Jump to content

iOS 7


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θέλει αρκετές προσπάθειες για να γίνει η επαλήθευση. Εδώ ολοκληρώθηκε η διαδικασία σε 4S και η πρώτη εντύπωση είναι ότι σίγουρα δεν είναι τόσο smooth όσο η 6.1.3.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 301
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Θέλει αρκετές προσπάθειες για να γίνει η επαλήθευση. Εδώ ολοκληρώθηκε η διαδικασία σε 4S και η πρώτη εντύπωση είναι ότι σίγουρα δεν είναι τόσο smooth όσο η 6.1.3.

 

Εκανες set up as new;

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Θέλει αρκετές προσπάθειες για να γίνει η επαλήθευση. Εδώ ολοκληρώθηκε η διαδικασία σε 4S και η πρώτη εντύπωση είναι ότι σίγουρα δεν είναι τόσο smooth όσο η 6.1.3.

 

Στο 5 πάει καλά αλλά πολύ κρύα εμφάνιση.. στα άλλα έκανε μια καλή προσπάθεια αν και ακόμα το ψάχνω, μπορώ να πω μου αρέσει:lol:

Link to comment
Share on other sites

εχω ipad 2. κατεβηκε κανονικα και μου λεει ''επαληθευση ενημερωσης'' και μετα μου βγαζει αυτο! τι να κανω? λετε να του κανω μια επανεκκινηση και να δοκιμασω ξανα? η μετα θα με βαλει να του κανω το update απο την αρχη?

 

EDIT: οκ του εκανα επανεκκινηση και δεχτηκε την επαληθευση!!!

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας!!!Όπως πολλοί απο εσάς έτσι και εγώ το απογευμα της 18 Σεπτεμβρίου αποφάσισα να ενημερώσω το iPhone 4S μου στην έκδοση 7 του iOS. Πριν το κανω όμως αυτό (το έκανα μέσω του iTunes 11.1) φρόντισα να κρατήσω αντίγραφο ασφαλείας. Σε διάφορα post αρκετού κόσμου στο forum διάβασα ότι κάνοντας στο iPhone την διαδικασία του setup as new το καινούργιο λογισμικό έστρωσε καλύτερα και δεν είχε lag. Γι αυτό λοιπόν θα ήθελα να ρωτήσω πως ακριβώς γίνεται η διαδικασία του setup as new και τι βήματα πρέπει να κανω ενδεχομένως πριν την κανω; Τι δεδομένα απο κινητο υπάρχει περίπτωση να χάσω κάνοντας αυτή τη διαδικασία;Τέλος θα ήθελα να ρωτήσω αν θα ήταν καλό να κανω κανω setup as new και στο ipad μου αφού πρώτα το ενημερώσω στην έκδοση 7; Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις απαντήσεις σας. Θα ήθελα να σας παρακαλέσω αν γίνεται να είστε αρκετα αναλυτικοι με τα βήματα τα οποία θα πρέπει να κανω.
Link to comment
Share on other sites

Προτείνεται το restore + update για να αποφευχθούν τυχών προβληματάκια ως προς τη συμπεριφορά της συσκευής.

Το ξέρω, το set up as new είναι μανίκι, αλλά...

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Με αυτό τι θέλουν να πουν?

 

Έγινε κάτι διαφορετικό???

 

"Βελτιώσεις έχουμε και στον τομέα του multitasking, με την καινούργια λειτουργία του διπλού αγγίγματος του Home button, όπου δίνει την δυνατότητα στον χρήστη να δει ποιες εφαρμογές είναι ανοιχτές."

Opel Astra OPC
Link to comment
Share on other sites

Με αυτό τι θέλουν να πουν?

 

Έγινε κάτι διαφορετικό???

 

"Βελτιώσεις έχουμε και στον τομέα του multitasking, με την καινούργια λειτουργία του διπλού αγγίγματος του Home button, όπου δίνει την δυνατότητα στον χρήστη να δει ποιες εφαρμογές είναι ανοιχτές."

Η διαφορά στο multitasking είναι στο πως εμφανίζονται οι ανοιχτές εφαρμογές. Εμφανίζονται σε καρτέλες και κλείνουν με swipe προς τα πάνω. Αυτό άλλαξε στο multitasking.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Η διαφορά στο multitasking είναι στο πως εμφανίζονται οι ανοιχτές εφαρμογές. Εμφανίζονται σε καρτέλες και κλείνουν με swipe προς τα πάνω. Αυτό άλλαξε στο multitasking.

 

Επιπλέον οι εφαρμογές παραμένουν ανοιχτές και δεν μπαίνουν σε κατάσταση αδράνειας. Ενώ στο iOS 6 οι εφαρμογές με το που έφευγαν απο το προσκήνιο εμπαιναν σε κατάσταση αδράνειας.

Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

Επιπλέον οι εφαρμογές παραμένουν ανοιχτές και δεν μπαίνουν σε κατάσταση αδράνειας. Ενώ στο iOS 6 οι εφαρμογές με το που έφευγαν απο το προσκήνιο εμπαιναν σε κατάσταση αδράνειας.

