Jump to content

iPhone 5S


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έθεσα την συσκευή σε Dfu mode πάτησα restore στο iTunes και μου γράφει τώρα ενημέρωση λογισμικού ( απομένουν 2 ώρες ) σε καλό δρόμο είμαι θα ανοίξει η συσκευή η παει για σέρβις ; :(

 

Μαλλον εχεις αργο ιντερνετ και αργει να κατεβασει το λογισμικο... Οταν ξεκινησει η εγκατασταση θα καταλαβεις αν εχει προβλημα... Πιστευω να σου παει μια χαρα

iphone 6 Sony Vaio duo 13 ipod nano 6th
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μαλλον εχεις αργο ιντερνετ και αργει να κατεβασει το λογισμικο... Οταν ξεκινησει η εγκατασταση θα καταλαβεις αν εχει προβλημα... Πιστευω να σου παει μια χαρα

 

Αν ήθελε σέρβις θα μπορούσα να το θέσω κανονικά σε dfu mode ? και γενικά θα ξεκινουςε κανονικά η όλη διαδικαςια ;ειναι το τελευταίο πράγμα που θέλω αυτή τη στιγμή ..:cry:

Link to comment
Share on other sites

Όταν ειναι για πώληση ότι και να ειναι κανεις ενα restore και ειναι εντάξει.

Σε dfu μπορεί να μπήκε αλλα μπορεί να έχει άλλο πρόβλημα.

Αν γίνει εντάξει.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Όταν ειναι για πώληση ότι και να ειναι κανεις ενα restore και ειναι εντάξει.

Σε dfu μπορεί να μπήκε αλλα μπορεί να έχει άλλο πρόβλημα.

Αν γίνει εντάξει.

 

Το γνωρίζω .. Εκανα επαναφορά απο τις ρυθμίσεις της συσκευής αρχικά και μετα κόλλησε η συσκευή .. Ακολούθησα τις οδηγίες των παιδιών εδώ στο φόρουμ και περιμένω .. Δυστυχώς το Ίντερνετ ειναι κάπως αργό και κάνει ακόμα λήψη λογισμικού .. :( Αφού γίνει η λήψη θα μου δώσει κάποια επιλογή η θα κάνει λήψη απο μονο του ; :O

Link to comment
Share on other sites

Το γνωρίζω .. Εκανα επαναφορά απο τις ρυθμίσεις της συσκευής αρχικά και μετα κόλλησε η συσκευή .. Ακολούθησα τις οδηγίες των παιδιών εδώ στο φόρουμ και περιμένω .. Δυστυχώς το Ίντερνετ ειναι κάπως αργό και κάνει ακόμα λήψη λογισμικού .. :( Αφού γίνει η λήψη θα μου δώσει κάποια επιλογή η θα κάνει λήψη απο μονο του ; :O

 

Ακολούθησε τα βήματα που θα σου βγάλει.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Ακολούθησε τα βήματα που θα σου βγάλει.

 

Το τηλέφωνο μόλις άνοιξε επιτυχώς ...:D

Δεν ξέρω τι έφταιξε αλλά σίγουρα μου χάλασε το απόγευμα ...:(

Ηθικό δίδαγμα δεν αλλάζουμε συσκευή μήνα παρά μήνα .. :rolleyes:

Ευχαριστώ για άλλη μια φορά ΟΛΟΥΣ για την βοήθεια !!!!:)

Link to comment
Share on other sites

Το τηλέφωνο μόλις άνοιξε επιτυχώς ...:D

Δεν ξέρω τι έφταιξε αλλά σίγουρα μου χάλασε το απόγευμα ...:(

Ηθικό δίδαγμα δεν αλλάζουμε συσκευή μήνα παρά μήνα .. :rolleyes:

Ευχαριστώ για άλλη μια φορά ΟΛΟΥΣ για την βοήθεια !!!!:)

 

