Jump to content

iPhone 5S


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ πάλι πιστεύω κάτι δεν πάει καλά με την 8... γενικά

Και τώρα που μιλάμε, δεν έχω πρόσβαση σε "γνωστοποιήσεις" και "κέντρο ελέγχου"...

Ακούω πολλούς χρήστες με προβληματάκια κάθε είδους. Πρέπει να δώσουν και άλλη αναβάθμιση, αυτή είναι η γνώμη μου...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγώ πάλι πιστεύω κάτι δεν πάει καλά με την 8... γενικά

Και τώρα που μιλάμε, δεν έχω πρόσβαση σε "γνωστοποιήσεις" και "κέντρο ελέγχου"...

Ακούω πολλούς χρήστες με προβληματάκια κάθε είδους. Πρέπει να δώσουν και άλλη αναβάθμιση, αυτή είναι η γνώμη μου...

 

Έτσι είναι αυτή είναι η αλήθεια.

Ακόμη θέλει δουλειά

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα !

Εχει μια φίλη το 5s παίζει κανονικά ο ήχος όταν την καλούν αλλά όταν βάζει τα ακουστικά παίζει για λίγο σωστά ο ήχος και μετα απο λίγο παίζει περίεργα σαν να παραμορφώνεται ο ήχος καμία ιδέα για το τι μπορεί να φταίει ; :(

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα !

Εχει μια φίλη το 5s παίζει κανονικά ο ήχος όταν την καλούν αλλά όταν βάζει τα ακουστικά παίζει για λίγο σωστά ο ήχος και μετα απο λίγο παίζει περίεργα σαν να παραμορφώνεται ο ήχος καμία ιδέα για το τι μπορεί να φταίει ; :(

 

Θα πρέπει να το δει ΤΕΧΝΙΚΟΣ ίσως χρειάζεται αλλαγή η υποδοχή των ακουστικών. Τα airpods χρησιμοποιεί;

Link to comment
Share on other sites

Θα πρέπει να το δει ΤΕΧΝΙΚΟΣ ίσως χρειάζεται αλλαγή η υποδοχή των ακουστικών. Τα airpods χρησιμοποιεί;

 

Καλημέρα !!

Ναι.. Κοστίζει πολυ κατι τέτοιο ;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα !!

Ναι.. Κοστίζει πολυ κατι τέτοιο ;

 

Ανάλογα την ποιότητα του ανταλλακτικού, περίπου τα 60€, εάν δεν γνωρίζεις κάποιον στείλε μου pm :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους και χρόνια πολλά...

Ενδιαφέρομαι για αγορά απο Αμερική του 5s(η του 5,ανάλογα την πιο συμφέρουσα πρόταση που θα μου βρεί η φίλη που έχω αγγαρέψει...:D)...Θα υπάρχει κάποιο πρόβλημα με τα δίκτυα εδώ(αφού έχει γίνει unlock εννοείται)?Απο άποψη σήματος,3g/4g(καλά το 4g δεν με πολυενδιαφέρει) κλπ?Δεν ξέρω αν είναι χαζή η ερώτηση,αλλα καλύτερα να ρωτήσω για να μην βρεθώ προ εκπλήξεως...Ευχαριστώ...

Link to comment
Share on other sites

Εφόσον πρόκειται για το μοντέλο A1533 (η αμερικάνικη GSM συσκευή), δεν θα υπάρχει πρόβλημα.

Ξεκλείδωτο (μη κλειδωμένο σε φορέα δικτύου) να προσέξεις να είναι μόνο!

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Το μοντελο πως το εντοπιζω?Το αναγραφει καπου στο κουτι?Η το βλεπεις μεσα απο την συσκευη?

Μονο αυτο το μοντελο ειναι πληρως λειτουργικο εδω δηλαδη?

Link to comment
Share on other sites

Το μοντελο πως το εντοπιζω?Το αναγραφει καπου στο κουτι?Η το βλεπεις μεσα απο την συσκευη?

Μονο αυτο το μοντελο ειναι πληρως λειτουργικο εδω δηλαδη?

 

Στην πίσω πλευρά της συσκευής το γράφει με μικρά γράμματα. Και στο κουτί στο πίσω μέρος

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα δεύτερο reset έκανε μόνο του στα ξαφνικά. Το έχω μια εβδομάδα το τηλέφωνο φρέσκο στημένο στην 8.1.2 που μάλλον και αυτή είναι που έχει το πρόβλημα
Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Έχει γυρίσει κανείς από 6 σε 5S; Το σκέφτομαι σοβαρά... Έτσι όπως είναι το iOS αυτή τη στιγμή δε μπορώ να το συνηθίσω καθόλου στις 4.7 ίντσες, πολλά πράγματα γίνονται με περισσότερη δυσκολία παρά ευκολία...

 

Δεν ήταν έτοιμη η Apple για μεγαλύτερο μέγεθος αυτή τη χρονιά. Ελπίζω του χρόνου.

Link to comment
Share on other sites

Έχει γυρίσει κανείς από 6 σε 5S; Το σκέφτομαι σοβαρά... Έτσι όπως είναι το iOS αυτή τη στιγμή δε μπορώ να το συνηθίσω καθόλου στις 4.7 ίντσες, πολλά πράγματα γίνονται με περισσότερη δυσκολία παρά ευκολία...

 

Δεν ήταν έτοιμη η Apple για μεγαλύτερο μέγεθος αυτή τη χρονιά. Ελπίζω του χρόνου.

