Jump to content

Οδηγός αποστολής αγορών από Κίνα [ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΩΤΑ ΤΟΝ ΟΔΗΓΟ]


gerstavros2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Συμφωνώ. Και εγώ μέχρι σήμερα έχω βρει και πάρει διάφορα μικροπράγματα από ali (σαφώς κάτω από 22 ευρώ). Απλώς επειδή είπε ο φίλος σκέφτηκα μήπως μου διαφεύγει κάτι:rolleyes:

Δυστυχώς το αντικείμενο που ψάχνω δεν το βρήκα στο banggood (που έχει PDM) ή σε άλλο αντίστοιχο μαγαζί ή ήταν με πολύ υψηλότερη τιμή.

Έχει και το Ali αποστολές χωρίς τελωνείο. Αναφέρονται συνήθως ως αποστολή από ευρωπαϊκή αποθήκη/χώρα η οποία είναι στην ουσία τις περισσότερες φορές τριγωνική αποστολή. Και ορισμένοι πωλητές στέλνουν απευθείας από Ευρώπη.

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Αν τελικά προχωρήσεις με την αγορά, να σε παρακαλέσω να κάνεις μια μικρή αναφορά ξανά στο θέμα, με το τελικό κόστος (μαζί με τυχόν τελωνεία κλπ), και την ποιότητα αυτού που τελικά θα παραλάβεις...;

Είμαστε 2 άτομα στο νήμα του Mi 9t που τα έχουμε αχρηστευμένα με σπασμένες οθόνες και δεν έχουμε βρει να αγοράσουμε κάτι σε λογικό κόστος.

Αν τελικά η οθόνη (από τον ένα ή τον άλλο πωλητή) φτάσει και το κόστος μείνει περίπου στα επίπεδα που συζητιούνται εδώ (και η οθόνη... δουλεύει!), θα είναι μια πολύ καλή περίπτωση για να δοκιμάσουμε κι εμείς!

Ευχαριστώ (εκ των προτέρων)!

Φυσικά και θα ενημερώσω. Βασικά θέλω να πάρω την "καλή" σε Amoled και με δακτυλικό αποτύπωμα και όχι την TFT που είναι πιο φθηνή (και χωρίς δακτυλικό αποτύπωμα). Βέβαια το θέμα επιβάρυνσης τελωνείου προβληματίζει. Άλλο 50 ευρώ και άλλο 80:(

 

----- προσθήκη μηνύματος 96 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έχει και το Ali αποστολές χωρίς τελωνείο. Αναφέρονται συνήθως ως αποστολή από ευρωπαϊκή αποθήκη/χώρα η οποία είναι στην ουσία τις περισσότερες φορές τριγωνική αποστολή. Και ορισμένοι πωλητές στέλνουν απευθείας από Ευρώπη.

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

Έλα όμως που δεν βρήκα κάτι με τέτοια αποθήκη (και λογική τιμή). Έχεις κάποιο κατάστημα να προτείνεις?

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Ειναι 40€ περίπου η διαφορα για τη samsung αν ειδα καλα

Εχω ζητησει απο πωλητη να στειλει με NL post για αποφυγη δασμων και δεχθηκε

Link to comment
Share on other sites

Ειναι 40€ περίπου η διαφορα για τη samsung αν ειδα καλα

Εχω ζητησει απο πωλητη να στειλει με NL post για αποφυγη δασμων και δεχθηκε

 

Δεν παίζει ρόλο η μεταφορική, αν είναι δηλαδή η nlpost η κάποια άλλη, αλλά η μέθοδος. Το διευκρινησες με τον πωλητη ότι θέλεις τριγωνική αποστολή και την υποστηρίζει;

Link to comment
Share on other sites

Κι αλλος με τη samsung κατω απο 70€

https://a.aliexpress.com/_d7yz1C2

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ειπα για αποφυγη δασμων και βλεπω το tracking να ειναι σαν το priority του banggood ο αριθμος

Δεν εχω παραλαβει ομως

Link to comment
Share on other sites

Λέμε για καθυστερήσεις του AliExpress.

