Jump to content

iPhone 5S


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ε, πες κατι παραπανω...

Και γιατι δεν το εχει το 5?

 

Γιατι το 5S εχει bosch αισθητηρες ενω το 5 ST κατι :)

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το διάβασα κι εγώ αυτο για τους νέους αισθητήρες κίνησης Bosch. Μα καλά, δεν το ξέρανε αυτό όταν γράφανε το iOS 7? Και πρέπει να το αλλάξουν τώρα στο 7.0.3 ή στο 7.1; Θα μας τρελάνουν; :)
http://d2ffutrenqvap3.cloudfront.net/items/0H2C0G0e1g3S2M3s2C3Z/iphones9web3.gif
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
καλημερας φιλοι μου,σχετικα το 5s εχει θεμα με τα εσωτερικα κουδουνισματα οταν το κουνας δυνατα?

 

Έχει αναφερθεί πολλάκις και για τα προηγούμενα μοντέλα, δεν υπάρχει κάποιο πρόβλημα για να ανησυχείς.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Έχει αναφερθεί πολλάκις και για τα προηγούμενα μοντέλα, δεν υπάρχει κάποιο πρόβλημα για να ανησυχείς.

 

Σωστό αυτό που λες Γιάννη. Βέβαια εάν το κουνήσεις ακούς μέσα κάτι να χτυπάει... lol:lol::lol:

@doganos - γιατί σε κάποια μοντέλα το κάνει και σε κάποια όχι. Δεν μπορεί να είναι SW... εκτός εαν υπάρχουν παρτίδες με διαφορετικό HW.

Edited by geovass
Link to comment
Share on other sites

Σωστό αυτό που λες Γιάννη. Βέβαια εάν το κουνήσεις ακούς μέσα κάτι να χτυπάει... lol:lol::lol:

@doganos - γιατί σε κάποια μοντέλα το κάνει και σε κάποια όχι. Δεν μπορεί να είναι SW... εκτός εαν υπάρχουν παρτίδες με διαφορετικό HW.

 

ισχυει αυτο αλλα 9 στα δεκα το κανουν....

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον η APPLE έχει προμηθευτεί αισθητήρες από δύο ή περισσότερους προμηθευτές και το πρόβλημα είναι στο software.

 

Σωστά! Θα λυθεί στο επόμενο iOS 7.1.

 

Toward a solution for the iPhone 5S accelerometer problem

http://www.realitycap.com/iphone-5s-accelerometer/

Link to comment
Share on other sites

Guest maklovinsam
ισχυει αυτο αλλα 9 στα δεκα το κανουν....

τοσα λεφτα συσκευη κ να ακους να κουδουνιζει εσωτερικα,πιστευα οτι στο 5s θα το φτιαχνανε το προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Guest maklovinsam
Τι κουδουνιζει απο μεσα; ξερουμε;

 

απλα εαν κουδουνιζει κ το 5s ειναι απαραδεκτοι εντελως με τοσα λεφτα συσκευη,ειχα το 5αρι κ το εδωσα,ξενερωσα εντελως.δεν ξερω τι γινεται στο 5s.

Edited by maklovinsam
Link to comment
Share on other sites

Να σου πω την αληθεια στο δικο μου εαν δεν το διαβαζα δεν θα το καταλαβαινα. Οταν το ειχα τεσταρει, εκανε εναν ανεπαισθητο ηχο πολυ ψιλο, ισα ισα που τον ακουγες.

 

Τωρα εαν στο 5S ειναι πολυ εντονο, τι να πω... θα το διαπιστωσω στις 25/10 :p

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Guest maklovinsam
Να σου πω την αληθεια στο δικο μου εαν δεν το διαβαζα δεν θα το καταλαβαινα. Οταν το ειχα τεσταρει, εκανε εναν ανεπαισθητο ηχο πολυ ψιλο, ισα ισα που τον ακουγες.

 

Τωρα εαν στο 5S ειναι πολυ εντονο, τι να πω... θα το διαπιστωσω στις 25/10 :p

κ γω περιμενω να το δω απο κοντα κ εαν οντως δεν κουδουνιζει να το παρω.

