Jump to content

iPhone 5S


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Η κλήση δεν εχει να κάνει με αυτό που λες.

Αυτό ειναι μόνο για να συγχρονιζει πράγματα τα οποία έχεις δηλώσει εσύ οτι θέλεις να συγχρονιζει.

Μόνο iMessage και FaceTime θα χτυπάει και στα δυο ταυτόχρονα αν ειναι ανοιχτό το Internet.

Οι κλήσεις σε κάθε τηλέφωνο και τα μηνύματα το ίδιο ξεχωριστά.

 

Ωραία και τι κάνω να το αλλάξω?? που το εχω συγχρονισει?

Edited by DINFUN
Link to comment
Share on other sites

Ωραία και τι κάνω να το αλλάξω?? που το εχω συγχρονισει?

 

Μπορείς να απενεργοποιήσεις το iMessage και το facetime από τις συσκευές που δεν θέλεις να τα χρησιμοποιείς.

Link to comment
Share on other sites

Ωραία και τι κάνω να το αλλάξω?? που το εχω συγχρονισει?

 

Ρυθμίσεις - facetime - κλήσεις κινητού iPhone - off :)

 

Εάν θέλεις να ορίσεις συγκεκριμένο email ανά συσκευή για το facetime αποτικάρεις τα email που δεν θέλεις να χτυπάει η κάθε συσκευή σου.

 

Ρυθμίσεις - facetime - ενότητα ΕΙΣΤΕ ΔΙΑΘΕΣΙΜΟΣ ΜΕΣΩ FACETIME ΣΤΟ:

Edited by DINFUN
Link to comment
Share on other sites

παιδια τα 16 gb ειναι αρκετα σαν μνημη?

 

Και ναι και όχι. Εξαρτάται αν έχεις πολλά multimedia αρχεία. Πάντως αν αντέχεις οικονομικά σε μεγαλύτερη εσωτερική μνήμη μην το σκέφτεσαι.

Link to comment
Share on other sites

παιδια τα 16 gb ειναι αρκετα σαν μνημη?

 

 

Θα έλεγα ναι μόνο σε περίπτωση που δεν αποθηκευεις πολλά. Προσωπικά έχω έλλειψη χώρου μια και κρατάω πολλές εφαρμογές!

Βίντεο κλπ δεν βάζω αν έβαζα θα ήθελα οπωσδήποτε 64αρι :

ΑΙΕΝ ΥΨΙΚΡΑΤΕΙΝ

Pocophone F1 // iPhone X // Nokia N9 64GB

Link to comment
Share on other sites

παιδια τα 16 gb ειναι αρκετα σαν μνημη?

 

Αν βάζεις πολλά παιχνίδια όχι δεν σου είναι αρκετά γιατί ουσιαστικά είναι περίπου 12gb τα καθαρά και αν βάζεις και προγράμματα, κλπ μετά θα έχεις πρόβλημα. Αλλά αν δεν παίζεις, τότε ναι πιστεύω ότι σου είναι αρκετά. Είναι αναλόγως η χρήση που το θέλεις. Πολλοί το γεμίζουν με μουσική. Και 32gb να είναι πάλι το γεμίζουν. Αλλά αυτή η εταιρία χρεώνει ΠΟΛΥ την χωρητικότητα και ναι μεν θέλουμε όλοι περισσότερο χώρο αλλά λόγω οικονομικών, επιλέγουμε συνήθως 16gb.. Κλαψ κλαψ. :(

Link to comment
Share on other sites

παιδια τα 16 gb ειναι αρκετα σαν μνημη?

 

Για μένα τα 16 είναι κακόγουστο αστείο. Αυτό όμως εχει να κάνει με την χρήση που κάνει ο καθένας.

Πόσο χώρο χρησιμοποιείς στη σημερινή σου συσκευή?

