Jump to content

iPhone 5S


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Guest maklovinsam
Βγάλτο από την πρίζα, κάνε επανεκκίνηση και ξαναβάλτο στην πρίζα.

 

απλα η αποροια ηταν εαν με το καινουργιο ios στο 5s οταν φτανει στο 100% βγαζει το σηματακι της πριζας,εγω μολις το φορτισα για πρωτη φορα,το αφησα κ παραπανω,ενω εφτασε στο 100%,εγραφε πληρης φορτισμενη,ειχε ακομη το σημα του κεραυνου.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καποιος που να γνωριζει απο το 5s?σχετικα εαν βγαζει σηματακι κεραυνου η πριζας στο 100%?

 

Από το iOS 7και έπειτα δεν βγάζει την πρίζα όταν είναι πλήρης φορτισμένο παρά μόνο γράφει 100%. Δεν είναι πρόβλημα έτσι κάνουν όλα πλέον τα κινητά με το νεότερο λειτουργικό.

Link to comment
Share on other sites

Guest maklovinsam
Από το iOS 7και έπειτα δεν βγάζει την πρίζα όταν είναι πλήρης φορτισμένο παρά μόνο γράφει 100%. Δεν είναι πρόβλημα έτσι κάνουν όλα πλέον τα κινητά με το νεότερο λειτουργικό.

 

χιλια ευχαριστω φιλε μου που μας ελεισες την απορια,ουφφφ,να σαι καλα.

Link to comment
Share on other sites

στα σκρουτζομαγαζα ξερουμε ποτε θα βγει και σε τιμη?? ευχαριστω

 

εχει ηδη βγει εδω και καιρο

Link to comment
Share on other sites

Από τη Πέμπτη 24-10-2013 πού έχω το κινητό τα imessage και facetime είναι σε "αναμονή ενεργοποίησης".

Έχω συμβόλαιο, δεν έχω καμία φραγή και έχω δοκιμάσει τα πάντα, κυριολεκτικά!

 

Άπειρα κλείσιμο-άνοιγμα imessage (πλήρωνε μακάκα sms στην Αγγλία!).

Άπειρα reboot, hard reboot και επαναφορά ρυθμήσεων με κάθε συνδιασμό κ σειρά

Δοκιμή χωρις wifi από 3g

Δοκιμές με απενεργοποίηση αυτόματης ρύθμισης ώρας/ζώνης και επαναφοράς της

Εξοδος από appleid στο itunes+appstore, facetime, imessage και ξανά είσοδος μετά από reboot

Δοκιμή με άλλο δεύτερο appleid

Restore και setup as new

 

Το imessage δουλέυει αλλα μόνο με το email μου.

Η vodafone σύμβούλεψε κάποια από τα παραπάνω και μου είπε να πάω σε κατάστημα...

Στο κατάστημα έχουν στείλει ερώτημα και είμαστε σε αναμονή, το έχουν και άλλοι το πρόβλημα σε όλη την Ελλάδα...

 

Από οτι φένεται το πρόβλημα είναι της vodafone με το ios 7.0.3...

 

Καμιά ιδέα κανείς?

Link to comment
Share on other sites

Guest maklovinsam
γεια σας φιλοι μου,ηθελα να ρωτησω οταν χρειαστεις να βαλεις η να βγαλεις την θηκουλα που εχεις δεν νομιζω να γδερνετε τοσα ευκολα το χρωματακι του οπως μπαινει για να κουμποσει η θηκη,σωστα?πρωτη φορα σε iphone 5s χρυσο κ δεν γνωριζω κ πολλα,σας ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

γεια σας φιλοι μου,ηθελα να ρωτησω οταν χρειαστεις να βαλεις η να βγαλεις την θηκουλα που εχεις δεν νομιζω να γδερνετε τοσα ευκολα το χρωματακι του οπως μπαινει για να κουμποσει η θηκη,σωστα?πρωτη φορα σε iphone 5s χρυσο κ δεν γνωριζω κ πολλα,σας ευχαριστω.

Όχι βέβαια. Αρκεί να προσέχεις να μην το γδάρεις με τίποτα νύχια, όπως βγάζεις τη θήκη.

