Jump to content

Φοιτητικό/Πακέτο «ειδικής προσφοράς» F2G (1500' + 1500 MB)


alexandr0s
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

τελειώνουν τα δεδομένα μάλλον σήμερα και δεν μπορουμε να κάνουμε ανανέωση! πόσο άχρηστοι είναι;;;; συναγωνιζονται ευθέως πλέον την εφαρμογή της κοσμοτε.

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

και επισήμως πλέον δεν λειτουργεί το σαιτ για ανανέωση. γιαυτό και τα προβλήματα και στην εφαρμογή. έπρεπε να στείλουμε 3 email για να ασχοληθεί κανείς! b0a742dcfbb58e902e685156dc4b8bec.jpg

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Πριν λίγο καιρό πήρα την κάρτα f2g με τα 1500 προς όλους συν 1500 mb. Βάζω μια κάρτα των 10 ευρώ και στην συνέχεια ενεργοποιώ το πρόγραμμα στέλνοντας μήνυμα. Κατέβασα και την εφαρμογή και πήρα έξτρα ομιλία κτλ σαν μπόνους εγγραφής. Το υπόλοιπο που είχα ήταν 9 ευρώ και κάτι, δεν θυμάμαι ακριβώς. Στην συνέχεια από περιέργεια να δω πως δουλεύει βάζω και ένα πρόγραμμα με 8.5 ευρώ από την εφαρμογή. Κακώς γιατί η ομιλία που έφτασα δεν υπήρχε περίπτωση να την καταναλωσω. Πέρασαν οι μέρες και με το που έφτασε η 25 μέρα μου ήρθε μήνυμα ότι λήγει. Βάζω μια των 10 ευρώ ενεργοποίησα το πρόγραμμα απλά αυτή την φορά μου τα έφαγε τα χρήματα. Τι λάθος έκανα; Μήπως επειδή το ενεργοποίησα 2 φορά τον ίδιο μήνα; Έχω την εντύπωση ότι έπρεπε την πρώτη φορά να μην καταναλωσω τα χρήματα που έβαλα κάποιο έξτρα πρόγραμμα και να το έκανα πριν λήξει. Έτσι θα περνούσα κοντά 2 μήνες με μια κάρτα των δέκα ευρώ. Αν μπορεί κάποιος να βοηθήσει θα το εκτιμούσα. Ευχαριστώ εκ των προτέρων
Link to comment
Share on other sites

Υ. Σ Την κάρτα των 10 ευρώ την έβαλα με το που έληξε το προνομιακό και όχι πριν. Δεν ξέρω αν παίζει κάποιο ρόλο απλά το αναφέρω
Link to comment
Share on other sites

Δεν καταλαβαίνω το προβλημα. Το πακετο της ειδικής προσφοράς δεν ενεργοποιείται με την ανανέωση των 10€. Κάνεις ανανέωση 10€,μπαίνουν 8.93 καθαρά. Στέλνεις το μήνυμα για ενεργοποίηση του προγράμματος το οποιο κοστίζει 8.57 τα οποία στα αφαιρεί από το διαθέσιμο υπόλοιπο.
Link to comment
Share on other sites

Το γνωρίζω αυτό που μου λες, απλά την πρώτη φορά δεν μου πήρε τα λεφτά όταν έστειλα το μήνυμα 1000 στο 1264. Πολλοί κάνουν κάτι συγκεκριμένα που όταν στέλνεις το μήνυμα δεν σου τραβάει τα χρήματα από το υπόλοιπο. Έχω και άλλο νούμερο ίδιο απλά περιμένω να περασουν 5 μέρες μετά την λήξη έτσι ώστε να μπει ο νέος μήνας και μετά θα βάλω μια τον 10 και ύστερα θα στείλω το μήνυμα. Λογικά έτσι δεν θα μου πάρει τα χρήματα.
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν υπάρχει κολπο για να μην τραβαει χρήματα (και δεν νομίζω να υπάρχει ,δεν υπάρχει τετοια αναφορά,εδω τουλάχιστον). Το πακέτο κοστίζει 8.57€ τα οποία αφαιρούνται απο το υπόλοιπο. Η ανανέωση προφανώς δεν είναι απαραίτητη αν υπάρχει μεγαλύτερο υπόλοιπο ήδη μέσα.

