Jump to content

Samsung Galaxy S5 (G900F)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εμένα στην 6.0.1 σταμάτησε να μου λεει για το καπάκι φορτισης κ ξεκίνησε να μου λεει για το πισω καπακι του κινητου

 

====

Στάλθηκε με το Tapatalk, χρησιμοποιώντας το δεξί μου δάχτυλο.

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

Εμένα στην 6.0.1 σταμάτησε να μου λεει για το καπάκι φορτισης κ ξεκίνησε να μου λεει για το πισω καπακι του κινητου

 

====

Στάλθηκε με το Tapatalk, χρησιμοποιώντας το δεξί μου δάχτυλο.

 

Το ξανακοιταξα κι λεει και σε μενα για ελεγχο καλυματος μπαταριας!!!!

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα στην 6.0.1 σταμάτησε να μου λεει για το καπάκι φορτισης κ ξεκίνησε να μου λεει για το πισω καπακι του κινητου

 

Διόρθωση

Όταν βγάζω τον φορτιστή, δεν μου βγάζει πια το μήνυμα για το πορτάκι.

Το μήνυμα που ανέφερα πιο πάνω (στην παράθεση), μου το βγάζει όταν κάνω power on το τηλέφωνο.

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Διόρθωση

Όταν βγάζω τον φορτιστή, δεν μου βγάζει πια το μήνυμα για το πορτάκι.

Το μήνυμα που ανέφερα πιο πάνω (στην παράθεση), μου το βγάζει όταν κάνω power on το τηλέφωνο.

 

Σωστα...Εγω το δοκιμασα με επανεκκινηση και το εκανε ετσι .

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και απο εμενα. Η μπαταρια του κινητου μου (αν και 2 ετων) χωρις να χρησιμοποιησω δεδομενα / wifi μπορει να κρατησει και 2 μερες με normal χρηση. Αν ενεργοποιησω wifi ομως την αδειαζει αμεσως. Π.χ. Σημερα απο το πρωι δεν ειχα χρησιμοποιησει καθολου δεδομενα / wifi και η μπαταρια ηταν στο 73%. Μολις ανοιξα wifi και μπηκα στο internet μεσα σε 15 λεπτα ειχε παει στο 55%. Ειναι φυσιολογικο αυτο? Δηλαδη με 2 ωρες wifi τελειωνει η μπαταρια?
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως λύση για το πρόβλημα που έχω γράψει, παρά τα συνεχή Hard reset, ακόμα δεν έχω βρει.

 

SM-G935F

Link to comment
Share on other sites

Σωστα...Εγω το δοκιμασα με επανεκκινηση και το εκανε ετσι .

 

οκ ενταξει και μενα ετσι ειναι μαλλον σε ολους θα εγινε αυτο να σας κανω και μια ερωτηση ακομα? καθε φορα που κλεινει το κινητο και ξαναανοιγει το κινητο πρασινιζει η οθονη δειχνει κατι γραναζια να γυριζουν και και λεει android is starting optimizing apps 1 απο 1 και μετα απο λιγο ανοιγει να βαλω το pin σε εσας συμβαινει αυτο.?

Link to comment
Share on other sites

οκ ενταξει και μενα ετσι ειναι μαλλον σε ολους θα εγινε αυτο να σας κανω και μια ερωτηση ακομα? καθε φορα που κλεινει το κινητο και ξαναανοιγει το κινητο πρασινιζει η οθονη δειχνει κατι γραναζια να γυριζουν και και λεει android is starting optimizing apps 1 απο 1 και μετα απο λιγο ανοιγει να βαλω το pin σε εσας συμβαινει αυτο.?

 

Μολις δοκιμασα επανεκκινηση αλλα μετα το λογοτυπο μου ζηταει Pin χωρις τα αλλα που λες .

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Μολις δοκιμασα επανεκκινηση αλλα μετα το λογοτυπο μου ζηταει Pin χωρις τα αλλα που λες .

 

εμενα ετσι λεει πρωτα που σου ειπα και μετα μου ζηταει πιν στην εικονα ετσι ακριβως ειναι αλλα λεει optimizing apps 1 from 1 εσυ γιαννη εχεις καθολου εφαρμογες στην sd γιατι εγω εχω λες να φταιει αυτό?

Link to comment
Share on other sites

εμενα ετσι λεει πρωτα που σου ειπα και μετα μου ζηταει πιν στην εικονα ετσι ακριβως ειναι αλλα λεει optimizing apps 1 from 1 εσυ γιαννη εχεις καθολου εφαρμογες στην sd γιατι εγω εχω λες να φταιει αυτό?

 

 

 

Αυτό κανονικά το κάνει είτε μέσα από αναβάθμιση λογισμικού η αναβάθμιση σε θέμα ενημέρωσεων ασφαλείας.

