Jump to content

Φοιτητικό/Πακέτο «ειδικής προσφοράς» F2G (1500' + 1500 MB)


alexandr0s
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν καταφέρεις και το ενεργοποιήσεις στις 31 Ιουνίου (όπως λες), μπορεί και να στο δώσει για 90 μέρες... :lol: Μας έχει ζαλίσει η WIND με τόσες ημερομηνίες. :p :X

 

Μπέρδεμα!! :p

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Δεν ξέρω τι ισχύει τελικά... Επειδή WIND είναι αυτή, που λέει και ξε-λέει, πιο πιθανό το "κόβω" να ισχύσει από 1/7. :p Θυμάμαι όμως, ότι μου είχε στείλει ένα SMS, πως όσοι ενεργοποιήσουν το πακέτο από 1/7 θα λάβουν ακόμα 1GB δώρο μαζί με το πακέτο (θα είναι 25 μέρες φαντάζομαι). Θα έχω σύνολο 3,5GB για 25 μέρες. Χρήσιμα για πολύ ίντερνετ (και για speedtests) που θα χρειαστώ μέσα στο μήνα, που θα πάω αρκετές βόλτες... :rolleyes:

 

Το δικό μου ούτως ή άλλως, λήγει αργά το βράδυ της 1ης Ιουλίου, οπότε θα το ενεργοποιήσω ξανά την ίδια μέρα όπως και να ΄χει...

Αν γινει ανανεωση 10€ απο καταστημα με την αφαιρεση των 0,30€ δεν περισσευουν 8,57€ εεε?Εχω 0€ υπολοιπο γιατι μολις τελειωσε τπ 1,5gb δεν εστειλαν sms..,

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Αν γινει ανανεωση 10€ απο καταστημα με την αφαιρεση των 0,30€ δεν περισσευουν 8,57€ εεε?Εχω 0€ υπολοιπο γιατι μολις τελειωσε τπ 1,5gb δεν εστειλαν sms..,

 

Μένουν 8,63€... 8,93-0,30€

Link to comment
Share on other sites

Έχει ο Ιούνιος 31 μέρες;

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Έχει ο Ιούνιος 31 μέρες;

 

Κυριολεκτικά τα έχω χάσει με αυτή την εταιρεία :p

Edited by George6633
Link to comment
Share on other sites

Δεν ανέφερε κάπου η wind την ημερομηνία 31 Ιουνίου.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν ανέφερε κάπου η wind την ημερομηνία 31 Ιουνίου.

 

Το ερώτημα είναι αν οι 25 μέρες θα ισχύσουν σε ενεργοποίηση πακέτων απο αυριο ή απο 1/7.Και αν ξεκινούν 1/7 είχα σκοπό να βαλω την ακριβως προηγούμενη μερα το πακέτο για να το έχω για 30 μέρες.Μπερδεύτηκα και είπα για 31/6 αντί για 30/6

Link to comment
Share on other sites

Μια ερμηνία(σχετικά με τις 2 ημερομηνίες που αναφέρει η ανακοίνωση της wind) θα μπορούσε να είναι πως όποιος ενεργοποιήσει πακέτο με ειδική προσφορά(αγοράσει δηλαδή και ενεργοποιήσει τη γραμμή) από 27/6 θα ισχύει το μειωμένο στις 25 ημέρες πακέτο των 8,57€, ενώ για όλους τους υπόλοιπους που το έχουν ήδη θα ισχύσει από 1/7. Αλλά φυσικά μια υπόθεση είναι αυτό...
Link to comment
Share on other sites

Μια ερμηνία(σχετικά με τις 2 ημερομηνίες που αναφέρει η ανακοίνωση της wind) θα μπορούσε να είναι πως όποιος ενεργοποιήσει πακέτο με ειδική προσφορά(αγοράσει δηλαδή και ενεργοποιήσει τη γραμμή) από 27/6 θα ισχύει το μειωμένο στις 25 ημέρες πακέτο των 8,57€, ενώ για όλους τους υπόλοιπους που το έχουν ήδη θα ισχύσει από 1/7. Αλλά φυσικά μια υπόθεση είναι αυτό...

Πραγματικά γιατί να έχει 2 ημερομηνίες?Εμένα στο chat μου είχε πει ότι θα ισχύει για ενεργοποιήσεις από 1/7 και αν σκεφτούμε ότι το 1GB το δίνει δώρο για ενεργοποιήσεις μετά την 1/7 τότε μάλλον η δεύτερη ημερομηνία είναι η σωστή.......

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Όντως...και αυτο μπορεί να είναι μια εξήγηση.Τιποτα δεν ειναι απίθανο.Παντως εγω θα το ρισκάρω και θα το βαλω στις 30/6,ούτως ή άλλως αν ειναι να γινει απο αυριο δεν κερδίζω κάποια μερα.Εβαλα κάρτα εξάλλου και εχω τα 300'.Απλα λόγω δουλειάς μιλάω αρκετα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 88 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πραγματικά γιατί να έχει 2 ημερομηνίες?Εμένα στο chat μου είχε πει ότι θα ισχύει για ενεργοποιήσεις από 1/7 και αν σκεφτούμε ότι το 1GB το δίνει δώρο για ενεργοποιήσεις μετά την 1/7 τότε μάλλον η δεύτερη ημερομηνία είναι η σωστή.......

