Jump to content

iPhone 5S


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εννοώ να κατεβάσω το outlook . Χωρις το outlook δεν τις δέχεται .

Sorry που γίνομαι κουραστικός αλλά είναι τα πρώτα μου βήματα σε apple μετά απο πολλά χρόνια και είναι όλα διαφορετικά ...

Μάκης

"ΤΙΣ ΑΓΟΡΕΥΕΙΝ ΒΟΥΛΕΤΑΙ"

"ΕΝΔΕΧΕΤΑΙ ΑΛΛΩΣ ΕΧΕΙΝ "

Όταν εμείς τα λέγαμε αυτά οι "άλλοι" απλώς δεν υπήρχαν ...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τι να το κανείς το outloo ?

Βγάλε από το μυαλό σου το οτιδήποτε μπες από ένα υπολογιστή Gmail.com κάνε εξαγωγή όλων των επαφών σε vCard μετά μπες iCloud.com κάνε εισαγωγή από vCard και τέλος. Τόσο απλό σε 3 λεπτά

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Το έκανα και πέτυχε

Μπερδεύτηκα γιατι έκανα εξαγωγή σε outlook αντί για apple address book και δεν το δεχόταν ...:O

Σας ευχαριστώ και πάλι !

 

Άντε και άλλη μια ερώτηση : Να κάνω την αναβάθμιση σε 8.2 ; Και άν ναι , με ποιό τρόπο με wi fi ή με σύνδεση στο pc ;

Μάκης

"ΤΙΣ ΑΓΟΡΕΥΕΙΝ ΒΟΥΛΕΤΑΙ"

"ΕΝΔΕΧΕΤΑΙ ΑΛΛΩΣ ΕΧΕΙΝ "

Όταν εμείς τα λέγαμε αυτά οι "άλλοι" απλώς δεν υπήρχαν ...

Link to comment
Share on other sites

Άντε και άλλη μια ερώτηση : Να κάνω την αναβάθμιση σε 8.2 ; Και άν ναι , με ποιό τρόπο με wi fi ή με σύνδεση στο pc ;

 

Αν εισαι ηδη στην 8 ναι... τωρα οπως και να την κανεις το ιδιο ειναι! :)

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

Το έκανα και πέτυχε

Μπερδεύτηκα γιατι έκανα εξαγωγή σε outlook αντί για apple address book και δεν το δεχόταν ...:O

Σας ευχαριστώ και πάλι !

 

Άντε και άλλη μια ερώτηση : Να κάνω την αναβάθμιση σε 8.2 ; Και άν ναι , με ποιό τρόπο με wi fi ή με σύνδεση στο pc ;

 

Εγώ την έκανα από 8.1.3 και είδα 50% μείωση στην αυτονομία μου.

Κάνω ξανά restore δεν βάζω καμία εφαρμογή πάλι η κατανάλωση έτρεχε.

Έκανα downgrade σε 8.1.3 και ησύχασα βγάζω την ημέρα ενώ πριν μισή μέρα με το ζόρι με 8.2

Δεν στο συνιστώ για αναβάθμιση σε 5a. Δεν ξέρω σε άλλες συσκευές

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Εμένα έχει την 8.1.2 και μου κρατάει σχεδόν 2 μέρες . Με αρκετό wi fi και μόνιμα bluetooth ανοικτό . Βέβαια είναι καινούργια μπαταρία ...

Μάκης

"ΤΙΣ ΑΓΟΡΕΥΕΙΝ ΒΟΥΛΕΤΑΙ"

"ΕΝΔΕΧΕΤΑΙ ΑΛΛΩΣ ΕΧΕΙΝ "

Όταν εμείς τα λέγαμε αυτά οι "άλλοι" απλώς δεν υπήρχαν ...

Link to comment
Share on other sites

Εμένα έχει την 8.1.2 και μου κρατάει σχεδόν 2 μέρες . Με αρκετό wi fi και μόνιμα bluetooth ανοικτό . Βέβαια είναι καινούργια μπαταρία ...