Επίσης, να προσπαθείς η θήκη να είναι καθαρή από μέσα, χωρίς σκόνες κλπ.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Guest maklovinsam
Όχι βέβαια. Αρκεί να προσέχεις να μην το γδάρεις με τίποτα νύχια, όπως βγάζεις τη θήκη.

Επίσης, να προσπαθείς η θήκη να είναι καθαρή από μέσα, χωρίς σκόνες κλπ.

 

απλα ρωτησα εαν γενικα το χρωμα φευγει ευκολα..αλλα δεν νομιζω.

Link to comment
Share on other sites

απλα ρωτησα εαν γενικα το χρωμα φευγει ευκολα..αλλα δεν νομιζω.

Δεν φεύγει εύκολα. Μην ανησυχείς.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
πρωτη φορα σε iphone 5s χρυσο κ δεν γνωριζω κ πολλα,σας ευχαριστω.

 

Για όλους μας πρώτη φορά (θα) είναι σε αυτό το χρώμα. Είπαμε... οι συσκευές είναι ευαίσθητες αλλά ευτυχώς όχι σε αυτό το βαθμό. Κοίτα απλά να το χαρέις..

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

σε ποιο φακελο βρισκονται οι φωτο του cameraroll και σε ποιο φακελο οι φωτο που θελουμε να βαλουμε σαν wallpaper..???

LG G4
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλοριζικο σε οσους το πηρατε! περιμενω κι εγω απο μερα σε μερα το δικο μου

ποια εκδοση φοραει; 7.0.3;

Link to comment
Share on other sites

Η αγορα εφαρμογης με δαχτυλικο αποτυπωμα μεσω του app store , δουλευει ρε παιδια?

Προσπαθουσα σημερα να το ρυθμισω σε εναν φιλο και ενω το ειχα ενεργοποιημενο απ τις ρυθμισεις παντα μου ζητουσε κωδικο.

 

By the way οσοι το εχετε ανεβαστε καμια βραδινη φωτογραφια... Λιγο που το δοκιμασα πρεπει να τα σπαει η καμερα του.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

σε ποιο φακελο βρισκονται οι φωτο του cameraroll και σε ποιο φακελο οι φωτο που θελουμε να βαλουμε σαν wallpaper..???

Δεν καταλαβαίνω τι εννοείς όταν λες σε ποιο φάκελο βρίσκονται οι φωτογραφίες του Camera Roll.

Απλά πήγαινε στις Ρυθμίσεις > Φωτεινότητα και ταπετσαρία, και επέλεξε τη φωτογραφία που θέλεις.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Προφανώς ο φίλος θέλει να μπει στα ενδότερα των φακέλων επηρεασμένος από κάποιο άλλο λειτουργικό ίσως;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλοριζικο σε οσους το πηρατε! περιμενω κι εγω απο μερα σε μερα το δικο μου

ποια εκδοση φοραει; 7.0.3;

 

7.0.2 φοράει η συσκευη που κατασκευαστηκε την 40η εβδομαδα του 2013. Τωρα εαν το παρεις μετα απο καιρο, φυσικα θα φοραει τουλαχιστον την 7,0,3

 

 

Η αγορα εφαρμογης με δαχτυλικο αποτυπωμα μεσω του app store , δουλευει ρε παιδια?

Προσπαθουσα σημερα να το ρυθμισω σε εναν φιλο και ενω το ειχα ενεργοποιημενο απ τις ρυθμισεις παντα μου ζητουσε κωδικο.

 

By the way οσοι το εχετε ανεβαστε καμια βραδινη φωτογραφια... Λιγο που το δοκιμασα πρεπει να τα σπαει η καμερα του.

 

Δουλευει μονο οταν το κινητο ξεκλειδωθηκε μεσω αποτυπωματος. Δηλαδη εαν για καποιο λογο εβαλες κωδικο για να το ξεκλειδωσεις και οχι το αποτυπωμα σου, τοτε θα ζηταει κωδικο και στο Appstore.

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Δεν καταλαβαίνω τι εννοείς όταν λες σε ποιο φάκελο βρίσκονται οι φωτογραφίες του Camera Roll.

Απλά πήγαινε στις Ρυθμίσεις > Φωτεινότητα και ταπετσαρία, και επέλεξε τη φωτογραφία που θέλεις.