 

Και μένα στο Chat μου είπαν ότι θα ισχύει από 27/6 και όταν ρώτησα το 1/7 που αναφέρει η ανακοίνωση τι ακριβώς ειναι,η κοπέλα μου απάντησε με ύφος.. "Σας απάντησα οτι ισχύει από 27/6"

Link to comment
Share on other sites

Μα τι λέτε; Δε νομίζω να ισχύουν αυτά που γράφετε...

 

Στάλθηκε από το LG-H818 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Καλα δεν ειπαμε οτι ετσι ειναι. Μια γνωμη ειπαμε. Δεν ξερω ουτε εχω σχεση με τις πληρωμες της wind.

 

Στάλθηκε από το LG-H818 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Aφαιρέθηκαν τα off topic για τις υπαλλλκους της εξυπηρέτησης. Να μείνουμε λίγο στο θέμα μας παιδιά και να μην το κάνουμε chat. Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Aφαιρέθηκαν τα off topic για τις υπαλλλκους της εξυπηρέτησης. Να μείνουμε λίγο στο θέμα μας παιδιά και να μην το κάνουμε chat. Ευχαριστώ.

 

Έχεις δίκιο απλά μου έκανε εντύπωση που δεν μπορούν να συνεννοηθούνε και μεταξύ τους.Οπως και να χει συντομα θα μάθουμε τι ισχύει.

Link to comment
Share on other sites

Aφαιρέθηκαν τα off topic για τις υπαλλλκους της εξυπηρέτησης. Να μείνουμε λίγο στο θέμα μας παιδιά και να μην το κάνουμε chat. Ευχαριστώ.

Οκ συγγνώμη!Πάντως αν κάποιος ενεργοποιήσει αύριο το πακέτο ας μας πει για πόσες μέρες είναι.......

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Μίλησα τώρα στο chat με τη ΓΙΩΤΑ και μου είπε ότι ισχύει από σήμερα η διάρκεια των 25 ημερων και για το επιπλέον 1GB πέρα του 1,5 δεν ήξερε τίποτα αλλά μου απάντησε με το bonus ανανέωσης.......την ξαναρώτησα ,της το ανάλυσα καλύτερα, και ΔΕΝ ΗΞΕΡΕ!Μου είπε ότι το πακετο με 8,57 δίνει 1500' και 1500ΜΒ!Εεεεε της είπα καλό μεσημέρι και έκλεισα......δοκίμασε κανείς να μιλήσει με καμιά άλλη?Πάντως ίσως και να μην ισχύσει τελικά το επιπλέον 1BG.......

 

edit: Ξαναμίλησα νε την ΚΑΤΕΡΙΝΑ και μου είπε ότι ισχύει το sms.....

 

Συνεχόμενα Μηνύματα

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης :!:

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματος.

Edited by Mark_K

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Μίλησα τώρα στο chat με τη ΓΙΩΤΑ και μου είπε ότι ισχύει από σήμερα η διάρκεια των 25 ημερων και για το επιπλέον 1GB πέρα του 1,5 δεν ήξερε τίποτα αλλά μου απάντησε με το bonus ανανέωσης.......την ξαναρώτησα ,της το ανάλυσα καλύτερα, και ΔΕΝ ΗΞΕΡΕ!Μου είπε ότι το πακετο με 8,57 δίνει 1500' και 1500ΜΒ!Εεεεε της είπα καλό μεσημέρι και έκλεισα......δοκίμασε κανείς να μιλήσει με καμιά άλλη?Πάντως ίσως και να μην ισχύσει τελικά το επιπλέον 1BG.......

 

edit: Ξαναμίλησα νε την ΚΑΤΕΡΙΝΑ και μου είπε ότι ισχύει το sms.....

 

Συνεχόμενα Μηνύματα

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης :!:

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματος.

Και μένα τα ίδια μου είπε η Γιώτα. Μακάρι να ήξεραν έστω και στο ελάχιστο τι τους γίνεται. Ενεργοποίησα μόλις τώρα το πακέτο και μου έδωσε κανονικά 1500' προς όλους+1,5 GB για 30 ημέρες, χωρίς extra MB.

Link to comment
Share on other sites

Και μένα τα ίδια μου είπε η Γιώτα. Μακάρι να ήξεραν έστω και στο ελάχιστο τι τους γίνεται. Ενεργοποίησα μόλις τώρα το πακέτο και μου έδωσε κανονικά 1500' προς όλους+1,5 GB για 30 ημέρες, χωρίς extra MB.

