Jump to content

Οδηγός αποστολής αγορών από Κίνα [ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΩΤΑ ΤΟΝ ΟΔΗΓΟ]


gerstavros2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Απίστευτο.... αγορά από ali- 6 Απριλίου- με sg ήταν σε κατάσταση αποστολή αντικειμένου στο εξωτερικό από 25-5...επόμενη κίνηση σήμερα..άφιξη στη χώρα κ κλείσιμο από γετα...

 

Μην αμφιβάλεις ότι το δέμα σου ήταν εδώ και πολύ καιρό στο αεροδρόμιο και απλά δεν είχε σκαναριστεί

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Όσο και να ζορίζονται, όσο και να προσπαθούν με το να τα αργούν οι αργόσχολοι μπας και αποθαρρυνθούμε εμείς θα παραγγέλνουμε
Το μέλλον είναι ήδη εδώ !:p
Link to comment
Share on other sites

Δεν το συζητάμε! Είναι σίγουρο αυτό.

Τουλάχιστον υπάρχει ελπίδα για όλους.

Τώρα; Έχεις άποψη πόσο θέλει από δω κ πέρα;

Μην αμφιβάλεις ότι το δέμα σου ήταν εδώ και πολύ καιρό στο αεροδρόμιο και απλά δεν είχε σκαναριστεί
Link to comment
Share on other sites

Δεν το συζητάμε! Είναι σίγουρο αυτό.

Τουλάχιστον υπάρχει ελπίδα για όλους.

Τώρα; Έχεις άποψη πόσο θέλει από δω κ πέρα;

 

Αφού πάει ΚΔ Αττικής σε εμένα έρχεται μέσα σε εβδομάδα

Link to comment
Share on other sites

Αγορά από BG το στείλανε με dhl packet

Βλέπω στο τρακιγκ το δέμα έχει εκεοπη στοιχεία (έλειπε το τηλ) και δεν παραδόθηκε, λες και ήρθανε και δεν βρήκανε την μάνα μου που είναι στο όνομα της το δέμα και μένει σε μονοκατοικία και την ώρα του στάτους έπλενε μπαλκόνια κιόλας, άρα δεν ήρθανε καν

 

Τηλ στην dhl, μου λένε δεν ανήκει σε εμάς το δέμα αλλά στην dhl Γερμανίας

Μου δίνουν το τηλ παίρνω, ααα το έχουμε παραδώσει στην άλλη dhl και έχει αλλάξει και τρακιγκ

Τηλ ξανά στην dhl, ναι το δέμα υπάρχει με αυτό το τρακιγκ αλλά το δώσαμε στον συνεργάτη να στην speedex και τώρα έχει άλλο τρακιγκ!!!

Τηλ στην speedex σε αυτό που μου έδωσαν, μα μου λένε δεν είναι σε εμάς αυτό θα πάρετε στη speedex την άλλη

 

Παίρνω ίσα με 30 τηλ αλλά δεν το σηκώνει ποτέ κανείς, και βγάζει αυτόματο δικό τους μήνυμα

Ξανά τηλ στα κεντρικά, ναι μου λένε είναι εκεί, να πάρετε να συνεννοηθείτε με τον κούριερ να περάσει.Αν δεν το σηκώσει κανείς πως θα συνεννοηθώ??

Μου απαντάει πως θα μου δώσετε εμένα ένα κινητό και θα πω να σας πάρουν

 

Με τα πολλά τηλέφωνα και σχεδόν μια ώρα ταλαιπωρία θα το φέρουν αύριο, έλεος δηλαδή

 

Άλλαξε αλλά 2 τρακιγκ, ο κούριερ δεν ήρθε ποτέ και αν δεν είχα ίντερνετ να δω ότι δεν παραδόθηκε ακόμη θα περίμενα

Edited by kaloudis
Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια ερώτηση από αποθήκη Τσεχίας CZ έχει κανείς εμπειρία με την κατάσταση που επικρατεί τι γίνεται από χρόνους παράδοσης παραγγελίας από Bangood?

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς φίλε μου έχω δέμα χωρίς τρακινγκ που έφυγε από CZ στις 15.06.20. ακόμα περιμένω

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το priority line από gearbest είναι ασφαλής μέθοδος?

Ναι

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς φίλε μου έχω δέμα χωρίς τρακινγκ που έφυγε από CZ στις 15.06.20. ακόμα περιμένω

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Ναι

Μπορεί να είναι καλύτερα από Κίνα αν είναι να σταλεί με DHL Packet μου φαίνεται για αυτό ρώτησα γιατί από Τσεχία αν και πιο κοντά αργούν παραπάνω, δεν ξέρω αν κάποιος άλλος έχει κάποια γνώμη.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όσο και να ζορίζονται, όσο και να προσπαθούν με το να τα αργούν οι αργόσχολοι μπας και αποθαρρυνθούμε εμείς θα παραγγέλνουμε

 

Αυτό. Καλο θα ηταν να καταλαβουν οτι κατι πρεπει να κανουν απο θεμα προσωπικου ή οτι τελοσπαντων φταιει πριν γεμισει ολο το Ελ Βενιζελος δεματα γιατι ο κοσμος δεν θα σταματησει να παιρνει απεξω ακομα και τωρα που υπολογιζει 3 μηνες για παραδοση

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά, νά ρωτήσω λίγο κάτι, έχει τώρα 10 μέρες που περιμένω δέμα από Banggood με priority line με nl post, καί ενώ στο τρακινγκ γράφει the item is pre advised καί μετά item is in transit στα ΕΛΤΑ γράφει ότι είναι Ολλανδία χωρίς όμως να γράφει the item is at nl posting center κτλ.Να ανησυχώ; Πόσες περίπου μέρες θέλει να φτάσει από Κίνα Ολλανδία καί νά ενημερωθεί το τρακινγκ;

Το δικο μου προxωρησε σε postNL sorting center , αλλα παραμενει εκει απο 1/8. Να δουμε ποσο θα μεινει εκει.

