Jump to content

iPhone 5S


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα παίδες ενδιαφέρομαι να αγοράσω αύριο το 5s τι λέτε να προσέξω? Να ζητήσω imei με τους κλώνους τι παίζει έχω καιρό να πάω ξανά σε iphone
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες ενδιαφέρομαι να αγοράσω αύριο το 5s τι λέτε να προσέξω? Να ζητήσω imei με τους κλώνους τι παίζει έχω καιρό να πάω ξανά σε iphone

 

Από που σκέφτεσαι να το αγοράσεις; Καινούριο ή μεταχειρισμένο;

Link to comment
Share on other sites

Μεταχειρισμένα στα 340 με ένα μικρό σημάδι στην πλάτη έχω δει πολλές φώτο

 

Προσωπική άποψη πάντα, μη πάρεις 16αρι. Είναι απελπιστικά μικρή η χωρητικότητα....

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Προσωπική άποψη πάντα, μη πάρεις 16αρι. Είναι απελπιστικά μικρή η χωρητικότητα....

 

Απελπιστικα μικρη χωρητικοτητα για ποιον;! Εξαρταται τη χρηση!

κ @ τ @ ν τ ι @
Link to comment
Share on other sites

Απελπιστικα μικρη χωρητικοτητα για ποιον;! Εξαρταται τη χρηση!

 

Εννοείται φίλε μου. Γι αυτο ξεκίνησα το ποστ λέγοντας "ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΑΠΟΨΗ".....;)

Αφαιρώντας το λειτουργικό, μένουν στην διάθεσή σου περίπου 12gb (αν δεν κάνω λάθος) οπότε ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ πιστεύω πως σε λίγους μήνες θα έχουν εξαφανιστεί. Οπότε νομίζω πως εινσι για light χρήση. Άλλωστε νομίζω πως είχαν προκύψει καποια προβλήματα κατά το update στο IOS 8 λόγω μικρού ελεύθερου χώρου. Οπότε προτείνω 32gb όπου στα μεταχειρισμένα εχουν 30-40€ διαφορά. Αξίζει.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται φίλε μου. Γι αυτο ξεκίνησα το ποστ λέγοντας "ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΑΠΟΨΗ".....;)

Αφαιρώντας το λειτουργικό, μένουν στην διάθεσή σου περίπου 12gb (αν δεν κάνω λάθος) οπότε ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ πιστεύω πως σε λίγους μήνες θα έχουν εξαφανιστεί. Οπότε νομίζω πως εινσι για light χρήση. Άλλωστε νομίζω πως είχαν προκύψει καποια προβλήματα κατά το update στο IOS 8 λόγω μικρού ελεύθερου χώρου. Οπότε προτείνω 32gb όπου στα μεταχειρισμένα εχουν 30-40€ διαφορά. Αξίζει.

 

Συμφωνώ με τον Montoya. Προσωπικά και λόγω του ότι κυριολεκτικά δεν ασχολούμαι αρκετά με το ποιον του iphone απλά κάνω χρήση και του βάζω ότι παιχνίδι ή app μου αρέσει απο το app store κάποια στιγμή δεν μπορούσα να τραβήξω βίντεο!!

Ακούγεται χαζό μεν αλλά εγώ δεν ξαναμένω στα 16!

 

Ομως αν κάποιος δεν έχει θέμα με apps μουσική βίντεο κλπ, δηλαδή δεν αποθηκεύει πολλά παρά μόνο ότι του χρειάζεται τότε επαρκούν.

Αν με μικρή διαφορά ο συμφορουμίτης μπορεί να βρει το 32αρι θα ήταν κατ'εμε προτιμότερο.

ΑΙΕΝ ΥΨΙΚΡΑΤΕΙΝ

Pocophone F1 // iPhone X // Nokia N9 64GB

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια, αμα εχω ξεχασει κωδικο lock screen σε iphone πως μπορω να το ανοιξω??

 

Μπορείς αλλά θα χάσεις όλα τα δεδομένα σου, επίσης θα χρειαστείς το password από το Apple ID σου καθώς η συσκευή θα χρειαστεί ενεργοποίηση και είναι χρεωμένη στο Apple ID σου. Βάλε τη συσκευή σε DFU Mode και ακολούθησε τον οδηγό: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=388612

 

Μπορείς να μάθεις πολλά πράγματα που αφορούν το iPhone και το λειτουργικό του σύστημα, ακολουθώντας το σύνδεσμο, σε λίγες μέρες θα είναι σε πλήρη λειτουργία learn differently! beta... :)

Edited by DINFUN
Link to comment
Share on other sites

ενδιαφέρομαι για το 5s. έχει θέματα με την 8.1.1? (έχω το 4S και τρώει γερά σκαλώματα)

