Jump to content

Samsung Galaxy Core (I8260)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια σας, μετα απο 1.5 χρονο με το συγκεκριμενο κινητο για την χρηση που το κανω ειμαι πολυ ευχαριστημενος.

Τελευταια αντιμετωπιζω ενα προβληματι, οταν μιλαω και με καλει και καποιος αλλος δεν μου εμφανιζει την κληση εκεινη την ωρα αλλα και μετα με αποτελεσμα να χανω κλησεις.

Παω στις ρυθμισεις κλησεων και προσπαθω να ενεργοποιησω την αναμονη κλησεων αλλα μου βγαζει σφαλμα και μου λεει "Απροσδοκητη αποκριση απο το δικτυο"

 

Γνωριζει καποιος τι πρεπει να κανω για να μην χανω τις κλησεις??

 

Δοκίμασε να την ενεργοποιήσεις με *43# .

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα,

Πέρασα μια custom rom στο i8260, η οποία τελικά ήταν για το i8262. Δοκίμασα 2-3 ακόμα, οι οποίες είχαν προβλήματα (πχ.δεν αναγνώριζαν sim). Τελικά επέστρεψα με restore στην αρχική, και ενώ όλα λειτουργούν καλά, δεν συνδέεται στο internet. Συνδέεται με το wifi κανονικά, αλλά δεν έχει internet. Καμιά ιδέα;

Edited by medelliap
Link to comment
Share on other sites

Το εκανα αλλα μου γραφει "ΑΝΑΜΟΝΗ ΚΛΗΣΕΩΝ ΑΓΝΩΣΤΟ ΓΙΑ ΟΛΕς ΤΙς ΒΑΣΙΚΕς ΥΠΗΡΕΣΙΕς"

 

Δοκίμασε να βάλεις τη sim σε μια άλλη συσκευή και να ενεργοποιήσεις την αναμονή. Αν δεν ενεργοποιηθεί ούτε εκεί, θα πρέπει να επικοινωνήσεις με τον πάροχο σου. :)

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά, έχω το συγκεκριμένο κινητό από σπόντα πρόσφατα, άλλα για κάποιο λόγο δεν ανοίγει το WIFI . Μένει στο ενεργοποίηση WIFI δεν γίνετε πράσινο ποτέ και γυρνάει στο 0. Έχω δοκιμάσει σχεδόν τα πάντα που διάβασα στο ίντερνετ. Hard Reset, Clear cache. Root και πείραγμα τα αρχεία .conf του στο φάκελο /system/etc/wifi , βγάλσιμο τη μπαταριά την ώρα που ενεργοποιείται , bootarisma σε safe mode, αλλαγή της εξοικονόμησης ενέργειας του wifi από το System menu. ΤΊΠΟΤΑ. κάποιοι έχουν το ίδιο πρόβλημα από ότι διάβασα λύθηκε? κάποιος μια βοήθεια?

 

Και έαν βοηθάει Έκδοση

Bootloader I8260XXAML3

PDA Version I8260XXAML3

CSC Version I8260EURANA1

Baseband Version I8260XXAMJ2

Edited by iakovoso
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά, έχω το συγκεκριμένο κινητό από σπόντα πρόσφατα, άλλα για κάποιο λόγο δεν ανοίγει το WIFI . Μένει στο ενεργοποίηση WIFI δεν γίνετε πράσινο ποτέ και γυρνάει στο 0. Έχω δοκιμάσει σχεδόν τα πάντα που διάβασα στο ίντερνετ. Hard Reset, Clear cache. Root και πείραγμα τα αρχεία .conf του στο φάκελο /system/etc/wifi , βγάλσιμο τη μπαταριά την ώρα που ενεργοποιείται , bootarisma σε safe mode, αλλαγή της εξοικονόμησης ενέργειας του wifi από το System menu. ΤΊΠΟΤΑ. κάποιοι έχουν το ίδιο πρόβλημα από ότι διάβασα λύθηκε? κάποιος μια βοήθεια?

