Jump to content

iPhone 5S


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να σου δώσουμε και εμείς μια συμβουλή, όχι μόνο εσύ,να περπατάς περισσότερο κάνει καλό :)

 

off topic, συνήθως περπατώ 3,5 km καθημερινά, είμαι και σε κρίσιμη ηλικία, λόγω καιρού έχω περιοριστεί αυτές τις ημέρες :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδια καλησπερα και απο μενα.Να σας κανω καποιες ερωτησεις χωρις να θελω να σας κουρασω.Λοιπον προερχομενος απο android σκεφτομαι στο τελος του μηνα να μπω στο δυναμικο της apple και ν'αγορασω το 5s 16gb.

Θα ηθελα να μου πειτε καθως δεν γνωριζω αν μπορω να συνδεσω το iphone με bluetooth headset οποιουδηποτε ειδους ή αν πρεπει να ειναι οποσδηποτε της apple ή κατι παρομοιο.

Επισης να σας ρωτησω τι μου προτεινετε να παρω οπως ειπα τωρα το 5s και ενα ipad με την πρωτη ευκαιρια ή να παρω μετα το πασχα το iphone 6plus για να συνδιασω και τα δυο;

Απλα δεν ξερω αν θα με βολεψει καθοτι πελωριο μεγεθος...γι'αυτο ρωταω και για το bluetooth.

Και μια τελευταια ερωτηση,ταινιες που εχω κατεβασει στον υπολογιστη θα μπορω να τις βλεπω στις apple συσκευες αν τις συγχρονισω μεσω itunes(θα το μαθω αν και δεν γνωριζω καθολου) ή θα πρεπει να τις κατεβασω απο το ιδιο το itunes για νς μπορω να τις δω;

Ευχαριστω και συγνωμη για την φλυαρια.Οι γνωστες παρακαλω τα φωτα σας...

Χαλεπόν Εαυτόν Γνώναι
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα και απο μενα.Να σας κανω καποιες ερωτησεις χωρις να θελω να σας κουρασω.Λοιπον προερχομενος απο android σκεφτομαι στο τελος του μηνα να μπω στο δυναμικο της apple και ν'αγορασω το 5s 16gb.

Θα ηθελα να μου πειτε καθως δεν γνωριζω αν μπορω να συνδεσω το iphone με bluetooth headset οποιουδηποτε ειδους ή αν πρεπει να ειναι οποσδηποτε της apple ή κατι παρομοιο.

Επισης να σας ρωτησω τι μου προτεινετε να παρω οπως ειπα τωρα το 5s και ενα ipad με την πρωτη ευκαιρια ή να παρω μετα το πασχα το iphone 6plus για να συνδιασω και τα δυο;

Απλα δεν ξερω αν θα με βολεψει καθοτι πελωριο μεγεθος...γι'αυτο ρωταω και για το bluetooth.

Και μια τελευταια ερωτηση,ταινιες που εχω κατεβασει στον υπολογιστη θα μπορω να τις βλεπω στις apple συσκευες αν τις συγχρονισω μεσω itunes(θα το μαθω αν και δεν γνωριζω καθολου) ή θα πρεπει να τις κατεβασω απο το ιδιο το itunes για νς μπορω να τις δω;

Ευχαριστω και συγνωμη για την φλυαρια.Οι γνωστες παρακαλω τα φωτα σας...

 

Bluetooth μπορείς να συνδέσεις οποίο θέλεις.

Μεταξύ των συσκευών που αναφέρεις δεν μπορούμε να σου πούμε γιατί ειναι καθαρά προσωπικές σου ανάγκες γούστο και budget που διαθέτεις.

Πήγαινε σε κατάστημα να δεις τις συσκευές και να αποφασίσεις τι σε βολεύει.

