Jump to content

iPhone 5S


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Montoya δεν γίνεται να μην σε πειράξω.

 

Την πέρασα την 8.1 δεν βρίσκω το. Toggle για το 2g. Έκανα επαναφορά ρυθμίσεων δικτύου (κακώς μια και σβήνονται οι κωδικοί πχ απο το wifi) αλλα μάλλον θα πρέπει να αναβαθμιστεί και η cosmote

 

Δεν υπάρχει διακόπτης για το 2G για το δίκτυο της Cosmote και Vodafone. Μόνο για το δίκτυο της Wind είναι ενεργοποιημένο. Οπότε μην το ψαχνεις και μην κάνεις κάποια επαναφορά. Τώρα όσον αφορά την αναβάθμιση του δικτύου την έχεις ήδη πάρει με την αναβάθμιση του IOS. Εχεις τα carrier settings version 18.0 ενώ με την 8.0.2 είχαμε την έκδοση 17.0 όσον αφορά το δίκτυο της Cosmote.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ΔηλΆδη εγώ που έχω wind θα έχω επιλογή 2g.

OTA ή με iTunes είναι καλύτερο να κάνω το update?

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει διακόπτης για το 2G για το δίκτυο της Cosmote και Vodafone. Μόνο για το δίκτυο της Wind είναι ενεργοποιημένο. Οπότε μην το ψαχνεις και μην κάνεις κάποια επαναφορά. Τώρα όσον αφορά την αναβάθμιση του δικτύου την έχεις ήδη πάρει με την αναβάθμιση του IOS. Εχεις τα carrier settings version 18.0 ενώ με την 8.0.2 είχαμε την έκδοση 17.0 όσον αφορά το δίκτυο της Cosmote.

 

Δηλαδή δεν γινεται αν βγάλει update η Cosmote να μας εμφανιστεί ετσι ξαφνικά χωρίς iOS update

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

ΔηλΆδη εγώ που έχω wind θα έχω επιλογή 2g.

OTA ή με iTunes είναι καλύτερο να κάνω το update?

Το ίδιο είναι. Μέσω ΟΤΑ θα κατεβάσει τα απαραίτητα αρχεία για την αναβάθμιση και μέσω itunes θα κατεβάσει όλο το firmware.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

ΔηλΆδη εγώ που έχω wind θα έχω επιλογή 2g.

OTA ή με iTunes είναι καλύτερο να κάνω το update?

 

Κανονικά ναι πρέπει να έχεις διακόπτη 2g.

Ενημέρωσε μας αν θέλεις

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Θα το κάνω σε λίγο....;)

Για όποιον ενδιαφέρεται ισχύει ακόμη η προσφορά της ms όπου δίνει δωρεάν 30gb σε όποιον κατεβάσει την εφαρμογή onedrive από το AppStore.

Μόλις την κατέβασα και δουλεύει μια χαρά.

 

8.1 πλέον και υπάρχει η επιλογή 2g....;)

 

Εδώ είμαστε.

http://m.imgur.com/SLMHpuR

 

Και δυο ακόμη ερωτήσεις

1.Υπάρχει δυνατότητα να αλλάξουμε τις συντομεύσεις από το control center?

2. Μπορούμε με εμφανίσουμε την τελεία στην αρχική σελίδα του πληκτρολογίου (δηλαδή μαζί με τα γράμματα);

Edited by montoya_42

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Το control center δεν αλλάζει. Ας ελπίσουμε στο μέλλον να μπορούμε να επιλέξουμε ποιες εφαρμογές και συντομεύσεις θα εμφανίζονται σε αυτό.

 

Για την τελεία, θα πατάς δυο φορές το διάστημα και αυτόματα θα μπαίνει τελεία και μετά κενό.

Link to comment
Share on other sites

Το control center δεν αλλάζει. Ας ελπίσουμε στο μέλλον να μπορούμε να επιλέξουμε ποιες εφαρμογές και συντομεύσεις θα εμφανίζονται σε αυτό.

 

Για την τελεία, θα πατάς δυο φορές το διάστημα και αυτόματα θα μπαίνει τελεία και μετά κενό.

 

Οκ, ευχαριστώ

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά.

 

Πάω στις ρυθμίσεις για να "ξαλαφρώσω" λίγο χώρο και βλέπω οτι στα mail μου τα συννημένα καταλαμβάνουν ~650 mb. πως μπορώ να τα σβήσω? Ή μόνο αν διαγράψω τα παλιά mail? (είναι και πάρα πολλά)!!!

 

Σε κάποιες εφαρμογές δίνει τη δυνατότητα κάνοντας swipe να τα σβήσει, στα mail όχι...

