω σε ένα κατάστημα να το ξεκλειδώσουν;

Link to comment
Share on other sites

Μπορουμε στο S5 με σβηστη οθονη να δειχνει την ωρα και τις ειδοποιησεις ???

Απλα στο nexus 5x που εχω υπαρχει αυτη η δυνατοτητα...

Ξερω ειναι χαρακτηριστικο της 6 αλλα δεν ειχα ασχοληθει με αυτο.

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε μια αναβάθμιση για firmware Greece (EUR) G900FXXU1CPEM_G900FEUR1CPE2_EUR

 

http://imgur.com/a/3sldA

 

Και σε εμνα και δεν ηξερα τι ειναι οταν την εβαλα...

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Κάπου διάβασα για Το φαινομενο burn in που συμβαίνει με την πάροδο του χρόνου σχεδόν σε όλες τες super amoled οθόνες τί ακριβως σημαίνει;

Η απορία μου είναι ότι στο S5 που έχω , εδω και μερικους μηνες στην οθόνη παρουσιαζονται ζώνες όπου το χρωμα φαίνεται κάπως αλλοιωμένο ειδικα απο την μεση και πανω.(το ίδιο ακριβώς ισχυει και με ενα S3 mini που έχω δώσει στον γιό μου.

Είναι πολυ πιο έντονα εμφανές στο λευκο φόντο (σαν θωλή γκρι-κιτρινωπή απόχρωση ενω αλλού πιό κάτω το λευκό ειναι "ζωντανό" και φυσικό). Αυτο ειναι που λεμε burn in και δεν διορθωνεται;

Link to comment
Share on other sites

Κάπου διάβασα για Το φαινομενο burn in που συμβαίνει με την πάροδο του χρόνου σχεδόν σε όλες τες super amoled οθόνες τί ακριβως σημαίνει;

Η απορία μου είναι ότι στο S5 που έχω , εδω και μερικους μηνες στην οθόνη παρουσιαζονται ζώνες όπου το χρωμα φαίνεται κάπως αλλοιωμένο ειδικα απο την μεση και πανω.(το ίδιο ακριβώς ισχυει και με ενα S3 mini που έχω δώσει στον γιό μου.

Είναι πολυ πιο έντονα εμφανές στο λευκο φόντο (σαν θωλή γκρι-κιτρινωπή απόχρωση ενω αλλού πιό κάτω το λευκό ειναι "ζωντανό" και φυσικό). Αυτο ειναι που λεμε burn in και δεν διορθωνεται;

Burn in ειναι να μείνει ένα κείμενο ή μια εικόνα πχ σαν σταμπα στην οθόνη

 

Στάλθηκε από το SM-G900F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Burn in ειναι να μείνει ένα κείμενο ή μια εικόνα πχ σαν σταμπα στην οθόνη

 

Στάλθηκε από το SM-G900F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Που σημαίνει ότι μάλλον κάτι άλλο θα φταιει:!:

Link to comment
Share on other sites

Στα windows 8.1 που είχα, όταν συνέδεα το S5 μέσω καλωδίου usb, στο pc μου ανοιγε κατευθειαν φάκελος και μπορουσα να μεταφερω αρχεια από και προς το τηλέφωνο ή την καρτα sd.

 

Προχθες εβαλα τα win 10 και πηγα για πρωτη φορα να μεταφέρω αρχεία μεσω usb , αλλα μάταια γιατι μου βγαζει αυτο το μήνυμα.

http://i65.tinypic.com/2iiy3xv.png

 

Να τονισω πως εαν πατησω την πρωτη επιλογη, μου λεει πως δεν μπορει να συνδεθει στη samsung ή πως καποιο προβλημα υπαρχει με το καλωδιο(που δεν υπάρχει) ή να κατεβασω καποιοα προγραμματα

http://i64.tinypic.com/insmww.png

 

Ξέρετε τι ρυθμίσεις πρεπει να κανω ωστε με το που βαζω το καλωδιο usb, να μου ανοιγει στο pc τις καρτελες του τηλεφωνου/sd οπως παλιά??

Edited by coulis

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σε όλους

να πω την εμπειρία μου ή μάλλον τον πόνο μου πλέον

κάτοχος του κινητού εδώ και 10 μήνες, είπα προχθές για πρώτη φορά να εκμεταλλευτώ τις αδιάβροχες "ικανότητες" του κινητού μου

κάνοντας μπάνιο σε μια πισίνα λέω να τραβήξω ένα βίντεο και να το βάλω και κάτω από το νερό, αφού πιέζω πίσω καπάκι και προστασία θύρας, μην τυχόν και κάτι ήταν ανοιχτό και αφού αλήθεια κάνω πολλές σκέψεις αν θα πρέπει να το δοκιμάσω αλλά λέω τι στο καλό, τόση διαφήμιση για το αδιάβροχο πιστοποίηση έ ας το βάλω

Μέγα λάθος, με το που το έβαλα περίπου 15 πόντους κάτω από το νερό και ακριβώς σε 10 δεύτερα έσβησε, άρχισε να δονίζετε σχεδόν συνεχώς και αφού έβγαλα την μπαταρία, μου ξανάνοιξε την επόμενη μέρα αλλά χωρίς πλέον να φαίνεται τίποτα στην οθόνη, λειτουργεί η αφή αλλά μαύρη μαυρίλα στην οθόνη

τι να πω ....κία μου, αλλά λες αδιάβροχο, τέλος πάντων αν δεν το χετε δοκιμάσει καλύτερα να το αποφύγετε , το δικό μου πνίγηκε !!!

