Jump to content

iPhone 5S


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πριν το Update ειχα Χωρητικοτητα 57,1 και Διαθεσιμο χωρο 35,7 ... Μετα το update εχω 56,6 και 35,2 αντιστοιχα!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πριν το Update ειχα Χωρητικοτητα 57,1 και Διαθεσιμο χωρο 35,7 ... Μετα το update εχω 56,6 και 35,2 αντιστοιχα!

 

Για πες εντυπώσεις?

Θα την κάνω το βράδυ μάλλον (προς το παρόν έχω αναβαθμίσει μόνο το ipad). Πώς πάει από ταχύτητα και smooth?

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Για πες εντυπώσεις?

 

Θα την κάνω το βράδυ μάλλον (προς το παρόν έχω αναβαθμίσει μόνο το ipad). Πώς πάει από ταχύτητα και smooth?

 

 

Στο iPhone έχω παρατηρήσει μια "δυσκολία" στο Ίντερνετ, δεν έχω όμως δικιά μου σύνδεση στο σπίτι οπότε δεν μπορώ να πω με 100% σιγουριά ότι δεν είναι παραφορτωμένα τα δίκτυα που συνδέομαι. Είδα όμως χθες την ίδια δυσκολία και με 3G που συνδέθηκα ενώ παλιότερα απο το ίδιο μέρος (γεωγραφικά) δεν είχα χαμηλή ταχύτητα 3G.

Αν έχει παρατηρήσει κανείς άλλος το ίδιο ας μας πει.

Στις λειτουργίες όσον αφορά την δίκη μου χρήση πιστεύω ότι είναι κάποια κλικ πιο ανταποκρίσιμο απο το ios 7.

Επίσης να ξανατονισω ότι έκανα OTA αναβάθμιση και όχι clean.

Link to comment
Share on other sites

Στο iPhone έχω παρατηρήσει μια "δυσκολία" στο Ίντερνετ, δεν έχω όμως δικιά μου σύνδεση στο σπίτι οπότε δεν μπορώ να πω με 100% σιγουριά ότι δεν είναι παραφορτωμένα τα δίκτυα που συνδέομαι. Είδα όμως χθες την ίδια δυσκολία και με 3G που συνδέθηκα ενώ παλιότερα απο το ίδιο μέρος (γεωγραφικά) δεν είχα χαμηλή ταχύτητα 3G.

Αν έχει παρατηρήσει κανείς άλλος το ίδιο ας μας πει.

Στις λειτουργίες όσον αφορά την δίκη μου χρήση πιστεύω ότι είναι κάποια κλικ πιο ανταποκρίσιμο απο το ios 7.

Επίσης να ξανατονισω ότι έκανα OTA αναβάθμιση και όχι clean.

 

Αυτό που λες, μάλλον είναι θέμα δικτύου.

Πιο ανταποκρίσιμο ε?

Για να δούμε, το βράδυ θα ξέρω...

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Στο iPhone έχω παρατηρήσει μια "δυσκολία" στο Ίντερνετ, δεν έχω όμως δικιά μου σύνδεση στο σπίτι οπότε δεν μπορώ να πω με 100% σιγουριά ότι δεν είναι παραφορτωμένα τα δίκτυα που συνδέομαι. Είδα όμως χθες την ίδια δυσκολία και με 3G που συνδέθηκα ενώ παλιότερα απο το ίδιο μέρος (γεωγραφικά) δεν είχα χαμηλή ταχύτητα 3G.

Αν έχει παρατηρήσει κανείς άλλος το ίδιο ας μας πει.

Στις λειτουργίες όσον αφορά την δίκη μου χρήση πιστεύω ότι είναι κάποια κλικ πιο ανταποκρίσιμο απο το ios 7.

Επίσης να ξανατονισω ότι έκανα OTA αναβάθμιση και όχι clean.

 

Κάνε μια επαναφορά ρυθμίσεων δικτύου μήπως και στρώσει αλλιώς clean restore

Link to comment
Share on other sites

Θα δοκιμάσω την επαναφορά ρυυμισεων και θα σας πω τότε.

Ευχαριστώ.