Ταινίες κανονικά μπορείς να περασεις απο όπου και να ειναι κατεβασμένες. Και με ξεχωριστούς υπότιτλους. Υπάρχουν προγράμματα στο App Store πχ όπως το Mx Player για Android που θα αναλάβουν την δουλειά.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα και απο μενα.Να σας κανω καποιες ερωτησεις χωρις να θελω να σας κουρασω.Λοιπον προερχομενος απο android σκεφτομαι στο τελος του μηνα να μπω στο δυναμικο της apple και ν'αγορασω το 5s 16gb.

Θα ηθελα να μου πειτε καθως δεν γνωριζω αν μπορω να συνδεσω το iphone με bluetooth headset οποιουδηποτε ειδους ή αν πρεπει να ειναι οποσδηποτε της apple ή κατι παρομοιο.

Επισης να σας ρωτησω τι μου προτεινετε να παρω οπως ειπα τωρα το 5s και ενα ipad με την πρωτη ευκαιρια ή να παρω μετα το πασχα το iphone 6plus για να συνδιασω και τα δυο;

Απλα δεν ξερω αν θα με βολεψει καθοτι πελωριο μεγεθος...γι'αυτο ρωταω και για το bluetooth.

Και μια τελευταια ερωτηση,ταινιες που εχω κατεβασει στον υπολογιστη θα μπορω να τις βλεπω στις apple συσκευες αν τις συγχρονισω μεσω itunes(θα το μαθω αν και δεν γνωριζω καθολου) ή θα πρεπει να τις κατεβασω απο το ιδιο το itunes για νς μπορω να τις δω;

Ευχαριστω και συγνωμη για την φλυαρια.Οι γνωστες παρακαλω τα φωτα σας...

 

Το 6 plus είναι καλή λύση, αλλά στις διαστάσεις του, το καλοκαίρι ειδικά, χωρίς κάποιο τσαντάκι θα είναι ενοχλητικό σε τσέπη.Για κλήσεις και χωρίς Bluetooth δεν θα έχεις πρόβλημα από το μέγεθος.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα και απο μενα.Να σας κανω καποιες ερωτησεις χωρις να θελω να σας κουρασω.Λοιπον προερχομενος απο android σκεφτομαι στο τελος του μηνα να μπω στο δυναμικο της apple και ν'αγορασω το 5s 16gb.

Θα ηθελα να μου πειτε καθως δεν γνωριζω αν μπορω να συνδεσω το iphone με bluetooth headset οποιουδηποτε ειδους ή αν πρεπει να ειναι οποσδηποτε της apple ή κατι παρομοιο.

Επισης να σας ρωτησω τι μου προτεινετε να παρω οπως ειπα τωρα το 5s και ενα ipad με την πρωτη ευκαιρια ή να παρω μετα το πασχα το iphone 6plus για να συνδιασω και τα δυο;

Απλα δεν ξερω αν θα με βολεψει καθοτι πελωριο μεγεθος...γι'αυτο ρωταω και για το bluetooth.

Και μια τελευταια ερωτηση,ταινιες που εχω κατεβασει στον υπολογιστη θα μπορω να τις βλεπω στις apple συσκευες αν τις συγχρονισω μεσω itunes(θα το μαθω αν και δεν γνωριζω καθολου) ή θα πρεπει να τις κατεβασω απο το ιδιο το itunes για νς μπορω να τις δω;

Ευχαριστω και συγνωμη για την φλυαρια.Οι γνωστες παρακαλω τα φωτα σας...

 

Ξέρω πως οι ανάγκες δεν είναι ίδιες για όλους αλλά δεν θα έπαιρνα ποτέ 16αρι.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Ξαφνικά της κοπέλας μου το τηλέφωνο έβγαλε μπλε οθόνη και γραμμές σαν παλιά τηλεόραση που χάλασε.

Εκανε reset με home & power button αλλά δεν ανοίγει.

Άσπρη οθόνη με το μήλο και κόλλησε εκεί.

Τι ακριβώς παίζει;

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Ξαφνικά της κοπέλας μου το τηλέφωνο έβγαλε μπλε οθόνη και γραμμές σαν παλιά τηλεόραση που χάλασε.

Εκανε reset με home & power button αλλά δεν ανοίγει.

