Jump to content

Φοιτητικό/Πακέτο «ειδικής προσφοράς» F2G (1500' + 1500 MB)


alexandr0s
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κανονικά το πακέτο δίνει 1,5 αλλά με sms είπαν ότι για όλο τον ιούλιο θα δίνουν 2,5!Πιο πάνω υπάρχει και τι έλεγε το sms.

Σωστά. Όμως βλέπω πως αρκετοί αναφέρουν και το 1GB που παίρνουν από την ανανέωση, και επειδή είναι άσχετο με το πακέτο, μπορεί να δημιουργηθεί μπέρδεμα.

Link to comment
Share on other sites

Για να αποφύγουμε μπερδέματα, θα έλεγα να μην μπλέκετε το 1gb της ανανέωσης σε κατάστημα ή on line. Με την ενεργοποίηση του πακέτου των 8,57€ πήρε κανείς 2,5 αντί 1,5Gb;

 

Sent from my XT1562

 

Αυτό σχετίζεται με έμμεσο τρόπο με το θέμα, μιας και οι περισσότεροι βάζουμε κάθε μήνα 10€ κάρτα για να πάρουμε το πακέτο... Δε φταίω εγώ αν οι άλλοι τα μπέρδεψαν. :p

 

Εξέφρασα τον προβληματισμο μου, για το τι θα γίνει με τη 2η ανανέωση του μήνα... Όταν έρθει ο καιρός, θα καταλάβετε τι εννοώ. :p

 

Δε συμφέρει το πακέτο πια, αν περάσει ο αδερφός μου σε κάποια σχολή, με το δικό του πάσο θα κάνω φορητότητα σε άλλη εταιρία για κάποιο άλλο Φοιτητικό... :(

Link to comment
Share on other sites

Αυτό σχετίζεται με έμμεσο τρόπο με το θέμα, μιας και οι περισσότεροι βάζουμε κάθε μήνα 10€ κάρτα για να πάρουμε το πακέτο... Δε φταίω εγώ αν οι άλλοι τα μπέρδεψαν. :p

 

Εξέφρασα τον προβληματισμο μου, για το τι θα γίνει με τη 2η ανανέωση του μήνα... Όταν έρθει ο καιρός, θα καταλάβετε τι εννοώ. :p

 

Δε συμφέρει το πακέτο πια, αν περάσει ο αδερφός μου σε κάποια σχολή, με το δικό του πάσο θα κάνω φορητότητα σε άλλη εταιρία για κάποιο άλλο Φοιτητικό... :(

Και έμμεσα να σχετίζεται, δεν έχει να κάνει. Είναι ένα bonus που αφορά όλα τα f2g, σε αντίθεση με το "ειδικό" πακέτο που το έχει μία μερίδα ατόμων, μαζί με τους φοιτητές.

 

Όσο για το άλλο, έχει επίπτωση σε όσους έχουν απόλυτη ανάγκη τα 2,5gb και δεν τους φτάνει με τίποτα το 1,5 του πακέτου (+ τα log and win). Πιθανολογώ πως δεν είναι πολλοί. Αν ήταν, και υπήρχε κίνδυνος να τους χάσει, δεν θα είχε προχωρήσει στη μείωση της διάρκειας.

 

Sent from my XT1562

Link to comment
Share on other sites

Είμαι από τους πρώτους "τυχερούς" που το πήραν. :O

 

1 GB ΔΩPO AΠO TO F2G KAI 1,5GB INTERNET KAI 1500' ΠPOΣ OΛOYΣ AΠO TO AΓAΠHMENO ΣOY ΠAKETO EINAI ΔIKA ΣOY ΓIA TIΣ EΠOMENEΣ 25 HMEPEΣ. MΠEΣ ΣTO MYF2G APP ΓIA NA ΔEIΣ TO YΠOΛOIΠO ΣOY KAI OΛEΣ TIΣ F2G ΠPOΣΦOPEΣ!

 

 

Screenshot_2016_07_02_03_47_00_748.jpg

Edited by MitsosDaBest13
Link to comment
Share on other sites

Είμαι από τους πρώτους "τυχερούς" που το πήραν. :O

 

1 GB ΔΩPO AΠO TO F2G KAI 1,5GB INTERNET KAI 1500' ΠPOΣ OΛOYΣ AΠO TO AΓAΠHMENO ΣOY ΠAKETO EINAI ΔIKA ΣOY ΓIA TIΣ EΠOMENEΣ 25 HMEPEΣ. MΠEΣ ΣTO MYF2G APP ΓIA NA ΔEIΣ TO YΠOΛOIΠO ΣOY KAI OΛEΣ TIΣ F2G ΠPOΣΦOPEΣ!