 

έχεις κάνει clean install της τελευταία έκδοση, έχει βελτιωθεί κατά πολύ :)

 

Μπορείς να μάθεις πολλά πράγματα που αφορούν το iPhone και το λειτουργικό του σύστημα, ακολουθώντας το σύνδεσμο, σε λίγες μέρες θα είναι σε πλήρη λειτουργία learn differently! beta... :)

Link to comment
Share on other sites

ενδιαφέρομαι για το 5s. έχει θέματα με την 8.1.1? (έχω το 4S και τρώει γερά σκαλώματα)

Με τα μέχρι τώρα δεδομένα, ό,τι μικροπροβλήματα υπάρχουν οφείλονται στο iOS 8.x και όχι στο hardware του 5S. Και φυσικά δεν υπάρχει καμία σχέση με τη συμπεριφορά του 4S.

Η συσκευή είναι ταχύτατη με πολύ μικρή έως ανύπαρκτη διαφορά σε ταχύτητα/απόκριση σε σχέση με τα 6/6 Plus.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Με τα μέχρι τώρα δεδομένα, ό,τι μικροπροβλήματα υπάρχουν οφείλονται στο iOS 8.x και όχι στο hardware του 5S. Και φυσικά δεν υπάρχει καμία σχέση με τη συμπεριφορά του 4S.

Η συσκευή είναι ταχύτατη με πολύ μικρή έως ανύπαρκτη διαφορά σε ταχύτητα/απόκριση σε σχέση με τα 6/6 Plus.

 

 

Ειδικά αν το κάνετε και root.. Εχμ εννοώ jailbreak θα έχετε και αρκετά καλούδια. Προσοχή μόνο γιατί κάποια tweak έχουν ακόμα ασυμβατότητες.

ΑΙΕΝ ΥΨΙΚΡΑΤΕΙΝ

Pocophone F1 // iPhone X // Nokia N9 64GB

Link to comment
Share on other sites

Ειδικά αν το κάνετε και root.. Εχμ εννοώ jailbreak θα έχετε και αρκετά καλούδια. Προσοχή μόνο γιατί κάποια tweak έχουν ακόμα ασυμβατότητες.

 

Το προτείνεις? Το 4s το έκανα αλλά τώρα είπα να μην ξανασχοληθω.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Το προτείνεις? Το 4s το έκανα αλλά τώρα είπα να μην ξανασχοληθω.

 

 

Εξυπακούεται. Είναι σαν να με ρωτάς αν κανεις root το android κινητό σου.

Έχουμε πλέον κανονικά Adblock, θέματα, εικονίδιο, widgets στην επιφάνεια εργασίας κλπ και όλα αυτά με σχετική ασφάλεια και χωρίς να επιβαρύνει. Το μόνο τίμημα είναι ο χρόνος. Δεν γίνεται τόσο εύκολα όπως πχ στο android όπου κατεβάζεις έναν launcherκαι ένα θέμα. Αλλά γίνεται σχετικά εύκολα με διαφορά προγράμματα. Υπάρχει και καλός file manager εκτός του ifile

ΑΙΕΝ ΥΨΙΚΡΑΤΕΙΝ

Pocophone F1 // iPhone X // Nokia N9 64GB

Link to comment
Share on other sites

Με τα μέχρι τώρα δεδομένα, ό,τι μικροπροβλήματα υπάρχουν οφείλονται στο iOS 8.x και όχι στο hardware του 5S. Και φυσικά δεν υπάρχει καμία σχέση με τη συμπεριφορά του 4S.

Η συσκευή είναι ταχύτατη με πολύ μικρή έως ανύπαρκτη διαφορά σε ταχύτητα/απόκριση σε σχέση με τα 6/6 Plus.

Εγώ πάντως είμαι λίγο επιφυλακτικός με το iOS 8.

Προς το παρόν θα συνεχίσω να τρέχω το iOS 7.1.2, με το οποίο δεν έχω το παραμικρό πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

 

Έιμαι κάτοχος ενός 5s και μετά την αναβάθμιση σε ios 8 βλέπω τρομακτική διαφορά στην διάρκεια της μπαταρίας με την ίδια χρήση.

 

Όταν πρωτοβγήκε υπέθεσα πως είναι κάποιο bug που θα λυνόταν στα επόμενα update. Φτάσαμε όμως στην 8.1.1 και το πρόγραμμα παραμένει.

 

Πληροφοριακά έχω μόνιμα ανοικτο wifi, location και push. Τα background services είναι απενεργοποιημένα και το ίδιο τα data και το bt.

