Jump to content

iPhone 5S


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια καλησπερα, εχω ενα iphone 5s στο οποιο δυστυχως μου εσπασε η οθονη... οπου ρωτησα μου ειπαν πως το επισκευαζουν αλλα οχι με γνησια οθονη και πως οσες βρισκω απο ebay ειναι κινεζικες αντιγραφες, οποτε ξερει κανενας αν ισχυει αυτο και πως μπορει να επισκευαστει με γνησια οθονη?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδια καλησπερα, εχω ενα iphone 5s στο οποιο δυστυχως μου εσπασε η οθονη... οπου ρωτησα μου ειπαν πως το επισκευαζουν αλλα οχι με γνησια οθονη και πως οσες βρισκω απο ebay ειναι κινεζικες αντιγραφες, οποτε ξερει κανενας αν ισχυει αυτο και πως μπορει να επισκευαστει με γνησια οθονη?

 

Γνήσια ανταλλακτικά Apple δεν διατίθενται στο εμπόριο, παρά μόνο OEM (Original equipment manufacturer) που είναι από το ίδιο εργοστάσιο.

Σημαντική είναι και η εγγύηση σε μία επισκευή τόσο του ανταλλακτικού όσο και της ίδιας της επισκευής! :)

Link to comment
Share on other sites

Γνήσια ανταλλακτικά Apple δεν διατίθενται στο εμπόριο, παρά μόνο OEM (Original equipment manufacturer) που είναι από το ίδιο εργοστάσιο.

Σημαντική είναι και η εγγύηση σε μία επισκευή τόσο του ανταλλακτικού όσο και της ίδιας της επισκευής! :)

 

Μήπως ξερεις αν τα OEM ανταλκακτικά έχουν διαφορές από τα Apple? Επειδή σε μια βδομάδα θα ταξιδέψω αγγλια σκέυτομαι να το αφήσω να γινει εκει η επισκεύη

Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξερεις αν τα OEM ανταλκακτικά έχουν διαφορές από τα Apple? Επειδή σε μια βδομάδα θα ταξιδέψω αγγλια σκέυτομαι να το αφήσω να γινει εκει η επισκεύη

 

Αν ταξιδέψεις Αγγλία μην το συζητάς, κάποιες φορές διακρίνεις μια διαφορά ελάχιστη στο λευκό πιο κίτρινο. Το διακρίνεις μόνο side by side με γνήσια οθόνη.

Link to comment
Share on other sites

Αν ταξιδέψεις Αγγλία μην το συζητάς, κάποιες φορές διακρίνεις μια διαφορά ελάχιστη στο λευκό πιο κίτρινο. Το διακρίνεις μόνο side by side με γνήσια οθόνη.

 

Οκ λογικά αυτό θα κανω, ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Ήρθε η ωρα της μετάβασης απο 4s σε 5s και χρειάζομαι βοήθεια. Έχω στο 4s jb αρκετές εφαρμογές και 2-3 που με ενδιαφερουν δεν είναι αγορασμένες. Μπορώ με κάποιον τρόπο να τις μεταφέρω στο 5s???

Ευχαριστώ.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

 

Ήρθε η ωρα της μετάβασης απο 4s σε 5s και χρειάζομαι βοήθεια. Έχω στο 4s jb αρκετές εφαρμογές και 2-3 που με ενδιαφερουν δεν είναι αγορασμένες. Μπορώ με κάποιον τρόπο να τις μεταφέρω στο 5s???

 

Ευχαριστώ.

 

 

Σε καμία περίπτωση. Δεν μπορείς να τις μεταφέρεις.

:)
Link to comment
Share on other sites

Σε καμία περίπτωση. Δεν μπορείς να τις μεταφέρεις.

 

Μπορώ να κάνω κάποιο back up ώστε αν κάνω το 5s jb να τα μεταφέρω? Πχ μέσω cydia?

Υ.Γ. Ευχαριστώ για την απάντηση

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχω αγοράσει το συγκεκριμένο κινητό εδώ και περίπου 2 μήνες και έχω μια απορία σχετικά με την φόρτιση του. Πιο συγκεκριμένα όταν το φορτίζω κλειστό ζεσταίνεται πάρα πολύ στο πάνω πίσω μέρος της συσκευής, ενώ όταν το αφήνω να φορτίσει ανοικτό αλλά όχι συνδεδεμένο στο δίκτυο κινητής τηλεφωνίας ζεσταίνεται ελάχιστα στο κάτω μέρος της συσκευής. Πως γίνεται αυτό; Θεωρητικά όταν είναι κλειστό δεν σταματούν όλες οι λειτουργίες του; Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει;

 

 

Συγγνώμη το έγραψα σε λάθος topic αλλά δεν ξέρω πως να το σβήσω ή να το μεταφέρω.

