Jump to content

iPhone 5S


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το touch id δεν έχει θέματα. Τώρα εάν μια στις 100 δεν διαβάσει με την πρώτη το δάχτυλο - το βρίσκω ΟΚ.

Έχει η γυναίκα μου το 5c και σου λέω με σιγουριά ότι το 5S είναι ελάχιστα πιο γρήγορο. Εγώ το καταλαβαίνω...

 

αν εισαι ιδρωμενος ή εχεις πλυνει χερια και δεν στο παρει με την μια...μετα ζηταει κωδικο και θελει να ξανακανεις την διαδικασια...

το ιδιο αν φορας γαντια και στο κρυο πας να ανοιξεις το κινητο αφου βγαλεις τα γαντια.Παλι ζηταει απο την αρχη κωδικους και setting.

 

επισης σε τι καταλαβαινεις που ειναι πιο γρηγορο.ανοιγμα καμερας;Ποια διαδικασια.

Οταν μιλας με μενα θα εισαι συγκεκριμενος.. :lol:

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Αμα είσαι ιδρωμένος η έχεις πλύνει τα χέρια σου ...δεν πιάνεις sensitive matterial! Σκουπίζεις καλά και πατάς για να ανοίξει.:)

Εαν δεν τα καταφέρεις ζητάει κωδικό για να σε αφήσει να μπεις - αλλά δεν νομίζω ότι σε ξαναβάζει στη διαδικασία setup. (δεν το έχω φτάσει μέχρι εκεί).

Οι καταστάσεις που αναφέρεις δεν αντιπροσωπευουν την καθημερινότητα (γάντια και κρύο, ιδρώτες και πλυμένα χέρια κλπ). Στην χρίση για κάθε μέρα ποτέ δεν έχω δει πρόβλημα του Touch id.

 

Μιας και θες συγκεκριμένα παραδείγματα - ναι άνοιξε της φωτογραφίες και την κάμερα. Επίσης η ταχύτητα που τραβάει την φωτογραφία (και τη σώζει) είναι πολύ πιο γρήγορη.

Link to comment
Share on other sites

Αμα είσαι ιδρωμένος η έχεις πλύνει τα χέρια σου ...δεν πιάνεις sensitive matterial! Σκουπίζεις καλά και πατάς για να ανοίξει.:)

Εαν δεν τα καταφέρεις ζητάει κωδικό για να σε αφήσει να μπεις - αλλά δεν νομίζω ότι σε ξαναβάζει στη διαδικασία setup. (δεν το έχω φτάσει μέχρι εκεί).

Οι καταστάσεις που αναφέρεις δεν αντιπροσωπευουν την καθημερινότητα (γάντια και κρύο, ιδρώτες και πλυμένα χέρια κλπ). Στην χρίση για κάθε μέρα ποτέ δεν έχω δει πρόβλημα του Touch id.

 

Μιας και θες συγκεκριμένα παραδείγματα - ναι άνοιξε της φωτογραφίες και την κάμερα. Επίσης η ταχύτητα που τραβάει την φωτογραφία (και τη σώζει) είναι πολύ πιο γρήγορη.

 

ειδες...;Στο ειπα εγω πρωτος.. :p Ti κερδιζω;

Ασχετο το εχεις σε LTE?

σου βγαζει πανω απο 6 ωρες χρηση;

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος λευκου 5s από Αγγλία όντως δεν αξίζει η μετάβαση από το 5 λόγω των ελαχίστων διαφορών χωρίς να σημαίνει ότι το τηλέφωνο δεν είναι καλό. Το μόνο αρνητικό είναι η μειωμένη φωτεινοτητα της οθόνης σε σχέση με το 5, το έχει παρατηρήσει κάποιος αλλος;
Link to comment
Share on other sites