 

Και έαν βοηθάει Έκδοση

Bootloader I8260XXAML3

PDA Version I8260XXAML3

CSC Version I8260EURANA1

Baseband Version I8260XXAMJ2

 

Γεια,μηπως να φλασαρες ξανα την ρομ με odin?(με δικη σου ευθυνη παντα ,ετσι?)για περισσοτερη βοηθεια δες και εδω.http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2505436

Htc wilfire,samsung galaxy ace s5839i,galaxy core i8260, lumia 640 ds 8gb,samsung galaxy j5(2016)
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να βάλεις τη sim σε μια άλλη συσκευή και να ενεργοποιήσεις την αναμονή. Αν δεν ενεργοποιηθεί ούτε εκεί, θα πρέπει να επικοινωνήσεις με τον πάροχο σου. :)

 

Τελικα επικοινωνησα με τον παροχο μου και ενεργοποιησε την αναμονη.

Link to comment
Share on other sites

Ναι χθες άλλα ξέχασα να το γράψω. Πάλι τίποτα. Τελικά δεν είναι και πολύ SMART Phone χωρίς το WIFI! Κανείς άλλος με το ίδιο πρόβλημα?
Link to comment
Share on other sites

Από 50,40,30% μπαταρία κάποιες φορές κλείνει λόγω ρεύματος. Κάποιες άλλες φορές κλείνει κανονικά αφού πάει 10 5 3 1%. Το φορτίζω και με powerbank mi 10000. Edited by dimagg
Link to comment
Share on other sites

μετα απο 5 μηνες το κινητο αρνειται να φορτιση με το φορτιστη του..τι μπορει να φταει??μηπως να κανω wipe battery stats ??

Δοκίμασε κάποιον άλλο φορτιστή/καλώδιο.

Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις που μπορω να βρω το odin?

 

ψαξε εδω http://forum.xda-developers.com/galaxy-core/development η εδω http://forum.xda-developers.com/galaxy-core/general

Htc wilfire,samsung galaxy ace s5839i,galaxy core i8260, lumia 640 ds 8gb,samsung galaxy j5(2016)
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Καλησπερα και χρονια πολλα, καλη χρονια! Εχει η μανα μου ενα galaxy core που σερνεται και με παρακαλαει να το κανω καπως καλυτερα. Δε θελω να το κανω ρουτ, οποτε σκεφτηκα να απεγκαταστησω καποιες εφαρμογες που δε χρησιμοποιει. Πολλες ομως δεν απεγκαθιστανται. Οποτε μπορειτε να μου πειτε πως να τις απενεργοποιησω? Επισης πως κανω μεταφορα απο την εσωτερικη μνημη στην sd? Ευχαριστω!!
Τωρα: Samsung Galaxy Note 4, Sony Xperia Z2, Sony Xperia Z Ultra κ' Samsung Galaxy Tab S 10.5 LTE κ iPad air 2 64gb wifi & cellular :superman:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και χρονια πολλα, καλη χρονια! Εχει η μανα μου ενα galaxy core που σερνεται και με παρακαλαει να το κανω καπως καλυτερα. Δε θελω να το κανω ρουτ, οποτε σκεφτηκα να απεγκαταστησω καποιες εφαρμογες που δε χρησιμοποιει. Πολλες ομως δεν απεγκαθιστανται. Οποτε μπορειτε να μου πειτε πως να τις απενεργοποιησω? Επισης πως κανω μεταφορα απο την εσωτερικη μνημη στην sd? Ευχαριστω!!

 

Καλή χρονιά και χρόνια πολλά.

Γιατί να μην το ρουτάρεις ??? Πιο εύκολο ρουτάρισμα από το core δεν έχω δει...

Ρουτάρεις, σουτάρεις τις χαζομάρες της samsung και είσαι κομπλέ. :)

Απενεργοποίηση γίνεται μέσα από τον διαχειριστή εφαρμογών.

Edited by marras

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

γεια σας θα ηθελα να σας ρωτησω σχετικα με ενα προβλημα στην συσκευη μου οπως ειδατε και πιο πανω samsung galaxy core .

