Jump to content

iPhone 5S


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις :)

Ούτε και το power button έχει προβλήματα?

 

Δες στο iFixit.com μπορείς να δεις και σε παρόμοια site το ποσοστό αναφερόμενων προβλημάτων και όχι μόνο των iPhone.

Θα εκπλαγείς με τα αποτελέσματα.

ΑΙΕΝ ΥΨΙΚΡΑΤΕΙΝ

Pocophone F1 // iPhone X // Nokia N9 64GB

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά με χρήση GPS για πλοήγηση η μπαταρία πέφτει τρομερά γρήγορα (20% ανά μισάωρο και λιγότερο).

Δοκιμασμένο και με google maps και με maps.

Συμβαίνει και σε εσάς;

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Δες στο iFixit.com μπορείς να δεις και σε παρόμοια site το ποσοστό αναφερόμενων προβλημάτων και όχι μόνο των iPhone.

Θα εκπλαγείς με τα αποτελέσματα.

Στο topic του iPhone 5s, στις 4 πρώτες σελίδες τουλάχιστον που κοίταξα, βρήκα μία-δυο αναφορές για το home button και καμία για το power button, άρα γενικά είναι εντάξει.

Έκτος αν εννοούσες το αντίθετο και δεν το κατάλαβα :p

Link to comment
Share on other sites

Στο topic του iPhone 5s, στις 4 πρώτες σελίδες τουλάχιστον που κοίταξα, βρήκα μία-δυο αναφορές για το home button και καμία για το power button, άρα γενικά είναι εντάξει.

Έκτος αν εννοούσες το αντίθετο και δεν το κατάλαβα :p

 

Σωστά καταλάβες. Δεν υπάρχουν γενικά αναφορές, αν και όπως λέω πάντα εξαρτάται απο την χρήση. Πχ αν σου πέσει, ή ρίξεις υγρό κλπ

Υπάρχουν και άλλες σελίδες με μοντέλα που ούτε καν ακούγονται ότι έχουν προβλήματα αλλά τελικά είχαν αρκετά θέματα (πχ μια βόλτα απο το Επίσημο τοπικ του S3 αλλά και με λίγο ψάξιμο στο νετ θα δεις ότι υπήρξαν αρκετά θέματα με τις μητρικές. Και δεν μιλάμε για περιπτώσεις DOA αλλά ακόμα και μετά απο ένα χρόνο. Ακόμα και το nexus S το είχε)

Αυτό συμβαίνει γιατί διάφορα μοντέλα βγάζουν προβλήματα στον χρόνο επάνω ή και αργότερα με αποτέλεσμα να μην δημιουργείτε ντόρος παρα μόνο μετά απο αρκετό διάστημα. Και φυσικά όσο πιο διάσημο και πιο επιτυχημένο σε πωλήσεις σε βάθος χρόνου συσσωρεύονται πιο εύκολα οι εμπειρίες απο προβλήματα. Για το Ν9 που ήταν και σπάνιο λίγοι ήξεραν ότι τελικά είχε θέμα με τις AMOLED (γνώστοτατο πρόβλημα όμως με την nokia τότε) και με την μητρική του.

Γενικά οι εταιρίες δεν δημοσιοποιούν Service Bulletins κλπ οπότε όλα είναι σχετικά.

Ξεφύγαμε ε; :rolleyes:

ΑΙΕΝ ΥΨΙΚΡΑΤΕΙΝ

Pocophone F1 // iPhone X // Nokia N9 64GB

Link to comment
Share on other sites

Σωστά καταλάβες. Δεν υπάρχουν γενικά αναφορές, αν και όπως λέω πάντα εξαρτάται απο την χρήση. Πχ αν σου πέσει, ή ρίξεις υγρό κλπ

