Jump to content

iPhone 5S


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αλλαζοντας την μπαταρια μπορει να μην κουμπωσες καλα το καλωδιο του home button.

Θα αλλαξω μπαταρια αλλα να περιμενα λιγο καιρο να βγει η 8.2 μπας και ειναι τιποτα bug που μεχρι τωρα μας ταλαιπωρουν απο το ios 7.

Όλο κάτι παράξενα συμβαίνουν από το ios 7 και μετά.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά,έχω κάτι σημειώσεις που όταν πατάς Λογαριασμό λέει "Στο iphone".

Πώς αλλάζω λογαριασμό για icloud ή gmail?

Δεν βρίσκω επιλογή.

Link to comment
Share on other sites

Έχω λογαριασμό icloud και Gmail αλλά δεν ξέρω πως να τους ορισω.Δεν έχει τέτοια επιλογή στις σημειώσεις.
Link to comment
Share on other sites

Έχω λογαριασμό icloud και Gmail αλλά δεν ξέρω πως να τους ορισω.Δεν έχει τέτοια επιλογή στις σημειώσεις.

 

Οι σημειώσεις της συσκευής χρησιμοποιούν ένα email τύπου xxxx@icloud.com για τον συγχρονισμό των σημείωσεων. Εαν επιθυμείς συγχρονισμό και απο άλλους λογαριασμούς πήγαινε στο κάθε λογαριασμό κι ενεργοποιήσετε τις σημειώσεις στις ρυθμίσεις του iPhone.

Edited by DINFUN
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Θέλω να αλλάξω την πίσω όψη του κινητού μου γιατί μετά από ένα χρόνο έχει γίνει χάλια πίσω και στο πλάι. Οι τιμές που ζητάν εδώ είναι εξωφρενικές για ένα ανταλλακτικό που σαν αγορά έχει γύρω στα 25 ευρώ από ebay.

Υπάρχει κάποιο κατάστημα που να χρεώνει μόνο την εργασία και να μη θέλει να σου φορτώσει και το δικό του ανταλλακτικό (το οποίο χρεώνουν 100 ευρώ)??

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Θέλω να αλλάξω την πίσω όψη του κινητού μου γιατί μετά από ένα χρόνο έχει γίνει χάλια πίσω και στο πλάι. Οι τιμές που ζητάν εδώ είναι εξωφρενικές για ένα ανταλλακτικό που σαν αγορά έχει γύρω στα 25 ευρώ από ebay.

Υπάρχει κάποιο κατάστημα που να χρεώνει μόνο την εργασία και να μη θέλει να σου φορτώσει και το δικό του ανταλλακτικό (το οποίο χρεώνουν 100 ευρώ)??

 

Kαλησπέρα φίλε μου, ανάλογα τη ποιότητα πληρώνεις και το ανταλλακτικό. Δεν νομίζω να έχει αντίρρηση κάποιο εργαστήριο να σου το αντικαταστήσει. Δοκίμασε σε ένα από τα εργαστήρια iRed, δεν χάνεις τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα φίλε μου, ανάλογα τη ποιότητα πληρώνεις και το ανταλλακτικό. Δεν νομίζω να έχει αντίρρηση κάποιο εργαστήριο να σου το αντικαταστήσει. Δοκίμασε σε ένα από τα εργαστήρια iRed, δεν χάνεις τίποτα.

 

 

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση φίλε μου. Θα δοκιμάσω και θα ενημερώσω.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Θέλω να αλλάξω την πίσω όψη του κινητού μου γιατί μετά από ένα χρόνο έχει γίνει χάλια πίσω και στο πλάι. Οι τιμές που ζητάν εδώ είναι εξωφρενικές για ένα ανταλλακτικό που σαν αγορά έχει γύρω στα 25 ευρώ από ebay.

Υπάρχει κάποιο κατάστημα που να χρεώνει μόνο την εργασία και να μη θέλει να σου φορτώσει και το δικό του ανταλλακτικό (το οποίο χρεώνουν 100 ευρώ)??

 

Εντάξει δεν είναι έτσι ακριβώς τα πράγματα. Πολλά ανταλλακτικά στο ebay είναι μάπα και στην τελική εσύ πως θα κρίνεις την ποιότητα και την λειτουργικότητα του υλικού;

 

Εχω πάρει χιλιάδες φορες ανταλλακτικά απο το ebay και πέτυχα αρκετές φορές σε ελλατωματικό προιον ή μη αποδεκτής ποιότητας.

