Jump to content

Samsung Galaxy S5 (G900F)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και εδώ η αναβάθμιση κύλησε νερό χωρίς πρόβλημα και δεν έκανα επαναφορά ρυθμίσεων, ούτε πριν αλλά ούτε και μετά. Όλα τα αππς τρέχουν θαυμάσια αν και τους έκλεισα όλες τις άδειες πρόσβασης.

 

Δυστυχώς η γοογλε αποφάσισε να μην συμπεριλάβει επιλογή για να αποτρέπει την πρόσβαση στο internet ανά αππ, άρα αυτό είναι και η μόνη έλλειψη, για την χρήση που κάνω (χωρίς ροοτ).

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

Και σε μενα κανενα προβλημα .Οταν ανογω την οθονη που την φωτεινοτητα την εχω στο max παντα νομιζω χωρις να ειναι προβλημα οτι εχει μια ελαχιστη καθυστεριση να ερθει στο 100% η φωτεινοτητα.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,κ γω σημερα περασα την 6.0.1 διχως επαναφορα ουτε πριν ουτε μετα.Ολα φαινονται πολυ καλα πιο ομαλο και πιο σταθερο.Φυσικα για να δουμε πρεπει να περασουν μερικες μερες.Το μονο που μου φανηκε λιγο ο ηχος κλειδωματος πιο ησυχος.κατα τα αλλα περιμενω να δω και αυτονομια .εκδοση φασματος G900FXXU1CPC9
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω το S5 εδω και δύο χρόνια. Στην αρχή όλα καλά με την οθόνη...

Τον τελευταίο καιρό όμως παρατήρησα ότι απο την μέση περίπου και πάνω μου εμφανίζει μια σκιά (σαν γκρίζο).

Αυτό είναι πολύ πιο έντονο όταν η σελίδα είναι άσπρη.:!:

Δυστιχως δεν είναι το μόνο samsung που το παρουσιαζει αυτό αλλά και το S3 mini που είχα και το έδωσα στον γιό μου.....ενώ στην αρχη όλα καλα με τον καιρό αρχισε να "ξεθωριάζει" το άσπρο απο την μισή και πάνω.

Εχει παρουσιαστεί και σε κανένα άλλο αυτό το φαινόμενο και αν ναι τί φταίει? :worry:

Link to comment
Share on other sites

Για να σου παρουσίασαν το ιδιο προβλημα κ οι δυο συσκευες και στο ιδιο σημείο, σημαίνει πως τις αφηνεις στο ιδιο ακριβως σημειο και καποια στιγμη τις βαραει ο ηλιος ή πεφτει μεσω διάθλασης το φως απο καποιο αλλο πλαστικό.

 

Μπορει να σου φανει περιεργο, αλλα θα σου πω, πως σε εναν φίλο, του ειχε αλλοιωθει το πλαστικό τζαμάκι και το εσωτερικο χρωμα από το κοντερ του scooter του, και δεν ηξερε ουτε αυτος ουτε η αντιπροσωπεία, γιατι γινόταν αυτο το πραγμα.

Τελικά ανακάλυψε, οτι στο παρκινγκ της δουλειας του, για καποιες συγκεκριμενες ωρες, οι ακτινες του ηλιου , διαπερνουσαν την (noname και φθηνη) ζελατινα και χτυπαγαν στο κοντερ.

Του το αλλαξαν 2 φορες επειδη ηταν στην εγγυηση.

Την τριτη φορα που εβαλε την "μαμα" ζελατινα, ενω εχει περασει ενας χρονος και ο ηλιος βαραει μεσω ζελατινας το καντραν, αυτο δεν εχει αλλοιωθει..

 

Αυτα τα εγραψα για να δεις τι σημαίνει ποιότητα των υλικων

Edited by coulis

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Τό σκέφτηκα ότι μπορει να συνέβαινε και αυτο. :)

 

Το παράξενο είναι που και τα δύο τα ειχω σε original θήκες στο s3 mini αυτη που καλύπτει εντελως την οθόνη και στο s5 να κλεινει εχοντας την εκτεθιμένη μόνο στο παράθυρο ζελατίνης.