Edited by xameno
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα !

Πάτησα να κάνω επαναφορά ρυθμίσεων επειδή θα δώσω την συσκευή και εχει κολλήσει σε μια άσπρη οθόνη με το μήλο δεν κάνει τίποτα εδώ και ώρα τι πρέπει να κάνω ;:((((((((((

 

 

Edit μετα απο λίγη ώρα πετάει μια μπλε οθόνη και μετα πάλι άσπρη με το μήλο τι να κάνω ;;; :( :( :( ;(

Edited by mmaria_82
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα !

Πάτησα να κάνω επαναφορά ρυθμίσεων επειδή θα δώσω την συσκευή και εχει κολλήσει σε μια άσπρη οθόνη με το μήλο δεν κάνει τίποτα εδώ και ώρα τι πρέπει να κάνω ;:((((((((((

 

 

Edit μετα απο λίγη ώρα πετάει μια μπλε οθόνη και μετα πάλι άσπρη με το μήλο τι να κάνω ;;; :( :( :( ;(

 

Ηταν jb η συσκευη?

 

----- προσθήκη μηνύματος 75 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα. Έχω αγοράσει το συγκεκριμένο κινητό εδώ και περίπου 2 μήνες και έχω μια απορία σχετικά με την φόρτιση του. Πιο συγκεκριμένα όταν το φορτίζω κλειστό ζεσταίνεται πάρα πολύ στο πάνω πίσω μέρος της συσκευής, ενώ όταν το αφήνω να φορτίσει ανοικτό αλλά όχι συνδεδεμένο στο δίκτυο κινητής τηλεφωνίας ζεσταίνεται ελάχιστα στο κάτω μέρος της συσκευής. Πως γίνεται αυτό; Θεωρητικά όταν είναι κλειστό δεν σταματούν όλες οι λειτουργίες του; Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει;

 

 

Συγγνώμη το έγραψα σε λάθος topic αλλά δεν ξέρω πως να το σβήσω ή να το μεταφέρω.

 

Ενταξει μην τρελενεσαι δεν παθαινει τπτ η συσκευη μπορει να ετυχε.

iphone 6 Sony Vaio duo 13 ipod nano 6th
Link to comment
Share on other sites

Όχι ... Τι να κάνω ;:cry:

Ειναι να το πουλήσω και πρέπει να το δώσω αύριο . :(

 

Προσπαθησε να το βαλεις σε dfu mode.. γραψε dfu στο youtube και δες πως θα το κανεις και μετα συνδεσετο με τον υπολογιστη και κανε restore setup new και πιστευω να εισαι κομπλε

edit : Η δες μηπως γινεται ρεστορε κατευθειαν απο το ηυ χωρις να το βαλεις σε dfu

iphone 6 Sony Vaio duo 13 ipod nano 6th
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθησε να το βαλεις σε dfu mode.. γραψε dfu στο youtube και δες πως θα το κανεις και μετα συνδεσετο με τον υπολογιστη και κανε restore setup new και πιστευω να εισαι κομπλε

Η δες μηπως γινεται ρεστορε κατευθειαν απο το ηυ

 

Δεν εχω pc αυτήν την περίοδο χωρίς δεν γινεται ;

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω pc αυτήν την περίοδο χωρίς δεν γινεται ;

 

Δυστηχως οχι....

Αν Κρατησεις πατημενα το κουμπι on/off+home button γινεται τιποτα? Για 10 sec

iphone 6 Sony Vaio duo 13 ipod nano 6th
Link to comment
Share on other sites

Δυστηχως οχι....

Αν Κρατησεις πατημενα το κουμπι on/off+home button γινεται τιποτα? Για 10 sec

 

Όχι με παει παει στο μήλο ...

Τι να κάνω ; Μου έρχεται να το πετάξω στο τοίχο .:cry:

Link to comment
Share on other sites

Όχι με παει παει στο μήλο ...

Τι να κάνω ; Μου έρχεται να το πετάξω στο τοίχο .:cry:

 

Αν το πεταξεις στον τοιχο δεν θα μπορεσεις να το πουλησεις αυριο!!!

Δεν μπορεις να πας σε κανεναν φιλο/η που εχει pc να το φτιαξεις?

Αν και η μπλε οθονη με ανησυχει λιγο να ξερεις

Edited by morgan21
iphone 6 Sony Vaio duo 13 ipod nano 6th
Link to comment
Share on other sites

Αν το πεταξεις στον τοιχο δεν θα μπορεσεις να το πουλησεις αυριο!!!

Δεν μπορεις να πας σε κανεναν φιλο/η που εχει pc να το φτιαξεις?

 

:(:( θα μου φέρει μια φίλη το λαπτοπ της σε λίγο ..

