Jump to content

iPhone 5S


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Θεωρείτε για κάποιον με 4S που κρατάει τις συσκευές του 2 χρόνια ότι αξίζει η μετάβαση σε 5S?

 

Και το 4ς καλά κρατάει ακόμη. Εγώ αν έπαιρνα 5ς πάντως θα έβαζα αυτοκόλλητο επάνω στο home button γιατί αυτό με το δακτυλικό αποτύπωμα δεν το συμπάθησα με τίποτα. Ο μόνος λόγος που δεν θα αγόραζα μετα από το χρηματικό βέβαια.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Θεωρείτε για κάποιον με 4S που κρατάει τις συσκευές του 2 χρόνια ότι αξίζει η μετάβαση σε 5S?

 

Αξίζει ναι, θα αισθανθείς άμεσα την αναβάθμιση σε όλους τους τομείς, κάτι που δεν ισχύει για τους κατόχους του 5.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4930930#post4930930

 

Στο παραπάνω ποστ κάνω μια αναφορά πως γίνεται εκμετάλλευση ήδη των 64bit από το iOS 7 και πως σύντομα θα δούμε αρκετά περισσότερα.

 

Φυσικά για τώρα το 7αρι θα έπρεπε να είχε συμβατότητα και με τα προηγούμενα τσιπ εξου και η διπλή αποθήκευση των binaries σε 32 και 64bits.

 

Επρεπε απο την εποχη που πρωτοεμφανιστηκε η amd64 να ειχατε καταλαβει οτι δεν εχουν σχεση μονο με την διευθυνσιοδοτηση της μνήμης τα 64bits. Τα 64 bit έχουν και άλλες εφαρμογές που τις ανέφερε και ο eleco και ο gnt και εγώ.

ΑΙΕΝ ΥΨΙΚΡΑΤΕΙΝ

Pocophone F1 // iPhone X // Nokia N9 64GB

Link to comment
Share on other sites

Εκδόσεις:

A1533: North American GSM/CDMA for both ATT & Verizon

A1453: CDMA Sprint & Japan model

A1457: GSM Europe model

A1528: GSM China model

A1530: Asia & Pacific, China TD-LTE

Αναγραφεται καπου επανω στο κουτι ετσι ωστε να δουμε την εκδοση για Ευρωπη?

kTm Duke 690
Link to comment
Share on other sites

Μέχρι τον Μάρτιο είναι πολύ λογικό να πέσουν αλλα και πολύ παράλογο να περιμένει κάποιος αν έχει στο προγραμμα του να αγοράσει τώρα συσκευή.

Φυσικό επακόλουθο αν περιμένει και 2 χρόνια θα το πάρει 450 ευρώ αλλα δεν είναι λογική αυτή

 

Είπα ποτέ ότι θα πρέπει να αγοράσει κάποιος το 5s μετά από 2 χρόνια;

Είπα το πότε θα είναι πιο έξυπνη αγορά για κάποιον που θέλει την τρέχουσα συσκευή.

Βέβαια εγώ αγόρασα το 4s και το 5 την πρώτη μέρα κυκλοφορίας στην Ελλάδα οπότε "δάσκαλε που δίδασκες".

Link to comment
Share on other sites

σημερα ειδα και επιασα ενα μαυρο 5s και το δουλεψα αρκετα, ο απολογισμος ? μεταβαση απο 5 σε 5s δεν αξιζει τον κοπο. μια περριπου απο τα ιδια με μικρες διαφορες που δεν κανουν την αισθητη διαφορα ωστε να το παρεις
Link to comment
Share on other sites

Νέα από το μέτωπο...

 

Επισκέφτηκα ένα Apple Store στο Λονδίνο UK μετά από το ραντεβού που μου έκλεισε το Apple Care.

 

Μου αλλάξανε αμέσως το "προβληματικό" 5S μου με καινούριο. Ο υπάλληλος είχε ακούσει για το πρόβλημα αυτό αλλά ήμουν ο πρώτος που τους το γυρίζει πίσω.

 

Κάνω restore και πάλι τα ίδια!

Φωνάζω το support για άλλη μια φορά και του ξανά εξηγώ το πρόβλημα...

Δεν το είχε ξανακούσει αυτός ο υπάλληλος μέχρι που το είδε στο internet χθες το βράδυ -είπε.

Κάνουμε μαζί restore σε 7.0.2 μαζί και πάλι τίποτα.

 

Μου φέρνουν και δεύτερο καινούριο - το ανοίγουν μπροστά μου και το ενεργοποιεί αυτός αυτή την φορά χωρίς restore backup δικό μου.

Παίζει κανονικά αυτή η συσκευή!

Έρχεται άλλος υπάλληλος με δικό του 5S να δει τι συμβαίνει!

Του εξηγεί ο δικός μου και τσεκάρει στα καπάκια το δικό του... Χαλασμένο και το δικό του!!!

 

Παιδιά είναι HW πρόβλημα 99% και το κακό είναι οτι ακόμα η apple δεν έχει βρει τι φταίει...

Κάποιες συσκευές παίζουν σωστά κάποιες όχι..

 

Θέλει προσοχή στην αγορά! Βέβαια στην Ελλάδα θα πρέπει να αποδείξεις οτι δεν είσαι ελέφαντας και ίσως στο αλλάξουν...

Link to comment
Share on other sites

Νέα από το μέτωπο...

 

Επισκέφτηκα ένα Apple Store στο Λονδίνο UK μετά από το ραντεβού που μου έκλεισε το Apple Care.