 

Για να καταλάβεις αυτό είναι ενα ομοιομορφο ελαφρύ κιτρινωπό γκρί απο την μέση και σχεδον μέχρι πανω, ενω εντελως στο απάνω μερος επανέρχεται το κανονικο φυσικό χρώμα :)

Link to comment
Share on other sites

καλημερα, εχω ενα S5 με marshmallow και απο εχτες κάνει το εξης κουφό πρόβλημα στο WiFi: δεν δείχνει κανένα αποθηκευμένο δίκτυο που έχω, ενω συνδέεται κανονικά στα wifi που ειχα αποθηκεύσει. Όταν βρεθω σε χώρο με ήδη αποθηκευμένο δίκτυο, μπαίνει κανονικά, αλλα στη λίστα δεν μου το δείχνει σαν saved, αλλα σαν secure και οταν πατησω πάνω ζητάει τον κωδικό (ενω είναι ήδη συνδεδεμένο). Δεν μπορώ επίσης να σβήσω το δίκτυο, αφου δεν το βλέπει σαν αποθηκευμένο.....

Το έχει συναντήσει κανένας αυτό το προβλημα;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω το S5 εδω και δύο χρόνια. Στην αρχή όλα καλά με την οθόνη...

Τον τελευταίο καιρό όμως παρατήρησα ότι απο την μέση περίπου και πάνω μου εμφανίζει μια σκιά (σαν γκρίζο).

Αυτό είναι πολύ πιο έντονο όταν η σελίδα είναι άσπρη.:!:

Δυστιχως δεν είναι το μόνο samsung που το παρουσιαζει αυτό αλλά και το S3 mini που είχα και το έδωσα στον γιό μου.....ενώ στην αρχη όλα καλα με τον καιρό αρχισε να "ξεθωριάζει" το άσπρο απο την μισή και πάνω.

Εχει παρουσιαστεί και σε κανένα άλλο αυτό το φαινόμενο και αν ναι τί φταίει? :worry:

 

Στο δικό μου ξεκίνησε να εμφανίζει την σκιά στη μέση στους πρώτους μήνες που το πήρα (καινούργιο). Μετά από λίγο διάστημα η σκιά μετακινήθηκε στο κάτω μέρος. Μετά η οθόνη άρχισε να σβήνει μόνη της και να μην επανέρχεται και στο τέλος κάηκε.

 

Άμεση αντικατάσταση σε 1,5 ώρα από Smartec χωρίς κόστος λόγω εγγύησης. Από τότε (1 χρόνος περίπου) όλα άψογα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ήθελα να ρωτήσω κατ δεν ξέρω αν έχει απαντηθεί?

Έχω το s5 plus είναι πολύ καλό αλλά στις γωνίες έχει ξεβαψει χωρίς να μου πέσει όμως αν το πάω smartec θα μου το αλλάξουν?

 

Στάλθηκε από το SM-G901F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ήθελα να ρωτήσω κατ δεν ξέρω αν έχει απαντηθεί?

Έχω το s5 plus είναι πολύ καλό αλλά στις γωνίες έχει ξεβαψει χωρίς να μου πέσει όμως αν το πάω smartec θα μου το αλλάξουν?

 

Στάλθηκε από το SM-G901F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τι ερωτήσεις είναι αυτές... Φυσιογνωμία φθορά είναι, δεν είναι θέμα λειτουργικό για να στο αλλάξουν...

 

Στάλθηκε από το SM-G900F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι το καταλαβαίνω έχω αλλάξει 100 τηλέφωνα αλλά αυτό φαίνεται ελαττωματικό δεν είναι κάτι που προκάλεσε ο χρήστης

 

Στάλθηκε από το SM-G901F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

καλημερα, εχω ενα S5 με marshmallow και απο εχτες κάνει το εξης κουφό πρόβλημα στο WiFi: δεν δείχνει κανένα αποθηκευμένο δίκτυο που έχω, ενω συνδέεται κανονικά στα wifi που ειχα αποθηκεύσει. Όταν βρεθω σε χώρο με ήδη αποθηκευμένο δίκτυο, μπαίνει κανονικά, αλλα στη λίστα δεν μου το δείχνει σαν saved, αλλα σαν secure και οταν πατησω πάνω ζητάει τον κωδικό (ενω είναι ήδη συνδεδεμένο). Δεν μπορώ επίσης να σβήσω το δίκτυο, αφου δεν το βλέπει σαν αποθηκευμένο.....