Υπάρχουν και άλλες σελίδες με μοντέλα που ούτε καν ακούγονται ότι έχουν προβλήματα αλλά τελικά είχαν αρκετά θέματα (πχ μια βόλτα απο το Επίσημο τοπικ του S3 αλλά και με λίγο ψάξιμο στο νετ θα δεις ότι υπήρξαν αρκετά θέματα με τις μητρικές. Και δεν μιλάμε για περιπτώσεις DOA αλλά ακόμα και μετά απο ένα χρόνο. Ακόμα και το nexus S το είχε)

Αυτό συμβαίνει γιατί διάφορα μοντέλα βγάζουν προβλήματα στον χρόνο επάνω ή και αργότερα με αποτέλεσμα να μην δημιουργείτε ντόρος παρα μόνο μετά απο αρκετό διάστημα. Και φυσικά όσο πιο διάσημο και πιο επιτυχημένο σε πωλήσεις σε βάθος χρόνου συσσωρεύονται πιο εύκολα οι εμπειρίες απο προβλήματα. Για το Ν9 που ήταν και σπάνιο λίγοι ήξεραν ότι τελικά είχε θέμα με τις AMOLED (γνώστοτατο πρόβλημα όμως με την nokia τότε) και με την μητρική του.

Γενικά οι εταιρίες δεν δημοσιοποιούν Service Bulletins κλπ οπότε όλα είναι σχετικά.

Ξεφύγαμε ε; :rolleyes:

Όντως, πολλές συσκευές βγάζουν προβλήματα μετά από ένα χρόνο όπως είπες. Γι'αυτό και ρώτησα όποιον το έχει αρκετό να μου πει εμπειρίες. Ευχαριστώ :)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ευτυχώς δεν είχα πρόβλημα ούτε με το 3GS ούτε με το 4S. Μόνο με το 4αρι το οποίο ούτως η άλλως το είχα πάρει μεταχειρισμένο και προβληματικό. Αλλά υπάρχουν γενικά κάποια προβλήματα που σχετίζονταν με παρτίδες. Πχ να σου θυμίσω πως η apple αναγκάστηκε να εφαρμόσει ένα προγράμματα αλλαγής μπαταριών σε συγκεκριμένες παρτίδες iPhone 5.

ΑΙΕΝ ΥΨΙΚΡΑΤΕΙΝ

Pocophone F1 // iPhone X // Nokia N9 64GB

Link to comment
Share on other sites

Ούτε και το power button έχει προβλήματα?

 

Και στο 5 και στο 5S το αλλαξα, εντος εγγυησης μετα απο 6-7 μηνες :wacko:

 

 

Παιδιά με χρήση GPS για πλοήγηση η μπαταρία πέφτει τρομερά γρήγορα (20% ανά μισάωρο και λιγότερο).

Δοκιμασμένο και με google maps και με maps.

Συμβαίνει και σε εσάς;

Ευχαριστώ.

 

Και χειροτερα μη σου πω!

κ @ τ @ ν τ ι @
Link to comment
Share on other sites

30-35% στο περίπου αλλά με το MLS destination. Με αυτά που αναφέρεις νομίζω πως είναι με data, σωστά ;

ΑΙΕΝ ΥΨΙΚΡΑΤΕΙΝ

Pocophone F1 // iPhone X // Nokia N9 64GB

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις :)

Ούτε και το power button έχει προβλήματα?

 

Μόνο στο 4αρι και στο 5αρι. Τα s συνήθως ειναι η τελειοποίηση του απλού. Δεν εχει κανένα πρόβλημα το 5s. Οπως και το 4s

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Λίγο άσχετο με το θέμα

Ψάχνω εφαρμογή για το 5s που να κατεβάζω από το YouTube, να το μετατρέπει σε mp3 και να εμφανίζεται στην μουσική.

Υπάρχει?

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Λίγο άσχετο με το θέμα

 

Ψάχνω εφαρμογή για το 5s που να κατεβάζω από το YouTube, να το μετατρέπει σε mp3 και να εμφανίζεται στην μουσική.

 

Υπάρχει?

