Jump to content

iPhone 5S


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

δηλαδή αν κοιμάσαι 8 ώρες και έχεις εφαρμογή και τρέχει όταν ξυπνάς βλέπεις 8 ώρες χρήσης; βασικά εγώ δεν έχω παρατηρήσει κάτι γιατί έχω κόλλημα να κλείνω τις εφαρμογές συνέχεια αν και αυτό δεν ειναι καλό

Δεν πάει έτσι. Τράβα screenshot πριν κοιμηθείς τον χρόνο χρήσης και όταν ξυπνήσεις δες τον ξανά. Θα δεις ότι έχει αλλάξει. Το ios έτσι μετράει τον χρόνο χρήσης. Δεν τον μετράει όπως το android. Έχει ξαναγίνει η συγκεκριμένη κουβέντα και γι αυτό στο λέω.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

δηλαδή αν κοιμάσαι 8 ώρες και έχεις εφαρμογή και τρέχει όταν ξυπνάς βλέπεις 8 ώρες χρήσης; βασικά εγώ δεν έχω παρατηρήσει κάτι γιατί έχω κόλλημα να κλείνω τις εφαρμογές συνέχεια αν και αυτό δεν ειναι καλό

 

Η χρήση στο iPhone μετράει τα λεπτά όπου κάτι απασχολεί το σύστημα άρα τον επεξεργαστή.

Οι γνωστοποιησεις δηλαδή που κάνουν έλεγχο ανα 3 ωρες αλλάζουν τις τιμές της χρήσης ακόμα και με κλειστή οθόνη. Ετσι κάπως και με εφαρμογές και υπηρεσίες του συστήματος

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Το προβλημα ειναι πως δεν υπάρχει ξεχωριστά ακόμα και τωρα η επιλογή οθόνη που δείχνει πόση ώρα ειναι ανοικτή η οθόνη. Απο εκεί και πέρα όλες οι μετρήσεις ειναι στο περίπου :)

ΑΙΕΝ ΥΨΙΚΡΑΤΕΙΝ

Pocophone F1 // iPhone X // Nokia N9 64GB

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι λιγο ασχετο?

Δεν ξερω αν ειναι η σωστη ενοτητα εδω που το γραφω.

Υπαρχει περιπτωση να πεσει η τιμη απο το Iphone 5S?

Ευτυχισμένος κάτοχος Note 3:p
Link to comment
Share on other sites

Αυτό θα συμβεί αν έχεις τις επαφές στο Gmail, εάν συγχρονίζονται από το iCloud πως θα τις συγχρονισμός στο Gmail ; :)

I were wrong you were right:).....

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι λιγο ασχετο?

Δεν ξερω αν ειναι η σωστη ενοτητα εδω που το γραφω.

Υπαρχει περιπτωση να πεσει η τιμη απο το Iphone 5S?

 

σε γενικες γραμμες στα μεταχειρισμενα εχει πεσει.. καθως επισης και στα σκρουτζομαγαζα παιζει να εχει μειωθει!! εξαρταται απο που ενδιαφερεσαι να το αγορασεις και αν αυτο εναι καινουργιο ή μεταχειρισμενο!

Link to comment
Share on other sites

σε γενικες γραμμες στα μεταχειρισμενα εχει πεσει.. καθως επισης και στα σκρουτζομαγαζα παιζει να εχει μειωθει!! εξαρταται απο που ενδιαφερεσαι να το αγορασεις και αν αυτο εναι καινουργιο ή μεταχειρισμενο!

Καινουργιο απο σκρουτζομαγαζο.

Δηλαδη δεν θα πεσει αλλο?

Edited by Thanoucos_
Ευτυχισμένος κάτοχος Note 3:p
Link to comment
Share on other sites

Καινουργιο απο σκρουτζομαγαζο.

Δηλαδη δεν θα πεσεο αλλο?

 

Θα σου έλεγα να περιμένεις να έρθει το 6αρι στην χώρα μας και μετά να προβείς σε οποιαδήποτε κίνηση. Σε γενικές γραμμές η έλευση ενός καινούργιου μοντέλου συμπιέζει την τιμή, αλλά εξαρτάται και από άλλους παράγοντες όπως η αγορά των μεταχειρισμένων.