 

Από που πήρες την μπαταρία;

Σκέφτομαι να αλλάξω κι εγώ

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Τάσο φαίνεται πως έχεις πρόβλημα με την μπαταρία σου και ίσως με κάποιο ολοκληρωμένο. Αν μπορείς να αλλάξεις μπαταρία και να δεις το αποτέλεσμα γιατί βλέπω έχεις ακόμα αρκετά θέματα με το αιφονε σου.

ΑΙΕΝ ΥΨΙΚΡΑΤΕΙΝ

Pocophone F1 // iPhone X // Nokia N9 64GB

Link to comment
Share on other sites

Τάσο φαίνεται πως έχεις πρόβλημα με την μπαταρία σου και ίσως με κάποιο ολοκληρωμένο. Αν μπορείς να αλλάξεις μπαταρία και να δεις το αποτέλεσμα γιατί βλέπω έχεις ακόμα αρκετά θέματα με το αιφονε σου.

 

Με την μπαταρία έχω θέμα.

Δεν είμαι σίγουρος τι φταίει όμως.

Δεν θέλω να βάλω καμία άλλη και να είναι μουφα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Από που πήρες την μπαταρία;

Σκέφτομαι να αλλάξω κι εγώ

 

Δεν το έθεσα σωστά ίσως . Το τηλ. είναι καινούργιο και κατ' επέκταση και η μπαταρία

Μάκης

"ΤΙΣ ΑΓΟΡΕΥΕΙΝ ΒΟΥΛΕΤΑΙ"

"ΕΝΔΕΧΕΤΑΙ ΑΛΛΩΣ ΕΧΕΙΝ "

Όταν εμείς τα λέγαμε αυτά οι "άλλοι" απλώς δεν υπήρχαν ...

Link to comment
Share on other sites

Άλλες εμπειρίες από 8.2 σε 5S;

 

Και για εμπειρία χρήσης γενικά αλλά κυρίως για την αυτονομία καθώς έχω ήδη πρόβλημα με την διάρκεια ζωής της μπαταρίας.

Link to comment
Share on other sites

Άλλες εμπειρίες από 8.2 σε 5S;

 

Και για εμπειρία χρήσης γενικά αλλά κυρίως για την αυτονομία καθώς έχω ήδη πρόβλημα με την διάρκεια ζωής της μπαταρίας.

 

Δεν φταίνε οι αναβαθμίσεις!

Αν είχες πρόβλημα με την μπαταρία, θα την έχεις και με την 8.2

Αλλάζεις μπαταρία και είσαι ωραίος..!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν φταίνε οι αναβαθμίσεις!

Αν είχες πρόβλημα με την μπαταρία, θα την έχεις και με την 8.2

Αλλάζεις μπαταρία και είσαι ωραίος..!!

 

Λάθος. Στο 5s η 8.2 σκίζει την μπαταρία.

Μέσα στα διαγνωστικά βρήκα πολλά προβλήματα σε μόλις 1,5μερα χρήσης.

Η πλάκα είναι ότι σε άλλες 2 συσκευές έτρωγε την μπαταρία σε φίλους. Άρα κάτι σημαίνει δεν έχουμε και οι 3 χαλασμένη μπαταρία

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Λάθος. Στο 5s η 8.2 σκίζει την μπαταρία.

Μέσα στα διαγνωστικά βρήκα πολλά προβλήματα σε μόλις 1,5μερα χρήσης.

Η πλάκα είναι ότι σε άλλες 2 συσκευές έτρωγε την μπαταρία σε φίλους. Άρα κάτι σημαίνει δεν έχουμε και οι 3 χαλασμένη μπαταρία

 

Εγώ γιατί δεν έχω καταλάβει καμία διαφορά?

Και συγκεκριμένα χθές που ήμουν πειραιά, το ξέσκισα στο 4G...!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν φταίνε οι αναβαθμίσεις!

