Jump to content

iOS 7


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

αν ομως το βρεις και το αγορασεις απο καπου αλλου?οπως για παραδειγμα http://www.iblacklist.com.br/ ?απο αυτο τ site στην 6αρα την εκδοση δουλευε κανονικα στην 7αρα ομως?και πιο σιγκεκριμενα στην 7.0.4 θα δουλευει?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 301
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Όχι καθώς αυτή είναι μια εφαρμογή η οποία απαιτεί συγκεκριμένες ενέργειες μη επιτρεπτές σε ένα μη jailbroken κινητό.
Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

εισαι συγουρος?γιατι στην 6αρα την εκδοσι χωρις jailbroken κινιτο δουλευε μια χαρα..απλα δν ξερωκατα ποσο θα δουλευει στ 7αρα..εξαλλου αν ειναι jailbreak το κινιτο δεν χρειαζετε να το αγορασεις..υπαρχει σπασμενο στο cydia..απλα επειδι ως τωρα δν υπαρχει ουτε jailbreak για τις 7αρες τις εκδοσεις σκεφτικα να τ αγορασω αυθεντικο..
Link to comment
Share on other sites

Χαχα τελειο! Στελνω μηνυμα μπλα μπλα δευτερα απογευμα μπλα και το βγαζει υπογραμμισμενο. Παταω πανω και δινει επιλογες create event και show in calendar!!
Link to comment
Share on other sites

Εγώ φοβάμαι να αναβαθμίσω μήπως μου καταστραφεί το wifi... Μεγάλο φάουλ αυτό της apple!
Iphone 7 plus 32GB
Link to comment
Share on other sites

Εγώ φοβάμαι να αναβαθμίσω μήπως μου καταστραφεί το wifi... Μεγάλο φάουλ αυτό της apple!

 

Δεν ισχύει αυτό πάντως. Απορώ πώς βγήκε αυτή η φήμη.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ φοβάμαι να αναβαθμίσω μήπως μου καταστραφεί το wifi... Μεγάλο φάουλ αυτό της apple!

 

Τι έγινε λέει; Έλα Παναγία μου, τόσοι έχουμε αναβαθμίσει και δεν ακούστηκε τίποτα. Αναβαθμίσου άφοβα.

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Τι έγινε λέει; Έλα Παναγία μου, τόσοι έχουμε αναβαθμίσει και δεν ακούστηκε τίποτα. Αναβαθμίσου άφοβα.

 

Το θέμα υπήρχε στα 4s με την αναβάθμιση απο την 5 στην 6

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα υπήρχε στα 4s με την αναβάθμιση απο την 5 στην 6

 

Πάσο, αλλά με το ios7 που κολλάει αυτό;

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Πάσο, αλλά με το ios7 που κολλάει αυτό;

 

Το θέμα υπάρχει. Συμβαίνει σε παρά μα παρά πολλές συσκευές 4S. Είτε απο 5 σε 6, είτε απο 6 σε 7, είτε απο 7.03 σε 7.04 είτε οτιδήποτε. Τα 4S χαλάνε το wifi τους για πλάκα και δυστυχώς το θέμα ειναι hardware και δεν επιδιορθώνεται με restore. Σε όσους δεν εχει συμβεί ακομα είμαστε τυχεροί και ειναι λογικό να φοβόμαστε να κανουμε αναβάθμιση. Με ενα απο search θα διαπιστώσετε ότι το προβλημα ειναι ΤΕΡΑΣΤΙΟ και αφορά ΜΟΝΟ τα 4S και κανένα αλλο.

:)
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα υπάρχει. Συμβαίνει σε παρά μα παρά πολλές συσκευές 4S. Είτε απο 5 σε 6, είτε απο 6 σε 7, είτε απο 7.03 σε 7.04 είτε οτιδήποτε. Τα 4S χαλάνε το wifi τους για πλάκα και δυστυχώς το θέμα ειναι hardware και δεν επιδιορθώνεται με restore. Σε όσους δεν εχει συμβεί ακομα είμαστε τυχεροί και ειναι λογικό να φοβόμαστε να κανουμε αναβάθμιση. Με ενα απο search θα διαπιστώσετε ότι το προβλημα ειναι ΤΕΡΑΣΤΙΟ και αφορά ΜΟΝΟ τα 4S και κανένα αλλο.

 

Στο 4S μου πάντως ούτε από 5 σε 6, ούτε από 6 στο 7 έπαθε κάτι το wifi. Δε νομίζω πάντως ότι software update μπορεί να χαλάσει το hardware.