Ναι η οθονη δεν ειναι τοσο φωτεινη, οπως δειχνουν και μερικα τεστ. Κανε και εσυ κανενα τεστ να δεις εαν το κινητο σου "γερνει" :p
Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος λευκου 5s από Αγγλία όντως δεν αξίζει η μετάβαση από το 5 λόγω των ελαχίστων διαφορών χωρίς να σημαίνει ότι το τηλέφωνο δεν είναι καλό. Το μόνο αρνητικό είναι η μειωμένη φωτεινοτητα της οθόνης σε σχέση με το 5, το έχει παρατηρήσει κάποιος αλλος;
για την καμερα πως σου φανηκε; γιατι ακουσα πως η ποιοτητα δε διαφερει απ αυτην των 5
Από 1/9/2009 απαγορεύεται η γραφή σε greeklish και η γραφή τύπου sms.
Link to comment
Share on other sites

Ξαναδοκιμάσα την πυξίδα...

Χάνει τελικά 3-4 μοίρες η συσκευή. Διαβάζω ότι "όλα" τα 5S έχουν αυτό το πρόβλημα και κανείς δεν ξέρει ακόμα εάν είναι sw η hw το πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Ξαναδοκιμάσα την πυξίδα...

Χάνει τελικά 3-4 μοίρες η συσκευή. Διαβάζω ότι "όλα" τα 5S έχουν αυτό το πρόβλημα και κανείς δεν ξέρει ακόμα εάν είναι sw η hw το πρόβλημα.

 

Κακό αυτό. Μια φορά να βρει χωρίς πρόβλημα τΟ iPhone...

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

για την καμερα πως σου φανηκε; γιατι ακουσα πως η ποιοτητα δε διαφερει απ αυτην των 5

 

εχει διαφορά!!!

 

το 5s πχ

http://img580.imageshack.us/img580/9223/npjj.jpg

http://img823.imageshack.us/img823/1066/zqdk.jpg

http://img824.imageshack.us/img824/4369/5fqe.jpg

 

 

αν και δεν ειναι ενδεικτικες γιατι ειναι εξωτερικες....εχει ανωτερες φωτογραφιες ειδικα σε εσωτερικους χωρους και με λιγο φωτισμο.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν το εχει ανεβασει αλλος αλλα οριστε ενα τεστ για την καμερα:

http://www.phonearena.com/reviews/Camera-Comparison-iPhone-5s-vs-LG-G2-Samsung-Galaxy-Note-3-Galaxy-S4-HTC-One-Motorola-Moto-X-DROID-Ultra_id3447/page/8

 

 

Edit. Και εδω οι οθονες:

http://www.phonearena.com/reviews/Screen-comparison-Galaxy-Note-3-vs-iPhone-5s-and-other-flagships_id3449

Edited by Leon_G
Link to comment
Share on other sites

Ξαναδοκιμάσα την πυξίδα...

Χάνει τελικά 3-4 μοίρες η συσκευή. Διαβάζω ότι "όλα" τα 5S έχουν αυτό το πρόβλημα και κανείς δεν ξέρει ακόμα εάν είναι sw η hw το πρόβλημα.

 

Οι καινούριες φουρνιές δεν το έχουν το πρόβλημα! Παρέλαβε ένας φίλος το δικό του τη Δευτέρα και είναι "ίσιο". :D

http://d2ffutrenqvap3.cloudfront.net/items/0H2C0G0e1g3S2M3s2C3Z/iphones9web3.gif
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ξαναδοκιμάσα την πυξίδα...

Χάνει τελικά 3-4 μοίρες η συσκευή. Διαβάζω ότι "όλα" τα 5S έχουν αυτό το πρόβλημα και κανείς δεν ξέρει ακόμα εάν είναι sw η hw το πρόβλημα.

 

Από που το αγόρασες; Στις χώρες που κυκλοφόρησε επίσημα έχουν προβεί σε αντικατάσταση των "προβληματικων" συσκευών.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Από που το αγόρασες; Στις χώρες που κυκλοφόρησε επίσημα έχουν προβεί σε αντικατάσταση των "προβληματικων" συσκευών.