Παραλαβή σήμερα μετά από 16 μέρες,με γενική μεταφορική , κόστος 20€( 18.5+ 1.5 μεταφορά), τρόπος αποστολής με e_packet!

Καλύτερος χρόνος και από τα δύο μεγαλα κινεζομαγαζα!

Link to comment
Share on other sites

Αγορά από aliexpress.

Το δέμα είναι κολλημένο από τις 20/7 στο ΕΚΦΟΡΤΩΣΗ ΑΠΟ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ

Έληξαν οι μέρες που το aliepxress δίνει για να φτάσει το δέμα.

Μετά από μερικές μέρες άνοιξα dispute επιλέγοντας Purchase Protection is running out, but package is still in transit.

Βγήκε απόφαση σήμερα ότι το δέμα έχει φτάσει και ότι πρέπει να πάω να το παραλάβω οπότε έκλεισε το dispute κατά μου.

Εντομεταξύ και στο tracking του aliexpress λέει σαν τελευταίο status Accepted by Last Mile Carrier και όχι delivered.

Μπορώ να κάνω κάτι ή τον ήπιαμε?

Link to comment
Share on other sites

Με το ίδιο στάτους πήρα refund.

Το σίγουρο είναι ότι θα καταλάβεις.

Σε μια εβδομάδα με δέκα μέρες το πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Απο τσεχικη αποθηκη banggood δεν παιζει ρολο το ποσο αγορας ή ο ογκος του προιοντoς για να πληρωσες τελωνειο (λογο Ε.Ε) ?

Ερχεται παντα με dhL pocet ?

 

Ξερει κανεις να μου πει ?

Link to comment
Share on other sites

Τα περισσότερα από Ali που παίρνω είναι με NL Post τελευταία τριγωνικά.

Το αν στο τέλος έρθει τελωνείο είναι άλλο θέμα, καθώς δεν εγγυάται η ευρωπαϊκή χώρα αποστολής το μη τελωνείο, αλλά το αν έχει σφραγίδα ότι έχει τιμολογηθεί Ευρώπη. Βέβαια μπορεί να την γλιτώσεις και τότε οι τιμές του Ali είναι πιο κάτω από πολλά EU αποθηκομάγαζα.

Επίσης υπάρχουν πράγματα που βρίσκεις μόνο στο Ali.

 

----- προσθήκη μηνύματος 15 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σαπίλα να έχει φτάσει το δέμα 28 Ιούλη Ελλάδα, να έχουμε 20 Αυγούστου και να μην προχωράει.

ΣΑ ΠΙ ΛΑ

Το μέλλον είναι ήδη εδώ !:p
Link to comment
Share on other sites

Δυο δέματα, το ένα 8/7 από κινα ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ)ΕΚΦΟΡΤΩΣΗ ΤΑΧ/ΚΗΣ ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ - ΑΝΑΜΟΝΗ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗΣ ΣΤΟ ΤΕΛΩΝΕΙΟ και το δευτερο 21/7 από ebay ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ)ΕΚΦΟΡΤΩΣΗ ΤΑΧ/ΚΗΣ ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ - ΑΝΑΜΟΝΗ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗΣ ΣΤΟ ΤΕΛΩΝΕΙΟ
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,

Αγόρασα projector από το Banggood από αποθήκη Ισπανίας, με ασφάλεια Banggod και Paypal (σύνολο 149 δολάρια).

Μετά 12 μέρες από την παραγγελία, μου ήρθε χαλασμένο, DOA (δεν ανάβει δεν παίζει).

Από τότε (εδώ και 4-5 μέρες), με έχουν πρήξει οι Κινέζοι.

Παρέλαβα το projector την 17 Αυγούστου και αμέσως τους έστειλα email με φωτογραφίες και youtube με τη βλάβη.

Μου ζήτησαν περισσότερες φωτογραφίες και τους έστειλα.