Το έχει συναντήσει κανένας αυτό το προβλημα;

 

Κανένας να προτείνει κάτι παιδια;

Link to comment
Share on other sites

Κανένας να προτείνει κάτι παιδια;

Κάνε μια επαναφορά να είσαι σίγουρος...

 

Στάλθηκε από το SM-G900F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση, αλλά επειδή δεν είναι δικό μου το τηλέφωνο, θα ήθελα να το αποφύγω (καθώς ο κάτοχος δεν θέλει με τίποτα να κάνει επαναφορά)
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση, αλλά επειδή δεν είναι δικό μου το τηλέφωνο, θα ήθελα να το αποφύγω (καθώς ο κάτοχος δεν θέλει με τίποτα να κάνει επαναφορά)

Ας μείνει με το θεματάκι τότε, σιγά απλά θα βάζει τον κωδικό πάλι, δεν είναι τόσο πρόβλημα

 

Στάλθηκε από το SM-G900F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Έχω και εγώ το ίδιο πρόβλημα, αλλά δεν έχω πειραματιστεί. Δεν θεωρώ ότι στην παρούσα φάση είναι ιδιαίτερο πρόβλημα, αν και είναι εκνευριστικό. Ευελπιστώ ότι θα το διορθώσουν με καμιά ενημέρωση. Πάντως, θα ήταν ενδιαφέρον να δούμε πόσοι το αντιμετωπίζουν.
Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα είναι ότι δεν μπορείς να σβήσεις σύνδεση, για παράδειγμα αν κολλήσει κάτι και πρέπει να κανεις forget την σύνδεση και να ξαναμπεις, δεν μπορείς...
Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα είναι ότι δεν μπορείς να σβήσεις σύνδεση, για παράδειγμα αν κολλήσει κάτι και πρέπει να κανεις forget την σύνδεση και να ξαναμπεις, δεν μπορείς...

Λες να φταίει κάνα greek GWPA finder;

Link to comment
Share on other sites

Παπάδες αφού έστρωσε η 6.0.1 https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160628/6ad422421d5ea20837fb564388476a39.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G900F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παπάδες αφού έστρωσε η 6.0.1 https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160628/6ad422421d5ea20837fb564388476a39.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G900F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

3 ωρες και 40 λεπτα οθονη;παρα πολυ,και εισαι ακομα στο 50%.τι εκανες για να στρωσει η 6.0.1;φορας καποιο προγραμμα για εξοικονομηση;εμενα που δεν εκανα επανεκινησεις κτλ,βγαζει 3 μερες αναμονη και 1ωρα κ 47 λεπτα οθονη και ειμαι στο 38%

Link to comment
Share on other sites

3 ωρες και 40 λεπτα οθονη;παρα πολυ,και εισαι ακομα στο 50%.τι εκανες για να στρωσει η 6.0.1;φορας καποιο προγραμμα για εξοικονομηση;εμενα που δεν εκανα επανεκινησεις κτλ,βγαζει 3 μερες αναμονη και 1ωρα κ 47 λεπτα οθονη και ειμαι στο 38%

 

μπα απλο ρουτ ειναι για να σβησω τις ********, απλα ετσι πηγε αυτην την φορα

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας. Αντιμετοπίζω το εξης πρόβλημα με το τηλέφωνο μετά τις τελευταίες αναβαθμίσεις: η μπαταρία κάνει πολλές ώρες για να φορτίσει! Εκεί που φόρτιζε σε 1,5 με 2 ώρες περίπου, τώρα το λιγότερο που θέλει είναι 5 ώρες. Έχω κάνει επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων, έχω εγκαταστήσει όλες τις ενημερώσεις, αλλά το τίποτα. Όσον αφορά τη χρήση του κινητού είμαι πολύ ευχαριστημένη από το πόσο διαρκεί η μπαταρία καθώς το κινητό τον Αύγουστο θα γίνει 2 χρονών.. Το μόνο πρόβλημα είναι η φόρτιση και παρουσιάστηκε μετά τη νέα αναβάθμιση λογισμικού... Μήπως να το πάω στην εταιρεία πριν λήξη η εγγύήση;
Link to comment
Share on other sites

Τσέκαρες ότι ο φορτιστής είναι καλός; δηλαδή το usb να είναι καλά τοποθετημενο στην υποδοχή, όπως και ο φορτιστής να είναι ολόκληρος μέσα στην μπριζα....

 

Στάλθηκε από το SM-G900F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S5 (G900F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...