Την πρωτη φορά πιθανον εδωσες 10€ για να αγορασεις τον αριθμό,τα οποία μπήκαν μέσα και απο αυτό το υπόλοιπο αφαιρέθηκέ το ποσο της προσφοράς.

Πιθανό επίσης να έχεις ακούσει για παλαιότερη προσφορά που εχουν κάποιοι και παίρνουν 300' με ανανέωση 10€ χωρίς να αφαιρείται κάτι από το υπόλοιπο. Αυτό όμως δεν έχει σχέση με την ειδική προσφορα των 1500' & 1.5 γιγα που συζητάμε.

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν υπάρχει κολπο για να μην τραβαει χρήματα (και δεν νομίζω να υπάρχει ,δεν υπάρχει τετοια αναφορά,εδω τουλάχιστον). Το πακέτο κοστίζει 8.57€ τα οποία αφαιρούνται απο το υπόλοιπο. Η ανανέωση προφανώς δεν είναι απαραίτητη αν υπάρχει μεγαλύτερο υπόλοιπο ήδη μέσα.

Την πρωτη φορά πιθανον εδωσες 10€ για να αγορασεις τον αριθμό,τα οποία μπήκαν μέσα και απο αυτό το υπόλοιπο αφαιρέθηκέ το ποσο της προσφοράς.

Πιθανό επίσης να έχεις ακούσει για παλαιότερη προσφορά που εχουν κάποιοι και παίρνουν 300' με ανανέωση 10€ χωρίς να αφαιρείται κάτι από το υπόλοιπο. Αυτό όμως δεν έχει σχέση με την ειδική προσφορα των 1500' & 1.5 γιγα που συζητάμε.

 

Οκ σε ευχαριστώ, ίσως να είναι έτσι όπως το λες. Θα κάνω την δοκιμή με τον δεύτερο αριθμό που είπα πιο πάνω και θα επανέλθω. Μια τελευταία ερώτηση. Το προς όλους ισχύει και για διεθνείς κλήσεις; Και επειδή θα πάω σε λίγο καιρό Ευρώπη θα ισχύει η προσφορά και εκεί η όχι;

Link to comment
Share on other sites

Οσο είσαι Ελλάδα τα λεπτά ισχύουν μονο προς Ελλάδα. Οταν είσαι σε χώρα εντος ΕΕ,τα λεπτά ισχύουν για κλήσεις προς Ελλάδα και ΕΕ.
Link to comment
Share on other sites

Οσο είσαι Ελλάδα τα λεπτά ισχύουν μονο προς Ελλάδα. Οταν είσαι σε χώρα εντος ΕΕ,τα λεπτά ισχύουν για κλήσεις προς Ελλάδα και ΕΕ.

 

Αυτό και αν είναι η μέγιστη απάτη - in your face - :lol:

Link to comment
Share on other sites

Δεν σε πιανω. Σε ολη την Ευρώπη ετσι νομίζω οτι δουλεύει η περιαγωγή. Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς η Ε.Ε. ενδιαφέρθηκε να μας προστατέψει από τα υψηλά τέλη περιαγωγής.

Η Ευρωπαϊκή ολοκλήρωση όμως σίγουρα περιλαμβάνει και το δικαίωμα μου να μιλάω φτηνά και με την υπόλοιπη Ε.Ε. και όταν είμαι στην πατρίδα μου.

Αλλά η "Ευρωπαϊκή ολοκλήρωση" έχει ακόμα πολύ δρόμο μπροστά της.

Link to comment
Share on other sites

20 την εβδομάδα μέσω Log n Win .
Χμμ...σχετικά λιγότερο με τους άλλους δυο.

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

20 την εβδομάδα μέσω Log n Win .

