Jump to content

iOS 7


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όχι υπάρχει κανονικά απλά αφού κάνεις νέο Apple ID πηγαίνεις στις ρυθμίσεις->icloud ενεργοποιείς το διακόπτη mail και σε ρωτάει τότε!
Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 301
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Για να κανεις νεο appleid χρειαζεσαι ενα mail. Και σ εδινε την δυνατοτητα να φτιαξεις ειτε στο αρχικο σεταρισμα ειτε μετα στις ρυθμισεις. Στο ios 6 που ειχα τσεκαρει στην ιδια συσκευη πριν το ειχε.
Link to comment
Share on other sites

Tα animations στα beta πριν την επισημη εκδοση του ios 7 ηταν το ιδιο αργα οπως τωρα?

Απορω πως αποφασισαν να τα κανουν τοσο αργα. Καθυστερεις οταν θες να τρεχεις μεσα στα μενου κλπ. Ισως το κανανε για να μην εχει λαγκ στα πιο παλια μοντελα. Βεβαια αποτι εχω χαζεψει σε βιντεακια με applications που τα επιταχυνουν στο ios6 εδειχναν να πηγαινουν σφαιρα χωρις λαγκ.

 

Χωρις animations ή με διπλασια ταχυτητα πχ το ios θα ηταν απιστευτο... (σε συνδυασμο με χρηση με το ενα χερι, και πολυ ωραιο touch που εχουν οι συσκευες)

Link to comment
Share on other sites

iOS 7.0.3 διαθέσιμο για αναβάθμιση μέσω OTA. Αρκετές διορθώσεις σε "προβλήματα" που υπήρχαν.

http://www.iclarified.com/34986/apple-releases-ios-703-download-now

 

t contains improvements and bug fixes, including:

● Adds iCloud Keychain to keep track of your account names, passwords, and credit card numbers across all your approved devices

● Adds Password Generator so Safari can suggest unique, hard-to-guess passwords for your online accounts

● Updates lock screen to delay display of "slide to unlock" when Touch ID is in use

● Adds back the ability to search the web and Wikipedia from Spotlight search

● Fixes an issue where iMessage failed to send for some users

● Fixes a bug that could prevent iMessage from activating

● Improves system stability when using iWork apps

● Fixes an accelerometer calibration issue

● Addresses an issue that could cause Siri and VoiceOver to use a lower quality voice

● Fixes a bug that could allow someone to bypass the Lock screen passcode

● Enhances the Reduce Motion setting to minimize both motion and animation

● Fixes an issue that could cause VoiceOver input to be too sensitive

● Updates the Bold Text setting to also change dial pad test

● Fixes an issue that could cause supervised devices to become un-supervised when updating software.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

ενδιαφερον αυτο με το password generator...

αν ομως στους εν λογω accounts μπαινεις κι απο αλλες συσκευες, πχ pc, tablet, θα πρεπει να χρησιμοποιεις τους κωδικους που σου προτεινει ο safari και να τους θυμασαι απ'εξω;

Link to comment
Share on other sites

Ναι για αυτό το λόγο είναι τέλειο όταν χρησιμοποιείς και το iCloud Keychain που συγχρονιζει με Mac και ipad όλους σου τους κωδικούς και συνεπώς δεν χρειάζεται να θυμάσαι κανέναν απέξω και μπορείς πάντα να βρεις από το αρχείο που συγκρατηται τοπικά στην κάθε συσκευή όποιον κωδικό θες!
Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

Δλδ αν εγω βρεθω καπου χωρις συσκευη apple και πρεπει γρηγορα να μπω απο αλλο pc σε καποιο λογαριασμο μου δε θα εχω τροπο;

 

Αν πραγματι ετσι ειναι ακουγεται προβληματικο συστημα.

 

παντως ειμαι ευχαριστημενος που στο update βαλανε το websearch wikisearch στο spotlight (παντα ετσι εψαχνα κατι στα βιαστικα και μου το ειχε χαλασει η 7) και που διορθωσανε τα animations. βεβαια απλως αλλαξανε το effect δε βλεπω να ειναι πολυ πιο γρηγορα..

Link to comment
Share on other sites

Δλδ αν εγω βρεθω καπου χωρις συσκευη apple και πρεπει γρηγορα να μπω απο αλλο pc σε καποιο λογαριασμο μου δε θα εχω τροπο;

 

Αν πραγματι ετσι ειναι ακουγεται προβληματικο συστημα.

 

παντως ειμαι ευχαριστημενος που στο update βαλανε το websearch wikisearch στο spotlight (παντα ετσι εψαχνα κατι στα βιαστικα και μου το ειχε χαλασει η 7) και που διορθωσανε τα animations. βεβαια απλως αλλαξανε το effect δε βλεπω να ειναι πολυ πιο γρηγορα..

 

Θα μπορείς φτάνει να εχεις μια συσκευή Apple μαζί σου για να δεις ποιον κωδικό εχει θέσει στο συγκεκριμένο site! Αλλιώς πρέπει να τους θυμάσαι! Αλλα επειδή ειναι δύσκολοι κωδικοί μάλλον δεν θα τους θυμάσαι! Για να δεις τους κωδικούς σου πηγαίνεις ρυθμίσεις-> safari-> συνθηματικά/αυτο συμπλήρωση -> αποθηκευμένα συνθηματικά.

Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Έχετε αντιμετωπίσει προβλήματα με την τελευταία έκδοση σε 4S 16GB που να εμφανίζεται πρόβλημα στις κλήσεις είτε εισερχόμενες είτε εξερχόμενες, δεν σε ακούνε ούτε τους ακούς;

Το πρόβλημα λύνετε με επιτόπου restart στην συσκευή.

www.2ospbyron.gr
Link to comment
Share on other sites

το keychain παρα πολυ χρησιμο και για αυτους που θελουν να κανουν setup as new τη συσκευη του.

δε χανονται ποια οι κωδικοι των αποθηκευμενων wifi. επανερχονται απο το icloud

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω ενα θεμα...εχει η κοπελα μου το iphone 5 και δεν μπορει με το ios7-ενω πριν στο ios 6 γινοταν-να απορριψει μια εισερχομενη κληση!δηλαδη δεν υπαρχει πουθενα το κοκκινο ¨κουμπί¨ απορριψης κλησης!Υπαρχει καποιος αλλος τροπος;
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω ενα θεμα...εχει η κοπελα μου το iphone 5 και δεν μπορει με το ios7-ενω πριν στο ios 6 γινοταν-να απορριψει μια εισερχομενη κληση!δηλαδη δεν υπαρχει πουθενα το κοκκινο ¨κουμπί¨ απορριψης κλησης!Υπαρχει καποιος αλλος τροπος;

Όταν είναι κλειδωμένο το κινητό πατάει 2 φορές το lock button. Όταν είναι ξεκλείδωτο εμφανίζεται κανονικά το πλήκτρο της απόρριψης.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Όταν είναι κλειδωμένο το κινητό πατάει 2 φορές το lock button. Όταν είναι ξεκλείδωτο εμφανίζεται κανονικά το πλήκτρο της απόρριψης.

Ευχαριστουμε πολυ φιλε μου,μας εσωσες!:p

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραίο το ios 7 με ωραία εικονίδια και αρκετά smooth το τρέξιμο του στη συσκευή!! Το κινητό πετάει μιλάμε για 4s και πάνω καθώς στο 4αρι υπάρχουν ακόμα τα σχετικά θέματα στα μηνύματα...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,

έχω το iphone 4s στην έκδοση 6,1,2 και jailbrake cyndia 1.1.8

θέλω να κάνω αναβάθμιση σε ios 7 αλλα δεν μου δίνει το δικαίωμα.Οταν προσπαθώ από την συσκευή δεν βρίσκει καν την αναβάθμιση και απο το itunes βγαζει σφάλμα.

ξέρω ότι κάνοντας αναβάθμιση θα χάσω όλες τις εφαρμογές που δεν είναι απο το app store αλλα δεν με πειράζει.

Τα μόνα που με απασχολούν είναι οι επαφές, οι φωτογραφίες και τα μηνύματα.

Υπάρχει κάτι που να μπορώ να κάνω? - αν κάνω επαναφορά ισχύει οτι θα χάσω όλα τα μηνύματα?

Μπορει κάποιος να με βοηθήσει?? ευχαριστώ!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, είμαι χρήστης ενός iPhone 4S και εγκατέστησα το iOS 7. Το πρόβλημα είναι πως οταν πηγαίνω στα δεδομένα δεν μπορω να τα "κλείσω" για συγκεκριμένες εφαρμογές, ενώ παλιά μπορούσα.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για την όποια απάντηση ...

Edited by Nick_97
αλλαγή τίτλου
Link to comment
Share on other sites

Το μεγαλύτερο bug για μένα σε βαθμό πλέον που εκνευρίζει ειναι να ζητάει κάθε φορα που παει να κάνει αυτόματα backup, το iCloud password. Εχει γίνει μεγάλη αναφορά περί αυτού και στο Apple Communities. Επίσης λόγω αυτού του bug δεν λειτουργεί το Find my iPhone και θελει ξανά ενεργοποίηση κάθε φορα. Τέλος, εχει ζητήσει μέχρι τωρα δυο φορές λόγω αλλαγών keychain servers να σεταρω ξανά keychain code. Το τελευταίο δεν θα το έλεγα οτι ειναι bug αλλα κατι που ίσως φτιάχνουν στους servers. Ανυπόμονω να βγει update με fix.

[sIGPIC][/sIGPIC]

On Line...

 

Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση σχετικά με moderation actions, μπορείτε να αποστείλετε PM.

Link to comment
Share on other sites

7.0.4

Σφαλματα και επιδιορθωσεις μαζι με ενα ζητημα που προκαλουσε αποτυχια facetime κλησεων

δως μοι πα στω και ταν γαν κινασω

:ninja:

αν δεν κοιτας εκει που θες να πας,θα πας εκει που κοιτας...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά.Γιατί στα ''Updates"στο iPad4 και συγκεκριμένα στην εφαρμογή "Sygic"ενώ κάνω την αναβάθμιση μου βγάζει πάλι ένα συννεφάκι δίπλα.Συγνώμη που επαναλαμβάνομαι και σε άλλο θέμα.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια γνωριζει κανεις αν το iblacklist κανονικα αγορασμενο θα εχει καποιο προβλιμα αν τ δουλεψω στο iphone 5 στην 7.0.4 εκδοση? :confused:
Link to comment
Share on other sites

Παιδια γνωριζει κανεις αν το iblacklist κανονικα αγορασμενο θα εχει καποιο προβλιμα αν τ δουλεψω στο iphone 5 στην 7.0.4 εκδοση? :confused:

 

Το iblacklist στο AppStore ειναι μια απάτη δεν κάνει απολύτως τίποτα! Και jailbreak για iOS 7 δεν υπάρχει!

Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iOS 7
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...