Jump to content

iPhone 5S


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η συσκευή ήρθε με 7.0.2

Ποιο γρηγόρη από το 5C της γυναίκας μου για κλασματα αλλά νοιωθεις η συσκευή αναπνέει καλύτερα.

Η μπαταρία φαίνεται να είναι θηρίο κυριολεκτικά!

Η ποιότητα κατασκευής όπως το προηγούμενο 5ρι.

Όμορφο το space gray...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Η συσκευή ήρθε με 7.0.2

Ποιο γρηγόρη από το 5C της γυναίκας μου για κλασματα αλλά νοιωθεις η συσκευή αναπνέει καλύτερα.

Η μπαταρία φαίνεται να είναι θηρίο κυριολεκτικά!

Η ποιότητα κατασκευής όπως το προηγούμενο 5ρι.

Όμορφο το space gray...

 

Oταν το δουλεψεις αρκετα το τηλεφωνο θα ηταν ενδιαφερον να μας πεις για την μπαταρια και την αποδοση της. Γιατι γενικα διαβαζω οτι ειναι ελαχιστα καλυτερη σε σχεση με το 5 αλλα περισσοτερο θελω να δω πως τα παει σε σχεση με αλλες συσκευες οπως το s4 κλπ

Link to comment
Share on other sites

Η συσκευή ήρθε με 7.0.2

Ποιο γρηγόρη από το 5C της γυναίκας μου για κλασματα αλλά νοιωθεις η συσκευή αναπνέει καλύτερα.

Η μπαταρία φαίνεται να είναι θηρίο κυριολεκτικά!

Η ποιότητα κατασκευής όπως το προηγούμενο 5ρι.

Όμορφο το space gray...

 

Δες αν το τηλέφωνο "γέρνει" :p

 

Οι αισθητήρες εάν δουλεύουν σωστά. Σε μια ίσια επιφάνεια εάν δείχνει 0 μοίρες η -3 για παράδειγμα,...

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Δες αν το τηλέφωνο "γέρνει" :p

 

Οι αισθητήρες εάν δουλεύουν σωστά. Σε μια ίσια επιφάνεια εάν δείχνει 0 μοίρες η -3 για παράδειγμα,...

 

Δεν έχει κανένα πρόβλημα! Δεν 'γέρνει'!

Link to comment
Share on other sites

Δες αν το τηλέφωνο "γέρνει" :p

 

Οι αισθητήρες εάν δουλεύουν σωστά. Σε μια ίσια επιφάνεια εάν δείχνει 0 μοίρες η -3 για παράδειγμα,...

 

Δεν έχει κανένα πρόβλημα! Δεν 'γέρνει'!

 

λυγίζει...???/ :D

http://www.appleworldhellas.com/topic/8002-iphone-5s-%CE%BB%CF%85%CE%B3%CE%AF%CE%B6%CE%BF%CF%85%CE%BD-%CE%B1%CF%80%CF%81%CF%8C%CF%83%CE%BC%CE%B5%CE%BD%CE%B1-%CF%83%CF%84%CE%B9%CF%82-%CF%84%CF%83%CE%AD%CF%80%CE%B5%CF%82-%CF%84%CF%89%CE%BD-%CF%87%CF%81%CE%B7%CF%83%CF%84%CF%8E%CE%BD-%CF%84%CE%BF/

LG G4
Link to comment
Share on other sites

Καλά δεν είναι προφανές ότι είναι fake?

 

Eμφανεστατο. Απο περυσι παιζει αυτη η μουφα ειδηση by the way...

Link to comment
Share on other sites

Να περιμενω να το παρω απο Ελλαδα η ξερει κανεις κανενα αξιοπιστο μαγαζι απο εξωτερικο; Ελλαδα ακομα κανενα νεο ε;
Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Τα ελληνικά έχουν καλύτερη μεταπώληση, αλλά η ουσία δεν είναι εκει. Αν θέλεις την γνώμη μου περίμενε μέχρι να έρθει και εδώ επίσημα για να πέσουν σε λογικές τιμές οι συσκευές από skroutz. Περίπου σε 10 ημέρες θα έχει κυκλοφορήσει κανονικά και επίσημα εδώ.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Να περιμενω να το παρω απο Ελλαδα η ξερει κανεις κανενα αξιοπιστο μαγαζι απο εξωτερικο; Ελλαδα ακομα κανενα νεο ε;

Η ελληνική αντιπροσωπεία Arvato-Γερμανός και ΣΙΑ που αναλαμβάνουν το service και έχουν σαν χομπυ να βγαζουν τις συσκευές εκτός εγγύησης λόγω υγρασίας ειναι και ο λόγος που έπαψα να ασχολούμαι με ελληνικές συσκευές iPhone

Τα εξωτερικού (apple store και skroutz) τα αναμβανει η infoquest που ειναι άψογη.

:)
Link to comment
Share on other sites

Μετά από 2 μέρες (σχεδόν) έχω να πω τα παρακάτω.