Link to comment
Share on other sites

Τι κουδουνιζει απο μεσα; ξερουμε;

 

απλα εαν κουδουνιζει κ το 5s ειναι απαραδεκτοι εντελως με τοσα λεφτα συσκευη,ειχα το 5αρι κ το εδωσα,ξενερωσα εντελως.δεν ξερω τι γινεται στο 5s.

 

Έχει ειπωθεί πολλές φορές ότι είναι τα μέρη του φακού που ακούγονται. Εφόσον ο φακός έχει αυτόματη εστίαση, υποχρεωτικά έχει κινούμενα μέρη. Άμα κουνάμε το κινητό σα να φτιάχνουμε φραπέ, θα ακουστούν.

Και εγώ είμαι τρελός με την ποιότητα, αλλά αυτό δεν είναι θέμα ποιότητας, έτσι είναι όλοι οι φακοί. :)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Guest maklovinsam
Έχει ειπωθεί πολλές φορές ότι είναι τα μέρη του φακού που ακούγονται. Εφόσον ο φακός έχει αυτόματη εστίαση, υποχρεωτικά έχει κινούμενα μέρη. Άμα κουνάμε το κινητό σα να φτιάχνουμε φραπέ, θα ακουστούν.

Και εγώ είμαι τρελός με την ποιότητα, αλλά αυτό δεν είναι θέμα ποιότητας, έτσι είναι όλοι οι φακοί. :)

 

εχω αλλαξει παρα πολλες high end συσκευες αλλα μονο στο iphone το ακουσα αυτο,διπλα μου εχω το s4 κ δεν ακους το παραμικρο.

Link to comment
Share on other sites

εχω αλλαξει παρα πολλες high end συσκευες αλλα μονο στο iphone το ακουσα αυτο,διπλα μου εχω το s4 κ δεν ακους το παραμικρο.

 

 

Λοιπόν, κοίτα, έχει να κάνει και με το είδος του φακού. Και στο s4 ο φακός έχει κινούμενα μέρη, αλλά για κάποιο λόγο δεν τα ακούς. Πάντως το ξαναλέω, δεν είναι πρόβλημα, ούτε έλλειψη ποιότητας.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Τι κουδουνιζει απο μεσα; ξερουμε;

Είναι ο διακόπτες on/off. Αν τον κρατήσεις μαλακά τότε δεν "κουδουνίζει" με το ταρακούνημα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
κ γω περιμενω να το δω απο κοντα κ εαν οντως δεν κουδουνιζει να το παρω.

 

Αν αυτό είναι για εσένα το βασικό κριτήριο για το αν θα αγοράσεις iPhone... πραγματικά δεν έχω λόγια!

 

Είναι ο διακόπτες on/off. Αν τον κρατήσεις μαλακά τότε δεν "κουδουνίζει" με το ταρακούνημα.

 

Όχι δεν είναι αυτό αλλά αυτό που αναφέρει ο ddr2 ακριβώς από πάνω.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν είναι αυτό αλλά αυτό που αναφέρει ο ddr2 ακριβώς από πάνω.

Το λέω γιατί αυτό ανακάλυψα μετά από έρευνα σε δύο iPhone. Εννοείται ότι τα αποσυναρμολόγησα για το λόγο αυτό.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Εννοείται ότι τα αποσυναρμολόγησα για το λόγο αυτό.

 

Αν μπήκες σε αυτή τη διαδικασία... σηκώνω τα χέρια. :rolleyes:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Το λέω γιατί αυτό ανακάλυψα μετά από έρευνα σε δύο iPhone. Εννοείται ότι τα αποσυναρμολόγησα για το λόγο αυτό.

To δικό μου 5άρι πάντως έχει μια χαρά σφικτό κουμπί και κάνει λίγο θόρυβο, ακόμη και όταν το κρατάω. Αλλά ο θόρυβος είναι πράγματι ελάχιστος και κρατάει 2 δευτερόλεπτα, όση ώρα και αν το κουνάω.

:)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

απλα εαν κουδουνιζει κ το 5s ειναι απαραδεκτοι εντελως με τοσα λεφτα συσκευη,ειχα το 5αρι κ το εδωσα,ξενερωσα εντελως.δεν ξερω τι γινεται στο 5s.