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά να ρωτήσω κάτι γιατί μέσα στα apple store οι τιμές είναι πιο ακριβές ενώ στο skroutz είναι πιο χαμηλές iPhone 5s 462€ ενώ στο store 629€;

Θα πάει ένας φίλος Ιταλία και μπήκα να δω αλλά δεν με συμφέρει καλύτερα να το πάρω από εδώ, αλλά δεν το καταλαβαίνω γιατί τόση διαφορά;

NOKIA 5800,HTC HD2,SAMSUNG GALAXY Ace, Samsung GALAXY NOTE 2,

LG G2 μπράβο στην lg για το δώρο που μου έκανε...:D

Iphone 5c, Iphone 6,Iphone 7 plus,Xiaomi mi 8 lite,Xiaomi redmi note 9s

Link to comment
Share on other sites

θα σε γελασω...εχω πολυ παλιο κινητο και εχει εσωτερικη μνημη μονο 1 gb! παρολα αυτα εχω 6 εφαρμογες κατεβασμενες...εχω και καρτα μνημης 4 gb που εχω ολα τα τραγουδια και τις εικονες..το κινητο το θελω κυριως για φωτογραφιες και εφαρμογες...
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά να ρωτήσω κάτι γιατί μέσα στα apple store οι τιμές είναι πιο ακριβές ενώ στο skroutz είναι πιο χαμηλές iPhone 5s 462€ ενώ στο store 629€;

Θα πάει ένας φίλος Ιταλία και μπήκα να δω αλλά δεν με συμφέρει καλύτερα να το πάρω από εδώ, αλλά δεν το καταλαβαίνω γιατί τόση διαφορά;

 

Χωρίς να είμαι ειδικός της αγοράς οι βασικοί μεταπωλητές των συσκευών Apple είναι τα καταστήματα των δυκτύων κινητής τηλεφωνίας εδώ στην πατρίδα μας. Ένας λόγος που οι τιμές τους είναι ανεβασμένες σε σχέση με τα υπόλοιπα καταστήματα λιανικής είναι ότι τα καταστήματα αυτά θα βάλουν ένα καπέλο στην τιμή λόγω της επιδότησης. Θα πρέπει τα χρήματα της επιδότησης να τα πάρουν κάπως πίσω.

Τώρα για τα Apple Store στην Ελλάδα θα έλεγα ότι πουλάνε στην ίδια τιμή γιατί δεν μπορεί ο βασικός μεταπωλητής να είναι ακριβότερος από τα καταστήματα που ελέγχει η ίδια η εταιρεία έμεσα.

 

Οι λοιποί κάνουν μόνοι τους εισαγωγή από Αμερική οπότε εκμεταλευόμενοι την διαφορά του δολαρίου πουλάνε φθηνότερα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

Σήμερα περιμένουμε την 8.1 έτσι δεν είναι;

 

Σύμφωνα με την apple σήμερα θα γίνει διαθέσιμη η 8.1.

Link to comment
Share on other sites

Λογικά κατα τις 8.00 με 8.30 όπως και στο release του iOS 8?

 

γύρω στις 20.00, θα σας ενημερώσουμε άμεσα, πολύ άμεσα :)

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη αλλά έχω 3 γελοίες ερωτήσεις.......

1. Πως εμφανίζω την ποσοστιαία ένδειξη μπαταρίας?

2. Πως επιλέγω 2g, 3g και 4g?

3. Πως απενεργοποιώ τον κωδικό οθόνης ώστε να μπαίνω απευθείας?

Και μια έξτρα Ερώτηση. Υπάρχει τροπος/συντόμευση να ενεργοποιω/απενεργοποιώ WiFi, δεδομένα κλπ? Στο 4s jb είχα προσθέσει την "κουρτίνα" αλλα το 5s είναι στη 8.0.2

Ευχαριστώ εκ των προτέρων. Δείξτε κατανόηση.....:lol:

Υ.Γ. Τι φέρνει η 8.1?

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη αλλά έχω 3 γελοίες ερωτήσεις.......

1. Πως εμφανίζω την ποσοστιαία ένδειξη μπαταρίας?

2. Πως επιλέγω 2g, 3g και 4g?

3. Πως απενεργοποιώ τον κωδικό οθόνης ώστε να μπαίνω απευθείας?

Και μια έξτρα Ερώτηση. Υπάρχει τροπος/συντόμευση να ενεργοποιω/απενεργοποιώ WiFi, δεδομένα κλπ? Στο 4s jb είχα προσθέσει την "κουρτίνα" αλλα το 5s είναι στη 8.0.2

Ευχαριστώ εκ των προτέρων. Δείξτε κατανόηση.....:lol:

Υ.Γ. Τι φέρνει η 8.1?