 

 

Edit:

Μετά την επαναφορά ρυθμίσεων δικτύου είδα σαφώς καλύτερη συμπεριφορά στο Ίντερνετ.

Ευχαριστώ πολύ ξανά για το tip.

 

Edit 2:

Το clean restore είναι η επαναφορά περιεχομένου και ρυθμίσεων έτσι;

Edited by agriojohn
Link to comment
Share on other sites

Εχω το 5s και το iPad mini 1st gen. Ειναι και τα δυο συνδεδεμένα στο ίδιο wifi και φυσικά με ios 8 και τα δυο. Παρόλα αυτά τις κλήσεις που έρχονται στο iphone δεν τις βλέπω στο iPad. Πρέπει να κάνω κατι αλλο;
OnePlus 6T
Link to comment
Share on other sites

Στο iPhone έχω παρατηρήσει μια "δυσκολία" στο Ίντερνετ, δεν έχω όμως δικιά μου σύνδεση στο σπίτι οπότε δεν μπορώ να πω με 100% σιγουριά ότι δεν είναι παραφορτωμένα τα δίκτυα που συνδέομαι. Είδα όμως χθες την ίδια δυσκολία και με 3G που συνδέθηκα ενώ παλιότερα απο το ίδιο μέρος (γεωγραφικά) δεν είχα χαμηλή ταχύτητα 3G.

Αν έχει παρατηρήσει κανείς άλλος το ίδιο ας μας πει.

Στις λειτουργίες όσον αφορά την δίκη μου χρήση πιστεύω ότι είναι κάποια κλικ πιο ανταποκρίσιμο απο το ios 7.

Επίσης να ξανατονισω ότι έκανα OTA αναβάθμιση και όχι clean.

 

 

Ναι, το παράτηρω και γω σε 5s με ΟΤΑ update

Link to comment
Share on other sites

Ναι, το παράτηρω και γω σε 5s με ΟΤΑ update

 

 

Με επαναφορά ρυθμίσεων δικτύου υπάρχει βελτίωση σε αυτό το θεματάκι.

Γενικά δεν ειμαι fun των αναβαθμίσεων, προτιμώ πάντα τις clean εγκαταστάσεις, αλλά τώρα λόγω έλλειψης υπολογιστή και σύνδεσης Ίντερνετ συμβιβάζομαι με OTA αναβαθμίσεις κ.λ.π.

Μόλις βρω βέβαια χρόνο και κάποιο δανεικό pc ή laptop θα κάνω ένα clean install μέσω iTunes για να δω αν έχει διαφορά ή όχι.

Link to comment
Share on other sites

Για πες εντυπώσεις?

Θα την κάνω το βράδυ μάλλον (προς το παρόν έχω αναβαθμίσει μόνο το ipad). Πώς πάει από ταχύτητα και smooth?

 

Στο 5αρι που εχω... δεν εχω συναντησει Lag μεχρι στιγμης!! ρολλαρει ωραια το κιν!! μου αρεσαν οι προσθηκες στο imsg , και η ρυθμιση φωτηνοτητας οταν εστιαζεις καπου συγκεκριμενα με την καμερα!! αλλο που παρατηρησα ειναι οτι και με το διπλο tap στο Home button εμφανιζονται ωραια οι επαφες πανω!! (δοκιμασα λιγο το swiftkey απο το appstore δεν με ενθουσιασε)!! διορθωθηκαν καποια πραγματα στο καιρο , οπως η τοποθεσια που ησουν δεν αλλαζε..ελεγε μονιμα αθηνα ενω τωρα παιρνει κανονικα τις περιοχες που εισαι!! στο safari δεν παρατηρησα lag!! Γενικα το ψαχνω απο το πρωι full , οτι νεο εχω θα ενημερωσω!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Μια ερώτηση. Όταν κανω αντίγραφο στο iTunes αλλά στον υπολογιστή που ακριβώς το αποθηκεύει;;;;εχω Mac book pro. Ευχαριστω Edited by panoramix77
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,

 