 

 

Screenshot_2016_07_02_03_47_00_748.jpg

 

Αντε καλορίζικο το 25ημερο...και να δούμε αν έχει και συνέχεια όλο αυτό

Link to comment
Share on other sites

Mitso....14 καρτες το χρονο απο 12 σε οσους εχουν μονο την ειδικη 8 καρτες απο 6 για οσους την εχουν μαζι με τα 300 αυτο το ειχα πει εγω στα καρτοκινητα της wind Edited by oxxy

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

Είμαι από τους πρώτους "τυχερούς" που το πήραν. :O

 

1 GB ΔΩPO AΠO TO F2G KAI 1,5GB INTERNET KAI 1500' ΠPOΣ OΛOYΣ AΠO TO AΓAΠHMENO ΣOY ΠAKETO EINAI ΔIKA ΣOY ΓIA TIΣ EΠOMENEΣ 25 HMEPEΣ. MΠEΣ ΣTO MYF2G APP ΓIA NA ΔEIΣ TO YΠOΛOIΠO ΣOY KAI OΛEΣ TIΣ F2G ΠPOΣΦOPEΣ!

 

 

Screenshot_2016_07_02_03_47_00_748.jpg

 

Το πήρα και εγώ......

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις ανανέωσα 2 καρτούλες, και οι 2 πήραν από 3,5GB εκ των οποίων μόνο το 1GB είναι διάρκειας 30 ημερών.
Στη ζωή όσο ζεις μαθαίνεις .-
Link to comment
Share on other sites

Μόλις ανανέωσα 2 καρτούλες, και οι 2 πήραν από 3,5GB εκ των οποίων μόνο το 1GB είναι διάρκειας 30 ημερών.

 

Και το κακό είναι ότι καταναλώνει το gb της ανανέωσης που λήγει αργότερα !!!!!

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Όποιος μπορέσει να μην ανανεώσει αυτόν το μήνα, ή να βάλει οικονομικότερο πακέτο.

Είναι ένα μέσο πίεσης και στη wind σίγουρα αν δουν τα έσοδά τους να πέφτουν θα το μαζέψουν.

Βέβαια δεν έχουμε καταναλωτική συνείδηση.

Link to comment
Share on other sites

Από τότε που ξέφυγε από τα 5€, αγοράζω 1-2 φορές το χρόνο το full πακέτο και τους υπόλοιπους χρησιμοποιώ φτηνότερα πακέτα στις δύο sim ειδικής προσφοράς που έχω..
Link to comment
Share on other sites

Από τότε που ξέφυγε από τα 5€, αγοράζω 1-2 φορές το χρόνο το full πακέτο και τους υπόλοιπους χρησιμοποιώ φτηνότερα πακέτα στις δύο sim ειδικής προσφοράς που έχω..

 

Eδω και 3 μήνες κάνω το ίδιο, περισσότερο ως δείγμα ότι με τις αυξήσεις δεν αυξάνονται και τα έσοδα, ας ρωτήσουν και τις τελευταίες κυβερνήσεις πόσα κονόμησαν με τις αυξήσεις στα τέλη και στα καύσιμα.

Link to comment
Share on other sites

Eδω και 3 μήνες κάνω το ίδιο, περισσότερο ως δείγμα ότι με τις αυξήσεις δεν αυξάνονται και τα έσοδα, ας ρωτήσουν και τις τελευταίες κυβερνήσεις πόσα κονόμησαν με τις αυξήσεις στα τέλη και στα καύσιμα.

Έτσι ακριβώς κάνω και εγώ σε 2 νούμερα που εχω.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε κάποιος που το έχει με φοιτητικό πάσο,αν ισχύει για 25 ημέρες?ΠΧ μπορεί να έγινε μόνο σε εμάς με την ειδική προσφορά και όχι τη φοιτητική.

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχουν δύο διαφορετικά πακέτα . Ένα είναι όπως και αν το βαπτίσουν
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχουν δύο διαφορετικά πακέτα . Ένα είναι όπως και αν το βαπτίσουν

 

Άρα και οι φοιτητές πλέον 25? Τέλεια !Θα τους χάσει όλους.Ηταν που ήταν ασύμφορο σε σχέση με τις άλλες 2 τώρα ήρθε και έδεσε.

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Άρα και οι φοιτητές πλέον 25? Τέλεια !Θα τους χάσει όλους.Ηταν που ήταν ασύμφορο σε σχέση με τις άλλες 2 τώρα ήρθε και έδεσε.

Εδω που τα λέμε,οι κανονικοι φοιτητές δεν είχαν ΚΑΝΕΝΑ λόγο να έχουν το φοιτητικό της Wind.

 

Πάντως για να λέμε και τα πολύ πολύ θετικά,στις 1 του μηνός έβαλα το πακέτο για 30 μέρες και επειδή τελικά είδα οτι δεν το χρειάζομαι αυτο το μήνα ζήτησα απο τη Wind αν γινεται επειδή δεν το χρησιμοποίησα καθόλου,να μου δώσει τα χρήματα και να το ακυρώσει.Μου έδωσε τα χρήματα πίσω ΑΛΛΑ μου άφησε το πακέτο ενεργοποιημένο...Ενταξει ειναι κάποιες κινήσεις που δεν χωράνε σχόλια.Μπράβο.