Edited by oykas2001
Ericsson GH 688 --> Nokia 7110 --> Siemens SL45 --> Nokia 6510 --> Nokia 6600 --> Motorola MPx 220 --> Mitac MIO A701 --> Motorola RAZR V3 --> HTC Touch --> Motorola V525 --> iPhone 3G --> SE x10 mini --> LG P970 --> SGN i9250 --> i9505 --> iPhone 5s 16 GB --> iPhone 6 64GB --> iPhone 7 plus 256GB ---> iphone SE 128GB ---> iphone SE 2020 256 GB
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά.

 

Πάω στις ρυθμίσεις για να "ξαλαφρώσω" λίγο χώρο και βλέπω ότι στα mail μου τα συνημμένα καταλαμβάνουν ~650 mb. πως μπορώ να τα σβήσω? Ή μόνο αν διαγράψω τα παλιά mail? (είναι και πάρα πολλά)!!!

Μάλλον πρέπει να διαγράψεις τα emails που έχουν συνημμένα αρχεία. Βέβαια μπορείς να τα αποθηκεύσεις και μετά να σβήσεις τα emails.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον πρέπει να διαγράψεις τα emails που έχουν συνημμένα αρχεία. Βέβαια μπορείς να τα αποθηκεύσεις και μετά να σβήσεις τα emails.

 

Αποθήκευση όταν λες, μέσω icloud? Αν τα σβήσω μετά δεν θα συγχρονιστούν ξανά από το icloud με συνέπεια να χαθούν?

Ericsson GH 688 --> Nokia 7110 --> Siemens SL45 --> Nokia 6510 --> Nokia 6600 --> Motorola MPx 220 --> Mitac MIO A701 --> Motorola RAZR V3 --> HTC Touch --> Motorola V525 --> iPhone 3G --> SE x10 mini --> LG P970 --> SGN i9250 --> i9505 --> iPhone 5s 16 GB --> iPhone 6 64GB --> iPhone 7 plus 256GB ---> iphone SE 128GB ---> iphone SE 2020 256 GB
Link to comment
Share on other sites

Αποθήκευση όταν λες, μέσω icloud? Αν τα σβήσω μετά δεν θα συγχρονιστούν ξανά από το icloud με συνέπεια να χαθούν?

Όταν λέω αποθήκευση εννοώ να κατεβάσεις τα συνημμένα και να τα αποθηκεύσεις ή στον υπολογιστή σου ή στο κινητό σου. Αν τα σβήσεις, θα πάνε στον κάδο και όταν αδειάσεις τον κάδο θα χαθούν μια για πάντα.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Ξέρεις πόσο μεγάλη δουλειά είναι αυτό? Παίζει να έχω μερικές δεκάδες χιλιάδες mail κρατημένα όλα αυτά τα χρόνια!!! Άντε να τα δω όλα μαζί... Η αλήθεια είναι οτι τα συνημμένα λίγο πολύ που θέλω τα έχω κρατημένα, οπότε...

Άσε που έχω ακόμα το θέμα με τα mail στον macπου ότι κι αν κάνω στο iphone ή στο ipad στον υπολογιστή είναι σα να μην έγιναν!!!

 

Ευχαριστώ πολύ

Ericsson GH 688 --> Nokia 7110 --> Siemens SL45 --> Nokia 6510 --> Nokia 6600 --> Motorola MPx 220 --> Mitac MIO A701 --> Motorola RAZR V3 --> HTC Touch --> Motorola V525 --> iPhone 3G --> SE x10 mini --> LG P970 --> SGN i9250 --> i9505 --> iPhone 5s 16 GB --> iPhone 6 64GB --> iPhone 7 plus 256GB ---> iphone SE 128GB ---> iphone SE 2020 256 GB
Link to comment
Share on other sites

Ξέρεις πόσο μεγάλη δουλειά είναι αυτό? Παίζει να έχω μερικές δεκάδες χιλιάδες mail κρατημένα όλα αυτά τα χρόνια!!! Άντε να τα δω όλα μαζί... Η αλήθεια είναι οτι τα συνημμένα λίγο πολύ που θέλω τα έχω κρατημένα, οπότε...

Άσε που έχω ακόμα το θέμα με τα mail στον macπου ότι κι αν κάνω στο iphone ή στο ipad στον υπολογιστή είναι σα να μην έγιναν!!!

 

Ευχαριστώ πολύ

Το φαντάζομαι απλά στο είπα σαν προτεινόμενη λύση. Δεν ξέρω πως διαχειρίζεσαι τα emails σου. Εγώ πχ ότι συνημμένο αρχείο λαμβάνω αμέσως το αποθηκεύω είτε στο Google drive είτε στο icloud drive.

 

Έτσι όπως μου τα λες τότε μπορείς να σβήσεις.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Αποθήκευση όταν λες, μέσω icloud? Αν τα σβήσω μετά δεν θα συγχρονιστούν ξανά από το icloud με συνέπεια να χαθούν?