θα ήθελα να ρωτήσω πόσο περίπου υπολογίζεται να πέσουν οι τιμές του 5s τώρα που θα βγουν τα καινούργια. Ρωτάω γιατί κάποιος πουλάει ένα 5s 32GB σε γνωστό μου, μεταχειρισμένο, σε πολύ καλή κατάσταση (χωρίς γρατζουνιές κτλ), σαμπανιζέ χρώμα που το έχει ένα χρόνο (αγοράστηκε με το που ανακοινώθηκε) στα 450 ευρώ. Επειδή δεν έχει ιδέα του τι τιμές παίζουν, αλλά και επειδή και εγώ χρησιμοποιώ android οπότε δεν ξέρω που κυμαίνονται οι τιμές των iphone θα ήμασταν ευγνώμονες για την βοήθεια σας.

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

5s 32gb.. και στα 450€ αν ειναι κ πολυ καλη κατασταση πιστευω ειναι καλη τιμη!! τωρα με τον ερχομο του 6/6plus ισως μειωθουν ελαχιστα οι τιμες...ισως γιατι θα κοιταξουν πολυ να πουλησουν το παλιο για να παρουν το νεο!! ( αν καποιο καιγεται απεγνωσμενα να το πουλησει θα το μειωσει απο την αρχικη που το δινει)
Link to comment
Share on other sites

Το handoff έχει καταφέρει να το λειτουργήσει κανείς;

 

Φυσικά δουλέυει από iPhone σε iPad και το αντίστροφο :)

 

http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=49975&stc=1&d=1411062097

Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα με iPhone 5s και iPad mini πρώτης γενιάς δεν μου το κάνει. Ειναι και τα δυο στο ίδιο icloud και στο ίδιο wifi.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Οπως επίσης δεν μπορώ να δεχτώ κλήσεις στο ipad.

OnePlus 6T
Link to comment
Share on other sites

5s 32gb.. και στα 450€ αν ειναι κ πολυ καλη κατασταση πιστευω ειναι καλη τιμη!! τωρα με τον ερχομο του 6/6plus ισως μειωθουν ελαχιστα οι τιμες...ισως γιατι θα κοιταξουν πολυ να πουλησουν το παλιο για να παρουν το νεο!! ( αν καποιο καιγεται απεγνωσμενα να το πουλησει θα το μειωσει απο την αρχικη που το δινει)

 

Ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Έκανα την αναβάθμιση αλλά δεν ενεργοποίησα το iCloud Drive! δεν ξέρω γιατί :p

Πιο ωραίο το notification panel μια και η τρίτη καρτέλα για μένα ήταν πρακτικά άχρηστη. πλέον ο καιρός απο το The Weather Channel και όχι απο το yahoo.

Η "Υγεία" πως δουλεύει; Θέλει κάποια συσκευή έξτρα;

 

Edit. Γιατί τόσο χάλια μου φαίνεται εμφανισιακά το quick settings?

Tesalat πλέον έχει και αναλυτική χρήση μπαταρίας.

Edited by aliengoa

ΑΙΕΝ ΥΨΙΚΡΑΤΕΙΝ

Pocophone F1 // iPhone X // Nokia N9 64GB

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Μια ερώτηση. Όταν κανω αντίγραφο στο iTunes αλλά στον υπολογιστή που ακριβώς το αποθηκεύει;;;;εχω Mac book pro. Ευχαριστω

 

 

Κάποια απάντηση παρακαλω

Link to comment
Share on other sites

Κάποια απάντηση παρακαλω

 

Καλημέρα μάλλον μου διέφυγε το ερώτημά σου /Library/Application Support/MobileSync/Backup/

 

Περισσότερες πληροφορίες για τα αντίγραφα ασφαλείας

 

iTunes: Πληροφορίες για τα εφεδρικά αντίγραφα του iOS

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα έβαλα το IOS 8 και θέλω να κατεβάσω το πληκτρολόγιο που έχει στο Android το SwiftKey γίνεται; και αν ναι έχει ελληνικά;
Link to comment
Share on other sites

καλημερα! αν κοιταξεις στο appstore υπαρχει η εφαρμογη που θες!! και σου δινει οδηγιες πως τα περνας!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 5S
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...