Γιατί να επωμιστώ εγώ το κόστος του ανταλλακτικού που μου έφερες σε περίπτωση που αυτό δεν δουλεύει; Θα μου πληρώσεις την εργασία για τον χρόνο που σπατάλησα για το δοκιμάσω ή θα μου το φέρεις στο κεφάλι;

Σίγουρα το ανταλλακτικό που θέλεις εσύ δεν θα έχει θέματα αλλά γενικά μιλάω πχ για οθόνες, ηχεία, ακουστικό κλπ

 

Για να μην παρεξηγηθώ και χωρίς να θέλω αντιπαράθεση, συζήτηση κάνουμε. Παρατηρώ όμως μια νοοτροπία ότι όλα γίνονται εύκολα και πως το ebay είναι πανάκεια. ΣΑφώς και υπάρχουν πολλές λύσεις αλλά κάποιος που δεν έχει εμπειρία ή δεν ασχολείται με τέτοια ανταλλακτικά συνήθως θα επιλέξει τον φθηνότερο με βάση και το feedback μην υπολογίζοντας πολλές φορές κάποιες παραμέτρους.

ΑΙΕΝ ΥΨΙΚΡΑΤΕΙΝ

Pocophone F1 // iPhone X // Nokia N9 64GB

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει δεν είναι έτσι ακριβώς τα πράγματα. Πολλά ανταλλακτικά στο ebay είναι μάπα και στην τελική εσύ πως θα κρίνεις την ποιότητα και την λειτουργικότητα του υλικού;

 

 

 

Εχω πάρει χιλιάδες φορες ανταλλακτικά απο το ebay και πέτυχα αρκετές φορές σε ελλατωματικό προιον ή μη αποδεκτής ποιότητας.

 

Γιατί να επωμιστώ εγώ το κόστος του ανταλλακτικού που μου έφερες σε περίπτωση που αυτό δεν δουλεύει; Θα μου πληρώσεις την εργασία για τον χρόνο που σπατάλησα για το δοκιμάσω ή θα μου το φέρεις στο κεφάλι;

 

Σίγουρα το ανταλλακτικό που θέλεις εσύ δεν θα έχει θέματα αλλά γενικά μιλάω πχ για οθόνες, ηχεία, ακουστικό κλπ

 

 

 

Για να μην παρεξηγηθώ και χωρίς να θέλω αντιπαράθεση, συζήτηση κάνουμε. Παρατηρώ όμως μια νοοτροπία ότι όλα γίνονται εύκολα και πως το ebay είναι πανάκεια. ΣΑφώς και υπάρχουν πολλές λύσεις αλλά κάποιος που δεν έχει εμπειρία ή δεν ασχολείται με τέτοια ανταλλακτικά συνήθως θα επιλέξει τον φθηνότερο με βάση και το feedback μην υπολογίζοντας πολλές φορές κάποιες παραμέτρους.

 

 

Καταρχάς καμία παρεξήγηση. Κουβέντα κάνουμε. Δε θα διαφωνήσω σε όσα λες για την ποιότητα. Ότι πληρώσεις παίρνεις. Αλλά από την άλλη το γνήσιο ανταλλακτικό στο εβαυ κοστίζει γύρω στα 50 ευρώ. Και φυσικά έχει και κινεζικά με 10-20 ευρώ. Δε μιλάμε να πάρεις τη κινεζια και να απαιτήσεις να στη βάλει κάποιος. Μιλάμε να πάρεις μια καλής ποιότητας και να ζητήσεις να στην βάλει με το ρίσκο φυσικά να μην ταιριάξει. Εδώ κολλάει το ότι πληρώνεις παίρνεις. Αν πάρεις την καλής ποιότητας το ρίσκο αυτό μηδενίζεται.

 

Όσον αφορά τα μαγαζιά που κάνουν επισκευές θεωρώ πολύ υψηλό το κόστος των 120-130 ευρώ που ζητάνε για εργασία και ανταλλακτικά. Και δε νομίζω ότι όλοι θα σου βάλουν γνήσια ανταλλακτικά.