 

Το φαντάζομαι απλά στο είπα σαν προτεινόμενη λύση. Δεν ξέρω πως διαχειρίζεσαι τα emails σου. Εγώ πχ ότι συνημμένο αρχείο λαμβάνω αμέσως το αποθηκεύω είτε στο Google drive είτε στο icloud drive.

 

Έτσι όπως μου τα λες τότε μπορείς να σβήσεις.

 

Ok, η αλήθεια είναι οτι είχα φακέλους τακτοποιημένους και τα κατηγοριοποιούσα έτσι. Απλά μαζεύτηκαν πάρα πολλά. Τεσπα, βλέπω τώρα στην εφαρμογή του mac στα mail κάνοντας δεξί κλικ μπορώ να κάνω export το λογαριασμό και μου τα σώζει στον υπολογιστή. Από το ολότελα...

Ericsson GH 688 --> Nokia 7110 --> Siemens SL45 --> Nokia 6510 --> Nokia 6600 --> Motorola MPx 220 --> Mitac MIO A701 --> Motorola RAZR V3 --> HTC Touch --> Motorola V525 --> iPhone 3G --> SE x10 mini --> LG P970 --> SGN i9250 --> i9505 --> iPhone 5s 16 GB --> iPhone 6 64GB --> iPhone 7 plus 256GB ---> iphone SE 128GB ---> iphone SE 2020 256 GB
Link to comment
Share on other sites

πως αλλαζουμε απο 2g σε 3g και το αναποδο?

Αν έχεις wind και iOS 8.1 ή προηγούμενη έκδοση θα πας settings > cellular και θα σου έχει επιλογή για να επιλέξεις. Αν έχεις iOS 8.1 ή παλιότερη έκδοση iOS με cosmote ή vodafone δεν μπορείς να αλλάξεις, γιατί τα carrier settings τους θέλουν αναβάθμιση.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

και γνωριζουμε ποτε θα γινει αναβαθμιση?

Δεν γνωρίζω πότε ακριβώς αλλά ο χρήστης @madgreek μας ενημέρωσε για το παρακάτω http://www.myphone.gr/forum/showpost.php?p=5703197#post5703197

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, εχω στο iphone μου την εκδοση 8.0.2 , να κανω τν αναβαθμιση σε 8.1 ?? οσοι την εχετε βαλει εχετε δει καμια διαφορα? η στο καλυτερο η στο χειροτερο ? ευχαριστω !!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, εχω στο iphone μου την εκδοση 8.0.2 , να κανω τν αναβαθμιση σε 8.1 ?? οσοι την εχετε βαλει εχετε δει καμια διαφορα? η στο καλυτερο η στο χειροτερο ? ευχαριστω !!
η 8.1 λειτουγεί Απροβλημάτιστα στο iPhone 5S.Μην ξεχάσεις όμως να την κάνεις καθαρή την αναβάθμιση κάνοντας επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων στο κινητό.
Link to comment
Share on other sites

η 8.1 λειτουγεί Απροβλημάτιστα στο iPhone 5S.Μην ξεχάσεις όμως να την κάνεις καθαρή την αναβάθμιση κάνοντας επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων στο κινητό.

 

Σε ευχαριστω πολυ για τν πληροφορια! μπορεις να μου πεις πως γινετε αυτο που λες? εγω ειχα σκοπο να την κανω απ το κινητο- , ρυθμισεις-γενικα-ενημερωση λογισμικου !!

Link to comment
Share on other sites

η 8.1 λειτουγεί Απροβλημάτιστα στο iPhone 5S.Μην ξεχάσεις όμως να την κάνεις καθαρή την αναβάθμιση κάνοντας επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων στο κινητό.

 

Γιατι καθαρή?

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Γιατι καθαρή?
αν εχεις κανει καθαρη εγκατασταση στην 8.02 τοτε κανε την χωρις επαναφορά. Διαφορετικά καλο θα ήταν παντα μεγαλες αναβαθμίσεις να τις κάνουμε καθαρες...γιατί εγκαθιστενται καλυτερα και ειναι πιο σταθερές...
Link to comment
Share on other sites

αν εχεις κανει καθαρη εγκατασταση στην 8.02 τοτε κανε την χωρις επαναφορά. Διαφορετικά καλο θα ήταν παντα μεγαλες αναβαθμίσεις να τις κάνουμε καθαρες...γιατί εγκαθιστενται καλυτερα και ειναι πιο σταθερές...

 

ως τωρα ολες τις αναβαθμισεις τις εχω κανει με τον τροπο που εγραψα παραπανω.. απ την 7 μεχρι την 8.0.2

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 5S
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...