Jump to content

iPhone 5S


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστω πολυ. Δεν γνωριζα οτι χρειαζεται ενεργοποιηση απο παροχο. Και εξτρα χρεωση να φανταστω??

Για έξτρα χρεώσεις δεν ξέρω, δεν έχω δει κάτι στον λογαριασμό της Cosmote. Ούτε στο site της είχα δει να λέει κάτι για χρεώσεις. Θα το κοιτάξω όμως για πιο σίγουρα.

 

Edit:

Εφόσον έχεις πρόγραμμα με ενσωματωμένο data τότε η ενεργοποιηση είναι δωρεάν. Διάβασε την παρακάτω ανακοίνωση από την cosmote http://www.cosmote.gr/content/el/attached_files/Company/service-COSMOTE-4G.pdf

 

Κώστα, όταν είσαι σε τέταρτης γενιάς κάλυψη γράφει 4G και όχι LTE;

Ρωτάω διότι εδώ τα iPhones αναγράφουν ως 4G το UMTS/ HSPA+, ενώ το πραγματικό 4G ως LTE.

Ναι Σταύρο πλέον λέει 4G και όχι LTE. Άλλαξε όνομα και ο διακόπτης στις ρυθμίσεις αλλά και η ένδειξη δίπλα στο σύμβολο του σήματος. Μέχρι και πριν την 7.0 έδειχνε LTE, από την 7.0 και μετά δείχνει 4G.

Edited by stendor

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πάντως αυτό που βλέπω εγώ βρε παιδιά είναι ότι η αγορά είναι γεμάτη στο iphone 5c ενώ το 5s με το σταγονόμετρο !! Και πολύ λέω κιόλας :happy:
[/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πόση ώρα πρέπει να κάνει το 5S για να φορτίσει κανονικά από 0% έως 100%;

Απ' ότι θυμάμαι το 5 έκανε μία ώρα και ένα τέταρτο νομίζω... Επίσης το 5 μόλις το έβαζα για φόρτιση πήγαινε σε 10 λεπτά γύρω στο 30%.

Εμένα το 5S από την περασμένη Παρασκευή με γύρω στα 74% σήμερα Πέμπτη το πρωί τελείωσε η μπαταρία 0%, με λίγο ομιλία, sms, wifi και αναβάθμιση ΟΤΑ στην 7.0.3.

Όταν το φόρτισα (πρώτη φόρτιση) πήγε λεπτό φόρτισης και 1%, δηλαδή στην μία ώρα πήγε 60%, για να φορτίσει 95% έκανε 1 ώρα 45 λεπτά.

Τα παιδιά που έχουν 5S πόση ώρα κάνει να φορτίσει;

Πάντως εμένα μου φαίνεται λογικό μιας και το 5S έχει λίγο μεγαλύτερη μπαταρία από το 5, οπότε λογικά θα κάνει λίγο παραπάνω στην φόρτιση.

Ακόμη στην φόρτιση όταν πιάνω στο πλαϊνό μέρος του 5S αισθάνομαι στα δάχτυλα την φόρτιση, το ίδιο ισχύει και για τα ιPad (2, 3, mini) μου μέχρι τώρα, στα iPhone (4, 4S, 5) μου όμως δεν το έκανε, μόνο στο 5S το κάνει. Τo κάνει και σε άλλους;

Αναμένουμε νέα από τα παιδιά με 5S για να βγάλουμε συμπεράσματα.

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ακόμη στην φόρτιση όταν πιάνω στο πλαϊνό μέρος του 5S αισθάνομαι στα δάχτυλα την φόρτιση, το ίδιο ισχύει και για τα ιPad (2, 3, mini) μου μέχρι τώρα, στα iPhone (4, 4S, 5) μου όμως δεν το έκανε, μόνο στο 5S το κάνει. Τo κάνει και σε άλλους;

 

Πως το καταφέρνεις αυτό; :confused:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Πόση ώρα πρέπει να κάνει το 5S για να φορτίσει κανονικά από 0% έως 100%;

Απ' ότι θυμάμαι το 5 έκανε μία ώρα και ένα τέταρτο νομίζω... Επίσης το 5 μόλις το έβαζα για φόρτιση πήγαινε σε 10 λεπτά γύρω στο 30%.

Εμένα το 5S από την περασμένη Παρασκευή με γύρω στα 74% σήμερα Πέμπτη το πρωί τελείωσε η μπαταρία 0%, με λίγο ομιλία, sms, wifi και αναβάθμιση ΟΤΑ στην 7.0.3.

Όταν το φόρτισα (πρώτη φόρτιση) πήγε λεπτό φόρτισης και 1%, δηλαδή στην μία ώρα πήγε 60%, για να φορτίσει 95% έκανε 1 ώρα 45 λεπτά.