Μου είπαν να το βάλω σε άλλη πρίζα μήπως παίξει.

Μου είπαν να το πάω να το πάω εγώ για επισκευή και να τους στείλω το λογαριασμό για refund (μόνο αν το κόστος είναι αποδεκτό!!), ενώ δεν θα καλύψουν τη διάγνωση της βλάβης!

Μετά μου είπαν να ψάξω να βρω οικονομική μεταφορική για να τους στείλω το projector στην Κίνα, ενώ το αγόρασα από Ισπανική Αποθήκη του Banggood!

Έχει συμβεί και σε άλλους αυτό?

Δεν έχω μεγάλη εμπειρία σε αγορές από Bangood (που θεωρούσα γενικά καλή εταιρεία), αλλά μετά από αυτά μου φαίνονται λίγο απατεώνες..

Σε κάθε απάντηση που τους έστειλα με email αρνήθηκα τις ''λύσεις'' που πρότειναν και ζήτησα πλήρες refund στο Paypal ή νέο projector για αντικατάσταση του χαλασμένου που μου έστειλαν.

Μήπως έχω καθυστερήσει να κάνω dispute στο Paypal?

Τι λέτε να κάνω? Κάθε συμβουλή από γνώστη των αγορών και διαδικασιών ευπρόσδεκτη.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,

 

Αγόρασα projector από το Banggood από αποθήκη Ισπανίας, με ασφάλεια Banggod και Paypal (σύνολο 149 δολάρια).

 

Μετά 12 μέρες από την παραγγελία, μου ήρθε χαλασμένο, DOA (δεν ανάβει δεν παίζει).

 

Από τότε (εδώ και 4-5 μέρες), με έχουν πρήξει οι Κινέζοι.

 

Παρέλαβα το projector την 17 Αυγούστου και αμέσως τους έστειλα email με φωτογραφίες και youtube με τη βλάβη.

 

Μου ζήτησαν περισσότερες φωτογραφίες και τους έστειλα.

 

Μου είπαν να το βάλω σε άλλη πρίζα μήπως παίξει.

 

Μου είπαν να το πάω να το πάω εγώ για επισκευή και να τους στείλω το λογαριασμό για refund (μόνο αν το κόστος είναι αποδεκτό!!), ενώ δεν θα καλύψουν τη διάγνωση της βλάβης!

 

Μετά μου είπαν να ψάξω να βρω οικονομική μεταφορική για να τους στείλω το projector στην Κίνα, ενώ το αγόρασα από Ισπανική Αποθήκη του Banggood!

 

Έχει συμβεί και σε άλλους αυτό?

 

Δεν έχω μεγάλη εμπειρία σε αγορές από Bangood (που θεωρούσα γενικά καλή εταιρεία), αλλά μετά από αυτά μου φαίνονται λίγο απατεώνες..

 

Σε κάθε απάντηση που τους έστειλα με email αρνήθηκα τις ''λύσεις'' που πρότειναν και ζήτησα πλήρες refund στο Paypal ή νέο projector για αντικατάσταση του χαλασμένου που μου έστειλαν.

 

Μήπως έχω καθυστερήσει να κάνω dispute στο Paypal?

 

Τι λέτε να κάνω? Κάθε συμβουλή από γνώστη των αγορών και διαδικασιών ευπρόσδεκτη.

Είναι σύνηθες να προτείνουν αρχικά τη λύση για επισκευή σε τοπικό κατάστημα κλπ. Όταν σου πρότειναν να το επιστρέψεις Κίνα, δεν σου είπαν ότι θα πάρεις refund ή θα σου στείλουν άλλο μόλις παραλάβουν?

Τα μεταφορικά μπορείς να τα πάρεις από το PayPal ή να ζητήσεις να στα καλύψουν. Εμένα μου κάλυψαν μέχρι ένα ποσό όταν χρειάστηκε να επιστρέψω προϊόν και μου έστειλαν άλλο για αντικατάσταση όταν τους έστειλα το tracking number. Γενικά, σε αυτή την περίπτωση είτε τους εμπιστεύεσαι και το επιστρέφεις και παίρνεις refund(ή σου στέλνουν άλλο) μόλις παραλάβουν, είτε ανοίγεις case στο PayPal.