 

1 ρυθμισεις/γενικα/χρηση/ποσοστο μπατριας

2 ρυθμισεις/δεδομενα επιλογη να βγαλουμε μονο το 4g στο ios8.1 θα εχουμε και επιλογη 2g

3 ρυθμισεις/touch id και συνθιματικο. το wifi το απενεργοποιεις με ταπ προς τα πανω για τα δεδομενα 2ο παραδειγμα

iphone 6 Sony Vaio duo 13 ipod nano 6th
Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη αλλά έχω 3 γελοίες ερωτήσεις.......

1. Πως εμφανίζω την ποσοστιαία ένδειξη μπαταρίας?

2. Πως επιλέγω 2g, 3g και 4g?

3. Πως απενεργοποιώ τον κωδικό οθόνης ώστε να μπαίνω απευθείας?

Και μια έξτρα Ερώτηση. Υπάρχει τροπος/συντόμευση να ενεργοποιω/απενεργοποιώ WiFi, δεδομένα κλπ? Στο 4s jb είχα προσθέσει την "κουρτίνα" αλλα το 5s είναι στη 8.0.2

Ευχαριστώ εκ των προτέρων. Δείξτε κατανόηση.....:lol:

Υ.Γ. Τι φέρνει η 8.1?

1. Θα πας settings > general > usage και εκεί θα βρεις έναν διακόπτη για το ποσοστό της μπαταρίας.

2. Δεν μπορείς να επιλέξεις. μπορείς να επιλέξεις μόνο 4g ή όχι. σήμερα που θα κυκλοφορήσει η 8.1 και αφού οι πάροχοι (cosmote, vodafone. Η wind δεν έχει 4G δίκτυα ακόμα οπότε όσοι έχουν wind θα δουν τους διακόπτες αμέσως μετά την αναβάθμιση σε 8.1) αναβαθμίσουν τα carrier settings τους τότε θα μπορούμε να επιλέγουμε 2G, 3G ή 4G.

3. Θα πας settings > passcode και εκεί θα βρεις την επιλογή για να απενεργοποιήσεις τον κωδικό ασφαλείας.

4. Εάν σύρεις το δάχτυλο σου από κάτω προς τα πάνω θα εμφανιστεί το control center. εκεί θα βρεις διακόπτη για on/off του wifi.

 

Διάβασε εδώ για το 8.1 http://www.idownloadblog.com/2014/10/16/ios-8-1-apple-pay-camera-roll/

Edited by stendor

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Πως βγάζουμε screenshot?

Πατάς ταυτόχρονα home button και lock button.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Πως βγάζουμε screenshot?

 

Τι βλέπω; Αναβαθμιστήκαμε; :p

ΑΙΕΝ ΥΨΙΚΡΑΤΕΙΝ

Pocophone F1 // iPhone X // Nokia N9 64GB

Link to comment
Share on other sites

Πατάς ταυτόχρονα home button και lock button.

 

Σε ευχαριστώ για την βοήθεια γιατί αν περίμενα τον απο κάτω σου, μόνο για κακίες παρεμβαίνει........:lol::p:D

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τι βλέπω; Αναβαθμιστήκαμε; :p

 

Της συζύγου. Είναι fan του μήλου (όχι άδικα) κι εγώ ο κλασικός, παραδοσιακός, σκληρός άντρας που τρέχει να εκπληρώσει τις επιθυμίες της........:cool::cry:

Από την πρώτη στιγμή μου άρεσε το 5s. ;)

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Montoya δεν γίνεται να μην σε πειράξω.

 

Την πέρασα την 8.1 δεν βρίσκω το. Toggle για το 2g. Έκανα επαναφορά ρυθμίσεων δικτύου (κακώς μια και σβήνονται οι κωδικοί πχ απο το wifi) αλλα μάλλον θα πρέπει να αναβαθμιστεί και η cosmote

ΑΙΕΝ ΥΨΙΚΡΑΤΕΙΝ

Pocophone F1 // iPhone X // Nokia N9 64GB

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 5S
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...