Ωραια εφοσον εφτιαξε τελος καλα ολα καλα!!! :)

iphone 6 Sony Vaio duo 13 ipod nano 6th
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Η συζήτηση για το 4s... μεταφέρθηκε στο θέμα του 4s. Δε νομίζω ότι είναι τόσο δύσκολο να βρει κάποιος το σωστό θέμα για να γράψει, ειδικά όταν μιλάμε για παλιά μέλη με εμπειρία στο forum.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Το τηλέφωνο μόλις άνοιξε επιτυχώς ...:D

Δεν ξέρω τι έφταιξε αλλά σίγουρα μου χάλασε το απόγευμα ...:(

Ηθικό δίδαγμα δεν αλλάζουμε συσκευή μήνα παρά μήνα .. :rolleyes:

Ευχαριστώ για άλλη μια φορά ΟΛΟΥΣ για την βοήθεια !!!!:)

 

Όντως! Ειναι νομίζω το δεύτερο 5S που δίνεις. Θα πας για το 6 ή πάλι android?

ΑΙΕΝ ΥΨΙΚΡΑΤΕΙΝ

Pocophone F1 // iPhone X // Nokia N9 64GB

Link to comment
Share on other sites

Όντως! Ειναι νομίζω το δεύτερο 5S που δίνεις. Θα πας για το 6 ή πάλι android?

 

Καλημέρα !!!

Ναι το δεύτερο ειναι !!!

Αυτό το έδωσα πάνω στον μήνα ..:rolleyes:

Για να πάρω το 6αρι !!!:O

Link to comment
Share on other sites

καλημερα εχω παρει ενα iphone 5s απο αμερικη μεσω ebay και ειναι κλειδωμενο μηπως μπορει να με βοηθησει πως μπορω να το ξεκλειδωσω; ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα.

 

Σκεφτομαι να παρω το αιφον 5s απο 4s που ειχα.

 

Πως τα παει η συσκευη με ιος8 ?

 

ταχυτητα αυτονομια κλπ

 

Επισης μεταφερονται ολα οσα ειχα sto 4s μεσω itunes ?

Edited by souftasuk
Link to comment
Share on other sites

παιδες,περιπου ποσες ωρες οθονης σας βγαζει το κινητο?

 

Γεια χαρα.

 

Σκεφτομαι να παρω το αιφον 5s απο 4s που ειχα.

 

Πως τα παει η συσκευη με ιος8 ?

 

ταχυτητα αυτονομια κλπ

 

Επισης μεταφερονται ολα οσα ειχα sto 4s μεσω itunes ?

 

Προσωπικά θα πω για την δικιά μου εμπειρία που μπορεί να διαφέρει αρκετά απο άλλους. θα προσπαθήσω να είμαι όσο πιο αναλυτικός μπορώ για να έχετε μια ιδέα το τι χρησιμοποίησα.

Με το ios8 είδα δυστυχώς πτώση της μπαταρίας μου. Εκεί που μου κρατούσε 1,5 με δυο ημέρες με λίγο ομιλία (περίπου 30 λεπτά την ημέρα), 10ΜΒ 3G (για viber - φόρουμ και e-mail όχι για utube ή browsing) και πάντα ανοικτά όλα ενώ χρησιμοποιώ συνέχεια location services για τον καιρό και για άλλα προγράμματα τώρα δεν μου κρατάει τόσο πολύ! Σε μέρη που δεν έχει καλό σήμα όντως τρώει αρκετά περισσότερη μπαταρία ειδικά με data on.

Κάποια apps κολλάνε ενώ παράτησα και το tapatalk γιατί ο safari φορτώνει πιο γρήγορα το site.

 

Καταλαβαίνω ότι πάλι θα έχουμε μια περίοδο προσαρμογής, ήδη είναι σε beta η 8,1 αλλά σε γενικές γραμμές νιώθω πως με την 7 "έπαιζε" καλύτερα. Ισως βέβαια είναι και η ιδέα μου.

Νομίζω πως οποιοδήποτε iphone απο 5 και μέτα μπορεί να ανταπεξέλθει καθημερινά σε όλες τις εργασίες. Για αυτούς που θέλουν πχ το τελευταίο 6αρι ας κάνουν υπομονή μέχρι τα Χριστούγεννα που θα έχουν ομαλοποιηθεί όλα.