 

 

Sent from my iPod touch using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτό κανονικά το κάνει είτε μέσα από αναβάθμιση λογισμικού η αναβάθμιση σε θέμα ενημέρωσεων ασφαλείας.

 

 

Sent from my iPod touch using Tapatalk

 

Ετσι ακριβως...Μηπως κατεβηκε αλλα δεν εγκαταστατηκε σωστα η τελευταια αναβαθμιση ?

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Ετσι ακριβως...Μηπως κατεβηκε αλλα δεν εγκαταστατηκε σωστα η τελευταια αναβαθμιση ?

 

δεν ξερω μεσω OTA εγινε η ενημερωση..!

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω μεσω OTA εγινε η ενημερωση..!

 

Πολύ φοβάμαι ότι θα χρειστεις hard reset ...

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Εχει μπλοκαρει το μυαλο μου...Πως κανουμε αυτοματη αποριψη κλισεων με αποκρυψη παιδια ?

 

Ευχαριστω.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Εχει μπλοκαρει το μυαλο μου...Πως κανουμε αυτοματη αποριψη κλισεων με αποκρυψη παιδια ?

 

Ευχαριστω.

 

πηγαινεις κλησεις μετα τις 3 γραμμουλες ρυθμισεις κληση απορριψη κλήσης λιστα αυτοματης απορριψης και τικαρεις το αγνωστο. καντο και μια δοκιμη μετα γιατι ειμαι 90% σιγουρος.

Link to comment
Share on other sites

πηγαινεις κλησεις μετα τις 3 γραμμουλες ρυθμισεις κληση απορριψη κλήσης λιστα αυτοματης απορριψης και τικαρεις το αγνωστο. καντο και μια δοκιμη μετα γιατι ειμαι 90% σιγουρος.

Ευχαριστω αλλα μετα το λιστα απόρριψης βγαζει επιλογες "Αγνωστο" και είναι κλικαρισμενο αλλα δεχομαι κλισεις με απορριψη.

 

Διορθωση:

 

Γινεται ετσι να μην δεχομαι κλισεις με απορριψη αλλα μετα μου ερχεται sms ότι με καλεσαν ενώ ημουν κατειλημενος .Αυτό γινετια να μην ερχεται sms ?

Edited by Γιάννης

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω αλλα μετα το λιστα απόρριψης βγαζει επιλογες "Αγνωστο" και είναι κλικαρισμενο αλλα δεχομαι κλισεις με απορριψη.

 

Διορθωση:

 

Γινεται ετσι να μην δεχομαι κλισεις με απορριψη αλλα μετα μου ερχεται sms ότι με καλεσαν ενώ ημουν κατειλημενος .Αυτό γινετια να μην ερχεται sms ?

 

οκ γιατι και εγω το δοκιμασα και δεν χτυπαει το τηλεφωνο με πεταει κατηλειμμενο για το αλλο που ρωτας για να ερχεται ετσι νομιζω εισαι στη vodafone οπως και να χει ειναι θεμα με την προωθηση κλησης για αυτο θα πας παλι οπως πηγες για ρυθμισεις αλλα τωρα δεν πας απορριψη πας περισσοτερες ρυθμισεις και πατας περιμενεις αν σου βγαλει σφαλμα σιμ πηγαινε καπου που να πιανεις καλο σημα και ξαναδοκιμασε και μετα μολις ανοιξει το μενου πας προωθηση κλησης φωνητικη κληση και αν το προωθηση οταν κατειλημμενο εχει ενα νουμερο απο κατω αντι για απενεργοποιηθηκε πατας μεσα και μετα απενεργ. και το ιδιο θα κανεις και στο απο κατω που λεει προωθηση οταν αναπαντητη και θα εχει νουμερο απο κατω μονο το οταν ειναι εκτος δικτυου

Edited by ApostolisT19
Link to comment
Share on other sites

οκ γιατι και εγω το δοκιμασα και δεν χτυπαει το τηλεφωνο με πεταει κατηλειμμενο για το αλλο που ρωτας για να ερχεται ετσι νομιζω εισαι στη vodafone οπως και να χει ειναι θεμα με την προωθηση κλησης για αυτο θα πας παλι οπως πηγες για ρυθμισεις αλλα τωρα δεν πας απορριψη πας περισσοτερες ρυθμισεις και πατας περιμενεις αν σου βγαλει σφαλμα σιμ πηγαινε καπου που να πιανεις καλο σημα και ξαναδοκιμασε και μετα μολις ανοιξει το μενου πας προωθηση κλησης φωνητικη κληση και αν το προωθηση οταν κατειλημμενο εχει ενα νουμερο απο κατω αντι για απενεργοποιηθηκε πατας μεσα και μετα απενεργ. και το ιδιο θα κανεις και στο απο κατω που λεει προωθηση οταν αναπαντητη και θα εχει νουμερο απο κατω μονο το οταν ειναι εκτος δικτυου

 

