Jump to content

iPhone 5S


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

To spase χρωμα ειναι πανέμορφο αλλα βλεπω βιντεακια στο youtoube και η οθόνη του 5s δεν εχειν την ιδια φωτεινότητα με το 5 το ειδα σε αρκετα βιντεακια ειναι πολυ σκοτεινη

Είναι ακριβώς ίδιες οι οθόνες. Το έχω δεί και σε συγκριτικό στο youtube και μάλιστα το επισήμανε και ο reviewer. Καμιά φορά, μπερδεύει η κάμερα όπως δείχνει, ή παίζει ο αισθητήρας φωτεινότητας.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

παντως απο συναδελφο που εχουμε εγω 5 και αυτος 5S ,απο σημα ειναι ελαχιστα καλυτερο το 5αρι ενω απο μπαταρια σχεδον ιδια.Ιδιο δικτυο ιδιος χωρος

 

Απο φωτογραφιες το 5S εχει περισσοτερο φως.

παραθετω συγκριτικες

 

 

https://dl.dropboxusercontent.com/u/85643912/iPhone%205s/Confronto%20fotografico/5s/Foto%2023-09-13%2012%2059%2035.jpg

https://dl.dropboxusercontent.com/u/85643912/iPhone%205s/Confronto%20fotografico/5s/Foto%2023-09-13%2013%2000%2045.jpg

https://dl.dropboxusercontent.com/u/85643912/iPhone%205s/Confronto%20fotografico/5s/Foto%2023-09-13%2013%2003%2056.jpg

 

5

https://dl.dropboxusercontent.com/u/85643912/iPhone%205s/Confronto%20fotografico/5/Foto%2023-09-13%2012%2059%2052.jpg

https://dl.dropboxusercontent.com/u/85643912/iPhone%205s/Confronto%20fotografico/5/Foto%2023-09-13%2013%2001%2000.jpg

https://dl.dropboxusercontent.com/u/85643912/iPhone%205s/Confronto%20fotografico/5/Foto%2023-09-13%2013%2004%2012.jpg

οι φωτογραφιες εγιναν χωρις καμμια ρυθμιση σε HDR και στα γρηγορα χωρις να περιμενουμε σταθερο χερι κλπ.

 

@ddr2 ποτε κανενα iPhone δεν εχει ιδια οθονη με το αλλο!ΝΟΜΟΣ.

:lol:

Edited by pik.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

 

@ddr2 ποτε κανενα iPhone δεν εχει ιδια οθονη με το αλλο!ΝΟΜΟΣ.

:lol:

Ναι, οκ, καταλαβαινεις τι θελω να πω.

Δημητρη, απο ταχυτητα τι λεει σε σχεση με το 5αρι;

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Ναι, οκ, καταλαβαινεις τι θελω να πω.

Δημητρη, απο ταχυτητα τι λεει σε σχεση με το 5αρι;

 

αισθητα καλυτερο σε εφαρμογες που δεν εχουν γραφτει για iOS7 αλλα οσες εχουν παρει αναβαθμιση δεν εχουν απιστευτη διαφορα.

Μιλαμε για εκατοστα δευτερολεπτου.

Σιγουρα ανωτερο σε ανοιγμα μεγαλων παιχνιδιων.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Λογικό μιας και οι αναβαθμισμένες εφαρμογές έχουν γίνει πιο απαιτητικές.

Το βλέπω άλλωστε στο παλαιολιθικό μου 3GS.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Τα ειδα κι εγω σημερα στη Νεα Υορκη. Ειχε πολυ ουρά εξω απο την apple και πήγα σε ενα άλλο κατάστημα.

Το 5s, ηταν πολυ γρήγορο στο σερφαρισμα.

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Λογικό μιας και οι αναβαθμισμένες εφαρμογές έχουν γίνει πιο απαιτητικές.

Το βλέπω άλλωστε στο παλαιολιθικό μου 3GS.

 

Αναποδα το λεει ο pik (ετσι καταλαβα τουλαχιστον)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Αναποδα το λεει ο pik (ετσι καταλαβα τουλαχιστον)

 

σωστα καταλαβες! ;)

 

Διαφορες μονο με παιχνιδια μεγαλα και στο φορτωμα.

Σε ολα τα αλλα καμμια.

Edited by pik.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

σωστα καταλαβες! ;)

 

Διαφορες μονο με παιχνιδια μεγαλα και στο φορτωμα.

Σε ολα τα αλλα καμμια.

Μπράβο. Αυτά λένε και τα reviews.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο. Αυτά λένε και τα reviews.

 

εδω ακομα υπαρχουν εφαρμογες που δεν εχουν αναβαθμιστει για την οθονη του 5,μιλαμε για 64bit και αλλα καλουδια;

Απο του χρονου θα φανει η ανωτεροτητα του 5S ,και αυτη σε μεγαλα παιχνιδια και εφαρμογες ειδικα γραμμενες.

Οχι μονο στην ταχυτητα αλλα και στην διαχειρηση της μπαταριας.

 

Για τωρα δεν υφισταται.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

εδω ακομα υπαρχουν εφαρμογες που δεν εχουν αναβαθμιστει για την οθονη του 5,μιλαμε για 64bit και αλλα καλουδια;

Απο του χρονου θα φανει η ανωτεροτητα του 5S ,και αυτη σε μεγαλα παιχνιδια και εφαρμογες ειδικα γραμμενες.

Οχι μονο στην ταχυτητα αλλα και στην διαχειρηση της μπαταριας.

 

Για τωρα δεν υφισταται.

Από του χρόνου, θα φανεί η ανωτερότητα του 6, στο οποίο και θα μεταβώ.