 

Άρα ισχύει η διάρκεια του πακέτου ακόμα στις 30 μέρες. Καλό αυτό! Ευχαριστούμε για την ενημέρωση :)

Link to comment
Share on other sites

Είμαι σχεδόν χρόνο σε αυτή την εταιρία (πρώτη φορά την χρησημοποιώ με αυτό το πακετάκι) και τα έχω δει όλα... :lol:

Ανάμεικτα συναισθήματα.

Μέσα σε ένα χρόνο τόσες αλλαγές...και δεν φτάνει μόνο αυτό.

Το τελευταίο διάστημα νομίζω ότι μας επεξεργάζεται...όχι μόνο κάνει αυτά που κάνει με τις περικοπές άλλα και το ίντερνετ που δίνει 1500ΜΒ και το 1GB δώρο τα τρώει νερό (και αυτό δεν συμβαίνει μόνο αποκλειστηκά σε μένα αλλά σε όλους που γνωρίζω που έχουν το πακετάκι).

Ναι μεν μένει το καλύτερο πακετάκι αλλά από ότι βλέπω μόνο στα χαρτιά και όχι για πολύ.

Και να είχε καμιά δικτυάρα θα έλεγα χαλάλι...μόλις βγεις λίγο εκτός από την πόλη πλακώνεσαι στα Ε και στην καλύτερη στο G.

Εκεί στην WIND συνέλθετε γιατί δεν έχει σημασία να μαζεύεις μόνο κόσμο αλλά περισσότερο να τον κρατάς.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα το βάλω στις 2/7.Θα σας ενημερώσω για το αν θα δώσει επιπλέον 1000ΜΒ......

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Είμαι σχεδόν χρόνο σε αυτή την εταιρία (πρώτη φορά την χρησημοποιώ με αυτό το πακετάκι) και τα έχω δει όλα... :lol:

Ανάμεικτα συναισθήματα.

Μέσα σε ένα χρόνο τόσες αλλαγές...και δεν φτάνει μόνο αυτό.

Το τελευταίο διάστημα νομίζω ότι μας επεξεργάζεται...όχι μόνο κάνει αυτά που κάνει με τις περικοπές άλλα και το ίντερνετ που δίνει 1500ΜΒ και το 1GB δώρο τα τρώει νερό (και αυτό δεν συμβαίνει μόνο αποκλειστηκά σε μένα αλλά σε όλους που γνωρίζω που έχουν το πακετάκι).

Ναι μεν μένει το καλύτερο πακετάκι αλλά από ότι βλέπω μόνο στα χαρτιά και όχι για πολύ.

Και να είχε καμιά δικτυάρα θα έλεγα χαλάλι...μόλις βγεις λίγο εκτός από την πόλη πλακώνεσαι στα Ε και στην καλύτερη στο G.

Εκεί στην WIND συνέλθετε γιατί δεν έχει σημασία να μαζεύεις μόνο κόσμο αλλά περισσότερο να τον κρατάς.

 

Ασε...εγω που παω Ημαθια στο χωριο,μονο G εχει και αλλοι,εχουν φτασει και στο 4G.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιώνω το 8.57 ευρώ. Μόλις μου ήρθε. Καλά περάσαμε δύο χρόνια κυρά wind ας δούμε και κάνα άλλο μαγαζί

 

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πιστεύω πως δεν είναι τα 7 λεπτά στα 8,5 το πρόβλημα. Άλλωστε όλα τα πακέτα σε όλους είναι ελαφρώς ακριβότερα λόγω του ΦΠΑ. Το κυριότερο είναι οι 5 μέρες λιγότερες στη διάρκεια. Ακόμα και να συμφέρει αρκετούς και να μην είναι τόσο πρόβλημα αυτή τη στιγμή, έχει γίνει η αρχή στη μειωμένη διάρκεια.
Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα είναι όντως στο 25ήμερο. Ανοίγει ο δρόμος για μειωμένες διάρκειες στα πακέτα και κάτι μου λέει ότι η παγίωση αυτής της τακτικής από όλους τους παρόχους θα είναι επιχείρημα για την μετατροπή συνδρομητών σε συμβόλαια.
Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και δεν είναι κάτι καλό η μείωση από μήνα στις 25 μέρες, ακόμη και έτσι όμως, η καρτοκινητή συμφέρει αφάνταστα σε σχέση με τα συμβόλαια.

Και μην ξεχνάμε ότι το 25θήμερο ισχύει μόνο για το ειδικό αυτό πακέτο και όχι για τα υπόλοιπα πακέτα καρτοκινητής.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Το 25 μέρες δεν το γράφει. Τι λέτε ρε παιδιά σοβαρα;

Edit. Το διάβασα. Παιδιά εγώ θα ψάξω για αλλού. Δεν είναι τα λεφτά αλλά το 25 μέρες. Τους το έστειλα και φβ.

Ευχαριστώ την παρέα 2 χρόνια με την καρτούλα καλά την βγάλαμε

 

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by skatzivas
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...