 

Μου αλλάξανε αμέσως το "προβληματικό" 5S μου με καινούριο. Ο υπάλληλος είχε ακούσει για το πρόβλημα αυτό αλλά ήμουν ο πρώτος που τους το γυρίζει πίσω.

 

Κάνω restore και πάλι τα ίδια!

Φωνάζω το support για άλλη μια φορά και του ξανά εξηγώ το πρόβλημα...

Δεν το είχε ξανακούσει αυτός ο υπάλληλος μέχρι που το είδε στο internet χθες το βράδυ -είπε.

Κάνουμε μαζί restore σε 7.0.2 μαζί και πάλι τίποτα.

 

Μου φέρνουν και δεύτερο καινούριο - το ανοίγουν μπροστά μου και το ενεργοποιεί αυτός αυτή την φορά χωρίς restore backup δικό μου.

Παίζει κανονικά αυτή η συσκευή!

Έρχεται άλλος υπάλληλος με δικό του 5S να δει τι συμβαίνει!

Του εξηγεί ο δικός μου και τσεκάρει στα καπάκια το δικό του... Χαλασμένο και το δικό του!!!

 

Παιδιά είναι HW πρόβλημα 99% και το κακό είναι οτι ακόμα η apple δεν έχει βρει τι φταίει...

Κάποιες συσκευές παίζουν σωστά κάποιες όχι..

 

Θέλει προσοχή στην αγορά! Βέβαια στην Ελλάδα θα πρέπει να αποδείξεις οτι δεν είσαι ελέφαντας και ίσως στο αλλάξουν...

 

Εγώ έχω ραντεβού Δευτέρα. Για να δούμε...

http://d2ffutrenqvap3.cloudfront.net/items/0H2C0G0e1g3S2M3s2C3Z/iphones9web3.gif
Link to comment
Share on other sites

Δεν θα έχεις πρόβλημα. Απλά μη το πάρεις και φύγεις. Άνοιξε το εκεί μπροστά τους να το δοκιμασίες οτι παίζουν κανονικά όλα.
Link to comment
Share on other sites

Αραγε ειναι λογος αυτος για DOA απο τον ΓΕΡΜΑΝΟΣ παραδειγμα; Δηλαδη το παιρνω στις 25-10, το ανοιγω μπροστα τους και δεν δουλευουν σωστα οι αισθητηρες. Παει για DOA επιτοπου η οχι;
Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

ετσι ειναι...το εχει και συναδελφου το προβλημα...

ΟΜΩΣ...

εχει παρατηρηθει και σε 5c και οxι σε 5s...

ΑΡΑ κανεις δεν ξερει απο τι ειναι... :)

 

https://www.dropbox.com/s/4qyrk114ph8bcaj/IMG_00000027.jpg

 

τα κινητα ειναι φιλου.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

ετσι ειναι...το εχει και συναδελφου το προβλημα...

ΟΜΩΣ...

εχει παρατηρηθει και σε 5c και οxι σε 5s...

ΑΡΑ κανεις δεν ξερει απο τι ειναι... :)

 

https://www.dropbox.com/s/4qyrk114ph8bcaj/IMG_00000027.jpg

 

τα κινητα ειναι φιλου.

 

Το -1 είναι αποδεκτό. Εμένα έγραφε μέχρι και -4 το 5S.

Link to comment
Share on other sites

Το -1 είναι αποδεκτό. Εμένα έγραφε μέχρι και -4 το 5S.

 

ησουν καρφι για αλλαγη οντως...

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον η APPLE έχει προμηθευτεί αισθητήρες από δύο ή περισσότερους προμηθευτές και το πρόβλημα είναι στο software.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον η APPLE έχει προμηθευτεί αισθητήρες από δύο ή περισσότερους προμηθευτές και το πρόβλημα είναι στο software.

 

Πολλά προβλήματα υπήρχαν με τα 4ς όταν είχε βγει που δεν μπορούσες να ακούσεις τον συνομιλητή σου το ηχείο μια δούλευε 2 δεν δούλευε και έχανε κλήσεις και πολλά άλλα.

Τα ξέρουμε αυτά για την apple. Τα κάνουν επίτηδες για τζάμπα διαφήμιση.

Η καλύτερη διαφήμιση είναι η δυσφήμιση μου είχε πει κάποιος και είναι κανόνας

Σε μελοντικά update θα γίνει το τηλέφωνο τέλειο.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Εννοεις οτι ειχαν κυκλοφορησει επιτηδες ελαττωματικα μοντελα για να γινεται ντορος γυρω από το ονομα της εταιρειας;
Link to comment
Share on other sites

Εννοεις οτι ειχαν κυκλοφορησει επιτηδες ελαττωματικα μοντελα για να γινεται ντορος γυρω από το ονομα της εταιρειας;

 

Όχι προβληματικά.

Αφήνει προβλήματα στο software για να γίνεται ντορος και μετά τα διορθώνει.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Έχουμε δει την άποψη διάφορων ξένων sites για το νέο παιδί της Apple τώρα ήρθε ας δούμε τι λένε οι απόψεις από την Ελλάδα. Περιποιημένο video review, 'εύστοχο, και όχι σε ξύλινα τραπεζάκια κτλ...

 

Link to comment
Share on other sites

Τελικα το προβλημα με τους αισθητηρες ειναι software ... :)

 

Ε, πες κατι παραπανω...

Και γιατι δεν το εχει το 5?

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Τελικα το προβλημα με τους αισθητηρες ειναι software ... :)

Ή είναι hardware που διορθώνεται με software κάνοντας το κατάλληλο calibration.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 5S
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...