Jump to content

iPhone 5S


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα η καλημερα αν προτιματε. Μου ηρθε S-U-P-E-R προσφορα απο την Infoquest για το χαλασμενο ιPhonακι μου, κατι εκατονταδες ευρω, για αντικατασταση με ανακατασκευσμενο. Επισης στο mail γραφουν οτι υπαρχει liquid ζημια και απ οτι διαβασα δεν καλυπτεται απο την εγγυηση. Τωρα σκεφτομαι να το παω σε καποιο απο τα αλλα μαγαζια που επισκευαζουν (και "υγρα") iPhone η να το πεταξω στον σκουπιδοτενεκε και να τελειωνει η ιστορια. Εχει κανεις εμπειρια απο τετοιου ειδους ζημια για να ξερω τι πιθανοτητες εχω με το δικο μου.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπερα η καλημερα αν προτιματε. Μου ηρθε S-U-P-E-R προσφορα απο την Infoquest για το χαλασμενο ιPhonακι μου, κατι εκατονταδες ευρω, για αντικατασταση με ανακατασκευσμενο. Επισης στο mail γραφουν οτι υπαρχει liquid ζημια και απ οτι διαβασα δεν καλυπτεται απο την εγγυηση. Τωρα σκεφτομαι να το παω σε καποιο απο τα αλλα μαγαζια που επισκευαζουν (και "υγρα") iPhone η να το πεταξω στον σκουπιδοτενεκε και να τελειωνει η ιστορια. Εχει κανεις εμπειρια απο τετοιου ειδους ζημια για να ξερω τι πιθανοτητες εχω με το δικο μου.

 

Καλημέρα φίλε , απ' ότι ξέρω κανείς δεν αναλαμβάνει να επισκευάσει συσκευή που εκτέθηκε το Hardware του σε υγρό , ότι κι αν είναι , αλλά πήγαινε το και αλού για καλό και για κακό μήπως και είναι τίποτα άλλο .

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα η καλημερα αν προτιματε. Μου ηρθε S-U-P-E-R προσφορα απο την Infoquest για το χαλασμενο ιPhonακι μου, κατι εκατονταδες ευρω, για αντικατασταση με ανακατασκευσμενο. Επισης στο mail γραφουν οτι υπαρχει liquid ζημια και απ οτι διαβασα δεν καλυπτεται απο την εγγυηση. Τωρα σκεφτομαι να το παω σε καποιο απο τα αλλα μαγαζια που επισκευαζουν (και "υγρα") iPhone η να το πεταξω στον σκουπιδοτενεκε και να τελειωνει η ιστορια. Εχει κανεις εμπειρια απο τετοιου ειδους ζημια για να ξερω τι πιθανοτητες εχω με το δικο μου.

 

Γιατί δεν μας αναφέρεις τι έγινε μήπως και σου πούμε τι να κανεις.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν μας αναφέρεις τι έγινε μήπως και σου πούμε τι να κανεις.

 

Μαλλον πρεπει να βραχηκε με καποιο τροπο. Και λεω μαλλον διοτι στα χερια μου δεν συνεβη τιποτα τετοιο. Σε αλλουνου τα χερια ισως.

 

Αρχικα δεν επιανε καθολου σημα. Ειχε κολλησει ενα "Αναζητηση..." πανω αριστερα, ειτε ειχα την sim μεσα ειτε οχι. Ολα τα αλλα λειτουργουσαν κανονικα.

Και τελος, μετα απο ενα restore που εκανα δεν μπορουσε να ολοκληρωθει καν η διαδικασια ενημερωσης. Οποτε τωρα δεν μπορω να το κανω τιποτα.

Edited by Solidus
Link to comment
Share on other sites

Μαλλον πρεπει να βραχηκε με καποιο τροπο. Και λεω μαλλον διοτι στα χερια μου δεν συνεβη τιποτα τετοιο. Σε αλλουνου τα χερια ισως.

 

Αρχικα δεν επιανε καθολου σημα. Ειχε κολλησει ενα "Αναζητηση..." πανω αριστερα, ειτε ειχα την sim μεσα ειτε οχι. Ολα τα αλλα λειτουργουσαν κανονικα.