Αν είχες πρόβλημα με την μπαταρία, θα την έχεις και με την 8.2

Αλλάζεις μπαταρία και είσαι ωραίος..!!

 

Λάθος. Στο 5s η 8.2 σκίζει την μπαταρία.

Μέσα στα διαγνωστικά βρήκα πολλά προβλήματα σε μόλις 1,5μερα χρήσης.

Η πλάκα είναι ότι σε άλλες 2 συσκευές έτρωγε την μπαταρία σε φίλους. Άρα κάτι σημαίνει δεν έχουμε και οι 3 χαλασμένη μπαταρία

 

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Τάσο είχα διαβάσει την ανάρτηση σου και λόγω της ήδη καταπονημένης μπαταρίας μου επιφυλάχθηκα να προχωρήσω στο update.

Αν και κάποιος άλλος κάτοχος της συσκευής έχει άποψη θα ήταν χρήσιμη.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Τάσο είχα διαβάσει την ανάρτηση σου και λόγω της ήδη καταπονημένης μπαταρίας μου επιφυλάχθηκα να προχωρήσω στο update.

Αν και κάποιος άλλος κάτοχος της συσκευής έχει άποψη θα ήταν χρήσιμη.

 

Δεν εμφανίζουν όλες οι συσκευές τα ίδια προβλήματα. Εγω σε 3 συσκευές το είδα. 3 iPhone 5s. Τωρα μπορεί άλλοι να μην έχουν θέματα.

Επίσης κάτι τυχαίες απενεργοποιησεις που ειχα δεν είναι σίγουρο ότι φταίει η μπαταρία μου. Σε τέτοια προβλήματα έχει και το software την ευθύνη του.

Δεν είναι τυχαίο που στο 4ς μου είχε χαλάσει η μπαταρία μου 2 μέρες μετά από αναβάθμιση σε ios 7.

Δεν είναι τυχαίο που σε 4ς χαλάει το Wifi ολοκληρωμένο μετά από αναβάθμιση σε ios 7.

Καταλήγω ότι μπορεί από λειτουργικό να προκληθεί πρόβλημα σε hardware και η Apple δεν παίρνει θέση. Μην γελιόμαστε επίτηδες γίνονται αυτά.

Μπαταρία σε ούτε 1 χρόνο δεν χαλάει. Ειδικά στις σύγχρονες μπαταρίες.

Εντάξει να τύχει κάποιες προβληματικές αλλά εδώ μιλάμε τα φαινόμενα συμβαίνουν σε πολλούς

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

...

 

Καταλήγω ότι μπορεί από λειτουργικό να προκληθεί πρόβλημα σε hardware και η Apple δεν παίρνει θέση. Μην γελιόμαστε επίτηδες γίνονται αυτά.

Μπαταρία σε ούτε 1 χρόνο δεν χαλάει. Ειδικά στις σύγχρονες μπαταρίες.

Εντάξει να τύχει κάποιες προβληματικές αλλά εδώ μιλάμε τα φαινόμενα συμβαίνουν σε πολλούς

 

Δυστυχώς μετά από τόσα χρόνια κι εγώ τείνω να υποψιάζομαι κάτι τέτοιο. Όσο και να έχω ταλαιπωρήσει την μπαταρία μου δεν γίνεται μετά από 14 μήνες να θέλει 2 φορτίσεις την ημέρα...

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς μετά από τόσα χρόνια κι εγώ τείνω να υποψιάζομαι κάτι τέτοιο. Όσο και να έχω ταλαιπωρήσει την μπαταρία μου δεν γίνεται μετά από 14 μήνες να θέλει 2 φορτίσεις την ημέρα...

 

Εγώ το υποψιάζομαι καιρό και πλέον είμαι σίγουρος.