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για την απάντησή σου,

μου έστειλαν:

Could you please check and tell us the lowest shipping fees to return the item to Dongguan, Guangdong,China with tracking number?But do not ship it via expedited shipping service like EMS, DHL,UPS,TNT,FEDEX... as it likely will incur import taxes when it reaches customs and it may also be delayed during the customs clearance process.

Το projector αγοράστηκε από Ισπανική Αποθήκη Banggood, όχι από την Κίνα.

Τους απάντησα αρνητικά. Ο πελάτης θα πρέπει να κάνει έρευνα αγοράς για την επιστροφή του DOA προϊόντος? Ας είχαν βάλει μέσα στο κουτί κάρτα επιστροφής (όπως κάνουν πολλοί άλλοι online έμποροι).

Τι συμπέρασμα βγαίνει από την απάντησή τους?

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για την απάντησή σου,

μου έστειλαν:

Could you please check and tell us the lowest shipping fees to return the item to Dongguan, Guangdong,China with tracking number?But do not ship it via expedited shipping service like EMS, DHL,UPS,TNT,FEDEX... as it likely will incur import taxes when it reaches customs and it may also be delayed during the customs clearance process.

Το projector αγοράστηκε από Ισπανική Αποθήκη Banggood, όχι από την Κίνα.

Τους απάντησα αρνητικά. Ο πελάτης θα πρέπει να κάνει έρευνα αγοράς για την επιστροφή του DOA προϊόντος? Ας είχαν βάλει μέσα στο κουτί κάρτα επιστροφής (όπως κάνουν πολλοί άλλοι online έμποροι).

Τι συμπέρασμα βγαίνει από την απάντησή τους?

 

Εγώ σε ανάλογη περίπτωση (κινητό), αφού επικοινώνησα με το κατάστημα μου έστειλαν με email τη διεύθυνση για την επιστροφή και οδηγίες για τη διαδικασία. Εγώ το έστειλα συστημένο από τα ΕΛΤΑ (κόστος περίπου 9€) αφού πρώτα το φωτογράφισα μαζί με τα γραμματόσημα πριν το παραδώσω στον υπάλληλο. Τις φωτογραφίες αυτές μαζί με το tracking number που πήρα από εκεί τους τα έστειλα με email στους Κινέζους και όταν παρελαβαν μου έκαναν full refund μαζί με τα μεταφορικά.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ σε ανάλογη περίπτωση (κινητό), αφού επικοινώνησα με το κατάστημα μου έστειλαν με email τη διεύθυνση για την επιστροφή και οδηγίες για τη διαδικασία. Εγώ το έστειλα συστημένο από τα ΕΛΤΑ (κόστος περίπου 9€) αφού πρώτα το φωτογράφισα μαζί με τα γραμματόσημα πριν το παραδώσω στον υπάλληλο. Τις φωτογραφίες αυτές μαζί με το tracking number που πήρα από εκεί τους τα έστειλα με email στους Κινέζους και όταν παρελαβαν μου έκαναν full refund μαζί με τα μεταφορικά.

 

Ευχαριστώ για την απάντησή σου,

ρώτησα τα ΕΛΤΑ και βγαίνει στα 26 ευρώ, θα χρειαστώ ειδικά υλικά για συσκευασία?

Πολύ χρήσιμη η επισήμανση για φωτογράφιση του πακέτου. Το φωτογράφισες κλειστό? Το κλείνεις μπροστά του (δεν έχω στείλει ποτέ τπτ), τι απίστευτο μπλέξιμο..

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για την απάντησή σου,

 

μου έστειλαν:

 

Could you please check and tell us the lowest shipping fees to return the item to Dongguan, Guangdong,China with tracking number?But do not ship it via expedited shipping service like EMS, DHL,UPS,TNT,FEDEX... as it likely will incur import taxes when it reaches customs and it may also be delayed during the customs clearance process.