Link to comment
Share on other sites

Θα σου έλεγα να περιμένεις να έρθει το 6αρι στην χώρα μας και μετά να προβείς σε οποιαδήποτε κίνηση. Σε γενικές γραμμές η έλευση ενός καινούργιου μοντέλου συμπιέζει την τιμή, αλλά εξαρτάται και από άλλους παράγοντες όπως η αγορά των μεταχειρισμένων.

 

Οκ θα περιμενω ευχαριστω πολυ.

Το 6αρι ποτε ερχεται εδω?

Ευτυχισμένος κάτοχος Note 3:p
Link to comment
Share on other sites

Οκ θα περιμενω ευχαριστω πολυ.

Το 6αρι ποτε ερχεται εδω?

 

Στις 31 Οκτωβρίου, ήδη οι πάροχοι έχουν αναρτήσει φόρμες εκδήλωσης ενδιαφέροντος! :)

Link to comment
Share on other sites

Οκ θα περιμενω ευχαριστω πολυ.

Το 6αρι ποτε ερχεται εδω?

 

31 Οκτωβρίου θα ξεκινήσει η διάθεση από τα καταστήματα των δικτύων κινητής τηλεφωνίας και από τους επίσημους resellers.

Link to comment
Share on other sites

Οποτε αν ειναι να τον παρω να περιμενω μεχρι μεσα με τελος Νοεμβρη.

Ευχαριστω ;)

Ευτυχισμένος κάτοχος Note 3:p
Link to comment
Share on other sites

το επιβεβαιωνω μετα απο αποκτηση ενος 5s,οτι η οθονη του ανδροιδ δεν εχει καμια σχεση με τη χρηση του ιος.

 

ωστοσο δε φαινεται να εχει ασχημη αυτονομια

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

το επιβεβαιωνω μετα απο αποκτηση ενος 5s,οτι η οθονη του ανδροιδ δεν εχει καμια σχεση με τη χρηση του ιος.

 

ωστοσο δε φαινεται να εχει ασχημη αυτονομια

 

Το δεν έχει άσχημη αυτονομία πως το κρίνεις; Για προσπάθησε να κάνεις ότι και στο OnePlus One και θα δεις αν είναι καλή η όχι.

 

Για το μέγεθος της μπαταρίας βεβαίως και είναι καλή.

Όμως την αυτονομία την κρίνουμε με τις ανάγκες μας.

 

Γενικά όσοι πάνε σε iPhone για πρώτη φορά ξεγελιουνται γιατί στις διαστάσεις αυτές και να θες δεν μπορείς να κάνεις την ίδια χρήση.

Το 5s το είχα παράλληλα με 3 διαφορετικές android συσκευές και ξέρω τις δυνατότητες του.

Τις καθημερινές μου αρκούσε. Αν όμως πήγαινα κάπου χωρίς tablet, το πολύ στις 4 το απόγευμα έπρεπε να μπει για φόρτιση.

 

Γενικά μόνο στις διακοπές με προβλημάτισε η αυτονομία όπου γυρναγα όλη μέρα.

Αναγκαστικά κουβαλούσα και battery bank.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Το δεν έχει άσχημη αυτονομία πως το κρίνεις; Για προσπάθησε να κάνεις ότι και στο OnePlus One και θα δεις αν είναι καλή η όχι.

 

Για το μέγεθος της μπαταρίας βεβαίως και είναι καλή.

Όμως την αυτονομία την κρίνουμε με τις ανάγκες μας.

 

Γενικά όσοι πάνε σε iPhone για πρώτη φορά ξεγελιουνται γιατί στις διαστάσεις αυτές και να θες δεν μπορείς να κάνεις την ίδια χρήση.

Το 5s το είχα παράλληλα με 3 διαφορετικές android συσκευές και ξέρω τις δυνατότητες του.

Τις καθημερινές μου αρκούσε. Αν όμως πήγαινα κάπου χωρίς tablet, το πολύ στις 4 το απόγευμα έπρεπε να μπει για φόρτιση.

 

Γενικά μόνο στις διακοπές με προβλημάτισε η αυτονομία όπου γυρναγα όλη μέρα.

Αναγκαστικά κουβαλούσα και battery bank.

 

εννοειται οτι ειναι πιο κατω απο το Oneplus μου.απλα προς το παρον δε παει και ασχημα,θα δειξει τις επομενες μερες :)

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

Το δεν έχει άσχημη αυτονομία πως το κρίνεις; Για προσπάθησε να κάνεις ότι και στο OnePlus One και θα δεις αν είναι καλή η όχι.