 

 

Εγώ έχω το intube αλλά δεν ξέρω αν κάνει αυτόματα μετατροπή.

 

Θέλω να ρωτήσω και εγώ κάτι. Πως μπορώ να βάλω στο μενού share όπως γίνεται με κάποιες εφαρμογές; Πχ στις φωτό υπάρχει το viber αλλά όχι το Instagram.

ΑΙΕΝ ΥΨΙΚΡΑΤΕΙΝ

Pocophone F1 // iPhone X // Nokia N9 64GB

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω το intube αλλά δεν ξέρω αν κάνει αυτόματα μετατροπή.

 

Θα το δοκιμάσω. Έχω ψάξει ολο το store αλλα τζίφος. Και να φανταστείς πως στο ανάπηρο λειτουργικό με το λειψό store έχει αρκετές, δωρεάν και πολύ καλές τέτοιες εφαρμογές. Περίεργο μου φαίνεται και δεν το λέω ειρωνικά. Μου φαίνεται ως μια από τις must εφαρμογές.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Θα το δοκιμάσω. Έχω ψάξει ολο το store αλλα τζίφος. Και να φανταστείς πως στο ανάπηρο λειτουργικό με το λειψό store έχει αρκετές, δωρεάν και πολύ καλές τέτοιες εφαρμογές. Περίεργο μου φαίνεται και δεν το λέω ειρωνικά. Μου φαίνεται ως μια από τις must εφαρμογές.

 

 

Φίλε μια είναι η λέξη απάντηση. Δικαιώματα!

Και το ανάπηρο είχε τέτοια και χειρότερα θέματα αλλά τουλάχιστον τα διόρθωσαν μετέπειτα.

Να φανταστείς μεταφέρω αρχεία από συσκευές με ftp! Λύσεις όπως το pushbullet και instashare δεν με βόλεψαν :p

ΑΙΕΝ ΥΨΙΚΡΑΤΕΙΝ

Pocophone F1 // iPhone X // Nokia N9 64GB

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να ρωτήσω και εγώ κάτι. Πως μπορώ να βάλω στο μενού share όπως γίνεται με κάποιες εφαρμογές; Πχ στις φωτό υπάρχει το viber αλλά όχι το Instagram.

Μπορείς να βάλεις εφαρμογές που χρησιμοποιούν το συγκεκριμένο API. Το instagram που αναφέρεις δεν το έχει χρησιμοποιήσει ακόμα και γι αυτό δεν εμφανίζεται στο sharesheet του ios. Όποιες εφαρμογές το χρησιμοποιούν εμφανίζονται εκεί.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Στις Ρυθμίσεις, στα Δεδομένα, εχω ενεργοποιημένο το 4G αλλά όποτε συνδέομαι στο Ίντερνετ μου δείχνει πάνω αριστερά την ένδειξη 3G. Γνωρίζετε τι πρέπει να κάνω για να πιάνω 4G;

(έχω Vodafone, αν αυτό βοηθάει κάπου)

Link to comment
Share on other sites

Στις Ρυθμίσεις, στα Δεδομένα, εχω ενεργοποιημένο το 4G αλλά όποτε συνδέομαι στο Ίντερνετ μου δείχνει πάνω αριστερά την ένδειξη 3G. Γνωρίζετε τι πρέπει να κάνω για να πιάνω 4G;

(έχω Vodafone, αν αυτό βοηθάει κάπου)

 

Έχει να κάνει με το συμβόλαιο και τον πάροχο επικοινώνησε με τη Vodafone :)

 

Μπορείς να μάθεις πολλά πράγματα που αφορούν το iPhone και το λειτουργικό του σύστημα, ακολουθώντας το σύνδεσμο, σε λίγες μέρες θα είναι σε πλήρη λειτουργία learn differently! beta... :)

Link to comment
Share on other sites

Έχει να κάνει με το συμβόλαιο και τον πάροχο επικοινώνησε με τη Vodafone :)

Δηλαδή αν έπιανα σήμα κανονικά, θα μου έβγαζε σαν ένδειξη το "4G"?