 

Συμφορουμιτη μακ μας επρηζες σε εκατό ποστ απο που να αγορασεις το 5αρι, όπως επίσης και για τα πλήκτρα και τώρα το παίζεις ειδικός για την ποιότητα; Σε παρακαλω Μην λέμε ότι θελουμε και μάλιστα συνέχεια.

Χωρίς πλάκα τώρα, γιατί περιμένεις το 5S απο την στιγμή που απογοητευτικες απο το 5αρι;

Και ένα τελει απο που το "ψωνισες"; Πρεπει να το κρατησες πολυ λίγες μέρες. Σου είχα απαντήσει και εγώ στο θέμα. Εκτός απο τις ερωτήσεις ομωσ να δίνουμε και καμία απάντηση έτσι;

ΑΙΕΝ ΥΨΙΚΡΑΤΕΙΝ

Pocophone F1 // iPhone X // Nokia N9 64GB

Link to comment
Share on other sites

Guest maklovinsam
Συμφορουμιτη μακ μας επρηζες σε εκατό ποστ απο που να αγορασεις το 5αρι, όπως επίσης και για τα πλήκτρα και τώρα το παίζεις ειδικός για την ποιότητα; Σε παρακαλω Μην λέμε ότι θελουμε και μάλιστα συνέχεια.

Χωρίς πλάκα τώρα, γιατί περιμένεις το 5S απο την στιγμή που απογοητευτικες απο το 5αρι;

Και ένα τελει απο που το "ψωνισες"; Πρεπει να το κρατησες πολυ λίγες μέρες. Σου είχα απαντήσει και εγώ στο θέμα. Εκτός απο τις ερωτήσεις ομωσ να δίνουμε και καμία απάντηση έτσι;

λογικο ειναι να εχεις τις αμφιβολιες σου εφοσων θελεις να αγορασεις μια συσκευη με υψηλη τιμη,κ να ειναι ποιοτηκα καλα,δεν κατηγορω το iphone απλα,ηταν γνωμη μου,κ βεβεαια θελω να παρω το καινουργιο iphone 5s κ ξαναρωτησα για οσοι το αγορασαν εαν εχει τα ιδια θεματακια με το προηγουμενο,ευχαριστω.

Edited by maklovinsam
Link to comment
Share on other sites

Να μείνουμε παρακαλώ στο θέμα μας και να αφήσουμε τις προσωπικές επιθέσεις.

Έχει συζητηθεί το θέμα πολλάκις ας τελειώνουμε μ αυτό.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Το προβλημα με το γυροσκοπιο και τους αισθητηρες κλισης κτλ λυθηκε με το update σε 7.0.3 :)
:)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Ενδιαφέρομαι για την αφορά του iphone 5s. Έχω ακούσει πως καλό είναι να μην αγοράζεις ένα τέτοιο προϊόν τις πρώτες μέρες της κυκλοφορίας τους για να αποφύγεις τυχόν προβλήματα. Ωστόσο ήδη βρίσκομαι στην αναμονή μήνες και από όσο ψάχνω σε forum και video δεν έχουν εμφανιστεί προβλήματα στη συσκευή. Ποια είναι η γνώμη σας ;

:dance:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Ενδιαφέρομαι για την αφορά του iphone 5s. Έχω ακούσει πως καλό είναι να μην αγοράζεις ένα τέτοιο προϊόν τις πρώτες μέρες της κυκλοφορίας τους για να αποφύγεις τυχόν προβλήματα. Ωστόσο ήδη βρίσκομαι στην αναμονή μήνες και από όσο ψάχνω σε forum και video δεν έχουν εμφανιστεί προβλήματα στη συσκευή. Ποια είναι η γνώμη σας ;

 

Να το πάρεις, αφού δεν έχουν ακουστεί καθόλου hw προβλήματα, ενώ το θέμα με τους αισθητήρες και την μπλε οθόνη νομίζω ότι σήμερα με την 7.0.3 πρέπει να λύθηκε. Έτσι γράφει τουλάχιστον στην περιγραφή της αναβάθμισης.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 5S
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...