Για κάποιον που έχει το 5αρι - δεν υπάρχει λόγος κανένας (πλην του thumb sensor) για να κάνει το βήμα. 700 ευρώ όμως για αυτό πάει πολύ.

Η συσκευή είναι ταχύτατη και φαίνεται να μην κολλάει πουθενά. Οι βελτιώσεις που θα φέρει η 7.1 θα το βοηθήσουν ακόμα πιο πολύ.

Η μπαταρία σε πολύ καλά επίπεδα... βγάζει άνετα μια μέρα χρήσης...

Link to comment
Share on other sites

Η ελληνική αντιπροσωπεία Arvato-Γερμανός και ΣΙΑ που αναλαμβάνουν το service και έχουν σαν χομπυ να βγαζουν τις συσκευές εκτός εγγύησης λόγω υγρασίας ειναι και ο λόγος που έπαψα να ασχολούμαι με ελληνικές συσκευές iPhone

Τα εξωτερικού (apple store και skroutz) τα αναμβανει η infoquest που ειναι άψογη.

 

Δηλ αν παρω iphone απο μαγαζακι skroutz με καλυπτει εγγυηση απο την infoquest; Σε σχεση με αν το παρω απο Vodafone;

 

@geovass για μενα που σκεφτομαι να παρω για πρωτη φορα iphone θα προτεινες το 5 ή το 5s; εχω διαβασει οτι το 5 δεν ανταποκρινεται πολυ καλα στο iOS7

Edited by ostria19
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δηλ αν παρω iphone απο μαγαζακι skroutz με καλυπτει εγγυηση απο την infoquest; Σε σχεση με αν το παρω απο Vodafone;

 

Σε καλύπτει αρκεί να είναι ευρωπαϊκή συσκευή.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

@geovass για μενα που σκεφτομαι να παρω για πρωτη φορα iphone θα προτεινες το 5 ή το 5s; εχω διαβασει οτι το 5 δεν ανταποκρινεται πολυ καλα στο iOS7

 

Δεν θα πάρεις ένα EOL προϊόν... Θα πάρεις 5S.

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα πάρεις ένα EOL προϊόν... Θα πάρεις 5S.

 

οκ σ'ευχαριστω! εσυ απο Αγγλια το πηρες; σκεφτομουν για αγγλικο apple store. δε θα εχω προβλημα με τα ελληνικα δικτυα, ετσι;

Link to comment
Share on other sites

Τι ειναι το EOL?

EOL (Εnd.Of.Life) είναι το προϊόν που μας τελείωσε;)

giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

οκ σ'ευχαριστω! εσυ απο Αγγλια το πηρες; σκεφτομουν για αγγλικο apple store. δε θα εχω προβλημα με τα ελληνικα δικτυα, ετσι;

 

Ναι, από Αγγλία το πήρα. Δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα με Ελληνικά δίκτυα.

Link to comment
Share on other sites

Δηλ αν παρω iphone απο μαγαζακι skroutz με καλυπτει εγγυηση απο την infoquest; Σε σχεση με αν το παρω απο Vodafone;

 

@geovass για μενα που σκεφτομαι να παρω για πρωτη φορα iphone θα προτεινες το 5 ή το 5s; εχω διαβασει οτι το 5 δεν ανταποκρινεται πολυ καλα στο iOS7

 

εγω εχω δει ο ιδιος οτι εχει πιο πολλα bugs to 5s με iOS7 παρα το 5αρι.

ειδικα το touch id εχει θεματα.

Επισης τρεχουν το λειτουργικο ακριβως με τον ιδιο τροπο εκτος απο τα παιχνιδια,και μιλαω σε χρονο φορτωσης.

 

Οτι το 5s ειναι πιο γρηγορο ειναι σιγουρο αλλα αυτο θα φανει στην 8.0 +και ΟΤΑΝ αποφασισουν να περασουν ολες τις εφαρμογες σε 64bit.

Για την αναλυση και την οθονη που εχουν τα iPhone οποιοδηποτε hw απο iphone5 και πανω ειναι οκ...

 

τωρα το τι θα παρεις εξαρταται απο τις τιμες.

Εγω θα αγοραζα ενα 5αρι πχ και ενα iPad Μini... στα ιδια σχεδον χρηματα με ενα 5s.

Aν θελεις μονο κινητο,τοτε παρε το 5s.

Καλο κινητο και καλη καμερα

Edited by pik.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Θυμάστε πριν μερικές ημέρες το θόρυβο με τα 64bit του Α7 της Apple από την Qualcomm?

Διαβάστε τη ανακοίνωσαν επίσημα σήμερα (κολοτούμπα)...

“Τα σχόλια που έγινα από τον Qualcomm CMO Anand Chandrasekher δεν ήταν ακριβής και σωστά. Το hardware και software οικοσύστημα ήδη κινείται στην κατεύθυνση των 64-bit και η συγκεκριμένη κίνηση θα φέρει desktop δυνατότητες και εμπειρίες στους χρήστες κινητών συσκευών καθώς και θα βοηθήσει στην ανάπτυξη mobile επεξεργαστών”

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Θυμάστε πριν μερικές ημέρες το θόρυβο με τα 64bit του Α7 της Apple από την Qualcomm?