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή αν έπιανα σήμα κανονικά, θα μου έβγαζε σαν ένδειξη το "4G"?

 

Είχα κι εγώ το ίδιο θέμα με την Cosmote.

Θέλει αρχικά ενεργοποίηση. Πρέπει να πας σε ενα κατάστημα και να πεις να σου ανοίξουν το 4g.

Δεύτερον θέλει το πακέτο σου με τα δεδομένα να εχει πρόσβαση σε 4g. Δεν έχουν όλα πχ στην Cosmote. Στην Vodafone δεν ξέρω.

Τρίτον θέλει να εισαι σε περιοχή όπου υπάρχει κάλυψη 4g.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή αν έπιανα σήμα κανονικά, θα μου έβγαζε σαν ένδειξη το "4G"?

 

Φυσικά, με την προϋπόθεση να ισχύουν όλα αυτά που είπε ο φίλος μας παραπάνω :)

 

Μπορείς να μάθεις πολλά πράγματα που αφορούν το iPhone και το λειτουργικό του σύστημα, ακολουθώντας το σύνδεσμο, σε λίγες μέρες θα είναι σε πλήρη λειτουργία learn differently! beta... :)

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά, με την προϋπόθεση να ισχύουν όλα αυτά που είπε ο φίλος μας παραπάνω :)

 

 

Και κάτι ακόμα. Θα πρέπει η κάρτα σου να είναι 4G.

Link to comment
Share on other sites

Πήγα στη Vodafone και μου ενεργοποίησαν το 4G, οπότε κομπλέ :)

 

Παιδιά με χρήση GPS για πλοήγηση η μπαταρία πέφτει τρομερά γρήγορα (20% ανά μισάωρο και λιγότερο).

Δοκιμασμένο και με google maps και με maps.

Συμβαίνει και σε εσάς;

Ευχαριστώ.

 

Με το maps.me είχα περίπου 5% κατανάλωση μπαταρίας μέσα σε 15 λεπτά που το χρησιμοποίησα (βέβαια, ήταν με κλειστό ίντερνετ).

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να μάθεις πολλά πράγματα που αφορούν το iPhone και το λειτουργικό του σύστημα, ακολουθώντας το σύνδεσμο, σε λίγες μέρες θα είναι σε πλήρη λειτουργία learn differently! beta... :)

 

 

Με όλο το θάρρος, φτάνει με το spam-αρισμα. Το έχω διαβάσει 100 φορές γιατί παρακολουθώ το νήμα ανελλιπώς.

Γιατί δεν το βάζεις σαν υπογραφή;

 

ΥΓ στέλνω από tapatalk και δεν βλέπω Τία υπογραφές, όποτε αν το έχεις βάλει ήδη σορρυ για το μήνυμα. :)

ΑΙΕΝ ΥΨΙΚΡΑΤΕΙΝ

Pocophone F1 // iPhone X // Nokia N9 64GB

Link to comment
Share on other sites

Με όλο το θάρρος, φτάνει με το spam-αρισμα. Το έχω διαβάσει 100 φορές γιατί παρακολουθώ το νήμα ανελλιπώς.

Γιατί δεν το βάζεις σαν υπογραφή;

 

ΥΓ στέλνω από tapatalk και δεν βλέπω Τία υπογραφές, όποτε αν το έχεις βάλει ήδη σορρυ για το μήνυμα. :)

 

Δεν το έχω βάλει ως υπογραφή καθώς δεν θέλω να γίνεται spam, παρά μόνο σε post υποστήριξης :)

Link to comment
Share on other sites

Είναι φυσιολογικό το upload να είναι μεγαλύτερο από το download? Η μέτρηση έγινε με 4G Cosmote στη Θεσσαλονίκη. Όταν κάνω το τεστ με WiFi και 3G είναι κανονικά τα αποτελέσματα.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 5S
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...