Jump to content

iOS 7


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

...πάντως αυτό σίγουρα δεν είναι σφάλμα λογισμικού αλλά παράλειψη.

Σε κάθε περίπτωση δεν είναι πολύ κομψό να απορρίπτεις την κλήση πατώντας δυο φορές ένα φυσικό διακόπτη. Κάποια στιγμή θα χαλάσει...

Εγώ το βλέπω απλά ως μια φυσική αλλαγή λόγω του νέου ios. Ούτε όπως ήταν στο 6.1 με βόλευε η απόρριψη και πάντα απορρίπτω κλήση με διπλό πάτημα του πλήκτρου (μου βγαίνει ως φυσική κίνηση και χωρίς να το σκεφτώ). Ούτε πιστεύω ότι χαλάνε έτσι εύκολα τα πλήκτρα ειδικά το lock button (δεν μου έχει τύχει ποτέ να μου χαλάσει πλήκτρο σε κάποιο από τα iphone που είχα ότι χρήση και αν του έκανα. Ίσως να είχα άλλη άποψη αν μου είχε χαλάσει κάποιο). Επίσης για να απορρίψεις κλήση δεν χρειάζεται να πατήσεις το πλήκτρο του κλειδώματος αλλά κάποιο από τα reminder ή send message, απορρίπτεται αμέσως η κλήση. Φυσικά όλα αυτά είναι προσωπική μου άποψη και πως το βλέπω εγώ και δεν σημαίνει ότι όλοι συμφωνούν μαζί μου. Όπως επίσης δεν μου άρεσε ο τρόπος αυτών των ενεργειών στο ios 6.1 (και αυτό είναι προσωπική άποψη).

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 301
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Η μέθοδος που αναφέρεις δεν ισχύει πλέον.

Η Apple δεν υπογράφει παλιότερες εκδόσεις του λογισμικού. Αν κάνει τη διαδικασία, θα του εμφανίσει και πάλι το μήνυμα Error 3194.

 

Itchrist86, το εχω ξαναδιαβασει αυτο που λες, αλλα εγω δεν ειχα κανενα απολυτως προβλημα μετα την επιστροφη στην 6.1.4... Τουλαχιστον την δευτερη ημερα μετα την κυκλοφορια του iOS7, που εκανα και το σχετικο downgrade, λειτουργησε & λειτουργουν ολα οπως πριν! :O

Το "error" αυτο, που/ποτε το εμφανιζει? Απλα απο περιεργεια αυτο.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Έψαξα στο appstore για καμμιά εφαρμογή η οποία να κλείνει με ένα κλικ όλες τις ανοιχτές εφαρμογές στο IOS7, αλλά δεν μπόρεσα να βρω κάτι. Ξέρετε αν υπάρχει καμμιά τέτοια εφαρμογή ?? κάτι σαν killer ???

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Itchrist86, το εχω ξαναδιαβασει αυτο που λες, αλλα εγω δεν ειχα κανενα απολυτως προβλημα μετα την επιστροφη στην 6.1.4... Τουλαχιστον την δευτερη ημερα μετα την κυκλοφορια του iOS7, που εκανα και το σχετικο downgrade, λειτουργησε & λειτουργουν ολα οπως πριν! :O

Το "error" αυτο, που/ποτε το εμφανιζει? Απλα απο περιεργεια αυτο.

Όταν έκανες εσύ το restore η apple ακόμα υπέγραφε την 6.1.4. Τώρα πλέον δεν την υπογράφει και γι αυτό εμφανίζεται αυτό το σφάλμα. Το μήνυμα αυτό εμφανίζεται όταν η apple σταματήσει να υπογράφει της προηγούμενη έκδοση του λειτουργικού.

 

Καλησπέρα σε όλους. Έψαξα στο appstore για καμμιά εφαρμογή η οποία να κλείνει με ένα κλικ όλες τις ανοιχτές εφαρμογές στο IOS7, αλλά δεν μπόρεσα να βρω κάτι. Ξέρετε αν υπάρχει καμμιά τέτοια εφαρμογή ?? κάτι σαν killer ???

Ευχαριστώ

Τέτοια εφαρμογή υπάρχει μόνο στο cydia και εφόσον έχεις κάνει jb. Στο appstore δεν θα βρεις κάτι τέτοιο.

Edited by stendor

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Αυτη τη στιγμη δεν το γνωριζω αυτο με σιγουρια αλλα νομιζω πως ναι, μπορεις να κρατησεις πληρες backup μεσω iTunes...

Ας σου απαντησει καλυτερα καποιο απ'τα παιδια που ξερουν πιο καλα!