 

ΥΓ. Γιατι δεν με αφηνει να ανεβασω screenshot; λιγα kb ειναι

Link to comment
Share on other sites

Παραγγελία από 20-7-20 με eu priority και ακόμα δεν έχει φανεί Ολλανδία. Οκ, κράζουμε τα ΕΛΤΑ και όχι άδικα, αλλά και αυτοί το έχουν βγάλει τα μάτια.
Link to comment
Share on other sites

Το δικο μου προxωρησε σε postNL sorting center , αλλα παραμενει εκει απο 1/8. Να δουμε ποσο θα μεινει εκει.

 

ΥΓ. Γιατι δεν με αφηνει να ανεβασω screenshot; λιγα kb ειναι

 

https://ibb.co/NFjdhdP

 

Δες και το δικό μου πριν μισό μήνα, ίσως σε βοηθήσει να εκτιμήσεις πάνω κάτω τι παίζει.

Link to comment
Share on other sites

Το δικο μου προxωρησε σε postNL sorting center , αλλα παραμενει εκει απο 1/8. Να δουμε ποσο θα μεινει εκει.

Εμενα ειναι απο 30-7 σε sorting center, απο Αγγλικη αποθηκη του banggood.

 

Tελικα πριν απο λιγο ειδα να γραφει The item is on transport to the country of destination

Edited by Teo010
Link to comment
Share on other sites

Αααα οκ.ενημερωσε αν σού ενημερωθεί το τρακινγκ.

 

Επιτέλους φάνηκε Ολλανδία. Ήταν να μην κράξω. Ελπίζω να μην καθυστέρησει και στα ΕΛΤΑ

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους φάνηκε Ολλανδία. Ήταν να μην κράξω. Ελπίζω να μην καθυστέρησει και στα ΕΛΤΑ

Απ οτι καταλαβα απο οσα εχουν γραψει εδω παραπανω καθεται και καμια 10αρια μερες ολλανδια παντως.Σωστα εκραξες τους Ολλανδικο ταχυδρομειο πριν.Πριν ανοιξουν οι πτησεις θα ηταν λογικο.Τωρα γιατι να συμβαινει αυτο;

Link to comment
Share on other sites

Απ οτι καταλαβα απο οσα εχουν γραψει εδω παραπανω καθεται και καμια 10αρια μερες ολλανδια παντως.Σωστα εκραξες τους Ολλανδικο ταχυδρομειο πριν.Πριν ανοιξουν οι πτησεις θα ηταν λογικο.Τωρα γιατι να συμβαινει αυτο;

 

Έλα ντε, γιατί συμβαίνει αυτό;

Και αν φάει 10 μέρες Ολλανδία στα ΕΛΤΑ πόσο θα φάει;

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω έχω σπάσει κάθε ρεκόρ...

Παραγγελία από banggood 13 Ιουνίου μέσω ολλανδικού ταχυδρομείου και ακόμη δεν έχει φτάσει ούτε στην Ολλανδία...

Το tracking ακόμη αναφέρει the item is pre-advised...

Link to comment
Share on other sites

Αυτό. Καλο θα ηταν να καταλαβουν οτι κατι πρεπει να κανουν απο θεμα προσωπικου ή οτι τελοσπαντων φταιει πριν γεμισει ολο το Ελ Βενιζελος δεματα γιατι ο κοσμος δεν θα σταματησει να παιρνει απεξω ακομα και τωρα που υπολογιζει 3 μηνες για παραδοση
Καλά δεν έλεγα τίποτα άλλο? Σήμερα παρέλαβα δέμα που η παραγγελία και η αποστολή έγινε 5 Μαΐου. Ακριβώς 3 μήνες.

 

Επίσης εγώ να πω ότι δεν κάνω dispute αν δεν λήξει και η παράταση της προστασίας. Κατά 99% δεν φταίει ο πωλητής και δεν θέλω να πάρω τα λεφτά ενώ ξέρω ότι τελικά έστω και πολύ αργά θα φτάσει το δέμα

 

Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλά δεν έλεγα τίποτα άλλο? Σήμερα παρέλαβα δέμα που η παραγγελία και η αποστολή έγινε 5 Μαΐου. Ακριβώς 3 μήνες.

Και σε φιλο με δεμα απο aliexpress σημερα ξεκολλησε μετα απο 80+ μερες.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω έχω σπάσει κάθε ρεκόρ...

Παραγγελία από banggood 13 Ιουνίου μέσω ολλανδικού ταχυδρομείου και ακόμη δεν έχει φτάσει ούτε στην Ολλανδία...

Το tracking ακόμη αναφέρει the item is pre-advised...

 

Δε θέλω να σε αγχωσω αλλά 2 μήνες μετά pre advised, μάλλον κάπου έχει ξεπέσει...

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω έχω σπάσει κάθε ρεκόρ...

Παραγγελία από banggood 13 Ιουνίου μέσω ολλανδικού ταχυδρομείου και ακόμη δεν έχει φτάσει ούτε στην Ολλανδία...

Το tracking ακόμη αναφέρει the item is pre-advised...

 

Ειναι με priority;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...