Link to comment
Share on other sites

συνήθως αυτό γίνεται γιατί περα απο την εργασία πολλά καταστήματα προσθέτουν 30% ΚΑΙ στο ανταλλακτικό. Απο την αλλη θεωρώ δεδομένη την εγγύηση (και με απόδειξη) για 6 μήνες (τουλάχιστον). Γιατί πχ σε οθόνες έχει παρατηρηθεί το φαινόμενο να κιτρινίζουν.

Κατα τάλλα δεν διαφωνούμε σε γενικές γραμμές.

ΑΙΕΝ ΥΨΙΚΡΑΤΕΙΝ

Pocophone F1 // iPhone X // Nokia N9 64GB

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα

Ύστερα απο πολλάαα πολλά χρόνια επέστεψα στην apple και θέλω μια βοήθεια άν και σίγουρα θα έχει απαντηθεί ... Πώς θα περάσω τον τηλ καταλογο απο ταμπλετ android στο 5s που αγόρασα σήμερα ;

Κάποιο λινκ , οτιδήποτε γιατι είναι πολλές (500+)

Ευχαριστώ

 

 

 

Edit Το βρηκα

 

Έχω μια άλλη ερώτηση δηλ δύο :

1 φορτιστής απο ipad mini βγάζει την ίδια τάση ;

2 στο αυτοκίνητο έχω θύρα usb . Μπορώ να το φορτίζω απο εκεί ;

Edited by makisubi

Μάκης

"ΤΙΣ ΑΓΟΡΕΥΕΙΝ ΒΟΥΛΕΤΑΙ"

"ΕΝΔΕΧΕΤΑΙ ΑΛΛΩΣ ΕΧΕΙΝ "

Όταν εμείς τα λέγαμε αυτά οι "άλλοι" απλώς δεν υπήρχαν ...

Link to comment
Share on other sites

1. Και ο φορτιστής των 10 Watts αλλά και αυτός των 12 Watts, κάνει για το iPhone.

2. Ναι, μπορείς.

 

 

 

 

 

--------------------------------------------------------------------------

Τα τελευταία off-topic μηνύματα μεταφέρθηκαν στο θέμα Αγορά iPhone από το Eξωτερικό

Edited by Itchrist86

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Είχα δώσει την συσκευή μου δανεική στην κοπέλα μου μέχρι να της δώσουν άλλη συσκευή και όντως της έδωσαν ένα 5s refurbished λόγο βλάβης της παλιάς συσκευής.

 

Τώρα ήταν ευκαιρία να κάνω το δικό μου από την αρχή.

Έκανα λοιπόν restore από Dfu και έβαλα 8.2 αφού βγήκε εχθές.

Ένα θέμα που είχα με την χρήση της μπαταρίας που δεν εμφανίζονται τα ποσοστά της κάθε εφαρμογής μέσα στην χρήση δεν λύθηκε.

Στο μεταξύ η συσκευή μου μέχρι πριν μερικές φορές την έβρισκα κλειστή και διάβασα πιθανόν λόγο μπαταρίας.

Λέτε και αυτό στην χρήση να είναι από την μπαταρία ότι δηλαδή έχει όντως πρόβλημα;

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

1. Και ο φορτιστής των 10 Watts αλλά και αυτός των 12 Watts, κάνει για το iPhone.

2. Ναι, μπορείς.

 

Ευχαριστώ πολύ

Μάκης

"ΤΙΣ ΑΓΟΡΕΥΕΙΝ ΒΟΥΛΕΤΑΙ"

"ΕΝΔΕΧΕΤΑΙ ΑΛΛΩΣ ΕΧΕΙΝ "

Όταν εμείς τα λέγαμε αυτά οι "άλλοι" απλώς δεν υπήρχαν ...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Είχα δώσει την συσκευή μου δανεική στην κοπέλα μου μέχρι να της δώσουν άλλη συσκευή και όντως της έδωσαν ένα 5s refurbished λόγο βλάβης της παλιάς συσκευής.

 

Τώρα ήταν ευκαιρία να κάνω το δικό μου από την αρχή.

Έκανα λοιπόν restore από Dfu και έβαλα 8.2 αφού βγήκε εχθές.

Ένα θέμα που είχα με την χρήση της μπαταρίας που δεν εμφανίζονται τα ποσοστά της κάθε εφαρμογής μέσα στην χρήση δεν λύθηκε.

