Jump to content

Samsung Galaxy S5 (G900F)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στης κόρης μου το 5, τρώει σαν νερό την μπαταρία.

Της πήρα καινούρια, πάλι τα ίδια... Έχω το τελευταίο update, με security Αυγούστου, BTU έκδοση.

 

Ψάχνω με το gsam, αλλά πέραν του κλασικού android system, δεν βρίσκω κάτι άλλο...

Μιλάμε ότι πέφτει με 10-12 % ανά ώρα, με σβηστη οθόνη χωρίς καν να το πειράζεις!!!

 

SM-G935F

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

Στης κόρης μου το 5, τρώει σαν νερό την μπαταρία.

Της πήρα καινούρια, πάλι τα ίδια... Έχω το τελευταίο update, με security Αυγούστου, BTU έκδοση.

 

Ψάχνω με το gsam, αλλά πέραν του κλασικού android system, δεν βρίσκω κάτι άλλο...

Μιλάμε ότι πέφτει με 10-12 % ανά ώρα, με σβηστη οθόνη χωρίς καν να το πειράζεις!!!

 

SM-G935F

 

 

 

Μήπως ένα wipe cache και μετά hard reset να βοηθούσε . Επίσης παίζει ρόλο τι εφαρμογές έχει που μπορεί να παίζουν στο παρασκήνιο.

 

 

Sent from my iPod touch using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έκανα hard reset, και μετά στήσιμο από την αρχή. Στη συνέχεια έβαλα μόνο 2 εφαρμογές το Viber και το gsam. Μόνο αυτές έχω και δεν φαίνεται αυτές να δημιουργούν πρόβλημα

 

SM-G935F

Link to comment
Share on other sites

Έκανα hard reset, και μετά στήσιμο από την αρχή. Στη συνέχεια έβαλα μόνο 2 εφαρμογές το Viber και το gsam. Μόνο αυτές έχω και δεν φαίνεται αυτές να δημιουργούν πρόβλημα

 

SM-G935F

Γενικά κοίτα να απενεργοποιησεις εφαρμογές άχρηστες που έχει από τη μάνα του, βάλε τα δίκτυα σε 2G για να έχει πάντα σήμα και να μην ψάχνει ( έτσι τα έχω και εγώ και όταν θέλω Internet τα αλλάζω σε 4G). Αν και S7 έχω μόνο αυτά ενεργοποιημενα στο Quick menu και δοκίμασε πως θα πάει. https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160908/cd89a0dc13fcdb49cae87d1a7318c2d1.jpg

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

καλησοπέρα παιδια.μια βοηθεια.έκανα hard reseat αλλα κολλαει στο λογοτυπο Samsung στην εναρξη και δεν μπαινει μεσα.τι μπορω να κάνω για να ξεκολλήσει ?
Link to comment
Share on other sites

καλησοπέρα παιδια.μια βοηθεια.έκανα hard reseat αλλα κολλαει στο λογοτυπο Samsung στην εναρξη και δεν μπαινει μεσα.τι μπορω να κάνω για να ξεκολλήσει ?

 

Απ οτι θυμαμαι, το λογοτυπο Samsung στην εναρξη μενει κανα 10λεπτο

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Απ οτι θυμαμαι, το λογοτυπο Samsung στην εναρξη μενει κανα 10λεπτο

 

Σωστα....το κραταει αρκκετα.

Link to comment
Share on other sites

Γενικά κοίτα να απενεργοποιησεις εφαρμογές άχρηστες που έχει από τη μάνα του, βάλε τα δίκτυα σε 2G για να έχει πάντα σήμα και να μην ψάχνει ( έτσι τα έχω και εγώ και όταν θέλω Internet τα αλλάζω σε 4G). Αν και S7 έχω μόνο αυτά ενεργοποιημενα στο Quick menu και δοκίμασε πως θα πάει. https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160908/cd89a0dc13fcdb49cae87d1a7318c2d1.jpg

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Μάλλον έφταιγε η αυτόματη φωτεινότητα, όσο περίεργο κι αν ακούγεται!!!

Το έχω υπό παρακολούθηση

 

SM-G935F

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον έφταιγε η αυτόματη φωτεινότητα, όσο περίεργο κι αν ακούγεται!!!

Το έχω υπό παρακολούθηση

 

SM-G935F

Μαζί με την φωτεινότητα και αν κάνεις όσα σου είπα δεν θα έχει καμία σχέση η μπαταρία.