Και τελος, μετα απο ενα restore που εκανα δεν μπορουσε να ολοκληρωθει καν η διαδικασια ενημερωσης. Οποτε τωρα δεν μπορω να το κανω τιποτα.

 

Μπορεί να είναι κάτι άλλο καμία σχέση με υγρασία.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα παιδια πως μπορω να βαλω ηχο κλησης δικο μου τραγουδι

 

Με πολλούς τρόπους, ένας απο αυτούς και free κατέβασε την εφαρμογή ringtone maker και ακολούθησε τις οδηγίες :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω κάτι; Έχω ένα 5s μεταχειρισμένο και δεν ξερω απο που έχει αγοραστεί.

Βάζω το serial number στην σελίδα της Apple και βλέπω ότι έχω εγγύηση μέχρι 15 Φεβρουαρίου.

Έχω ένα θέμα με την οθόνη και με το power button.

Ξέρει κανένας που μπορώ να απευθυνθώ εδώ στην Ελλάδα για εγγύηση γιατί αν και έχουν περάσει απο τα χέρια μου πάνω απο 50 iPhone πρώτη φορά χρειάζομαι την εγγύηση.

Θέλω να πάρω τηλέφωνο να ρωτήσω αν με καλύπτει η εγγύηση και αν είναι να το στείλω για επισκευή

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω κάτι; Έχω ένα 5s μεταχειρισμένο και δεν ξερω απο που έχει αγοραστεί.

Βάζω το serial number στην σελίδα της Apple και βλέπω ότι έχω εγγύηση μέχρι 15 Φεβρουαρίου.

Έχω ένα θέμα με την οθόνη και με το power button.

Ξέρει κανένας που μπορώ να απευθυνθώ εδώ στην Ελλάδα για εγγύηση γιατί αν και έχουν περάσει απο τα χέρια μου πάνω απο 50 iPhone πρώτη φορά χρειάζομαι την εγγύηση.

Θέλω να πάρω τηλέφωνο να ρωτήσω αν με καλύπτει η εγγύηση και αν είναι να το στείλω για επισκευή

Στην infoquest θα πάρεις. Εκεί θα το πας για να το δουν.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Στην infoquest θα πάρεις. Εκεί θα το πας για να το δουν.

 

Εγινε ευχαριστώ πολύ θα πάρω τηλέφωνο σήμερα να ρωτήσω

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα έχω και εγώ θέμα με ένα 5s, το πήρα και εγώ μεταχείρισμενο και ενώ όλα δουλεύουν ρολόι δεν μπορώ να λειτουργήσω το touch Id, τι πρέπει να κάνω?είναι αμερικάνικο και μέσα στην εγγυηση μέχρι 03/2015, να το πάω infoquest? Σας παραθέτω φωτογραφία με το μήνυμα.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα έχω και εγώ θέμα με ένα 5s, το πήρα και εγώ μεταχείρισμενο και ενώ όλα δουλεύουν ρολόι δεν μπορώ να λειτουργήσω το touch Id, τι πρέπει να κάνω?είναι αμερικάνικο και μέσα στην εγγυηση μέχρι 03/2015, να το πάω infoquest? Σας παραθέτω φωτογραφία με το μήνυμα.

 

Ποια έκδοση λειτουργικού έχει η συσκευή;

Link to comment
Share on other sites

Την 8.1.2 την τελευταία

 

Είχαν αναφερθεί προβλήματα τέτοιου είδους στη iOS 8.1.1, καλό θα ήταν να κάνεις ένα restore, και setup as new, χωρίς να επαναφέρεις backup και να κάνει δοκιμή εισαγωγής. Εάν και πάλι δεν λειτουργήσει, επικοινώνησε με isquare.gr χρειάζεται αντικατάσταση το Touch ID.