Στο μεταξύ η συσκευή μου μέχρι πριν μερικές φορές την έβρισκα κλειστή και διάβασα πιθανόν λόγο μπαταρίας.

Λέτε και αυτό στην χρήση να είναι από την μπαταρία ότι δηλαδή έχει όντως πρόβλημα;

 

Ναι είναι θέμα μπαταρίας. Μπορεί να σου σβήσει και από το 40%. Άλλαξε μπαταρία και θα είσαι μια χαρά

Link to comment
Share on other sites

Ναι είναι θέμα μπαταρίας. Μπορεί να σου σβήσει και από το 40%. Άλλαξε μπαταρία και θα είσαι μια χαρά

 

Τυχαία σβήνει. Και 60% έχει τύχει να είχα και το βρήκα κλειστό

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα 8.2

Πολύ γρήγορα πέφτει η μπαταρία ρε παιδιά

Χωρίς να κάνω τίποτα κιόλας

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

... Πώς θα περάσω τον τηλ καταλογο απο ταμπλετ android στο 5s που αγόρασα σήμερα ;

..... Edit Το βρηκα .......

Επανέρχομαι στην ερώτησή μου για το εξής :

Όσο έχω συνδεδεμένο το λογαριασμό μου (gmail) στο τηλέφωνο έχω και τον τηλ. κατάλογο . Όταν τον απενεργοποίησα , χάθηκε και ο τηλ. κατάλογος . Λογικό και έτσι πρέπει να είναι .

Δεν υπάρχει τρόπος να έχω τις επαφές μου χωρίς να έχω συνδεδεμένο το λογαριασμό μου ;

Μάκης

"ΤΙΣ ΑΓΟΡΕΥΕΙΝ ΒΟΥΛΕΤΑΙ"

"ΕΝΔΕΧΕΤΑΙ ΑΛΛΩΣ ΕΧΕΙΝ "

Όταν εμείς τα λέγαμε αυτά οι "άλλοι" απλώς δεν υπήρχαν ...

Link to comment
Share on other sites

Επανέρχομαι στην ερώτησή μου για το εξής :

Όσο έχω συνδεδεμένο το λογαριασμό μου (gmail) στο τηλέφωνο έχω και τον τηλ. κατάλογο . Όταν τον απενεργοποίησα , χάθηκε και ο τηλ. κατάλογος . Λογικό και έτσι πρέπει να είναι .

Δεν υπάρχει τρόπος να έχω τις επαφές μου χωρίς να έχω συνδεδεμένο το λογαριασμό μου ;

 

Φυσικά θα της κανετε εξαγωγή απο το Gmail σε μορφή vCard και import στο icloud.com :)

Λεπτομέρειες

Edited by DINFUN
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιο link για να το κατεβάσω γιατι τα windows δεν το έχουν πλέον .... και σε μια πρόχειρη αναζήτηση δεν βρήκα κάτι ....

Υπάρχει όμως μια περίπτωση να υπάρχει σε κάποιο netbook με xp το outlook express που είναι σχεδον το ίδιο . Να ψάξω να βρω το netbook ?

Μάκης

"ΤΙΣ ΑΓΟΡΕΥΕΙΝ ΒΟΥΛΕΤΑΙ"

"ΕΝΔΕΧΕΤΑΙ ΑΛΛΩΣ ΕΧΕΙΝ "

Όταν εμείς τα λέγαμε αυτά οι "άλλοι" απλώς δεν υπήρχαν ...

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιο link για να το κατεβάσω γιατι τα windows δεν το έχουν πλέον .... και σε μια πρόχειρη αναζήτηση δεν βρήκα κάτι ....

Υπάρχει όμως μια περίπτωση να υπάρχει σε κάποιο netbook με xp το outlook express που είναι σχεδον το ίδιο . Να ψάξω να βρω το netbook ?

 

Τι να κατεβάσεις δεν χρειάζεται να κατεβάσεις τίποτα. Ο οδηγός εμπεριέχει μονο τη διαδικασία. Ειναι απλό, απο το Gmail σου μέσα απο browser στον υπολογιστή κάνεις επιλογή όλων των επαφών και εξαγωγή σε vCard. Και στο http://www.icloud.com πάλι απο browser σε υπολογιστή, κάνεις import από vCard στην εφαρμογή επαφές.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 5S
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...