Edited by Mark_K
Link to comment
Share on other sites

Διεγράφησαν όσες δημοσιεύσεις δεν είχαν καμία χρησιμότητα και συνεισφορά στην κουβέντα, και βγήκαν τελικά off topic.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Να ρωτήσω κατι. Κάποιοι κατα καιρούς εχουν αναφέρει καποια επικοινωνία με την wind μεςω chat. Που το βρίσκουμε αυτο το chat? γίνεται απο κινητό ή θέλει υπολογιστή;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παρατηρώ πάντως οτι από όσους συμμετέχουν στο θέμα αυτό οι περισσότεροι δεν είναι φοιτητές και ο μέσος όρος έχει πάρει κανα 2 κάρτες απλά για να χει. Οι περισσότεροι φοιτητές έχουν τουλάχιστον 2 από τα 3 δίκτυα σε φοιτητικό πακέτο και παίζουν αναλόγως πως είναι οι παρέες τους και αν καταναλώνουν περισσότερο ομιλία ή ίντερνετ...

Ωστόσο σε σύγκριση με τα υπόλοιπα καρτοκινητά ή συμβόλαια το ειδικό/φοιτητικό f2g εξακολουθεί να είναι πολύ συμφέρον :rolleyes:

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Να ρωτήσω κατι. Κάποιοι κατα καιρούς εχουν αναφέρει καποια επικοινωνία με την wind μεςω chat. Που το βρίσκουμε αυτο το chat? γίνεται απο κινητό ή θέλει υπολογιστή;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Μπαινεις απο σταθερο υπολογιστη στο f2g.gr συνδεεσαι με τους κωδικους σου και ατο βγαζει κατω δεξια.Ειναι δευτερα με παρασκευη εως τις 5.

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Μπαινεις απο σταθερο υπολογιστη στο f2g.gr συνδεεσαι με τους κωδικους σου και ατο βγαζει κατω δεξια.Ειναι δευτερα με παρασκευη εως τις 5.

 

 

 

Ευχαριστω πολυ.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μπαινεις απο σταθερο υπολογιστη στο f2g.gr συνδεεσαι με τους κωδικους σου και ατο βγαζει κατω δεξια.Ειναι δευτερα με παρασκευη εως τις 5.

 

 

 

Τελικά μπορείς και απο κινητό. Ευχαριστω πολυ για άλλη μια φορά.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα ,

Sorry για το offtopic καταρχάς..

Έχω & εγώ ένα «φοιτητικό» πακέτο τα τελευταία χρόνια από το γνωστό promotion που είχε κάνει η εταιρεία..

Παρότι είχα προσκομίσει στην κοπέλα (ομόνοια) τότε τα σχετικά έγγραφα για να πάρω το νούμερο διαπίστωσα πριν

λίγο καιρό που επισκέφτηκα ένα Κατ/μα της Wind για να αλλάξω τύπο SIM , ότι το νούμερο που έχω δεν είναι καταχωρημένο

στο όνομα μου αλλά σε όνομα τρίτου !!!

Ως εκ τούτου δεν μπορούσε να κάνει κάτι ο υπάλληλος από την στιγμή που δεν είναι στο όνομά μου ο αριθμός.

Έχει τύχει σε κάποιον άλλο αυτό ??

G_KOR
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα ,

Sorry για το offtopic καταρχάς..

Έχω & εγώ ένα «φοιτητικό» πακέτο τα τελευταία χρόνια από το γνωστό promotion που είχε κάνει η εταιρεία..

Παρότι είχα προσκομίσει στην κοπέλα (ομόνοια) τότε τα σχετικά έγγραφα για να πάρω το νούμερο διαπίστωσα πριν

λίγο καιρό που επισκέφτηκα ένα Κατ/μα της Wind για να αλλάξω τύπο SIM , ότι το νούμερο που έχω δεν είναι καταχωρημένο

στο όνομα μου αλλά σε όνομα τρίτου !!!

Ως εκ τούτου δεν μπορούσε να κάνει κάτι ο υπάλληλος από την στιγμή που δεν είναι στο όνομά μου ο αριθμός.

Έχει τύχει σε κάποιον άλλο αυτό ??

 

Όταν πριν 2,5 χρόνια αγόρασα από την Ομόνοια 2 τέτοιες κάρτες, φρόντισα να μάθω το γραφείο που είχε αναλάβει την προωθητική ενέργεια, επικοινώνησα μαζί τους και ζήτησα να τις μεταφέρουν στο όνομά μου. Μετά πάροδο ενός χρόνου περίπου διαπίστωσα ότι στη μια κάρτα είχε καταγραφεί η διεύθυνσή μου αλλά είχε παραμείνει το όνομα του ιδιοκτήτη του γραφείου. Έκανα πολλές (τηλεφωνικές) προσπάθειες στα κεντρικά γραφεία της Wind και, τελικά, τακτοποιήθηκε η εκκρεμότητα.

 

Συμπερασματικά, μόνο η επικοινωνία με τα κεντρικά της Wind μπορεί να σου λύσει το πρόβλημα και όχι τα καταστήματα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...