Τα παιδιά που έχουν 5S πόση ώρα κάνει να φορτίσει;

Πάντως εμένα μου φαίνεται λογικό μιας και το 5S έχει λίγο μεγαλύτερη μπαταρία από το 5, οπότε λογικά θα κάνει λίγο παραπάνω στην φόρτιση.

Ακόμη στην φόρτιση όταν πιάνω στο πλαϊνό μέρος του 5S αισθάνομαι στα δάχτυλα την φόρτιση, το ίδιο ισχύει και για τα ιPad (2, 3, mini) μου μέχρι τώρα, στα iPhone (4, 4S, 5) μου όμως δεν το έκανε, μόνο στο 5S το κάνει. Τo κάνει και σε άλλους;

Αναμένουμε νέα από τα παιδιά με 5S για να βγάλουμε συμπεράσματα.

Ευχαριστώ.

εγω όταν ειχα το 5αρι, ήθελε 2μιση ώρες να φορτίσει απο άδειο μεχρι 100% στην πρίζα και 3 ώρες και κάτι μεσω usb στο pc.

Link to comment
Share on other sites

Πως το καταφέρνεις αυτό; :confused:

 

Δεν ξέρω...

Όταν ακουμπώ το 5S στο πλάι, έχω την αίσθηση σαν ελαφρύ γαργάλιμα, σαν πάλετε κάτι στο δάχτυλο, το ίδιο και στο iPad mini, 3, 2. Στο iPhone 5, 4S, 4 δεν το είχα.

Το έχει και κάποιος άλλος αυτό στο 5S;

Επίσης όποιος έχει το 5S ας μας πει χρόνους πλήρους φόρτισης από 0% στο 100%.

Και από 0% στα 15 λεπτά πόσο φτάνει η φόρτιση;

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω...

Όταν ακουμπώ το 5S στο πλάι, έχω την αίσθηση σαν ελαφρύ γαργάλιμα, σαν πάλετε κάτι στο δάχτυλο, το ίδιο και στο iPad mini, 3, 2. Στο iPhone 5, 4S, 4 δεν το είχα.

Το έχει και κάποιος άλλος αυτό στο 5S;

Επίσης όποιος έχει το 5S ας μας πει χρόνους πλήρους φόρτισης από 0% στο 100%.

Και από 0% στα 15 λεπτά πόσο φτάνει η φόρτιση;

 

Ευχαριστώ.

 

Χαχαχα το έχω παρατηρήσει κι εγώ όταν πιάνεις το σασι νομίζεις περνάει ρεύμα από έξω. Όχι σε 5s. 4αρι η 4s το έχω πάθει

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Χαχαχα το έχω παρατηρήσει κι εγώ όταν πιάνεις το σασι νομίζεις περνάει ρεύμα από έξω. Όχι σε 5s. 4αρι η 4s το έχω πάθει

 

Λογικά δεν είναι πρόβλημα, αλλά ας μας πουν και παιδιά με 5S αν το έχουν.

 

Πόση ώρα κάνει να φορτίσει το 5S από 0% έως 100%, ας μας πουν τα παιδιά που το έχουν πάρει;

Eμένα το 5S από 0% έως 95%, πάντα πρώτη φόρτιση, έκανε 1 ώρα και 45 λεπτά.

Επίσης το 5S από 0% στα 15 λεπτά πόσο τις % φτάνει;

Εμένα στο 5S στα 15 λετπά φόρτιση, φτάνει 15%.

Στο 5 στα 15 λετπά φόρτιση έφτανε 30% περίπου, βέβαια το 5S έχει και λίγο μεγαλύτερη μπαταρία.

 

Eυχαριστώ πολύ.

Edited by alcateluser
Link to comment
Share on other sites

Χαχαχα το έχω παρατηρήσει κι εγώ όταν πιάνεις το σασι νομίζεις περνάει ρεύμα από έξω. Όχι σε 5s. 4αρι η 4s το έχω πάθει

 

Διαρροή δεν λέγεται αυτό?

Μου έχει συμβεί και σε άλλες συσκευές και μάλιστα πιο έντονα. Τώρα, αν πώ ότι ήταν σάμσουγκ, θα με φάνε μερικοί. Ήταν σε ένα αρχαίο μοντέλο σάμσουγκ Α110

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Χαχαχα το έχω παρατηρήσει κι εγώ όταν πιάνεις το σασι νομίζεις περνάει ρεύμα από έξω. Όχι σε 5s. 4αρι η 4s το έχω πάθει

 

Προφανώς ο λόγος που δεν το χω παρατηρήσει σε κανένα iPhone θα είναι το ότι δεν το είχα ποτέ εκτός θήκης, τι να πω...

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς ο λόγος που δεν το χω παρατηρήσει σε κανένα iPhone θα είναι το ότι δεν το είχα ποτέ εκτός θήκης, τι να πω...