ΑΙΕΝ ΥΨΙΚΡΑΤΕΙΝ

Pocophone F1 // iPhone X // Nokia N9 64GB

Link to comment
Share on other sites

Η μητέρα μου προχθές βρήκε ένα 5s το βράδυ που σκούπιζε...δουλεύει στο αεροδρόμιο... Πρέπει να το είχε ξένος διότι είχε SIM Verizon ....Όταν λοιπόν το ανοίγω έχει το pin ξεκλειδωματος που δεν το ξέρω....Μπορώ να κάνω κάτι????Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Η μητέρα μου προχθές βρήκε ένα 5s το βράδυ που σκούπιζε...δουλεύει στο αεροδρόμιο... Πρέπει να το είχε ξένος διότι είχε SIM Verizon ....Όταν λοιπόν το ανοίγω έχει το pin ξεκλειδωματος που δεν το ξέρω....Μπορώ να κάνω κάτι????Ευχαριστώ

 

μπορείς να κάνει πλήρη διαγραφή της συσκευής, αλλά το πιο πιθανό είναι να έχει activation lock και κατά την ενεργοποίηση να κλειδώσει. Λογικά θα ενεργοποιήσει τη λειτουργία απώλεια συσκευής, με κάποιο μήνυμα, το καλύτερο που εχεις να κάνεις είναι να περιμένεις και στη συνέχεια να επικοινωνήσεις και να το επιστρέψεις, καθώς σε σένα η συσκευή θα είναι άχρηστη :)

Link to comment
Share on other sites

Ξεκλειδωσα το pin.....8888.....k έβαλα ελληνική γλώσσα,,,ΟΚ...το θέμα είναι πως Καλό θα ήταν να επιστραφεί αλλά όλο ξένα ονόματα έχει μέσα....Τι να κάνω...????
Link to comment
Share on other sites

Ξεκλειδωσα το pin.....8888.....k έβαλα ελληνική γλώσσα,,,ΟΚ...το θέμα είναι πως Καλό θα ήταν να επιστραφεί αλλά όλο ξένα ονόματα έχει μέσα....Τι να κάνω...????

 

Βρες τα στοιχεία του ιδιοκτήτη Ρυθμίσεις - Γενικά - Πληροφορίες, πάνω πάνω, από τον κωδικό πρόσβασης μάλλον γυναίκα θα είναι.

 

Εσύ αποφασίζεις τι θα κάνεις τη συσκευή, εγώ μπορώ να σε παραπέμψω στη σωστή απόφαση, βρίσκεις το Apple ID (mail) και στέλνεις ένα μήνυμα στην κάτοχο. (Ρυθμίσεις - iCloud) Αναφέρεις πως έχεις τη συσκευή της και ότι προτίθεσαι να την επιστρέψεις. Στη συνέχεια πειριμένεις απάντηση και ανάλογα πράττεις :)

Link to comment
Share on other sites

Αυτό θα κάνω.....Ευχαριστώ..... το μόνο κακό είναι ότι Ο τύπος είναι εξωτερικό.....Ευχαριστώ Κ πάλι....
Link to comment
Share on other sites

Αυτό θα κάνω.....Ευχαριστώ..... το μόνο κακό είναι ότι Ο τύπος είναι εξωτερικό.....Ευχαριστώ Κ πάλι....

 

μπορεις παντα να την επιστρεψεις στα απωλεσθεντα του αεροδρομιου.και καθως το βρηκε η μητερα σου,αυτο θα ηταν το πιο σωστο εξ αρχης,καθως ειναι καθηκον της

 

----- προσθήκη μηνύματος 53 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Προσωπικά θα πω για την δικιά μου εμπειρία που μπορεί να διαφέρει αρκετά απο άλλους. θα προσπαθήσω να είμαι όσο πιο αναλυτικός μπορώ για να έχετε μια ιδέα το τι χρησιμοποίησα.