 

Συγκεκριμενα εγω μεσω iCloud εχω κρατησει τις επαφες μου, ενω για τραγουδια κλπ τα εχω τακτοποιημενα στο pc καταλληλα και κανω συγχρονισμο και ξαναπαιρνιεται οτι ειναι... Απο εφαρμογες, οτι ειχες θα στις βγαλει σαν ιστορικο στο AppStore κ τις ξαναπαιρνας αμεσως...

 

(!) Κατι που διαβασα ομως, ψαχνωντας για το σχετικο downgrade, (σε καποιο site/forum που δεν θυμαμαι), ειναι οτι μαλλον δεν κανει να περαστει backup απο πιο καινουργια εκδοση λογισμικου σε πιο παλια, ή τουλαχιστον οχι απο την 7 στην 6...

Εχε'το στο νου σου αυτο και αν βρω κατι σχετικο θα σου το στειλω να το σιγουρεψουμε.

 

Σε ευχαριστώ για την απάντησή σου φιλαράκι!

Link to comment
Share on other sites

Itchrist86, το εχω ξαναδιαβασει αυτο που λες, αλλα εγω δεν ειχα κανενα απολυτως προβλημα μετα την επιστροφη στην 6.1.4... Τουλαχιστον την δευτερη ημερα μετα την κυκλοφορια του iOS7, που εκανα και το σχετικο downgrade, λειτουργησε & λειτουργουν ολα οπως πριν! :O

Το "error" αυτο, που/ποτε το εμφανιζει? Απλα απο περιεργεια αυτο.

Είσαι τυχερός και πρόλαβες να κάνεις downgrade, όταν η Apple υπέγραφε ακόμη την 6.1.x. Πλέον, δεν γίνεται.

ΥΓ: Ήθελα και εγώ να κάνω σε ένα iPhone 4, αλλά δεν πρόλαβα.:(

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Έχουμε κανένα νέο για το πότε περίπου θα βγει JB για το καινούργιο iOS;

Πιστεύω ότι το καθυστερούν για να βγάλει η Apple τις εκδόσεις μέχρι και 7.1 που θα είναι η πιο stable όσον αφορά bugs κλπ και μετά...

Mobile : iPhone 12 ProMax 256GB Pacific Blue / iOS 14.2 (A2411)
Provider : Vodafone GR Giga Unlimited Ultra
===
Tablet : iPad  Pro 5th Gen 12.9" Wi-Fi/LTE 2021 256GB: iOS 15.2.1

Link to comment
Share on other sites

2 ενδιαφέροντα bug/προβλήματα εμφανίστηκαν σήμερα σε iOS 7 στο iPad mini:

1. Κάποια στιγμή μετά από πολλά updates εφαρμογών ταυτόχρονα (κι αφού πλέον συνήθησα να μη πιστεύω το κόκκινο νουμεράκι πάνω στο εικονίδιο αφού άλλα λέει κι άλλα ισχύουν) πατώντας το home button βρέθηκα στη home screen χωρίς εικονίδια (εκτός από τα εικονίδια στη κάτω σειρά)!!! Μετά από διαδοχικά slide δεξιά κι αριστερά επανήλθαν!

2. Ενω η σύνδεση wifi φαινόταν εντάξει, καμία εφαρμογή δεν επικοινωνούσε (ενώ στο επιτραπέζιο pc δούλευαν όλα κανονικά άρα το wifi ήταν οκ). Το πρόβλημα λύθηκε μόνο με reset.

 

Μετά από σχεδόν 1 εβδομάδα χρήσης είμαι πλέον βέβαιος πως ό,τι κι αν κάνω για να σώσω μπαταρία δε πρόκειται να έχω την ίδια απόδοση με το iOS6. Δοκίμασα όλες τις συμβουλές που προτάθηκαν εδώ αλλά δεν... Πλέον χρειάζεται φόρτιση σε ημερήσια βάση κι ενώ η χρήση που skype μόνο με ήχο, μερικά email και γενικά 2-3 ώρες casual - όχι μνημοβόρας - χρήσης. Στο iOS6 ήμουν στις 2 μέρες κι άν.

Link to comment
Share on other sites

Είσαι τυχερός και πρόλαβες να κάνεις downgrade, όταν η Apple υπέγραφε ακόμη την 6.1.x. Πλέον, δεν γίνεται.

ΥΓ: Ήθελα και εγώ να κάνω σε ένα iPhone 4, αλλά δεν πρόλαβα.:(

 

Ααα μαλιστα καταλαβα....!