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τελικά, πάλι άρχισε τα drain, ψάχνω λύση, δε.δεν Βρίσκω τίποτα γραμμένο πουθενά. Έβγαλα μέχρι και την sd, έκανα ξανά στήσιμο από την αρχή. Αλήθεια, άλλοι δεν έχουν τέτοια θέματα;

Η πλάκα είναι ότι στα στατιστικά της μπαταρίας, η οθόνη τρώει 2%, το android system 1 κλπ κλπ...

Δηλαδή πέφτει μόνη της και δεν μπορώ να βρω ούτε από το gsam, τί την τρώει και πέφτει χωρίς ανοιχτό 10% την ώρα!!!

 

SM-G935F

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα σας.

Στο τηλεφωνο μου G900F, μετα από την αναβαθμηση σε android 6.0.1 και marshmallow, εχω παρατηρήσει πως έχει δυσκολία στα να πιασει φουλ σημα κινητης τηλεφωνιας κ τις περισσοτερες φορες ειναι εκτος δικτυου. Συμβαινει σε περιοχη που είχε και εχει σημα.

1)Πέρασα απο την Wind (μπας και κανουν αναβαθμιση σε καμοια κεραια) και μου ειπαν πως δεν υπαρχει κανενα προβλημα στην περιοχή μου.

2)Εκανα επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων, μπας και έφταιγε το τηλ που ηταν "φορτωμένο", αλλα παλι τα ίδια.

3)Σημερα πέρασα και απο ενα καταστημα wind να μου αλλαξουν την sim, αλλα και παλι τίποτα.

 

Υπάρχει περιπτωση να ειναι λογω της αναβαθμησης 6.0.1 και marshmallow?

 

Το τηλεφωνο δεν ειναι "πειραγμενο" κ δεν ειχα ποτε προβλημα.

 

Μετά από αυτα που ανέφερα πιο πάνω, πηγα το τηλεφωνο στη σαμσουνγκ, μπας και εντοπισουν το προβλημα. Τους ειπα οτι εκανα την αναβαθμιση μεσω wifi και μου ειπαν πως θα το κανουν φορματ μεσω kies για να γινει σωστα, καθως επισης να τσεκαρουν και ολο το τηλεφωνο.

Με πηραν μετα απο ενα 4ωρο για να παω να το παρω αφου ειχαν κανει φορματ με κιες και ελενγχο και τα βρηκαν ολα οκ, και οταν ηρθα σπιτι εβαλα την sim και δεν εβλεπε την wind αλλα μονο κοσμοτε κ βονταφον.

 

Εβαλα την σιμ σε ενα μικρουλι σαμσουνγκ που εχω, και το σημα ειναι καμπανα.

 

Δεν ξερω τι εχει παθει το S5, αλλα με εχει εκνευρίσει γιατι δεν το εχω ούτε χρόνο και γιατι εχω χασει αρκετες δουλειες λογω απώλειας σηματος

 

Έχουμε και λέμε:

 

Mετά το format με kies από την samsung και την "εργοστασιακή" αναβαθμιση σε 6.0.1, και πάλι δεν ειχα σημα.

 

Επαναλαμβάνω πως το προβλημα ήταν, οτι μολις το σημα του οπουδηποτε παροχου, επεφτε κατω απο τις τρεις γραμμες, το τηλεφωνο μου εβγαζε "εκτος δικτυου" και ολα αυτα εγιναν, μετα την αναβαθμιση σε 6.0.1

 

Τους το ξαναπαω την δευτερα, λεγοντας πως δεν ηταν θεμα αναβαθμισης μεσω wifi ή kies, και μου αλλαξαν μια πλακετα στο κατω μερος του κινητου, η οποια εχει το κεντρικο κουμπι τα δυο αφής, την κεραια gps και την κεραια κινητου-δεδομενων. Μετα απο δυο μερες μου το εδωσαν αλλα και παλι τιποτα. Εβγαινε "εκτος δικτυου" στις δυο γραμμουλες και οχι στις τρεις.

 

Τους το ξαναπαω, και μου ειπαν πως θα αλλαξουν και την κεντρικη πλακετα. Οταν μετα απο τρεις μερες με πηραν τηλεφωνο για να το παραλαβω, ο τεχνικος μου ειπε πως το μόνο που δεν άλλαξαν απο το κινητο, ειναι η καμερα και το τζαμι. ολα τα αλλα , πλακετες, κουμπια, μονωση, ειναι καινουργια.

 

Πραγματι, οταν επεστρεψα στην περιοχη μου (που δεν εχω καλο σημα), το τηλεφωνο λειτουργουσε και λειτουργει και με 2 και με 1 και χωρις γραμμουλα στο σημα.

 

Δεν πληρωσα τιποτα γιατι ηταν στην εγγυηση και ευχαριστω την αντιπροσωπεία και τα παιδια της σαμσουνγκ στην Ευελπίδων.