Διαβάστε τη ανακοίνωσαν επίσημα σήμερα (κολοτούμπα)...

“Τα σχόλια που έγινα από τον Qualcomm CMO Anand Chandrasekher δεν ήταν ακριβής και σωστά. Το hardware και software οικοσύστημα ήδη κινείται στην κατεύθυνση των 64-bit και η συγκεκριμένη κίνηση θα φέρει desktop δυνατότητες και εμπειρίες στους χρήστες κινητών συσκευών καθώς και θα βοηθήσει στην ανάπτυξη mobile επεξεργαστών”

 

η αληθεια ειναι καπου στην μεση...

εννοειται οτι ειναι το μελλον τα 64αρια...

εννοειται οτι γινεται future proof το 5s.

ομως τωρα που μιλαμε,σημερα,ειναι δωρο αδωρο μια και δεν υπαρχουν εφαρμογες.

Απο το Πασχα και μετα μιλαμε...και αν μια και πρεπει να βγαζουν εφαρμογες και για το 5C...

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Ο κύριος λόγος ύπαρξης για έναν μέσο χρήστη του 64bit είναι η υποστήριξη απο 4gb μνήμης Ram και πάνω.

Οπότε τι σκέφτεται η Apple?

Οι εφαρμόγες αποκλείεται από την μία μέρα στην άλλη να γίνουν 64bit οπότε βάζει από τώρα σιγά σιγά τους developers να κάνουν την μετατροπή ετσι ώστε σε κανά 2 χρόνια που θα τηλέφωνα της θα έχουν 3-4gb μνήμης να μην χρειάζεται τελευταία στιγμή να γίνει η αλλαγή απο 32 σε 64bit.

Δηλαδή σκέφτεται 2 χρόνια μπροστά για το καλό του καταναλωτή.

Προς το παρών είναι μια τεχνολογία που δεν έχει κέρδος κάποιος σε ταχύτητα αλλά σε 2 χρόνια δεν θα έιναι ανέτιμη η εταιρία να βάλει πχ 4gb raμ.

Μέχρι τότε όλες οι εφαρμογές θα βγαίνουν και σε 64bit και δεν θα υπάρχει πρόβλημα.

Έτσι σκέφτομαι εγώ ίσως να υπάρχουν και πολλοί άλλοι λόγοι αλλά για λόγους marketing αποκλείεται.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

εγω εχω δει ο ιδιος οτι εχει πιο πολλα bugs to 5s με iOS7 παρα το 5αρι.

ειδικα το touch id εχει θεματα.

Επισης τρεχουν το λειτουργικο ακριβως με τον ιδιο τροπο εκτος απο τα παιχνιδια,και μιλαω σε χρονο φορτωσης.

 

Οτι το 5s ειναι πιο γρηγορο ειναι σιγουρο αλλα αυτο θα φανει στην 8.0 +και ΟΤΑΝ αποφασισουν να περασουν ολες τις εφαρμογες σε 64bit.

Για την αναλυση και την οθονη που εχουν τα iPhone οποιοδηποτε hw απο iphone5 και πανω ειναι οκ...

 

τωρα το τι θα παρεις εξαρταται απο τις τιμες.

Εγω θα αγοραζα ενα 5αρι πχ και ενα iPad Μini... στα ιδια σχεδον χρηματα με ενα 5s.

Aν θελεις μονο κινητο,τοτε παρε το 5s.

Καλο κινητο και καλη καμερα

 

Το touch id δεν έχει θέματα. Τώρα εάν μια στις 100 δεν διαβάσει με την πρώτη το δάχτυλο - το βρίσκω ΟΚ.

Έχει η γυναίκα μου το 5c και σου λέω με σιγουριά ότι το 5S είναι ελάχιστα πιο γρήγορο. Εγώ το καταλαβαίνω...

Link to comment
Share on other sites

Η ελληνική αντιπροσωπεία Arvato-Γερμανός και ΣΙΑ που αναλαμβάνουν το service και έχουν σαν χομπυ να βγαζουν τις συσκευές εκτός εγγύησης λόγω υγρασίας ειναι και ο λόγος που έπαψα να ασχολούμαι με ελληνικές συσκευές iPhone

Τα εξωτερικού (apple store και skroutz) τα αναμβανει η infoquest που ειναι άψογη.

 

Eγω θυμαμαι στο iphone 4 που ηταν ελληνικο, ειχα ενα θεμα με το wifi και οταν πηρα τηλεφωνο στα service το αναλαμβαναν ολα. Τουλαχιστον αυτα στα οποια απευθυνθηκα δηλαδη infoquest, systemgraph. Τελικα πηγα systemgraph γιατι ηταν πιο κοντα μου. Αλλα και η info quest αναλαμβανε κανονικα. Τι αλλαξε απο τοτε και η infoquest αναλαμβανει μονο ευρωπαικες συσκευες??:confused:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 5S
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...