Jump to content

Samsung Galaxy Core (I8260)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πέρα από αυτήν, που είναι 4.4.2, δεν θυμάμαι να έχει βγεί κάποια άλλη...

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ βασικα δεν ειναι απαραιτητο να ειναι 4.4 ας ειναι και κατι αλλο απλα να "παιζει" το κινητο πιο καλα...

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δυστυχώς πέρα από αυτήν την έκδοση και το petition που υπάρχει μερικές σελίδες πιο πίσω (σχετικά με έκκληση στην Samsung για να βγάλει 4.2.2), δεν έχουν ασχοληθεί και πολλοί με το κινητό αυτό.

Samsung i9100 - Ressurection Remix 5.5.7 [5.1.1] - LineageOS 17.1 [10.0.0] rINanDo

Samsung i9505 - Stock [5.0.1][i9505XXUHOB8] - Root - Anker Battery - S-charger Back Cover

Samsung G965F - Stock

Samsung G781B - Stock

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς πέρα από αυτήν την έκδοση και το petition που υπάρχει μερικές σελίδες πιο πίσω (σχετικά με έκκληση στην Samsung για να βγάλει 4.2.2), δεν έχουν ασχοληθεί και πολλοί με το κινητό αυτό.

ετσι φαινεται ....οποτε επιλογες δεν υπαρχουν....

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

ετσι φαινεται ....οποτε επιλογες δεν υπαρχουν....

 

Μπορείς να δοκιμάσεις βέβαια τη μοναδική custom που υπάρχει, και αν δεν μείνεις ευχαριστημένος να ξαναφλασάρεις τη στοκ 4.1.2.

Edited by felix_w

Samsung i9100 - Ressurection Remix 5.5.7 [5.1.1] - LineageOS 17.1 [10.0.0] rINanDo

Samsung i9505 - Stock [5.0.1][i9505XXUHOB8] - Root - Anker Battery - S-charger Back Cover

Samsung G965F - Stock

Samsung G781B - Stock

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να δοκιμάζεις βέβαια τη μοναδική custom που υπάρχει, και αν δεν μείνεις ευχαριστημένος να ξαναφλασάρεις τη στοκ 4.1.2.

Ναι το εκανα αλλα ξαναγυρισα stock..ευχαριστω

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Ναι το εκανα αλλα ξαναγυρισα stock..ευχαριστω

 

Συνάντησες κάποιο πρόβλημα ? Μπορείς να πείς ποιό συγκεκριμένα, για να ξέρει και όποιος παρακολουθεί το θέμα ?

Samsung i9100 - Ressurection Remix 5.5.7 [5.1.1] - LineageOS 17.1 [10.0.0] rINanDo

Samsung i9505 - Stock [5.0.1][i9505XXUHOB8] - Root - Anker Battery - S-charger Back Cover

Samsung G965F - Stock

Samsung G781B - Stock

Link to comment
Share on other sites

Συνάντησες κάποιο πρόβλημα ? Μπορείς να πείς ποιό συγκεκριμένα, για να ξέρει και όποιος παρακολουθεί το θέμα ?

οχι τιποτα συγκεκριμενο απλα δεν μου αρεσε , δεν ειδα και μεγαλη διαφορα και προτιμησα να γυρισω...

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους, μόλις μου έδωσαν δώρο ένα Galaxy Core Prime, οπότε θα τα λέμε κι από εδώ!

(Δεν βρήκα κάποιο ξεχωριστό Θέμα Συσκευής για την συσκευή, αναφέρρομαι στην SM-G360F).

 

Παράλληλα είναι και μια μινι επιστροφή στο Android για μένα, έστω και με low budget συσκευή. Οποιαδήποτε πληροφορία/συμβουλή ευπρόσδεκτη!

--- Sony Xperia 5 II ---
Link to comment
Share on other sites

Γειααααα σας...εχω το Samsung galaxy core 1...και εχω ενα μεγαλο πρόβλημα. . Οταν το συνδεω με αλλους φορτηστες (που αποτελουνται απο το μπριζακι συν το καλοδιο usb) ή οταν το συνδεω με power bank το κινητό μου δεν ανταποκρινεται....δηλαδή είναι σαν να μην εχει συνδεθει κανενα καλωδιο με το κινητό μου.....δεν φορτίζει. ... οταν ομως συνδεω το κινητό μου με φορτιστες που δν αποτελουνται απο το καλωδιο που βγαίνει....το κινητό φορτιζει κανονικά! Και επίσης οταν συνδεω το κινητο με usb στο λαπτοπ παλι φορτιζει κανονικα

 

εχω αγορασει πολους φορτιστες που αποτελουνται απο το μπριζακι και το καλωδιο και δεν θελω να πανε χαμένοι. ..ξέρει κανείς τι μπορώ να κανω ωστε το κινητό μου να ανταποκρινεται σε αυτον φορτιστή και να φορτιζει??

 

Θα το εκτιμούσα πολυ!:/

Ίσως δεν έχουν αρκετή ισχύ.

 

Κλασικό πρόβλημα στους φορτιστές αυτοκινήτου.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας έχω αγοράσει το ακουστικό ΒΗ 118 ΝΟΚΙΑ το οποίο δεν το βλέπει η συσκευή. Στο manual του Bluetooth γράφει : ''Αυτή η συσκευή είναι συμβατή με την προδιαγραφή Bluetooth 2.1 +EDR και υποστηρίζει τα ακόλουθα προφίλ: Headset Profile (HSP) 1.1, Handsfree Profile (HFP) 1.5 ''. Επειδή δεν το ξέρω το θέμα, υπάρχει πρόβλημα τζάμπα το πήρα?
Link to comment
Share on other sites

Κανονικά θα έπρεπε να συνδέεται. Τι διαδικασία ακολουθείς ?