Με το ios8 είδα δυστυχώς πτώση της μπαταρίας μου. Εκεί που μου κρατούσε 1,5 με δυο ημέρες με λίγο ομιλία (περίπου 30 λεπτά την ημέρα), 10ΜΒ 3G (για viber - φόρουμ και e-mail όχι για utube ή browsing) και πάντα ανοικτά όλα ενώ χρησιμοποιώ συνέχεια location services για τον καιρό και για άλλα προγράμματα τώρα δεν μου κρατάει τόσο πολύ! Σε μέρη που δεν έχει καλό σήμα όντως τρώει αρκετά περισσότερη μπαταρία ειδικά με data on.

Κάποια apps κολλάνε ενώ παράτησα και το tapatalk γιατί ο safari φορτώνει πιο γρήγορα το site.

 

Καταλαβαίνω ότι πάλι θα έχουμε μια περίοδο προσαρμογής, ήδη είναι σε beta η 8,1 αλλά σε γενικές γραμμές νιώθω πως με την 7 "έπαιζε" καλύτερα. Ισως βέβαια είναι και η ιδέα μου.

Νομίζω πως οποιοδήποτε iphone απο 5 και μέτα μπορεί να ανταπεξέλθει καθημερινά σε όλες τις εργασίες. Για αυτούς που θέλουν πχ το τελευταίο 6αρι ας κάνουν υπομονή μέχρι τα Χριστούγεννα που θα έχουν ομαλοποιηθεί όλα.

 

σε ευχαριστω πολυ φιλε..σε φιλου σημερα 5ρι,ειδα οτι βγαζει περιπου 5 ωρες usage.αυτο ειναι το ιδιο με το ωρες οθονης στα ανδροιδ,η οχι?

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω πολυ φιλε..σε φιλου σημερα 5ρι,ειδα οτι βγαζει περιπου 5 ωρες usage.αυτο ειναι το ιδιο με το ωρες οθονης στα ανδροιδ,η οχι?

Όχι δεν είναι το ίδιο. Η 5 ώρες χρήσης μπορεί να έγιναν είτε με κλειστή την οθόνη είτε με ανοιχτή. Ο μετρητής μετράει γενική χρήση είτε η οθόνη είναι κλειστή είτε όχι.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν είναι το ίδιο. Η 5 ώρες χρήσης μπορεί να έγιναν είτε με κλειστή την οθόνη είτε με ανοιχτή. Ο μετρητής μετράει γενική χρήση είτε η οθόνη είναι κλειστή είτε όχι.

 

καταλαβα,γιατι ετσι μου ειπαν κανα 2 αιφοναδες,προφανως δεν ηξεραν

 

υπαρχει περιπου καποια αναλογια?πχ 1/3?

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν είναι το ίδιο. Η 5 ώρες χρήσης μπορεί να έγιναν είτε με κλειστή την οθόνη είτε με ανοιχτή. Ο μετρητής μετράει γενική χρήση είτε η οθόνη είναι κλειστή είτε όχι.

 

H χρηση μετραει με ανοιχτη οθονη. Η αναμονη ειναι αυτη που μετραει γενικη χρηση.

iphone 6 Sony Vaio duo 13 ipod nano 6th
Link to comment
Share on other sites

H χρηση μετραει με ανοιχτη οθονη. Η αναμονη ειναι αυτη που μετραει γενικη χρηση.

Όχι δεν την μετράει έτσι. Και κλειστή να είναι η οθόνη αν κάτι τρέχει από πίσω τότε θα φαίνεται στην μέτρηση χρήσης. Πολλές φορές το έχω παρατηρήσει αυτό όταν πέφτω για ύπνο και το τσεκάρω την επόμενη μέρα το πρωί.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

δηλαδή αν κοιμάσαι 8 ώρες και έχεις εφαρμογή και τρέχει όταν ξυπνάς βλέπεις 8 ώρες χρήσης; βασικά εγώ δεν έχω παρατηρήσει κάτι γιατί έχω κόλλημα να κλείνω τις εφαρμογές συνέχεια αν και αυτό δεν ειναι καλό
iphone 6 Sony Vaio duo 13 ipod nano 6th
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 5S
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...