 

Που το διάβαζες αυτό για αντικατάσταση; Από UK το πήρα.

Και μάλιστα είναι "νέα" συσκευή μιας και παρέλαβα την Δευτέρα από Κίνα.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Στους πρώτους που το παρατήρησαν και τα πήγαν πίσω στα Apple stores, έγινε αντικατάσταση συσκευής και μετά άλλοι είχαν πρόβλημα και άλλοι πάλι όχι. Σύμφωνα με αναφορές σε διάφορα site όλα αυτά. Τώρα που το θέμα έχει επεκταθεί όμως δε νομίζω να αποτελεί λύση για την εταιρία.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Στους πρώτους που το παρατήρησαν και τα πήγαν πίσω στα Apple stores, έγινε αντικατάσταση συσκευής και μετά άλλοι είχαν πρόβλημα και άλλοι πάλι όχι. Σύμφωνα με αναφορές σε διάφορα site όλα αυτά. Τώρα που το θέμα έχει επεκταθεί όμως δε νομίζω να αποτελεί λύση για την εταιρία.

 

Θα πάρω τηλ στο support αργότερα. Το κακό είναι οτι δεν υπάρχουν συσκευές για αντικατάσταση.

 

Μίλησα με το Support (UK) και μου είπαν οτι υπάρχουν κάποια 5S και 5c με το συγκεκριμένο πρόβλημα (SW).

Υπάρχει FIX το οποίο και έχω εφαρμόσει... και περιμένω!

 

1. Restore

2. Setup as new

3. Do not Distrub

4. Lock

5. Connect to power

6. Do not touch for 90 min

 

Αυτό λέει, συνδέεται με τους server της apple και φτιάχνει το γυροσκόπιο και την πυξίδα.

Ίδωμεν! (ενδεχομένως να μη κάνει τίποτα όλο το παραπάνω και να περάσω από ένα Apple Store για αντικατασταση το απόγευμα)

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα.
Link to comment
Share on other sites

Το δοκίμασα... δεν έφτιαξε!

Έκλεισα ραντεβού σε Apple Store να το δουν... και μάλλον θα μου δώσουν καινούριο.

Τα υπόλοιπα στο Σάββατο!

Link to comment
Share on other sites

Η μαγεια να χεις apple store διπλα σου. Ελπιζουμε στις 25/10 να μην εχουν τετοια προβληματα τα "ελληνικα" τηλεφωνα
Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Το δοκίμασα... δεν έφτιαξε!

Έκλεισα ραντεβού σε Apple Store να το δουν... και μάλλον θα μου δώσουν καινούριο.

Τα υπόλοιπα στο Σάββατο!

 

αν εισαι στις πρωτες 15 μερες μπορεις να ζητησεις να γινει refund αλλιως να παρεις ενα ολοκληρωτικα καινουριο και οχι απο το genius bar.

στο service απλα δεν παιζονται οι τυποι.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

αν εισαι στις πρωτες 15 μερες μπορεις να ζητησεις να γινει refund αλλιως να παρεις ενα ολοκληρωτικα καινουριο και οχι απο το genius bar.

στο service απλα δεν παιζονται οι τυποι.

 

Θα ειμαι στις 6 ημέρες ακριβώς! lol...

Εαν δεν το φτιάξουν (που δεν...) παω για σφραγισμένο καινούριο!

Link to comment
Share on other sites

Θα ειμαι στις 6 ημέρες ακριβώς! lol...

Εαν δεν το φτιάξουν (που δεν...) παω για σφραγισμένο καινούριο!

 

για μενα παρε με την μια καινουριο και απαιτησε αντικατασταση με αλλο νεο κουτι.

Να πετυχεις νεα φουρνια.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Θεωρείτε για κάποιον με 4S που κρατάει τις συσκευές του 2 χρόνια ότι αξίζει η μετάβαση σε 5S?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 5S
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...