Αν το συνδέσω και πατήσω restore θα φτιάξει ;

Ειναι φυσιολογικό αυτό που έτυχε ; :(

Γιατί σε ανησυχεί η μπλε οθόνη ;

Edited by mmaria_82
Link to comment
Share on other sites

:(:( θα μου φέρει μια φίλη το λαπτοπ της σε λίγο ..

Αν το συνδέσω και πατήσω restore θα φτιάξει ;

Ειναι φυσιολογικό αυτό που έτυχε ; :(

 

Φυσιολογικο δεν ειναι αλλα ειναι και η τελευταια σου ελπιδα διαφορετικα θα το πας στο σερβις και θα σου δωσουν αλλο ανακατασκευασμενο

iphone 6 Sony Vaio duo 13 ipod nano 6th
Link to comment
Share on other sites

Μιας και θα δώσω κι εγώ τη συσκευή μου και εινσι jb, τι πρέπει να κάνω?

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

 

 

Ενταξει μην τρελενεσαι δεν παθαινει τπτ η συσκευη μπορει να ετυχε.

 

 

Το θέμα είναι οτι το κάνει παντα. Δεν έτυχε απλα μια φορα.

Link to comment
Share on other sites

Φυσιολογικο δεν ειναι αλλα ειναι και η τελευταια σου ελπιδα διαφορετικα θα το πας στο σερβις και θα σου δωσουν αλλο ανακατασκευασμενο

 

Μάλιστα τόσο καλά ... :(

Περιμένω το λαπτοπ θα δοκιμάσω με restore και θα σε ενημερώσω ..

Αν και δεν βλέπω φως .. :cry:

Link to comment
Share on other sites

Μιας και θα δώσω κι εγώ τη συσκευή μου και εινσι jb, τι πρέπει να κάνω?

Θα κλείσεις το find my iphone, μετά θα το συνδέσεις στο itunes και θα κάνεις restore. Διάβασε και το παρακάτω iOS 7 : Παράδοση συσκευής σε νέο ιδιοκτήτη. Εφόσον έχεις jb τότε μόνο μέσω itunes μπορείς να κάνεις restore.

 

Μάλιστα τόσο καλά ...

Περιμένω το λαπτοπ θα δοκιμάσω με restore και θα σε ενημερώσω ..

Αν και δεν βλέπω φως ..

Ακολούθησε τον παρακάτω οδηγό για να το βάλεις σε dfu Πως να θέσετε τη συσκευή σας σε DFU Mode και μετά διάβασε και το iOS 7 : Παράδοση συσκευής σε νέο ιδιοκτήτη.

Edited by stendor

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Μιας και θα δώσω κι εγώ τη συσκευή μου και εινσι jb, τι πρέπει να κάνω?

Μην κανεις επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων αλλα restore απο pc

Το θέμα είναι οτι το κάνει παντα. Δεν έτυχε απλα μια φορα.

Δεν το εχω το 5s ακομα να το δοκιμαζα αλλα ενα τετοιο θεμα δεν θα με ανησυχουσε.

Μάλιστα τόσο καλά ... :(

Περιμένω το λαπτοπ θα δοκιμάσω με restore και θα σε ενημερώσω ..

Αν και δεν βλέπω φως .. :cry:

 

Ευχομαι μονο να μην ειναι αυτη η μπλε οθονη. Αν και το προβλημα απ οτι ξερω παρουσιαζοταν σε ιος 7. Οταν εχεις το λαπτοπ στην διαθεση σου φροντισε να εχεις και ιντερνετ γιατι θα πρεπει να κατεβει η rom

 

----- προσθήκη μηνύματος 75 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Θα κλείσεις το find my iphone, μετά θα το συνδέσεις στο itunes και θα κάνεις restore. Διάβασε και το παρακάτω iOS 7 : Παράδοση συσκευής σε νέο ιδιοκτήτη. Εφόσον έχεις jb τότε μόνο μέσω itunes μπορείς να κάνεις restore.

 

 

Ακολούθησε τον παρακάτω οδηγό για να το βάλεις σε dfu Πως να θέσετε τη συσκευή σας σε DFU Mode και μετά διάβασε και το iOS 7 : Παράδοση συσκευής σε νέο ιδιοκτήτη.

 

To ειπα και εγω να το βαλει σε dfu αλλα προς το παρον δεν εχει pc

iphone 6 Sony Vaio duo 13 ipod nano 6th
Link to comment
Share on other sites

Έθεσα την συσκευή σε Dfu mode πάτησα restore στο iTunes και μου γράφει τώρα ενημέρωση λογισμικού ( απομένουν 2 ώρες ) σε καλό δρόμο είμαι θα ανοίξει η συσκευή η παει για σέρβις ; :(
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 5S
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...