 

απο μπαταρια πως πατε;

Επισης δεν μου εχει δυνατοτητα να επιλεξω τι δικτυο θελω LTE/3g/2g

εχει απλα ενα togle για το LTE

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους...Δεν έχω iphone αλλά γράφω για λογαριασμό ενός φίλου...Έκανε εγκατάσταση το Ios 7 και εκείνη την ώρα έμεινε από μπαταρία...Τώρα δεν ανοίγει το κινητο και δεν το βρίσκει ούτε ο υπολογιστής....Καμιά ιδέα κανείς για το τι πρέπει να κάνουμε?
Dj Doublek - Kostas From Nafplio:D
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια έχω το ipad3 και του έβαλα το νέο ios7 όλα καλά αλλά δεν μωρό να βρω το μενού με τα διαθεσιμα δυκτια wi fi που πρέπει να πάω please help ευχαριστω πολυ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους...Δεν έχω iphone αλλά γράφω για λογαριασμό ενός φίλου...Έκανε εγκατάσταση το Ios 7 και εκείνη την ώρα έμεινε από μπαταρία...Τώρα δεν ανοίγει το κινητο και δεν το βρίσκει ούτε ο υπολογιστής....Καμιά ιδέα κανείς για το τι πρέπει να κάνουμε?

Εμ πως πηγαινε να το κανει αναβαθμιση χωρις μπαταρια. Τοσο δύσκολο ήταν να το συνδεσει στο φορτιστη του; Δεν γνωρίζω αν και πως μπορείς να το σώσεις, περιμενε απαντησεις από άλλα μέλη που ξέρουν.

Link to comment
Share on other sites

Εμ πως πηγαινε να το κανει αναβαθμιση χωρις μπαταρια. Τοσο δύσκολο ήταν να το συνδεσει στο φορτιστη του; Δεν γνωρίζω αν και πως μπορείς να το σώσεις, περιμενε απαντησεις από άλλα μέλη που ξέρουν.

 

Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου φίλε μου...Χοντρό λάθος αλλα τώρα έγινε...Τωρα να δούμε τι κάνουμε....

Dj Doublek - Kostas From Nafplio:D
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας

Έχω παρατηρήσει το εξής πράγμα σχετικά με τα gestures.

Το κιόσκι δεν κλείνει με gesture αλλά θέλει το home button

Αυτό στο iPad 4

Έτσι έχουν τα πράγματα;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας

Έχω παρατηρήσει το εξής πράγμα σχετικά με τα gestures.

Το κιόσκι δεν κλείνει με gesture αλλά θέλει το home button

Αυτό στο iPad 4

Έτσι έχουν τα πράγματα;

 

Ναι έτσι έχουν και δεν εχω ιδέα γιατι έκαναν αυτη τη βλακεία!

Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

Ναι έτσι έχουν και δεν εχω ιδέα γιατι έκαναν αυτη τη βλακεία!

Σε ευχαριστώ για την άμεση απάντηση.

Αυτό το έχω παρατηρήσει μόνο στο κιόσκι

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα , λοιπόν έγινε η αναβάθμιση σε ένα 4αρι απλό και σε ένα iPad mini

Και στα δυο την μπαταρία μου την ξεζούμιζε !! Ασε που δεν μπορώ να κάνω restore καθώς δεν τα αναγνωρίζει το PC μου αλλά ούτε μπορώ να κατεβάσω το iTunes καθώς δεν το υποστηρίζει ο explorer απο τα Xp

ΑΑΑΑ και το σημαντικότερο δεν μπορώ να στείλω φωτό με μνμ! Δεν πάει που να χτυπιέμαι κάτω !

Link to comment
Share on other sites

παιδια καληπερα!! το airplay ειναι και σε 4s? αν ναι γιατι εγω δεν το βρισκω?

 

ακυρο παιδια sorry λαθος το airdrop ελεγα και δεν το εχει το 4s..

Edited by mikeledim
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας!

Θελω να κανω δυο πολυ απλες ερωτησουλες:

 

1) Γινεται DOWNGRADE σε/στην προηγουμενη εκδοση λογισμικου?? Και αν ναι, πως??

 

2) Με την Επαναφορά η συσκευη γυριζει και στην εκδοση λογισμικου που ειχε αρχικα ή μονο το δεδομενα κλπ καθαριζουν??

 

Καντε μου παρατηρηση αν καποιο απο τα παραπανω θεματα αναφερεται καπου και δεν το εχω δει,

παραπεμψτε με αλλου σε ελληνικα/ξενα sites,

δυστυχως το iOS7 δεν μου κανει εμενα και βιαστηκα να το περασω...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας!

Θελω να κανω δυο πολυ απλες ερωτησουλες:

 

1) Γινεται DOWNGRADE σε/στην προηγουμενη εκδοση λογισμικου?? Και αν ναι, πως??

 

2) Με την Επαναφορά η συσκευη γυριζει και στην εκδοση λογισμικου που ειχε αρχικα ή μονο το δεδομενα κλπ καθαριζουν??

 

Καντε μου παρατηρηση αν καποιο απο τα παραπανω θεματα αναφερεται καπου και δεν το εχω δει,

παραπεμψτε με αλλου σε ελληνικα/ξενα sites,

δυστυχως το iOS7 δεν μου κανει εμενα και βιαστηκα να το περασω...

 

Και εγω ακριβώς τις ίδιες ερωτήσεις !Αν κάποιος το κάνει ας στείλει !

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
1) Γινεται DOWNGRADE σε/στην προηγουμενη εκδοση λογισμικου?? Και αν ναι, πως??

 

2) Με την Επαναφορά η συσκευη γυριζει και στην εκδοση λογισμικου που ειχε αρχικα ή μονο το δεδομενα κλπ καθαριζουν??

 

1) Όχι.

 

2) Επαναφέρει τις εργοστασιακές ρυθμίσεις την έκδοση που φοράει ήδη η συσκευή, όχι παλαιότερη.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iOS 7
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...