Link to comment
Share on other sites

Στο 4S μου πάντως ούτε από 5 σε 6, ούτε από 6 στο 7 έπαθε κάτι το wifi. Δε νομίζω πάντως ότι software update μπορεί να χαλάσει το hardware.

Ήσουν απλά τυχερός, το πρόβλημα δεν το έχουν όλα τα 4s, αλλά αρκετά. Αν ψάξεις στο google θα δεις ότι έχει γίνει μεγάλος ντόρος στο εξωτερικό για το θέμα, στα applestore αν παρουσιάσει το συγκεκριμένο πρόβλημα σου αντικαθιστούν το τηλέφωνο χωρίς πολλά πολλά, εδώ είναι Ελλάδα και δεν έχουμε apple store, μου τέλειωσε και η εγγύηση και η επισκευή κοστίζει μια 150άρα τουλάχιστον, όσο κάνει δηλαδή όλο το κινητό. Οπότε, επειδή δε θέλω να ρισκάρω και επειδή το 4s μου ήταν από τα πρώτα που κυκλοφόρησαν (άρα και πιθανώς να είναι στα προβληματικά), μένω σε iOS 5 και βρίζω την Apple!

Iphone 7 plus 32GB
Link to comment
Share on other sites

Με 7.0.4 σε iphone 5s δεν έχω κάποιο πρόβλημα με το wifi.

 

Έχω όμως 2 θεματάκια που δε ξέρω αν αλλάζουν με κάποια ρύθμιση ή είναι "features":

1. Όταν είσαι με σβηστή οθόνη και πατάς το homebutton (με ρυθμισμένο ένα δαχτυλικό αποτύπωμα) τότε ξεκλειδώνει γρήγορα και δε προλαβαίνω να δω την οθόνη με τα notifications που θα έβλεπα αν δεν είχα αποτύπωμα.

2. Όταν είσαι στην οθόνη με τα notifications (locked) τα notifications δε θα έπρεπε να σε πηγαίνουν στην αντίστοιχη εφαρμογή? Αντίθετα με πάει στη home screen. Στο ipad όταν κάνω slide ένα notification πχ tweet με παει στο twitter κοκ.

Link to comment
Share on other sites

Ήσουν απλά τυχερός, το πρόβλημα δεν το έχουν όλα τα 4s, αλλά αρκετά. Αν ψάξεις στο google θα δεις ότι έχει γίνει μεγάλος ντόρος στο εξωτερικό για το θέμα, στα applestore αν παρουσιάσει το συγκεκριμένο πρόβλημα σου αντικαθιστούν το τηλέφωνο χωρίς πολλά πολλά, εδώ είναι Ελλάδα και δεν έχουμε apple store, μου τέλειωσε και η εγγύηση και η επισκευή κοστίζει μια 150άρα τουλάχιστον, όσο κάνει δηλαδή όλο το κινητό. Οπότε, επειδή δε θέλω να ρισκάρω και επειδή το 4s μου ήταν από τα πρώτα που κυκλοφόρησαν (άρα και πιθανώς να είναι στα προβληματικά), μένω σε iOS 5 και βρίζω την Apple!

Νομίζω ότι αξίζει το ρίσκο αν εισαι στην 5. Ειναι πολυ πολυ πισω αυτη η έκδοση. Αλλά εγω που είμαι σε 7.03 δεν ρισκάρω να παω σε 7.04. Μια και καλή την 7.1 θα βαλω. Εκτός κι αν εισαι JB οπότε αλλάζει το πράμα.

 

Στο 4S μου πάντως ούτε από 5 σε 6, ούτε από 6 στο 7 έπαθε κάτι το wifi. Δε νομίζω πάντως ότι software update μπορεί να χαλάσει το hardware.

Κι ομως το προβλημα γινεται μετα απο update και κανεις δεν ξερει γιατι συμβαινει και μονο σε 4S. Οριστε ορισμενα θεματα του τελευταιου διμηνου και μονο απο περιπτωσεις αναβαθμισης στην εκδοση 7. Φαντασου τι εγινε τα τελευταια χρονια με τοσες αναβαθμισεις στις διαφορες εκδοσεις...

προβλημα wifi στο iphone4s

Αχνό WiFi και απίστευτη απάντηση "Γερμανού"

προβλημα με 4S

SOS με Wifi σε 4s

4S: Πρόβλημα με WiFi μετά από το update σε iOS7

SOS με wifi

Mονο τυχερος πρεπει να αισθανεσαι που δεν σου εχει χαλασει ακομα...