 

Δοκίμασα reset settings, reset network settings, επαναφορά από backup και setup as new και το πρόβλημα παραμένει.

 

Μέχρι και μπαταρία του άλλαξα μήπως είχε χαλάσει!

 

Επίσης δεν γνωρίζω αν συνδέεται αλλά όταν πάω να δώ τα στατιστικά της μπαταρίας μονίμως μου λεεί: "Battery information will be available after using iPhone for a few minutes"...

 

Help please!

Link to comment
Share on other sites

Παίδες, αγόρασα προχτές έναν ήχο κλήσης από το iTunes Store και όλα καλά. Σήμερα όμως ξαφνικά έγινε reset μόνο του και μπήκε ο προεπιλεγμένος ( αυτός που λέγεται ''άνοιγμα'', ο κλασσικός). Στο iTunes Store(από το κινητό όταν μπαίνω) λέει πως είναι κατεβασμένος ο ήχος αλλά δεν υπάρχει μέσα στη συσκευή. Προσπαθώ να τον ξανακατεβάσω αλλά με λέει να τον ξανααγοράσω αναγκαστικά. Σύνδεσα τη συσκευή στο πισί και στο iTunes λέει πως όντως υπάρχει μέσα στο τηλέφωνο ο ήχος! Έκανα factory reset και μετά ξανά επαναφορά μπας και κόλλησε στην όλη διαδικασία, αλλά τίποτε. Και τώρα, έχουν εξαφανιστεί όλοι οι ήχοι κλήσης που έχω αγοράσει!!!(άλλοι 2)

Τι φάση;;; :wacko: :confused:

Twisting your mind and smashing your dreams...:kill:
Link to comment
Share on other sites

Παίδες, αγόρασα προχτές έναν ήχο κλήσης από το iTunes Store και όλα καλά. Σήμερα όμως ξαφνικά έγινε reset μόνο του και μπήκε ο προεπιλεγμένος ( αυτός που λέγεται ''άνοιγμα'', ο κλασσικός). Στο iTunes Store(από το κινητό όταν μπαίνω) λέει πως είναι κατεβασμένος ο ήχος αλλά δεν υπάρχει μέσα στη συσκευή. Προσπαθώ να τον ξανακατεβάσω αλλά με λέει να τον ξανααγοράσω αναγκαστικά. Σύνδεσα τη συσκευή στο πισί και στο iTunes λέει πως όντως υπάρχει μέσα στο τηλέφωνο ο ήχος! Έκανα factory reset και μετά ξανά επαναφορά μπας και κόλλησε στην όλη διαδικασία, αλλά τίποτε. Και τώρα, έχουν εξαφανιστεί όλοι οι ήχοι κλήσης που έχω αγοράσει!!!(άλλοι 2)

Τι φάση;;; :wacko: :confused:

 

Ναι κάτι παίζει το κοιτάω και θα ενημερώσω! Υπάρχουν δυο εκδοχές:

 

1. Κάτι παίζει με τη μετάφραση.

2. Κάτι παίζει με τα δικαιώματα.

 

 

Μπορείς να μάθεις πολλά πράγματα που αφορούν το iPhone και το λειτουργικό του σύστημα, ακολουθώντας το σύνδεσμο, σε λίγες μέρες θα είναι σε πλήρη λειτουργία learn differently! beta... :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Έχοντας ένα καινούριο 5s θα ήθελα να ρωτήσω άλλους κατόχους αν τους έχει εμφανίσει πρόβλημα το home button μετά από πολλή χρήση. Αν ναι, πόσο εύκολο είναι να αλλάξει, δεδομένου ότι περιλαμβάνει και τον Touch ID? Έχω μια μικρή ανησυχία σχετικά με την ευαισθησία αυτού του κουμπιού...
Link to comment
Share on other sites

Ένα χρόνο που το έχω στη κατοχή μου, δεν έχω διακρίνει σημάδια φθοράς ή μη απόκρισης στο home button.

Δε θα υπερβάλω αν πω πως είναι σαν τη πρώτη μέρα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Έχοντας ένα καινούριο 5s θα ήθελα να ρωτήσω άλλους κατόχους αν τους έχει εμφανίσει πρόβλημα το home button μετά από πολλή χρήση. Αν ναι, πόσο εύκολο είναι να αλλάξει, δεδομένου ότι περιλαμβάνει και τον Touch ID? Έχω μια μικρή ανησυχία σχετικά με την ευαισθησία αυτού του κουμπιού...

 

Δεν εχει θέματα το 5s με αυτό.

Μετά το iPhone 4 δεν υπάρχει πρόβλημα πάνω σ αυτό

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 5S
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...