 

Θέλεις να αλλάξουμε; :D

ΑΙΕΝ ΥΨΙΚΡΑΤΕΙΝ

Pocophone F1 // iPhone X // Nokia N9 64GB

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα να κανω μια ερωτηση!

Εχω παρατηρησει διαφορα στην αποδοση χρωματων της οθονης, δλδ απο iphone σε iphone η οθονη μπορει να ειναι λιγο πιο λευκη η λιγο πιο κιτρινη σε σχεση με το δικο μου!το χει παρατηρησι κανεις σας και που πιστευετε οτι οφειλεται αυτο;

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα να κανω μια ερωτηση!

Εχω παρατηρησει διαφορα στην αποδοση χρωματων της οθονης, δλδ απο iphone σε iphone η οθονη μπορει να ειναι λιγο πιο λευκη η λιγο πιο κιτρινη σε σχεση με το δικο μου!το χει παρατηρησι κανεις σας και που πιστευετε οτι οφειλεται αυτο;

Αυτό το έχουν όλα τα μοντέλα iphone. Καμία οθόνη δεν είναι ίδια μεταξύ ίδιων μοντέλων iphone. Είναι θέμα οθονών, δεν είναι ούτε θέμα προβληματικής συσκευής, ούτε θέμα software.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα να κανω μια ερωτηση!

Εχω παρατηρησει διαφορα στην αποδοση χρωματων της οθονης, δλδ απο iphone σε iphone η οθονη μπορει να ειναι λιγο πιο λευκη η λιγο πιο κιτρινη σε σχεση με το δικο μου!το χει παρατηρησι κανεις σας και που πιστευετε οτι οφειλεται αυτο;

 

Η προμήθεια γίνεται απο 2-3 εργοστάσια διαφορετικής εταιρείας γι αυτό γίνεται αυτό

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Η προμήθεια γίνεται απο 2-3 εργοστάσια διαφορετικής εταιρείας γι αυτό γίνεται αυτό

 

Στο 5S είναι απο Sharp και AU optronics (AUO) αλλά υπήρξαν και πληροφορίες για LG μια και τα πρώτα Retina είχαν τεχνολογία IPS της LG

ΑΙΕΝ ΥΨΙΚΡΑΤΕΙΝ

Pocophone F1 // iPhone X // Nokia N9 64GB

Link to comment
Share on other sites

Απλα το θεωρω λαθος της apple γιατι μερικοι οπως εγω μπορει να προτιμω οθονη με διαφορετικη αποχρωση απο αυτη που εχει το δικο μου.

Τεσπα αφου δν προκειται για θεμα hardware το αφηνω ως εχει αλλα οπως και να χει ειναι ενοχλητικο!

Εσας δεν σας εχει τυχει αυτο;

Link to comment
Share on other sites

Απλα το θεωρω λαθος της apple γιατι μερικοι οπως εγω μπορει να προτιμω οθονη με διαφορετικη αποχρωση απο αυτη που εχει το δικο μου.

Τεσπα αφου δν προκειται για θεμα hardware το αφηνω ως εχει αλλα οπως και να χει ειναι ενοχλητικο!

Εσας δεν σας εχει τυχει αυτο;

Και εμένα μου έχει τύχει iphone με πιο θερμή οθόνη από άλλο iphone αλλά το συνήθισα με τον καιρό. Το είδα εκείνη την στιγμή μου φάνηκε κάπως αλλά μετά το συνήθισα και το ξέχασα. Δεν είναι ελλατωματικό για να με ενοχλεί.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα μου έχει τύχει iphone με πιο θερμή οθόνη από άλλο iphone αλλά το συνήθισα με τον καιρό. Το είδα εκείνη την στιγμή μου φάνηκε κάπως αλλά μετά το συνήθισα και το ξέχασα. Δεν είναι ελλατωματικό για να με ενοχλεί.

 

Είναι όμως πολύ άσχημο να αγοράζεις κάτι και να μη ξέρεις από προ πως θα είναι. Έπρεπε να υπάρχουν ίδια στάνταρς σε όλες τις συσκευές.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Είναι όμως πολύ άσχημο να αγοράζεις κάτι και να μη ξέρεις από προ πως θα είναι. Έπρεπε να υπάρχουν ίδια στάνταρς σε όλες τις συσκευές.

 

Ακριβώς ίδιο δεν είναι. Και τα 2-3 ανταλλακτικά πληρούν τις προδιαγραφές.

Έχουν μια τυπική απόκλιση.

Δεν καταλαβαίνεις καμία διαφορά αν δεν τα βάλεις δίπλα δίπλα.

Μην σ ενοχλεί μια χαρά είναι το τηλέφωνο

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Τα τελευταία μηνύματα μεταφέρθηκαν στο θέμα των αξεσουάρ.

Συνεχίστε εκεί.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Καμία εφαρμογή σαν το Phone Drive, που να επιτρέπει την μεταφορά αρχείων μέσω WiFi, ξέρουμε; Το Phone Drive μου κάνει κάποια κολλήματα τελευταία.
Link to comment
Share on other sites

Καμία εφαρμογή σαν το Phone Drive, που να επιτρέπει την μεταφορά αρχείων μέσω WiFi, ξέρουμε; Το Phone Drive μου κάνει κάποια κολλήματα τελευταία.

Δοκίμασε το Documents 5 https://appsto.re/gr/Vw_Vv.i

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 5S
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...