 

Για το μέγεθος της μπαταρίας βεβαίως και είναι καλή.

Όμως την αυτονομία την κρίνουμε με τις ανάγκες μας.

 

Γενικά όσοι πάνε σε iPhone για πρώτη φορά ξεγελιουνται γιατί στις διαστάσεις αυτές και να θες δεν μπορείς να κάνεις την ίδια χρήση.

Το 5s το είχα παράλληλα με 3 διαφορετικές android συσκευές και ξέρω τις δυνατότητες του.

Τις καθημερινές μου αρκούσε. Αν όμως πήγαινα κάπου χωρίς tablet, το πολύ στις 4 το απόγευμα έπρεπε να μπει για φόρτιση.

 

Γενικά μόνο στις διακοπές με προβλημάτισε η αυτονομία όπου γυρναγα όλη μέρα.

Αναγκαστικά κουβαλούσα και battery bank.

 

Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου.

Επίσης το 5s με το patch που έχω βάλει και το κλειδώνει σε 2g κρατάει αρκετά καλά.

Αλλά με 3g ρουφάει τη μπαταρία σε μέρη που το σήμα είναι σχετικά κακό.

Αν τις πιο πολλές ώρες της ημέρας βρίσκεσαι σε δουλειά ή σπίτι και υπάρχει wifi δεν έχεις κανένα πρόβλημα.

Αλλά στις διακοπές που βασίζεσαι στα data χάνει αρκετά γρήγορα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν πάει έτσι. Τράβα screenshot πριν κοιμηθείς τον χρόνο χρήσης και όταν ξυπνήσεις δες τον ξανά. Θα δεις ότι έχει αλλάξει. Το ios έτσι μετράει τον χρόνο χρήσης. Δεν τον μετράει όπως το android. Έχει ξαναγίνει η συγκεκριμένη κουβέντα και γι αυτό στο λέω.

Οκ θα το τσεκαρω, ευχαριστω για τις πληροφοριες.

Η χρήση στο iPhone μετράει τα λεπτά όπου κάτι απασχολεί το σύστημα άρα τον επεξεργαστή.

Οι γνωστοποιησεις δηλαδή που κάνουν έλεγχο ανα 3 ωρες αλλάζουν τις τιμές της χρήσης ακόμα και με κλειστή οθόνη. Ετσι κάπως και με εφαρμογές και υπηρεσίες του συστήματος

Πρεπει να ημιαπασχολει τον επεξεργαστη και οχι να τον απασχολει κανονικα. Αλλιως δεν δικαιολογειτε να το αφηνω στα 100% και το πρωι που ξυπναω να ειναι ακριβως το ιδιο ποσοστο.

Το προβλημα ειναι πως δεν υπάρχει ξεχωριστά ακόμα και τωρα η επιλογή οθόνη που δείχνει πόση ώρα ειναι ανοικτή η οθόνη. Απο εκεί και πέρα όλες οι μετρήσεις ειναι στο περίπου :)

Βασικα και με την οθονη ανοιχτη να μετραγε δεν θα ειχαμε ολοι τα ιδια αποτελεσματα εφοσον η φωτεινοτητα ειναι διαφορετικη ολη την ημερα.

 

 

Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου.

Επίσης το 5s με το patch που έχω βάλει και το κλειδώνει σε 2g κρατάει αρκετά καλά.

Αλλά με 3g ρουφάει τη μπαταρία σε μέρη που το σήμα είναι σχετικά κακό.

Αν τις πιο πολλές ώρες της ημέρας βρίσκεσαι σε δουλειά ή σπίτι και υπάρχει wifi δεν έχεις κανένα πρόβλημα.

Αλλά στις διακοπές που βασίζεσαι στα data χάνει αρκετά γρήγορα.