Link to comment
Share on other sites

Είχαν αναφερθεί προβλήματα τέτοιου είδους στη iOS 8.1.1, καλό θα ήταν να κανείς ένα restore, και setup as new, χωρίς να επαναφέρις backup και να κάνει δοκιμή εισαγωγής. Εάν και πάλι δεν λειτουργήσει, επικοινώνησε με isquare.gr

 

Αυτό ακριβώς κάνω τώρα, αν δεν δουλέψει να το πάω isquare η infoquest?

Link to comment
Share on other sites

Αυτό ακριβώς κάνω τώρα, αν δεν δουλέψει να το πάω isquare η infoquest?

 

Η ίδια εταιρεία είναι η isquare, είναι θυγατρική της info quest :)

Link to comment
Share on other sites

Η ίδια εταιρεία είναι η isquare, είναι θυγατρική της info quest :)

 

Μόλις το είδα :p ας κάνω Πρώτα αυτό μου πρότεινες και εσύ και βλέπουμε, θα ενημερώσω. Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Μόλις το είδα :p ας κάνω Πρώτα αυτό μου πρότεινες και εσύ και βλέπουμε, θα ενημερώσω. Ευχαριστω

 

Παρακαλώ :)

Link to comment
Share on other sites

Τελικά τίποτα ακόμα το ίδιο μήνυμα, δεν λειτουργεί, οπότε το βλέπω να το πηγαίνω για σέρβις.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι από εμένα θα ήθελα να ρωτήσω για το τηλέφωνο της γυναίκας μου. Σήμερα χωρίς λόγο έκλεισε και δεν άνοιγε το πηγε σε Γερμανό κι εκεί χώρις να κάνουν τίποτα στην ουσία δούλεψε. Στη συνεχεια έβγαλε μπλε οθόνη και ρίγες αλλα τώρα δουλεύει κανονικά, πουθα πρέπει να το πάω για να το ελέγξουν; Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Να έχεις εμπιστοσύνη στο Θεό και να κρατάς το μπαρούτι σου στεγνό. Βολταίρος – [ 1694-1778 ]:shoot:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι από εμένα θα ήθελα να ρωτήσω για το τηλέφωνο της γυναίκας μου. Σήμερα χωρίς λόγο έκλεισε και δεν άνοιγε το πηγε σε Γερμανό κι εκεί χώρις να κάνουν τίποτα στην ουσία δούλεψε. Στη συνεχεια έβγαλε μπλε οθόνη και ρίγες αλλα τώρα δουλεύει κανονικά, πουθα πρέπει να το πάω για να το ελέγξουν; Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Πήγαινε λιγο ρυθμίσεις/γενικά/πληροφορίες και πες μας ποια έκδοση λειτουργικού έχεις

Πιστεύω είναι απο λειτουργικό το θέμα δεν έχει κάποιο πρόβλημα η συσκευή.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κι ευχαριστώ, έχει τηνα 8.1.2
Να έχεις εμπιστοσύνη στο Θεό και να κρατάς το μπαρούτι σου στεγνό. Βολταίρος – [ 1694-1778 ]:shoot:
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κι ευχαριστώ, έχει τηνα 8.1.2

Ίσως οφείλονται εκεί τα προβλήματα. Περιμένουμε την 8.1.3 όταν βγει θα την περάσεις και πιστεύω να μην έχεις προβλήματα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι από εμένα θα ήθελα να ρωτήσω για το τηλέφωνο της γυναίκας μου. Σήμερα χωρίς λόγο έκλεισε και δεν άνοιγε το πηγε σε Γερμανό κι εκεί χώρις να κάνουν τίποτα στην ουσία δούλεψε. Στη συνεχεια έβγαλε μπλε οθόνη και ρίγες αλλα τώρα δουλεύει κανονικά, πουθα πρέπει να το πάω για να το ελέγξουν; Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Καλημέρα φίλε μου, η συσκευή σου χρειάζεται αντί κατάσταση LCD οθόνης + digitizer, είναι assembly. Εάν η συσκευή είναι στην εγγύηση θα απευθυνθείς στο κατάστημα που το αγόρασες για να την ελέγξουν και πιθανόν να την αντικαταστήσουν. Θυμίζω πως η εγγύηση στην Ελλάδα και Κύπρο, είναι δυο χρόνια

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 5S
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...