Άσπρη οθόνη με το μήλο και κόλλησε εκεί.

Τι ακριβώς παίζει;

 

Βάλε το στο iTunes να δεις τι κωδικό error θα σου βγάλει και ψάξε στο Google να βρεις μια άκρη.

Link to comment
Share on other sites

Βάλε το στο iTunes να δεις τι κωδικό error θα σου βγάλει και ψάξε στο Google να βρεις μια άκρη.

 

Πως θα βγάλει κωδικό αφού δεν ανοίγει;

Δεν θα συνδεθεί καν με iTunes.

Δεν εκανε restore ακομα.

Μάλλον αύριο θα μπει dfu για να κάνει restore και βλέπουμε

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Πως θα βγάλει κωδικό αφού δεν ανοίγει;

Δεν θα συνδεθεί καν με iTunes.

Δεν εκανε restore ακομα.

Μάλλον αύριο θα μπει dfu για να κάνει restore και βλέπουμε

 

Όταν βγάζει το μήλο το βλέπει κανονικά. Restore δεν είναι αυτο του βλέπεις κάποιο κόλλημα είναι η βλάβη. Restore είναι αν έχει μια μπάρα κάτω απο το μήλο και γεμίζει η μένει κάπου προς το τέλος και σταματά εκει.

Link to comment
Share on other sites

Όταν βγάζει το μήλο το βλέπει κανονικά. Restore δεν είναι αυτο του βλέπεις κάποιο κόλλημα είναι η βλάβη. Restore είναι αν έχει μια μπάρα κάτω απο το μήλο και γεμίζει η μένει κάπου προς το τέλος και σταματά εκει.

 

Καλά θα το συνδέσει και βλέπουμε.

Ξερω ποιο ειναι το restore.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Ότι κοντινη φωτογραφια και να τραβηξω βγαινει με κοκκινα ματια,τι μπορω να κανω για αυτό ?

Εχω το 5s.

Edited by DALIKERMAN84
Link to comment
Share on other sites

Ότι κοντινη φωτογραφια και να τραβηξω βγαινει με κοκκινα ματια,τι μπορω να κανω για αυτό ?

 

Μια λύση ειναι να τις διορθώσεις απο την εφαρμογή φωτογραφίες :)

Link to comment
Share on other sites

Ότι κοντινη φωτογραφια και να τραβηξω βγαινει με κοκκινα ματια,τι μπορω να κανω για αυτό ?

Εχω το 5s.

 

Μια λύση ειναι να τις διορθώσεις απο την εφαρμογή φωτογραφίες :)

Και διορθώνεται πολύ ωραία...:)

Link to comment
Share on other sites

Επισης να σας ρωτησω τι μου προτεινετε να παρω οπως ειπα τωρα το 5s και ενα ipad με την πρωτη ευκαιρια ή να παρω μετα το πασχα το iphone 6plus για να συνδιασω και τα δυο;

 

iPhone 6 Plus. Ολα σε ενα.

Link to comment
Share on other sites

iPhone 6 Plus. Ολα σε ενα.

Το όλα σε ένα είναι σχετικό. Θεωρώ δύσχρηστο το 6plus για καθημερινή χρήση. Βόλτα το καλοκαιράκι με βερμουδιτσα και το 6 plus στον ώμο....:lol:

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα φιλε μου, θα πρέπει τα αξεσουάρ να ειναι Mfi (made for iPhone), για να μην έχεις προβλήματα. Όσο για αντικατάσταση μπαταρίας υπαρχουν πολλά εργαστήρια που κάνουν αυτή τη δουλειά. Σε ποιο μέρος βρίσκεσαι;

 

Παιδιά βοήθεια!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Χτες για πρώτη φορά φόρτισα το κινητό μου (Iphone 5s) με καλώδιο και φορτιστή οχι made by apple...

Σήμερα μόλις πήγα να το φορτίσω δεν έδειχνε καμιά ένδειξη ότι φορτίζει.......

Ασε που το έκλεισα και δεν μου ξαναανοίγει.......

Τί συμβαίνει......