Δεν με ενοχλεί τίποτα απολύτως στο 5 για να το αλλάξω. Αν ισως βελτιώσουν (που θα το βελτιώσουν στο μέλλον) το smoothness καμίαααα φορά στο multitasking. Αλλά την ίδια συμπεριφορά έχει και το 5s. Είναι θέμα του λειτουργικού, όχι δύναμης της συσκευής (του 5 ή του 5s).

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

αισθητα καλυτερο σε εφαρμογες που δεν εχουν γραφτει για iOS7 αλλα οσες εχουν παρει αναβαθμιση δεν εχουν απιστευτη διαφορα.

Βασίστηκα σε αυτό.

Μάλλον κατάλαβα λάθος τελικά.:(

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Βασίστηκα σε αυτό.

Μάλλον κατάλαβα λάθος τελικά.:(

 

και γιατι απογοητευεσαι δεν καταλαβα! :)

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Στο μαυρο, το μεταλλικο δαχτυλιδι γυρω απ το home button ειναι μαυρο ή space grey?

@ Leon_G

Είναι μαύρο. Δες εδώ.

 

@ pik.

Όχι, τίποτα. Ίσως να το παράκανα με τη προσθήκη του emoticon.

Edited by Itchrist86

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

εμενα μου φερνουν ενα απο γερμανια 5S, αυτο πρεπει να το περασει σαν δικο του ετσι? η μπορει και σαν σφραγισμενο οπως ειναι? ξερει κανεις?
Γραμμη δεξια μετα αριστερα, λιγο πανω δεξια, ενα αλφα και μουτζουρα
Link to comment
Share on other sites

εμενα μου φερνουν ενα απο γερμανια 5S, αυτο πρεπει να το περασει σαν δικο του ετσι? η μπορει και σαν σφραγισμενο οπως ειναι? ξερει κανεις?
εντος ΕΕ δεν υπαρχει τελωνειο.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

εμενα μου φερνουν ενα απο γερμανια 5S, αυτο πρεπει να το περασει σαν δικο του ετσι? η μπορει και σαν σφραγισμενο οπως ειναι? ξερει κανεις?

 

μπορει και σαν σφραγισμενο!!!

αποικια ειμαστε...ανθρωποι τους.... :lol:

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

@ Leon_G

Είναι μαύρο. Δες εδώ.

 

 

Eυχαριστω! Στα διαφημιστικα της apple φαινοταν μεταλλικο γκρι γι αυτο ρωτησα. Παντως θα μου αρεσε περισσοτερο να ηταν γκρι οπως το αλουμινιο στην πλατη. Γενικα το νεο home button δεν μου καθεται οπτικα καλα στο μαυρο. Ενω στο λευκο ειναι μια χαρα. Anyway..

Link to comment
Share on other sites

@ Leon_G

Έχεις δίκιο για το μαύρο. Προφανώς το ζαφείρι που χρησιμοποιούν ως κάλυμμα του σαρωτή δαχτ. αποτυπωμάτων, του δίνει τη μια γκρι απόχρωση σε σχέση με την υπόλοιπη μαύρη πρόσοψη.

 

-------------------------------------------

 

Μόλις μου δόθηκε η ευκαιρία και πήγα να το δω και να ασχοληθώ για λίγο μαζί του σε κοντινό Apple Store.

Το κινητό κυριολεκτικά πετάει! Ούτε dropped frames σε εφέ, ούτε lags κτλ. Είχε κάποια παιχνίδια και εφαρμογές εγκατεστημένες, οπότε άνοιξα ότι βρήκα μπροστά μου, για να δω τη συμπεριφορά. Δεν έδειχνε να κολλάει πουθενά και σε τίποτα.

Για την εξωτερική εμφάνιση δεν χρειάζεται να πω κάτι, μιας και είναι ίδιο με το 5.

 

Αυτό που δεν μου άρεσε, και θα ήθελα να ρωτήσω τυχών κατόχους, είναι η αίσθηση του home button. Στη συσκευές που είδα, το home button πιέζεται κατά πολύ βαθύτερα σε σχέση με προηγούμενες γενιές. Δηλαδή δεν κάνει το κλασσικό επιφανειακό κλικ, αλλά μπαίνει προς τα μέσα αρκετά (πάντα σε σχέση με ό,τι είχαμε συνηθίσει μέχρι τώρα). Επίσης δεν είναι τόσο κοίλο, όσο τα παλιότερα μοντέλα. Φυσικά καταλαβαίνω πως αυτό ίσως να οφείλεται στον ενσωματωμένο αναγνώστη δακτυλικών αποτυπωμάτων.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Μόλις μου δόθηκε η ευκαιρία και πήγα να το δω και να ασχοληθώ για λίγο μαζί του σε κοντινό Apple Store.

Το κινητό κυριολεκτικά πετάει! Ούτε dropped frames σε εφέ, ούτε lags κτλ. Είχε κάποια παιχνίδια και εφαρμογές εγκατεστημένες, οπότε άνοιξα ότι βρήκα μπροστά μου, για να δω τη συμπεριφορά. Δεν έδειχνε να κολλάει πουθενά και σε τίποτα.

 

.

Το συγκρινεις με το 5 ή γενικα;

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Το σύγκρινα με το 5C, μιας και ήταν δίπλα-δίπλα.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Το σύγκρινα με το 5C, μιας και ήταν δίπλα-δίπλα.

 

Μαλιστα. Ενδιαφερον.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

ολα καλα φαινονται αλλα στην καθημερινη χρηση καταλαβαινεις ενα κινητο! :)

ειμαι περιεργος να δω απο κοντα το ασπρο!

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 5S
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...