Λοιπον το προβλημα ειναι σχετικα με την μπαταρια : τις προαλες ειχα 1% μπαταρια ,το συνδεσα με τον φορτιστη και μετα απο περιπου 1 λεπτο μετα μου εδιχνε οτι το κιινητο ειναι πληρως φορτισμενο και να αποσυνδεσω τον φορτιστη ! ετσι και εγω το βγαζω απο την πριζα και να το ξανα 1 % μπαταρια το ξανεβαλα για φορτιση ξανα και ξανα αλλα τιποτα συνεχια η ιδια ιστορια . ξερετε κατι που μπορω να κανω ;;;

 

*να σημειωσω πως ο φορτιστης ειναι lg και το κινητο το εχω πολυ καιρο :!: :!: :!:

Link to comment
Share on other sites

Αλλαγη μπαταριας,απλα τα πραγματα.Με 20€ πανω κατω θα παρεις μια νεα και ολα οκ.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Καλή χρονιά και χρόνια πολλά.

Γιατί να μην το ρουτάρεις ??? Πιο εύκολο ρουτάρισμα από το core δεν έχω δει...

Ρουτάρεις, σουτάρεις τις χαζομάρες της samsung και είσαι κομπλέ. :)

Απενεργοποίηση γίνεται μέσα από τον διαχειριστή εφαρμογών.

 

ποιές εφαρμογές της samsung είναι ασφαλές να καταργήσουμε;

Link to comment
Share on other sites

ποιές εφαρμογές της samsung είναι ασφαλές να καταργήσουμε;

 

Απενεργοποιημένα από Samsung sduos (αυτό έχω πρόχειρο. αλλά θυμάμαι ότι ήταν πολύ ίδια με το core) :

Apps, Backup, Backup provider, browser syncadapter, calendar syncadaprer, cloud data relay, contact syncadapter, push service, syncadapters και account.

Από τα άλλα : Chaton, drive, gamehub, polaris viewer, sns, streetview, talkback, weather daemon, weather widget, yahoo finance και news, βιβλία google play, ενημέρωση λογισμικού, μηχανή κείμενο σε ομιλία google, περίπτερο play.

Δουλεύει απροβλημάτιστα. :)

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Απενεργοποιημένα από Samsung sduos (αυτό έχω πρόχειρο. αλλά θυμάμαι ότι ήταν πολύ ίδια με το core) :

 

 

Apps, Backup, Backup provider, browser syncadapter, calendar syncadaprer, cloud data relay, contact syncadapter, push service, syncadapters και account.

 

 

Από τα άλλα : Chaton, drive, gamehub, polaris viewer, sns, streetview, talkback, weather daemon, weather widget, yahoo finance και news, βιβλία google play, ενημέρωση λογισμικού, μηχανή κείμενο σε ομιλία google, περίπτερο play.

 

 

Δουλεύει απροβλημάτιστα. :)

 

 

Εγω σε s duos 2 κρατησα το weather widget και disable dropbox και παιχνιδια play,μουσικη play.Και ολα αυτα που εχεις κανει εσυ πανω κατω.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Γεια σας. φίλος πάτησε στη συσκευή και διάλυσε το digitizer. Είδα βίντεο αποσυναρμολόγησης και νομίζω πως μπορώ. Σκέφτομαι να παραγγείλω από έξω και ήθελα να ρωτήσω:

 

υπάρχει κάπου δυσκολία ή κάτι να προσέξω στην τοποθέτηση;

Μήπως έχει κάποιος κατά λάθος κανένα απόθεμα να μην περιμένουμε τους Κινέζους;

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
καλησπέρα παιδιά εχω ένα πρόβλημα με το κινητό της κοπέλας μου εχει αγοράσει το samsung galaxy core 2 και λειτουργικά δουλεύει τελεια το μόνο κακό είναι οτι οταν παει να πάρει τηλέφωνο ενώ καλεί κάποιον την βγάζει μια κλειδαριά και την λει πάτα 2 φορές για ξεκλείδωμα πατάει φεύγει για λίγο και μετά το ξαναβγάζει, μήπως θα μπορούσε κάποιος να με βοηθήσει θα το εκτιμούσα γιατί δεν ξέρω τι να κάνω ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα,

 

Έχω ένα Core κολημένο σε factory reset, από ότι φαίνεται ο efs φάκελος είναι Corrupted, μπορεί κάποιος κάτοχος του κινητού να κάνει backup τον φάκελο και να μου τον στείλε να τον φλασάρω;

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Core (I8260)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...