 

Το projector αγοράστηκε από Ισπανική Αποθήκη Banggood, όχι από την Κίνα.

 

Τους απάντησα αρνητικά. Ο πελάτης θα πρέπει να κάνει έρευνα αγοράς για την επιστροφή του DOA προϊόντος? Ας είχαν βάλει μέσα στο κουτί κάρτα επιστροφής (όπως κάνουν πολλοί άλλοι online έμποροι).

 

Τι συμπέρασμα βγαίνει από την απάντησή τους?

 

Πες τους το κόστος αποστολής και θα σου πουν τι ποσό θα καλύψουν. Λογικά θα σου πουνε και τη διεύθυνση αποστολής και ότι θα πάρεις refund μόλις παραλάβουν. Εσύ τι τους πρότεινες δηλαδή? Δεν γίνεται και να κρατήσεις και το προϊόν και να πάρεις και full refund. Μέσα στο κουτί το θα το βάλεις και σε ένα φάκελο ΕΛΤΑ και θα το στείλεις. Ασχέτως από που σου ήρθε, εσύ θα το στείλεις εκεί που θα σου πούνε.

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα δέμα από Ali με NL που ήταν από 15/7 εκφόρτωση αερολιμενα

Ορίστε όλο το tracking για να δειτε

Δεύτερο σε αυτή την κατάσταση από 20/7 δεν έχει αλλάξει

6/19/20 12:12 - Track added

6/24/20 08:08 - The item is ready for shipment, GREECE

6/24/20 08:08 - The item is pre-advised to PostNL

6/24/20 08:08 - ΠΑΡΑΛΑΒΗ ΑΠΟ ΠΕΛΑΤΗ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ, ΟΛΛΑΝΔΙΑ

6/24/20 08:08 - The item is ready for shipment

7/3/20 06:18 - ΠΑΡΑΛΑΒΗ ΑΠΟ ΠΕΛΑΤΗ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ, ΟΛΛΑΝΔΙΑ

7/3/20 11:59 - ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟΥ, ΟΛΛΑΝΔΙΑ

7/3/20 11:59 - The item is at the PostNL sorting center, GREECE

7/3/20 11:59 - The item is at the PostNL sorting center

7/10/20 13:08 - The item is on transport to the country of destination, GREECE

7/10/20 13:08 - The item is on transport to the country of destination

7/15/20 10:17 - ΕΚΦΟΡΤΩΣΗ ΑΠΟ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ, ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ)

7/15/20 13:17 - The item has arrived in the country of destination, GREECE

7/15/20 13:17 - The item has arrived in the country of destination

8/17/20 11:51 - ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ, ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ)

8/17/20 14:51 - The item has been processed in the country of destination, GREECE

8/17/20 18:36 - ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Γ.Ε.Τ.Α. Αθήνας (Κ.Α.Τ.), Γ.Ε.Τ.Α. Αθήνας (Κ.Α.Τ.)

8/17/20 20:23 - ΕΚΦΟΡΤΩΣΗ ΑΠΟ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ, Κ.Δ. ΑΤΤΙΚΗΣ

8/19/20 12:46 - ΑΦΙΞΗ ΣΕ Κ.Δ. ΑΤΤΙΚΗΣ, Κ.Δ. ΑΤΤΙΚΗΣ

8/19/20 14:46 - ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Κ.Δ. ΑΤΤΙΚΗΣ, Κ.Δ. ΑΤΤΙΚΗΣ

8/20/20 04:58 - ΦΟΡΤΩΣΗ ΣΕ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ, Κ.Δ. ΑΤΤΙΚΗΣ

8/20/20 05:45 - ΕΚΦΟΡΤΩΣΗ ΑΠΟ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ, Κ.Μ.Δ. ΠΑΛΑΙΟΥ ΦΑΛΗΡΟΥ