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σε όλους

να πω την εμπειρία μου ή μάλλον τον πόνο μου πλέον

κάτοχος του κινητού εδώ και 10 μήνες, είπα προχθές για πρώτη φορά να εκμεταλλευτώ τις αδιάβροχες "ικανότητες" του κινητού μου

κάνοντας μπάνιο σε μια πισίνα λέω να τραβήξω ένα βίντεο και να το βάλω και κάτω από το νερό, αφού πιέζω πίσω καπάκι και προστασία θύρας, μην τυχόν και κάτι ήταν ανοιχτό και αφού αλήθεια κάνω πολλές σκέψεις αν θα πρέπει να το δοκιμάσω αλλά λέω τι στο καλό, τόση διαφήμιση για το αδιάβροχο πιστοποίηση έ ας το βάλω

Μέγα λάθος, με το που το έβαλα περίπου 15 πόντους κάτω από το νερό και ακριβώς σε 10 δεύτερα έσβησε, άρχισε να δονίζετε σχεδόν συνεχώς και αφού έβγαλα την μπαταρία, μου ξανάνοιξε την επόμενη μέρα αλλά χωρίς πλέον να φαίνεται τίποτα στην οθόνη, λειτουργεί η αφή αλλά μαύρη μαυρίλα στην οθόνη

τι να πω ....κία μου, αλλά λες αδιάβροχο, τέλος πάντων αν δεν το χετε δοκιμάσει καλύτερα να το αποφύγετε , το δικό μου πνίγηκε !!!

Φίλε μου από κάπου πήρε νερό από το πίσω καπάκι κάπου δεν πατάει καλά για δες οι δείκτες υγρασίας που έχει άλλαξαν χρώμα;

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου από κάπου πήρε νερό από το πίσω καπάκι κάπου δεν πατάει καλά για δες οι δείκτες υγρασίας που έχει άλλαξαν χρώμα;

 

που βρίσκονται αυτοί οι δείκτες;

Link to comment
Share on other sites

 

αυτός που είναι πάνω στο τηλέφωνο πίσω απ την μπαταρία είναι λευκός, πάνω στην μπαταρία δεν έχει τέτοιο δείκτη είναι μαύρο σε εκείνο το σημείο, αύριο θα το πάω στο σέρβις να δω πόσο τελικά θα με πονέσει η βουτιά, το λιγότερο απ ότι φαίνεται αλλαγή οθόνης :worry:

Link to comment
Share on other sites

αυτός που είναι πάνω στο τηλέφωνο πίσω απ την μπαταρία είναι λευκός, πάνω στην μπαταρία δεν έχει τέτοιο δείκτη είναι μαύρο σε εκείνο το σημείο, αύριο θα το πάω στο σέρβις να δω πόσο τελικά θα με πονέσει η βουτιά, το λιγότερο απ ότι φαίνεται αλλαγή οθόνης :worry:

 

Καλησπερα

Το τηλεφωνο δεν ειναι αδιαβροχο,ειναι IP67 δηλαδη απλα dustproof, και προσφερει δυνατοτητα να μην εισερθει νερο αν ειναι καλα κλεισμενα τα καπακια προστασιας.Μονο τα καινουρια s7 + s7 edge ειναι αδιαβροχα.Αλλα φαντασου κ παλι δεν ειναι για κανονικη χρηση.

Δες εδω τους δεικτες αδιαβροχοποιησης και αντοχης σε σκονη https://en.m.wikipedia.org/wiki/IP_Code

Ελπιζω να το σωσεις καπως,δοκιμασε να το βαλεις σε ρυζι.

Edited by gambitzx
Link to comment
Share on other sites

το πήγα σήμερα στο σέρβις και μου είπαν ότι είχα ραγισμένη οθόνη (πράγμα που βέβαια δεν διέκρινα εγώ) οπότε ίσως από εκεί να μπήκε το νερό. Αλλαγή οθόνης 160€ και ξανά μακρυά από το νερό !!!
Link to comment
Share on other sites

το πήγα σήμερα στο σέρβις και μου είπαν ότι είχα ραγισμένη οθόνη (πράγμα που βέβαια δεν διέκρινα εγώ) οπότε ίσως από εκεί να μπήκε το νερό. Αλλαγή οθόνης 160€ και ξανά μακρυά από το νερό !!!

 

Εγω δεν θα εμπιστευομουν κανενα κινητο μεσα σε νερο .

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

το πήγα σήμερα στο σέρβις και μου είπαν ότι είχα ραγισμένη οθόνη (πράγμα που βέβαια δεν διέκρινα εγώ) οπότε ίσως από εκεί να μπήκε το νερό. Αλλαγή οθόνης 160€ και ξανά μακρυά από το νερό !!!

Σκέψου το ενδεχόμενο αφού ζητάνε 160 € αν μπορείς να βάλεις κάποιο ποσό ακόμα και να πάρεις κάτι καλύτερο. Απλά μια σκέψη μοιράζομαι.

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S5 (G900F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...