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας. Εχω μεταφερει οτι εφαρμογη μπορω στην εξωτερικη καρτα. Αλλα μετα απο καθε αναβαθμιση ξαναπαει στην εσωτερικη. Υπαρχει καμια ρυθμιση για αυτο;
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να καταλάβω τί φταίει και η μπαταρία χωρίς να κάνεις τίποτα, δεν βγάζει ούτε 10 ώρες!

Βάζω screenshot

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160914/4ba91dfdbc71e7b45420738c08dccbbe.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20160914/4fb4f4f117b219580a7d85bf078575ae.jpg

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160914/94ac6f7b10a37291423152fe53c1275c.jpg

 

SM-G935F

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να καταλάβω τί φταίει και η μπαταρία χωρίς να κάνεις τίποτα, δεν βγάζει ούτε 10 ώρες!

Βάζω screenshot

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160914/4ba91dfdbc71e7b45420738c08dccbbe.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20160914/4fb4f4f117b219580a7d85bf078575ae.jpg

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160914/94ac6f7b10a37291423152fe53c1275c.jpg

 

SM-G935F

 

Καποια εφαρμογη μαλλον τρεχει συνεχεια και σου τρωει την μπαταρια .

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Ποια είναι ;

Δεν την εμφανίζει κάπου;

Δεν Έχω βάλει εφαρμογές, πλην viber , το οποίο ούτε καν φαίνεται.

Αυτήν την ρημάδα ψάχνω μέρες, να δω τί φταίει.

Αγόρασα και νέα μπαταρία, πάλι τα ίδια κάνει

 

SM-G935F

Link to comment
Share on other sites

Πηγαινε στην Διαχειρηση εφρμογων και κοιτα μια μια σε ποιες εχεις επιτερψει τις ειδοποιησεις . Αυτοματος τροπος δεν ξερω αν υπαρχει .

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Ωραία.Και τί να κάνω από εκεί;

 

SM-G935F

 

Απενεργοποιεις ειδοποιησεις σε αυτες που δεν θελεις.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Γιάννη το έκανα κι αυτό, αλλά δυστυχώς δεν βοήθησε κάπου.

Ειλικρινά έχω σπάσει το μυαλό μου να βρω τί στο καλό συμβαίνει και την τρώει σαν νερό, ενώ είναι σε αναμονή.

Άλλαξα δίκτυα, δεν το έχω ούτε σε Wi-Fi, τί να πω. Μέχρι και τα βήματα σταμάτησα να μετράει

 

SM-G935F

Link to comment
Share on other sites

Γιάννη το έκανα κι αυτό, αλλά δυστυχώς δεν βοήθησε κάπου.

Ειλικρινά έχω σπάσει το μυαλό μου να βρω τί στο καλό συμβαίνει και την τρώει σαν νερό, ενώ είναι σε αναμονή.

Άλλαξα δίκτυα, δεν το έχω ούτε σε Wi-Fi, τί να πω. Μέχρι και τα βήματα σταμάτησα να μετράει

 

SM-G935F

 

Αφου δεν ειναι θεμα μπαταριας παντως κατι με εφαρμογη εχει να κανει ...Αν δεν σου ειναι δυσκολο κανε επαναφορα εργοστασιακων αλλα κρατα πρωτα backup οτι χρειαζεσαι .

 

Το δικο μου ειναι 2 ετων και αυριο θα παραγγειλω μια μπαταρια απο skroutz 11 ευρω με τα μεταφορικα . Εσυ ποσο την πηρες ?

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

από ebay λίγο πιο φτηνά, αλλά παραγωγή φρέσκια Μάιο του 16

 

Που βλεπουμε την ημερομηνια παραγωγης ?

 

Διορθωση :

 

http://www.samsung.com/gr/support/skp/faq/1071258

Edited by Γιάννης

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σας να κανω μια ερωτηση μετα τις 2 τελευταιες ενημερωσεις του 6,0 σταματησε να εμφανιζεται η ειδοποιηση για το καπακι της φορτισης μηπως εκανα εγω καταλαθος τιποτα και το σταματησα η το εκαναν ετσι στη σαμσουνκ.??
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σας να κανω μια ερωτηση μετα τις 2 τελευταιες ενημερωσεις του 6,0 σταματησε να εμφανιζεται η ειδοποιηση για το καπακι της φορτισης μηπως εκανα εγω καταλαθος τιποτα και το σταματησα η το εκαναν ετσι στη σαμσουνκ.??

 

Αν ενοεις την προειδοποιηση να κλεινουμε το καπακι μια χαρα μου ενφανιζεται και εχω ολες τις ενημερώσεις .

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S5 (G900F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...