Θεωρία του λαμπτήρα μου μυρίζει. Αν ψάξεις ήταν μέσα σε τέτοια παιχνίδια και η Apple από το 1ο iPod

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Ας απαντήσει κάποιος με γνώσεις ηλεκτρολογικές γιατί σε μερικές πρίζες όταν φορτίσω το κινητό ο φορτιστής καίει ενώ σε άλλες ο φορτιστής έχει απλά μια μικρή αίσθηση θερμότητας δηλαδή σε λογικά πλαίσια
Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Ας απαντήσει κάποιος με γνώσεις ηλεκτρολογικές γιατί σε μερικές πρίζες όταν φορτίσω το κινητό ο φορτιστής καίει ενώ σε άλλες ο φορτιστής έχει απλά μια μικρή αίσθηση θερμότητας δηλαδή σε λογικά πλαίσια

Αυτό που αναφέρεις δεν είναι λογικό και μπορείς να το διαπιστώσεις και ΄σύ.

Τη στιγμή που φορτίζει το τηλ βάλε ένα αμπερόμετρο σε σειρά με τη πρίζα και δες πόσο ρεύμα "τραβάει"[mA θα δείς, μην περιμένεις τίποτα άλλο...]. Επειτα βάλε στην ίδια πρίζα μία συσκευή με μεγαλύτερο φορτίο [πχ μια τοστιέρα]. Θα δείς τώρα αρκετά "αμπεράκια" παραπάνω...

Άρα σε περίπτωση που είχε πρόβλημα η πρίζα ή η γραμμή από τον πίνακα, το πρώτο που θα έπεφτε θα ήταν η ασφάλεια, και μετά αν είχες διαρροή θα έπεφτε το ρελέ.. Εφόσον δεν συμβαίνει τίποτα από τα παραπάνω, ψάξου με το φορτιστή και έπειτα με το τηλέφωνο...Ενα απο τα δύο έχει το πρόβλημα και σου πατώνει την τάση..!!

 

Edit: Υπάρχει βέβαια και το ενδεχόμενο να έχουν διαβρωθεί η επαφές της πρίζας και να σου κάνει σπυνθιρισμό {"ark"}. Σε αυτή την περίπτωση δεν αξίζει να βγάλεις την πρίζα και να τρίβεις τις επαφές!! Απλά αλλάζεις πρίζα..

Edited by kapet
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που αναφέρεις δεν είναι λογικό και μπορείς να το διαπιστώσεις και ΄σύ.

Τη στιγμή που φορτίζει το τηλ βάλε ένα αμπερόμετρο σε σειρά με τη πρίζα και δες πόσο ρεύμα "τραβάει"[mA θα δείς, μην περιμένεις τίποτα άλλο...]. Επειτα βάλε στην ίδια πρίζα μία συσκευή με μεγαλύτερο φορτίο [πχ μια τοστιέρα]. Θα δείς τώρα αρκετά "αμπεράκια" παραπάνω...

Άρα σε περίπτωση που είχε πρόβλημα η πρίζα ή η γραμμή από τον πίνακα, το πρώτο που θα έπεφτε θα ήταν η ασφάλεια, και μετά αν είχες διαρροή θα έπεφτε το ρελέ.. Εφόσον δεν συμβαίνει τίποτα από τα παραπάνω, ψάξου με το φορτιστή και έπειτα με το τηλέφωνο...Ενα απο τα δύο έχει το πρόβλημα και σου πατώνει την τάση..!!

 

Edit: Υπάρχει βέβαια και το ενδεχόμενο να έχουν διαβρωθεί η επαφές της πρίζας και να σου κάνει σπυνθιρισμό {"ark"}. Σε αυτή την περίπτωση δεν αξίζει να βγάλεις την πρίζα και να τρίβεις τις επαφές!! Απλά αλλάζεις πρίζα..

 

Είναι προέκταση που πάει πίσω από την ντουλάπα. Όταν βάζω εκεί καίει ο φορτιστής.

Σε άλλες πρίζες κανονικά δουλεύει σε μέτρια επίπεδα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που αναφέρεις δεν είναι λογικό και μπορείς να το διαπιστώσεις και ΄σύ.