Για την ακρίβεια βέβαια αυτά δεν είναι παροχές του φοιτητικού, είναι κανονικές παροχές (γιά όλους),του f2g

Link to comment
Share on other sites

Δεν σε πιανω. Σε ολη την Ευρώπη ετσι νομίζω οτι δουλεύει η περιαγωγή.

 

Εννοώ ότι τους υποχρεώνει να έχουν κοινό τιμολόγιο για όλη την ΕΕ όταν είσαι σε άλλο δίκτυο και τους κοστίζεις πολλά λεφτά, αλλά όταν είσαι στο home δίκτυο είναι σκρούτζ και σε χρεώνουν προς ΕΕ καραβίσια λεφτά.

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη αν έχει απαντηθεί στο παρελθόν...

Τα λεπτά ομιλίας και mb μπορούν να χρησιμοποιηθούν εντός Ε.Ε.;

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη αν έχει απαντηθεί στο παρελθόν...

Τα λεπτά ομιλίας και mb μπορούν να χρησιμοποιηθούν εντός Ε.Ε.;

 

Ναι.

Τουλαχιστον μεχρι τον δεκεμβριο που ειχα παει λονδινο. Δεν νομιζω να αλλαξε κατι.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Έχω ένα διαθέσιμο νούμερο f2g 1500' + 2500ΜΒ με 10Ε προπληρωμένο χρόνο μέσα. Δεν το έχω ενεργοποιήσει ακόμη και δεν το χρειάζομαι. Όποιος ενδιαφέρεται, ας μου στείλει π.μ.
Αλληλεγγύη, Ευγνωμοσύνη, Ηθική, Σύνεση
Link to comment
Share on other sites

Οσο είσαι Ελλάδα τα λεπτά ισχύουν μονο προς Ελλάδα. Οταν είσαι σε χώρα εντος ΕΕ,τα λεπτά ισχύουν για κλήσεις προς Ελλάδα και ΕΕ.

Δεν το ήξερα.

Αν ταξιδέψω πχ Ισπανία τα 1500 λεπτά από το πακετο της ειδικής προσφορας μπορώ να τα χρησιμοποιήσω και προς Ισπανία αλλά και προς άλλες χώρες της Ευρωπαϊκής Ένωσης?

 

Αυτό ειναι πλεονέκτημα του f2g η γενικότερα, πχ του cu η ακόμα και συμβολαίων?

Link to comment
Share on other sites

Δεν το ήξερα.

Αν ταξιδέψω πχ Ισπανία τα 1500 λεπτά από το πακετο της ειδικής προσφορας μπορώ να τα χρησιμοποιήσω και προς Ισπανία αλλά και προς άλλες χώρες της Ευρωπαϊκής Ένωσης?

 

Αυτό ειναι πλεονέκτημα του f2g η γενικότερα, πχ του cu η ακόμα και συμβολαίων?

Το φοιτητικό είναι η καλύτερη καρτοκινητή για roaming λεπτά και δεδομένα λειτουργούν από το 1500αρι πακέτο σε σχέση με άλλες. Είναι ο μόνος λόγος που συντηρώ το νούμερο ενεργοποιηωντας ανα 6μηνο την προσφορά

 

Send by HUAWEI Mate 8 (NXT-L29) 6" DSFA with Tapatalk

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

φαντάσου οτι βγαίνω συχνά εξω και την έβγαζα τζάμπα με το cu "πάρε να έχεις" η με local κάρτες αν θέλω όγκο πολύ.

 

Ξέρεις αν ο διπλασιασμός του γίγα button παίζει στην Ευρώπη?

Το πακέτο δινει 2 γιγα και 500ΜΒ και ο διπλασιασμός άλλα 2 γίγα.

Αυτα τα έξτρα 2 γίγα είναι για Ευρώπη η όχι?

 

τώρα που λες 6 μήνες και φοιτητικό.. σκέφτομαι αν θα μπορέσω να το βάλω μιας και εχω να το ενεργοποιήσω 8-9 μήνες.

Edited by drdedus
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...