Ευχαριστω πολύ.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. έχω πρόβλημα με το μοτίβο κλειδώματος του κινητού μου. Προσπαθούσα να βάλω το μοτίβο μου και το έβγαζε λάθος. Στη συνέχεια μου ζήτησε το pin που και αυτό δεν υπήρχε περίπτωση να το έχω βάλει λάθος γιατί το θυμάμαι και πάλι όμως το έβγαζε λάθος. Τελικά χρησιμοποίησα τα στοιχεία μου στην Google και κατάφερα να το ξεκλειδώσω. Τώρα όμως που προσπαθώ να ρυθμίσω ένα καινούργιο μοτίβο ή ένα καινούργιο pin μου ζητάει να βάλω πρώτα τα παλιά τα οποία πάλι δεν τα αναγνωρίζει. Υπάρχει περίπτωση να γίνει κάτι χωρίς να χρειαστεί να κάνω hard reset; Σας ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλημέρα.

Εδώ και καιρό έχω παρατηρήσει ένα πρόβλημα στο κινητό καθώ βάζω ράδιο είτε από κάποιο app η απο τον browser(chrome) και μόλις κλείσει η οθόνη του τότε κλείνει και το ράδιο μετά απο 1 λεπτο περίπου. Εχώ την Marshmallow. Λέτε να φταίει η έκδοση γιατί παλιά δεν είχα τετοιο πρόβλημά.Έχει αντιμετωπισει κάποιος το ίδιο πρόβλημα;

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Εδώ και καιρό έχω παρατηρήσει ένα πρόβλημα στο κινητό καθώ βάζω ράδιο είτε από κάποιο app η απο τον browser(chrome) και μόλις κλείσει η οθόνη του τότε κλείνει και το ράδιο μετά απο 1 λεπτο περίπου. Εχώ την Marshmallow. Λέτε να φταίει η έκδοση γιατί παλιά δεν είχα τετοιο πρόβλημά.Έχει αντιμετωπισει κάποιος το ίδιο πρόβλημα;

Ευχαριστώ.

Πήγαινε στις ρυθμίσεις στην μπαταρία και βγάλε την εφαρμογή που ακούς ράδιο από την λίστα που λέει optimize battery γιατί την κάνει autokill.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Έχω κάνει root το κινητό και ήθελα να βάλω μια βάλω μια recovery χωρίς όμως να πρέπει να αλλάξω την Rom μου, είναι εφικτό;; θέλω να τρέξω xposed για αυτό. Ευχαριστώ προκαταβολικά!

 

Στάλθηκε από το SM-G900F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

---------------

 

https://www.redball.gr = Από οπαδούς, για οπαδούς, μπες στην Γαύρικη παρέα σήμερα!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Έχω κάνει root το κινητό και ήθελα να βάλω μια βάλω μια recovery χωρίς όμως να πρέπει να αλλάξω την Rom μου, είναι εφικτό;; θέλω να τρέξω xposed για αυτό. Ευχαριστώ προκαταβολικά!

 

Στάλθηκε από το SM-G900F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Kαλησπερα,ναι μπορεις,φλασαρε τη TWRP recovery.

Jason the Greek
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι από εμένα παιδιά, μια βοήθεια οποίο ξέρει..

Μου έδωσαν δώρο ένα κινητό από Αυστραλία και στις ρυθμίσεις λέει ότι είναι το sm-g900f.. Σαν firmware έχει το

G900fxxu1bod3.. Είναι όμως η έκδοση λολιποπ και δεν μου βγαζει οτα το κινητό, ούτε αναβάθμιση από Kies.. Δοκίμασα λοιπόν να φλασαρω μια από Odin.. Όταν όμως μπαίνω σε download mode βλέπω τη γλώσσα σε Κορεατικα και μου λέει ότι είναι το sm-g900s μοντέλο.. Και το φλασαρισμα αποτυγχάνει.. Επίσης κατέβασα το Samsung info και λέει ότι φτιάχτηκε στη νότιο Κορέα, στο product name λέει not active και ότι επίσης είναι Ρουταρισμενο.. Κατεβασα και το cpuz και είναι η έκδοση με τον snapdragon.. Το κουτί πάνω μου λέει ότι είναι η έκδοση με τον εξινος που είναι προφανώς λάθος, αλλά μου το έδωσαν ανοιγμενο οπότε υποθέτω δεν είναι το δικό του κουτί.. Γενικά πρέπει να του φλασαραν άλλο firmware από το αρχικό για να δουλεύει στα ευρωπαϊκά δίκτυα...Η ερώτηση μου λοιπόν είναι πως θα το αναβαθμίσω σε Android 6 χωρίς να το μπρικαρω.. Ποια είναι δηλαδή η έκδοση που πρέπει να περάσω?

Οποιαδήποτε βοήθεια ευπρόσδεκτη, ευχαριστώ εκ των προτέρων παιδιά

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S5 (G900F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...