 

Δεν υπαρχει σε όλες τις συσκευές. Απ ότι θυμάμαι είχα ενα 4ς 16αρι που έκανε έτσι και σίγουρα κι άλλα τηλέφωνα. Έχουν περάσει από τα χέρια μου πάνω από 50 iphone για καμία βδομάδα το καθένα και μπορώ να πω οτί σε μερικα ήταν πολύ έντονο το φαινόμενο που πήγαινα να το σηκώσω την ώρα που φόρτιζε και από αντίδραση το χέρι μου πήγαινε να το αφήσει και πολλές φορές γλύτωσα από πτώσεις παρά λίγο.

Είναι σαν να σε γαργαλάει το πλαίσιο δηλαδή το αλουμινένιο σασί.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω από το 3gs και μετά όλα τα iPhone καθώς επίσης και τα iPad 3 και 4. Πότε δεν είχα τέτοιο θέμα και δεν χρησιμοποιώ ποτέ θήκη.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα παρηγγειλα χθες το απογευμα απο το αμερικανικο apple.com ενα 5s 32gb αλλα ειναι ακομα σε processed!ποτε θα γινει preparing to ship και θα μου δεσμευτουν τα χρηματα????
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα παρηγγειλα χθες το απογευμα απο το αμερικανικο apple.com ενα 5s 32gb αλλα ειναι ακομα σε processed!ποτε θα γινει preparing to ship και θα μου δεσμευτουν τα χρηματα????

 

Σε τι τιμή;

Link to comment
Share on other sites

http://www.iphonehellas.gr/49913/touch-id-is-paired-with-specific-a7/

 

Ωχ δεν μ άρεσε αυτό καθόλου.

Σημαίνει πολλά για μένα. Οι παλιό εταιρίες παλιά τους είχαμε στο χέρι και μας παρακαλούσαν για να αγοράσουμε.

Τώρα πουλάνε εκατομμύρια συσκευές και μας έχουν στο χέρι νομίζουν και κάνουν ότι θέλουν.

Για να αλλάξεις touch id θα πρέπει οποιαδήποτε να το στείλεις σ αυτούς και να αλλάξεις και logic board αφού θα χρειάζεται και ο κατάλληλος επεξεργαστής.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

http://www.iphonehellas.gr/49913/touch-id-is-paired-with-specific-a7/

 

Ωχ δεν μ άρεσε αυτό καθόλου.

Σημαίνει πολλά για μένα. Οι παλιό εταιρίες παλιά τους είχαμε στο χέρι και μας παρακαλούσαν για να αγοράσουμε.

Τώρα πουλάνε εκατομμύρια συσκευές και μας έχουν στο χέρι νομίζουν και κάνουν ότι θέλουν.

Για να αλλάξεις touch id θα πρέπει οποιαδήποτε να το στείλεις σ αυτούς και να αλλάξεις και logic board αφού θα χρειάζεται και ο κατάλληλος επεξεργαστής.

 

και τρεχα-γυρευε ποσο θα χρεωνουν για ολα αυτα....

Link to comment
Share on other sites

Καλημερες.

Η αυτονομια του 5S σε σχεση με του 5, σε τι επιπεδα κυμαινεται;

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

παρελαβα πριν λιγο!

πρωτη φορα σε iphone....

 

Σιδεροκέφαλος! :D

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

σιδηροκεφα-λη θα ελεγα! χαχα

thanks!

 

Κατι θα ξερεις παραπανω.

:p

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

σιδηροκεφα-λη θα ελεγα! χαχα

thanks!

 

Καλοριζι-ΚΗ..

 

Απο αντροιντ ερχεσαι;

δως μοι πα στω και ταν γαν κινασω

:ninja:

αν δεν κοιτας εκει που θες να πας,θα πας εκει που κοιτας...

Link to comment
Share on other sites

Καλοριζι-ΚΗ..

 

Απο αντροιντ ερχεσαι;

απο blackberry και πιο πριν android

 

 

να φανταστω οτι μολις βαλω τη nano-sim η παλια καρτα χανει το σημα της;

θα ηθελα να χρησιμοποιω για λιγο και τη συσκευη που εχω τωρα, μεχρι να το συνηθισω

Edited by ostria19
Link to comment
Share on other sites

απο blackberry και πιο πριν android

 

Περιμενω εντυπωσεις (φανταζομαι και αλλοι) μιας και κοντοζυγωνει η ωρα που θα αλλαξω και εγω.

δως μοι πα στω και ταν γαν κινασω

:ninja:

αν δεν κοιτας εκει που θες να πας,θα πας εκει που κοιτας...

Link to comment
Share on other sites

Μου έβγαλε ένα μήνυμα πριν λίγο που έγραφε πως " η Καρτα σας sim αναπαρήγαγε έναν ήχο" και είχε να πατησω αποδοχή η όχι.

 

Άκουσα έναν ήχο 3 φορές σε διάσημα μισό δευτερολέπτου. Ξέρει κανείς τιποτα; Πρώτη φορά το συναντάω αυτό

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 5S
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...