 

Τωρα με την 8.1 δεν θα χρειαζεσαι καν patchακι θα το εχει στις ρυθμισεις απο μονο το ios 8.1 επιλογη 2g

iphone 6 Sony Vaio duo 13 ipod nano 6th
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά, εχω το iphone 4s και το 5s . Σήμερα τα ενεργοποίησα και τα 2 στο ιδιο apple id icloud γιατι το ενα ειναι της εργασιας και το άλλο το προσωπικο ωστε να μην περναω και στα δυο τους αριθμους στον τηλεφωνικο καταλογο και το ενα να ενημερώνει το άλλο!! τι γινεται όμως οταν με καλουν σε ενα απο τα δυο χτυπανε και τα δυο ταυτοχρονα!!! πως μπορω να το αλλαξω αυτο? και να χτυπαει οποιο καλούνε
Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα,

 

Σε ενα μεταχειρισμενο iphone 5s πως μπορει ο παλαιος ιδιοκτητης να το αφαιρεσει απο το support profile του ωστε να το προσθεσει ο νεος ?

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα,

 

Σε ενα μεταχειρισμενο iphone 5s πως μπορει ο παλαιος ιδιοκτητης να το αφαιρεσει απο το support profile του ωστε να το προσθεσει ο νεος ?

 

Ευχαριστω

 

Δες τον παρακάτω οδηγό γιατί είμαι με iphone :)

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=386771

Link to comment
Share on other sites

Μολις περασε η πρωτη μερα μαζι του,περιπου 12 ωρες εκτος πριζας.

 

4.50 χρηση,υπολοιπο 20%

 

σε καμια περιπτωση δεν ειναι πανω απο 2,30 ωρες οθονης.τουλαχιστον ομως γυρισα σπιτι.ο περισσοτερος χρονος ηταν με wifi και ενα 20% με data

 

συμπαθητικα για κινητο με 1500 μπαταρια,αλλα περιπου το μισο σε σχεση με το oneplus μου.

συμπερασμα(προσωπικο) το ανδροιδ εχει κανει αλματα στη διαχειρηση μπαταριας

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά, εχω το iphone 4s και το 5s . Σήμερα τα ενεργοποίησα και τα 2 στο ιδιο apple id icloud γιατι το ενα ειναι της εργασιας και το άλλο το προσωπικο ωστε να μην περναω και στα δυο τους αριθμους στον τηλεφωνικο καταλογο και το ενα να ενημερώνει το άλλο!! τι γινεται όμως οταν με καλουν σε ενα απο τα δυο χτυπανε και τα δυο ταυτοχρονα!!! πως μπορω να το αλλαξω αυτο? και να χτυπαει οποιο καλούνε

 

Η κλήση δεν εχει να κάνει με αυτό που λες.

Αυτό ειναι μόνο για να συγχρονιζει πράγματα τα οποία έχεις δηλώσει εσύ οτι θέλεις να συγχρονιζει.

Μόνο iMessage και FaceTime θα χτυπάει και στα δυο ταυτόχρονα αν ειναι ανοιχτό το Internet.

Οι κλήσεις σε κάθε τηλέφωνο και τα μηνύματα το ίδιο ξεχωριστά.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Δες τον παρακάτω οδηγό γιατί είμαι με iphone :)

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=386771

 

Με καλυψες ! Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Μολις περασε η πρωτη μερα μαζι του,περιπου 12 ωρες εκτος πριζας.

 

4.50 χρηση,υπολοιπο 20%

 

σε καμια περιπτωση δεν ειναι πανω απο 2,30 ωρες οθονης.τουλαχιστον ομως γυρισα σπιτι.ο περισσοτερος χρονος ηταν με wifi και ενα 20% με data

 

συμπαθητικα για κινητο με 1500 μπαταρια,αλλα περιπου το μισο σε σχεση με το oneplus μου.

συμπερασμα(προσωπικο) το ανδροιδ εχει κανει αλματα στη διαχειρηση μπαταριας

 

Φοράς CyanogenMod ROM με αντίστοιχο kernel. Για ρώτα και εμάς με στοκ S3 και πόσο άλλαξε με boeffla kernel.

Δεν φταίει η google αλλά οι εταιρίες που πλασάρουν τον τρόπο με τον οποίο πρέπει να δουλεύεις.

 

Πάντως και εγώ με 3G με κακό σήμα πέφτει αρκετά η μπαταρία. Μαλιστα στην χρήση της μπαταρίας γράφει κάτω απο την εφαρμογή Κακό σήμα :!:

ΑΙΕΝ ΥΨΙΚΡΑΤΕΙΝ

Pocophone F1 // iPhone X // Nokia N9 64GB

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 5S
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...