8/20/20 06:21 - ΑΦΙΞΗ ΣΕ Κ.Μ.Δ. ΠΑΛΑΙΟΥ ΦΑΛΗΡΟΥ, Κ.Μ.Δ. ΠΑΛΑΙΟΥ ΦΑΛΗΡΟΥ

8/20/20 07:44 - ΠΡΟΣ ΠΑΡΑΔΟΣΗ, Κ.Μ.Δ. ΠΑΛΑΙΟΥ ΦΑΛΗΡΟΥ

8/20/20 12:59 - ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΠΑΡΑΔΟΘΗΚΕ, Κ.Μ.Δ. ΠΑΛΑΙΟΥ ΦΑΛΗΡΟΥ

Link to comment
Share on other sites

Πες τους το κόστος αποστολής και θα σου πουν τι ποσό θα καλύψουν. Λογικά θα σου πουνε και τη διεύθυνση αποστολής και ότι θα πάρεις refund μόλις παραλάβουν. Εσύ τι τους πρότεινες δηλαδή? Δεν γίνεται και να κρατήσεις και το προϊόν και να πάρεις και full refund. Μέσα στο κουτί το θα το βάλεις και σε ένα φάκελο ΕΛΤΑ και θα το στείλεις. Ασχέτως από που σου ήρθε, εσύ θα το στείλεις εκεί που θα σου πούνε.

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

 

Τους το έγραψα και κάνουν ότι δεν καταλαβαίνουν, τους το ξανα-έστειλα (26 ευρώ συστημένο, με tracking ΕΛΤΑ).

Είπα ότι θέλω να κρατήσω το χαλασμένο? Θεωρούσα ότι θα είχαν μια διαδικασία (με κούριερ?) ή ας είχαν μια κάρτα επιστροφής μέσα με οδηγίες.

Το σωστό είναι, ότι αν πρέπει να το στείλω κάπου, να το στείλω εκεί που το αγόρασα (Ισπανία) όχι σε άλλη χώρα σε άλλη Ήπειρο (Κίνα)..

Άντε να δούμε τι θα απαντήσουν.

Παίζει να περάσει Κινέζικο τελωνείο?

Edited by ichor
Link to comment
Share on other sites

Δεμα απο ali με NL μπηκε αεροδρόμιο 10/7 βγηκε 20/8

Δεμα απο cafago (αξιας 9,23) αγοραστηκε 10/8 free post ηρθε σημερα και μαλιστα με acs!

Το δέμα με NL ήταν πάνω από 22 ευρώ? Επ' ευκαιρία λέω ότι τελικά έκανα την παραγγελία για Amoled οθόνη Mi 9T plus (χωρίς frame). Ζήτησα να μου το στείλει με NL, το έστειλε ήδη και το tracking number τελειώνει σε NL, άρα το έκανε? Από που το παρακολουθώ καλύτερα?

Ας ελπίσουμε σε κανένα θαύμα (όσον αφορά τις "κακές" συναντήσεις:wacko:).

Τέλος εάν και είναι εκτός θέματος να πω ότι πρώτα αποσυναρμολόγησα/ξεκόλλησα την σπασμένη οθόνη και μετά παρήγγειλα το ανταλλακτικό (δεν είναι τόσο εύκολη όσο φαίνεται αυτή η διαδικασία).Μάλιστα μετά πρέπει να κάνεις λιγότερα βήματα κατά την συναρμολόγηση από ότι με αυτή που έρχεται σε frame (με μόνο σημείο προσοχής την κόλληση της οθόνης). Ελπίζω να μην υπάρχει και κάποιο άλλο θέμα στο κινητό (από την πτώση του). Θα ενημερώσω όταν ολοκληρωθούν όλα.

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα απο banggood μια mainboard για το 3d εκτυπωτή μου, επέλεξα priority direct mail και μου το έστειλαν με tracking από Λουξεμβούργο!

Παίζει pdm από Λουξεμβούργο? Νόμιζα ότι ήταν μόνο από Ολλανδία!

 

Στάλθηκε από το HD1900 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...