By the way Είμαι καινούργιος στο iphone......:happy::happy::happy::happy:

Samsung WAVE - SGS2 - SGS3 - LG G2- Iphone 5s - I phone6-iphone 7plus- OnePlus 8Pro
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά βοήθεια!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Χτες για πρώτη φορά φόρτισα το κινητό μου (Iphone 5s) με καλώδιο και φορτιστή οχι made by apple...

Σήμερα μόλις πήγα να το φορτίσω δεν έδειχνε καμιά ένδειξη ότι φορτίζει.......

Ασε που το έκλεισα και δεν μου ξαναανοίγει.......

Τί συμβαίνει......

By the way Είμαι καινούργιος στο iphone......:happy::happy::happy::happy:

 

Από την έκδοση iOS 7 και μετά η Apple εγκρίνει η ίδια τα αξεσουάρ που συνδέονται στις συσκευές της. Εάν ο φορτιστής δεν είναι made for iPhone δεν πρόκειται να λειτουργήσει ξανά!

Link to comment
Share on other sites

Από την έκδοση iOS 7 και μετά η Apple εγκρίνει η ίδια τα αξεσουάρ που συνδέονται στις συσκευές της. Εάν ο φορτιστής δεν είναι made for iPhone δεν πρόκειται να λειτουργήσει ξανά!

 

Τι εννοείς δεν πρόκειται να λειτουργήσει ξανά το τηλέφωνο ;;;;;

:(:(

Samsung WAVE - SGS2 - SGS3 - LG G2- Iphone 5s - I phone6-iphone 7plus- OnePlus 8Pro
Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς δεν πρόκειται να λειτουργήσει ξανά το τηλέφωνο ;;;;;

:(:(

 

Δεν νομίζω ότι εννοεί το τηλέφωνο αλλά το αξεσουάρ, αν και σε εμένα σε IOS 6 που μου είχε βγάλει το αντίστοιχο μήνυμα το αξεσουάρ - φορτιστής για την ακρίβεια - λειτούργησε ξανά κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω ότι εννοεί το τηλέφωνο αλλά το αξεσουάρ, αν και σε εμένα σε IOS 6 που μου είχε βγάλει το αντίστοιχο μήνυμα το αξεσουάρ - φορτιστής για την ακρίβεια - λειτούργησε ξανά κανονικά.

 

Το αξεσουάρ δεν με ενοχλεί....βάζω τον κανονικό φορτιστή και ούτε αυτός λειτουργεί ....

Samsung WAVE - SGS2 - SGS3 - LG G2- Iphone 5s - I phone6-iphone 7plus- OnePlus 8Pro
Link to comment
Share on other sites

Το αξεσουάρ δεν με ενοχλεί....βάζω τον κανονικό φορτιστή και ούτε αυτός λειτουργεί ....

 

Πάτησε home+Power buttons μέχρι να δεις το μήλο και άφησε το να κάνει επανικκίνηση, αν δεν δεις βελτίωση δοκίμασε να το φορτίσεις μέσω USB, αν λειτουργήσει το πρόβλημα ειναι στο πριζακι, αν και πάλι έχεις προβλημα τότε θέλει αντικατάσταση πιθανόν το dock connector.

Link to comment
Share on other sites

Πάτησε home+Power buttons μέχρι να δεις το μήλο και άφησε το να κάνει επανικκίνηση, αν δεν δεις βελτίωση δοκίμασε να το φορτίσεις μέσω USB, αν λειτουργήσει το πρόβλημα ειναι στο πριζακι, αν και πάλι έχεις προβλημα τότε θέλει αντικατάσταση πιθανόν το dock connector.

 

Μάλλον το dock connector πρέπει να είναι.ειμαι στην εγγύηση (1χρονος) . Δεν πιστεύω να μου ζητήσουν χρήματα να το φτιάξουν;;;;

Samsung WAVE - SGS2 - SGS3 - LG G2- Iphone 5s - I phone6-iphone 7plus- OnePlus 8Pro
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 5S
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...