Edited by NeverMind
:)
Link to comment
Share on other sites

Δεν είμαι JB, αλλά αν χαλάσει το wifi τι θα κάνω; Το χρησιμοποιώ πολλές ώρες τη μέρα (αν και τώρα άλλαξα συσκευή...)
Iphone 7 plus 32GB
Link to comment
Share on other sites

@nevermind

Για το πρωτο που ρωτας, εγω το παταω με αλλο δαχτυλο απο αυτο που εχω βαλει αποτυπωμα για να δω τα notifications και μετα το ξεκλειδωνω

Link to comment
Share on other sites

Δεν είμαι JB, αλλά αν χαλάσει το wifi τι θα κάνω; Το χρησιμοποιώ πολλές ώρες τη μέρα (αν και τώρα άλλαξα συσκευή...)

Τι να σου πω...εγω θα το ρισκαρα γιατι η 5 βγηκε πριν 3 χρονια. Εχει αναβαθμιστει σε μεγαλο βαθμο το iOS απο τοτε. Φυσικα κανεις οτι νομιζεις. Λενε οτι αν αναβαθμισεις μεσω iTunes και οχι OTA το ρισκο ειναι μικροτερο παντως.

:)
Link to comment
Share on other sites

εχετε καποιο προβλημα με την απαντηση του τηλεφωνου οταν σας καλουν σε iphone 5? σε ios 7.

για να πιασει πρεπει να συρω την απαντηση 2-3 φορες.

μου το εχουν πει κ αλλοι και καπου το ειχα διαβασει κ εδω.

με τις υπολοιπες εκδοσεις δεν υπηρχε κανενα προβλημα.

στην αρχη ειπα θα ειναι προβλημα της καινουργια εκδοσης. ειμαστε το 4ο update και δεν βλεπω να διορθωνεται.

iphone xs max ipad 6th gen
Link to comment
Share on other sites

εχετε καποιο προβλημα με την απαντηση του τηλεφωνου οταν σας καλουν σε iphone 5? σε ios 7.

για να πιασει πρεπει να συρω την απαντηση 2-3 φορες.

μου το εχουν πει κ αλλοι και καπου το ειχα διαβασει κ εδω.

με τις υπολοιπες εκδοσεις δεν υπηρχε κανενα προβλημα.

στην αρχη ειπα θα ειναι προβλημα της καινουργια εκδοσης. ειμαστε το 4ο update και δεν βλεπω να διορθωνεται.

 

Το ιδιο συμβαινει τοσο σε 5αρι δικο μου οσο κ της γυναικας μου κ ειναι εκνευριστικο!

Link to comment
Share on other sites

Στο 4S μου πάντως ούτε από 5 σε 6, ούτε από 6 στο 7 έπαθε κάτι το wifi. Δε νομίζω πάντως ότι software update μπορεί να χαλάσει το hardware.

 

πραγματι υπηρχαν συσκευες που τους "κλειδωνε" το wifi αλλα στο δικο μου 4s δεν ειχα καποιο θεμα με την ενημερωση

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση.

Στο ρυθμισεις-δεδομένα, έχει 2 διακόπτες: <δεδομένα> και <ενεργοποίηση3G>.

Τι διαφορά έχει ο ένας από τον άλλο?

Οταν έχω ενεργοποιημένο 3G χρειάζεται να ενεργοποιώ και τα δεδομένα?

Iphone4s

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση.

Στο ρυθμισεις-δεδομένα, έχει 2 διακόπτες: <δεδομένα> και <ενεργοποίηση3G>.

Τι διαφορά έχει ο ένας από τον άλλο?

Οταν έχω ενεργοποιημένο 3G χρειάζεται να ενεργοποιώ και τα δεδομένα?

Iphone4s

Ο διακόπτης δεδομένα είναι γενικά για την πρόσβαση στο ίντερνετ, αν τον κλείσεις δεν θα έχεις καθόλου πρόσβαση στο ίντερνετ. Ο διακόπτης 3G απλά ενεργοποιεί και απενεργοποιεί το 3G. Όταν το έχεις κλειστό απλά θα είσαι σε ταχύτητες 2G ή EDGE.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Εχω το 5 και παρατήρησα το εξής.οταν το εχω μονο με 3G ξαφνικά η μπαταρία απο 50 παει στο 30 .με 2g η ασύρματο δυκτιο ολα οκ.τη να φταίει ?

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.2.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

Εχω το 5 και παρατήρησα το εξής.οταν το εχω μονο με 3G ξαφνικά η μπαταρία απο 50 παει στο 30 .με 2g η ασύρματο δυκτιο ολα οκ.τη να φταίει ?

Το 3G καταναλώνει περισσότερη μπαταρία από ότι το 2G ή το wifi

Iphone 7 plus 32GB
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iOS 7
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...