Αρα οντως μπορω να πω κ εγω οτι ειμαι τυχερος! :P

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Apple Releases iOS 7.0.2

- Fixes bugs that could allow someone to bypass the Lock screen passcode

- Reintroduces a Greek keyboard option for passcode entry

 

More info

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Apple Releases iOS 7.0.2

- Fixes bugs that could allow someone to bypass the Lock screen passcode

- Reintroduces a Greek keyboard option for passcode entry

 

More info

 

Για την οποία αναβάθμιση συζητάμε και εδώ.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ε σορυ αλλα επιμενω πως ειναι bug να μν υπαρχει απορριψη απο το touch σε lockscreen. Υπηρχε στις προηγουμενες. Και οχι δεν θελω να την απορριπτω με το κουμπι πανω δεξια, αλλα και λιγοι το ξερουν αυτο κ λιγοι θα το μαθουν, αλλα ουτε σε σταθερα τηλεφωνα να απορριπτω με μηνυμα!!! Που ξερω οτι θα εινα μη επιτυχης η αποστολη κ θα πρεπει να σβηνω μηνυματα κοκ. Απλα: slide up και απορριψη οπως παλια.
Αη - Phone
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα

θελω να σας κάνω μια ερώτηση απο φίλο που εχει χασει τη συσκευή του . Εάν έχεις ενεργοποιήσει το find my iphone σε iOS 6 και το βρει κάποιος και έχει κάνει hard reset και έχει περάσει ios 7 υπάρχει περίπτωση να το βρει ή τζάμπα το ζαλίζουμε ?

Κυνήγα το λευκό της ζωής σου

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα

θελω να σας κάνω μια ερώτηση απο φίλο που εχει χασει τη συσκευή του . Εάν έχεις ενεργοποιήσει το find my iphone σε iOS 6 και το βρει κάποιος και έχει κάνει hard reset και έχει περάσει ios 7 υπάρχει περίπτωση να το βρει ή τζάμπα το ζαλίζουμε ?

 

Μπα ούτε για πλάκα!

Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

Μπα ούτε για πλάκα!

 

 

δηλαδή δε χρησημοποιεί καποιο imei της συσκευης ? απλά κανει register στο app store με το καινουργιο account ?

οποτε πάει το κινητό :(

 

Σ ευχαριστώ για την άμεση απάντηση!

Κυνήγα το λευκό της ζωής σου

Link to comment
Share on other sites

δηλαδή δε χρησημοποιεί καποιο imei της συσκευης ? απλά κανει register στο app store με το καινουργιο account ?

οποτε πάει το κινητό :(

 

Σ ευχαριστώ για την άμεση απάντηση!

 

Όχι δεν χρησιμοποιείται το imei καθόλου. Αν το είχες αναβαθμίσει από πριν στο iOS 7 τώρα θα το είχες σίγουρα σώσει! Αφού δεν θα μπορούσε αυτός που το έκλεψε να κάνει τιποτα!

Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

Ε σορυ αλλα επιμενω πως ειναι bug να μν υπαρχει απορριψη απο το touch σε lockscreen. Υπηρχε στις προηγουμενες. Και οχι δεν θελω να την απορριπτω με το κουμπι πανω δεξια, αλλα και λιγοι το ξερουν αυτο κ λιγοι θα το μαθουν, αλλα ουτε σε σταθερα τηλεφωνα να απορριπτω με μηνυμα!!! Που ξερω οτι θα εινα μη επιτυχης η αποστολη κ θα πρεπει να σβηνω μηνυματα κοκ. Απλα: slide up και απορριψη οπως παλια.

Αυτό γιατί δεν το λες στην APPLE μέσω της σελίδας της για τις παρατηρήσεις.

Θα είχε ενδιαφέρον η απάντηση της.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

7.0.2 και νιωθω πως βρισκομαι στην beta 5

ενος χρονου τηλεφωνο και νιωθω πως εχω 3gs (iphone 5 user)

6 χρονια μανιακος χρηστης του iOS και μεγαλος φαν του jailbreak και με πανω απο 15 συσκευες να εχουν περασει απο τα χερια μου.

Πραγματικα οτι χειροτερο εχει βγαλει η apple στα τοσα χρονια σε 8εμα ταχυτητας της συσκευης.

Αργα animation και το lag ειναι παντου,πραγματικα παντου,ειδικα στο set wallpaper δεν το συζηταω,10 φορες πατας icon του "set as wallpaper"

Eιχα κανει μια παραβαση σε s4 αλλα ξαναγυρισα σε i5 πιστευοντας πως η oficial 7 8α ειναι smooth οπως ολες οι προηγουμενες.

Δυστυχως.

Πραγματικα αν ζουσε ο Jobs δεν νομιζω πως 8α αφηνε να κυκλοφορησει αυτο το πραμα (πριν ολοκληρωθει τουλαχιστον)

Με βλεπω και παλι να πηγαινω σε android.