Τη στιγμή που φορτίζει το τηλ βάλε ένα αμπερόμετρο σε σειρά με τη πρίζα και δες πόσο ρεύμα "τραβάει"[mA θα δείς, μην περιμένεις τίποτα άλλο...]. Επειτα βάλε στην ίδια πρίζα μία συσκευή με μεγαλύτερο φορτίο [πχ μια τοστιέρα]. Θα δείς τώρα αρκετά "αμπεράκια" παραπάνω...

Άρα σε περίπτωση που είχε πρόβλημα η πρίζα ή η γραμμή από τον πίνακα, το πρώτο που θα έπεφτε θα ήταν η ασφάλεια, και μετά αν είχες διαρροή θα έπεφτε το ρελέ.. Εφόσον δεν συμβαίνει τίποτα από τα παραπάνω, ψάξου με το φορτιστή και έπειτα με το τηλέφωνο...Ενα απο τα δύο έχει το πρόβλημα και σου πατώνει την τάση..!!

 

Edit: Υπάρχει βέβαια και το ενδεχόμενο να έχουν διαβρωθεί η επαφές της πρίζας και να σου κάνει σπυνθιρισμό {"ark"}. Σε αυτή την περίπτωση δεν αξίζει να βγάλεις την πρίζα και να τρίβεις τις επαφές!! Απλά αλλάζεις πρίζα..

 

Οπως τα λέει ο συμφορουμίτης Τάσο. Αν και θα μου επιτρέψει μια διόρθωση, είναι arc.

Εγώ θα πρότεινα να βρεις ένα USB to USB πολύμετρο που μπαίνει μεταξύ τροφοδοτικού και καλωδίου USB. Σου δείχνει πάνω στην οθόνη τα Volt και τα mA

ΑΙΕΝ ΥΨΙΚΡΑΤΕΙΝ

Pocophone F1 // iPhone X // Nokia N9 64GB

Link to comment
Share on other sites

Οπως τα λέει ο συμφορουμίτης Τάσο. Αν και θα μου επιτρέψει μια διόρθωση, είναι arc.

Εγώ θα πρότεινα να βρεις ένα USB to USB πολύμετρο που μπαίνει μεταξύ τροφοδοτικού και καλωδίου USB. Σου δείχνει πάνω στην οθόνη τα Volt και τα mA

 

Και τι θα καταλάβω από εκεί;

Δηλαδή σε μια πρίζα τραβάει αλλά και σε μη πρίζα τραβάει αλλά?

 

Η μπαταρία μου δίνει 1300mah που είδα μ ένα πρόγραμμα από τα 1440 που έχει καινούργια.

Edited by Tasos19s
Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Και τι θα καταλάβω από εκεί;

Δηλαδή σε μια πρίζα τραβάει αλλά και σε μη πρίζα τραβάει αλλά?

 

Η μπαταρία μου δίνει 1300mah που είδα μ ένα πρόγραμμα από τα 1440 που έχει καινούργια.

 

Για να δεις πόσα Α σου τραβάει. Οι φορτιστές ζεσταίνονται επειδή υπάρχει η κίνηση των ηλεκτρονίων, δηλαδή τραβάει ρεύμα η συσκευή. Να δεις αν και πόσο διαφορά έχει.

ΑΙΕΝ ΥΨΙΚΡΑΤΕΙΝ

Pocophone F1 // iPhone X // Nokia N9 64GB

Link to comment
Share on other sites

Για να δεις πόσα Α σου τραβάει. Οι φορτιστές ζεσταίνονται επειδή υπάρχει η κίνηση των ηλεκτρονίων, δηλαδή τραβάει ρεύμα η συσκευή. Να δεις αν και πόσο διαφορά έχει.

 

Μάλιστα. Πιστεύω κάτι γίνεται με την συγκεκριμένη πρίζα.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 5S
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...