 

Προφανώς ο φίλος θέλει να μπει στα ενδότερα των φακέλων επηρεασμένος από κάποιο άλλο λειτουργικό ίσως;

 

ναι ακριβώς .....δουλεύω το ifunbox και θα ήθελα να εξερευνήσω λίγο τους φακέλους...

LG G4
Link to comment
Share on other sites

Κατι αλλο απο μενα, Oταν το τηλεφωνο βρεθει σε δικτυο καλυψης 4G τοτε πανω στη μπαρα γραφει 4G;;; To εχω απ το Σαββατο και μονο 3G εχω δει Edited by BIANCOrossi
Link to comment
Share on other sites

Κατι αλλο απο μενα, Oταν το τηλεφωνο βρεθει σε δικτυο καλυψης 4G τοτε πανω στη μπαρα γραφει 4G;;; To εχω απ το Σαββατο και μονο 3G εχω δει

Ναι γράφει 4G. Αλλά για να το γράφει θα πρέπει να έχεις ενεργοποιήσει την υπηρεσία 4G μέσω του παρόχου σου. Δεν αρκεί να έχεις ενεργοποιημένο μόνο τον διακόπτη 4G μέσα από τις ρυθμίσεις.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Ναι γράφει 4G. Αλλά για να το γράφει θα πρέπει να έχεις ενεργοποιήσει την υπηρεσία 4G μέσω του παρόχου σου. Δεν αρκεί να έχεις ενεργοποιημένο μόνο τον διακόπτη 4G μέσα από τις ρυθμίσεις.

 

Ευχαριστω πολυ. Δεν γνωριζα οτι χρειαζεται ενεργοποιηση απο παροχο. Και εξτρα χρεωση να φανταστω??

Link to comment
Share on other sites

Ναι γράφει 4G. Αλλά για να το γράφει θα πρέπει να έχεις ενεργοποιήσει την υπηρεσία 4G μέσω του παρόχου σου. Δεν αρκεί να έχεις ενεργοποιημένο μόνο τον διακόπτη 4G μέσα από τις ρυθμίσεις.

Κώστα, όταν είσαι σε τέταρτης γενιάς κάλυψη γράφει 4G και όχι LTE;

Ρωτάω διότι εδώ τα iPhones αναγράφουν ως 4G το UMTS/ HSPA+, ενώ το πραγματικό 4G ως LTE.

 

 

 

Διάβασα πιο πίσω πως μερικές συσκευές "γέρνουν"!!

Δηλαδή είναι στραβές??

Όχι, καμία σχέση.

Όποιος το έγραψε εννοούσε τη λάθος διαβάθμιση του γυροσκοπίου, με αποτέλεσμα όταν τοποθετούσε κανείς τη συσκευή στα πλάγια επάνω σε μια επίπεδη επιφάνεια, η ένδειξη έδειχνε πως βρίσκεται σε κεκλιμένη επιφάνεια.

Τέλος πάντων, το πρόβλημα έχει ήδη λυθεί μέσω της τελευταίας αναβάθμισης 7.0.3.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Κώστα, όταν είσαι σε τέταρτης γενιάς κάλυψη γράφει 4G και όχι LTE;

Ρωτάω διότι εδώ τα iPhones αναγράφουν ως 4G το UMTS/ HSPA+, ενώ το πραγματικό 4G ως LTE.

 

 

 

 

Όχι, καμία σχέση.

Όποιος το έγραψε εννοούσε το τη λάθος διαβάθμιση του γυροσκοπίου με αποτέλεσμα όταν τοποθετούσε κανείς τη συσκευή στα πλάγια επάνω σε μια επίπεδη επιφάνεια, η ένδειξη έδειχνε πως βρίσκεται σε κεκλιμένη.

Τέλος πάντων, το πρόβλημα έχει ήδη λυθεί μέσω της τελευταίας αναβάθμισης 7.0.3.

Σε ευχαριστώ για την απάντηση.

Software πρόβλημα δηλαδή? ή έχουν αναφερθεί περιπτώσεις που αν και αναβαθμίστηκαν πάλι δεν παίζουν όπως πρέπει

Link to comment
Share on other sites

Ήταν software πρόβλημα.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 5S
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...