 

Φιλικα Γιωργος

Link to comment
Share on other sites

Χρήστης ipad 4 και εγκατέστησα το ios 7.02 και έχω πολλά παράπονα. Για να καταφέρω να μειώσω το λαγκ έπρεπε να κλείσω το parallax και να ενεργοποίηση την επιλογή με το contrast. Αυτό βελτίωσε αρκετά τα πράγματα αλλά και πάλι δεν δικαιολογείται να μην μπορεί το ipad 4 να τρέξει απροβλημάτιστα το καινούριο ios!!! Παρόλα αυτά παρατηρώ ακόμα lag όταν πηγαίνω από portrait se landscape είτε στα setting είτε στη lock screen. Το περίεργο είναι πως το κάνει κάθε φορά μόνο τη πρώτη φορά...δηλαδή εάν γυρίσω από portr. Se lands. παρατηρώ λαγκ αλλά εάν στα καπάκια κάνω το ανάποδο το λαγκ εξαφανίζεται. Σαν να είναι σε sleep I επεξεργαστής. Το πληκτρολόγιο έχει επίσης ακόμα λίγο λαγκ όταν πατάςω για να το γυρίσω στα σύμβολα. Γενικά θέλω να πιστεύω πως θα τα διορθώσουμε άμεσα γιατί είναι απαράδεκτο να έχω ακόμα λαγκ ενώ έχω απενεργοποιήσει κιόλας κάποια features ενώ κανονικά θα έπρεπε όλα να λειτουργούν απροβλημάτιστα αφού μέχρι στιγμής τουλάχιστον το ipad 4 είναι η ναυαρχίδα.
Link to comment
Share on other sites

7.0.2 και νιωθω πως βρισκομαι στην beta 5

ενος χρονου τηλεφωνο και νιωθω πως εχω 3gs (iphone 5 user)

6 χρονια μανιακος χρηστης του iOS και μεγαλος φαν του jailbreak και με πανω απο 15 συσκευες να εχουν περασει απο τα χερια μου.

Πραγματικα οτι χειροτερο εχει βγαλει η apple στα τοσα χρονια σε 8εμα ταχυτητας της συσκευης.

Αργα animation και το lag ειναι παντου,πραγματικα παντου,ειδικα στο set wallpaper δεν το συζηταω,10 φορες πατας icon του "set as wallpaper"

Eιχα κανει μια παραβαση σε s4 αλλα ξαναγυρισα σε i5 πιστευοντας πως η oficial 7 8α ειναι smooth οπως ολες οι προηγουμενες.

Δυστυχως.

Πραγματικα αν ζουσε ο Jobs δεν νομιζω πως 8α αφηνε να κυκλοφορησει αυτο το πραμα (πριν ολοκληρωθει τουλαχιστον)

Με βλεπω και παλι να πηγαινω σε android.

 

Φιλικα Γιωργος

Εγώ πάντως με στο δικό μου iphone 5 δεν βλέπω τίποτα απ' όλα αυτά. Αυτά τα θέματα τα είχα στις πρώτες beta. Δεν του έχω κάνει restore από τότε που ξεκίνησα να βάζω της beta του iOS 7, απλά έκανα update κάθε φορά που έβγαινε νέα beta. Ακόμα και όταν βγήκε η final έκδοση αυτό που έκανα ήταν να κατεβάσω το ipsw του final iOS 7 και να το περάσω με update. Μήπως, αν δεν έχεις κάνει ήδη, να έκανες restore και setup as new; Χωρίς να επαναφέρεις το backup.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Εάν κάνεις αναβάθμιση μέσω iTunes τότε θα περαστεί ολόκληρο το λειτουργικό από την αρχή και στην περίπτωση που δεν επιλέγεις setup as new τότε επαναφέρει το τελευταίο backup.

Με το restore αυτό επανέρχονται οι εγκατεστημένες εφαρμογές και οι ρυθμίσεις του συστήματος.

Δεν μένουν "κομμάτια" του παλιού λειτουργικού που θα μπορούσαν να δημιουργήσουν πρόβλημα.

Για το λόγο αυτό όσοι αναβαθμίσαμε μέσω iTunes δεν βλέπουμε διάφορα με την εγκατάσταση setup as new.

Edited by eleco
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Ειμαι χρήστης iPhone 4S και έκανα τη χαζομάρα να βάλω το iOS 7 το οποίο ειναι τραγικό !! Αν προσπαθήσω να βάλω το iOS 6, υπάρχει περίπτωση να μπλοκάρει το κινητο ;;

 

Και κάτι ακόμα … γίνεται να κανουμε υποβάθμιση ;;

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by athanaso77
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορείς να κάνεις υποβάθμιση.

Μην παρασυρθείς από τυχών οδηγούς που μπορείς να βρεις στο Internet. Δεν θα καταφέρεις απολύτως τίποτα.

 

ΥΓ: Θα σε παρακαλούσα να μην κάνεις συνεχόμενα μηνύματα.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iOS 7
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...