Samsung i9100 - Ressurection Remix 5.5.7 [5.1.1] - LineageOS 17.1 [10.0.0] rINanDo

Samsung i9505 - Stock [5.0.1][i9505XXUHOB8] - Root - Anker Battery - S-charger Back Cover

Samsung G965F - Stock

Samsung G781B - Stock

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας. Θα ήθελα την βοηθειά σας. Έχω το Samsung galaxy core i8260 και θέλω να περάσω το custom rom monster$ αλλά όταν προσπαθώ να περάσω το cwm ή το twrp με odin μου βγάζει το κινητό μου αυτό το μήνυμα (signature verification failed) και μετά κάνει επανακίνηση. Πως μπορώ να το περάσω το cwm?
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας. Θα ήθελα την βοηθειά σας. Έχω το Samsung galaxy core i8260 και θέλω να περάσω το custom rom monster$ αλλά όταν προσπαθώ να περάσω το cwm ή το twrp με odin μου βγάζει το κινητό μου αυτό το μήνυμα (signature verification failed) και μετά κάνει επανακίνηση. Πως μπορώ να το περάσω το cwm?

 

Πρώτα πρέπει να το ρουτάρεις.

Αν το έχεις ήδη κάνει αυτό, δεν ξέρω τι άλλο μπορεί να φταίει.

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλημερα,

Εχω εδω και 1 χρονο το galaxy core i8260 και χθες βραδυ εβγαλα το κινητο απο την τσεπη μου και βλεπω την οθονη να εχει χρωματιστες γραμμες οι οποιες ηταν και αργα κινουμενες, τα πληκτρα ακουγονταν οταν τα πατουσα, προσπαθησα να το κλεισω με την κανονικη διαδικασια αλλα τιποτα, πηγα να βγαλω τη μπαταρια αλλα δεν προλαβα γιατι επαληλθε μονο του.

Τι μπορει να συνεβει? ετοιμαζεται να πει το ποιημα??

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα,

Εχω εδω και 1 χρονο το galaxy core i8260 και χθες βραδυ εβγαλα το κινητο απο την τσεπη μου και βλεπω την οθονη να εχει χρωματιστες γραμμες οι οποιες ηταν και αργα κινουμενες, τα πληκτρα ακουγονταν οταν τα πατουσα, προσπαθησα να το κλεισω με την κανονικη διαδικασια αλλα τιποτα, πηγα να βγαλω τη μπαταρια αλλα δεν προλαβα γιατι επαληλθε μονο του.

Τι μπορει να συνεβει? ετοιμαζεται να πει το ποιημα??

 

Συμβαίνει στο συγκεκριμένο μοντέλο αρκετές φορές αλλά δεν είναι κάτι ανησυχητικό... απλά ένα άνοιγμα κλείσιμο της οθόνης τις περισσότερες φορές είναι αρκετό!

Μην αγχώνεσαι δεν θα έρθει το τέλος ;)

Link to comment
Share on other sites

Συμβαίνει στο συγκεκριμένο μοντέλο αρκετές φορές αλλά δεν είναι κάτι ανησυχητικό... απλά ένα άνοιγμα κλείσιμο της οθόνης τις περισσότερες φορές είναι αρκετό!

Μην αγχώνεσαι δεν θα έρθει το τέλος ;)

 

Ευχαριστω, δεν θα ηθελα να μπω στη διαδικασια να ψαχνω τι να παρω.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω, δεν θα ηθελα να μπω στη διαδικασια να ψαχνω τι να παρω.

 

Και το δικό μου το έκανε συχνά αυτό, μέχρι που απεγκατέστησα τον Go launcher και έβαλα τον Nova. Από εκείνη τη μέρα δεν το ξανάκανε, έστρωσε μια χαρά...

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
καλημέρα και από μένα. Ξέρουμε γιατι στο youtube δεν βγαζει 480p επιλογη και περιορίζεται στα 360p; ενα huawei Y330 που έχω φτάνει τα 480p και δεν το λες και καλύτερο σαν κινητό...
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα και από μένα. Ξέρουμε γιατι στο youtube δεν βγαζει 480p επιλογη και περιορίζεται στα 360p; ενα huawei Y330 που έχω φτάνει τα 480p και δεν το λες και καλύτερο σαν κινητό...

 

To ίδιο ακριβώς βίντεο;Σε ιδια ακριβώς ταχύτητα σύνδεσης ;

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα και από μένα. Ξέρουμε γιατι στο youtube δεν βγαζει 480p επιλογη και περιορίζεται στα 360p; ενα huawei Y330 που έχω φτάνει τα 480p και δεν το λες και καλύτερο σαν κινητό...

 

Δεν σε περιορίζει το Youtube αλλά η ανάλυση του κινητού σου.

Πχ. έχω tablet note 10.1" και σταματάει στα 720p και ένα lg g2 και σταματάει στα 1080p.

Το youtube περιορίζει την ανάλυση στα μέγιστα επίπεδα της εκάστοτε ανάλυσης οθόνης του κινητού/tablet!!!

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε την εφαρμογη tubemate (μπορει να χρειαζεται root ομως).

 

Επιλεγεις εσυ την αναλυση ανεξαρτητως του τι προβλεπεται για το κινητό σου.

 

 

Τη χρησιμοποιω στο S2 μου.

Samsung i9100 - Ressurection Remix 5.5.7 [5.1.1] - LineageOS 17.1 [10.0.0] rINanDo

Samsung i9505 - Stock [5.0.1][i9505XXUHOB8] - Root - Anker Battery - S-charger Back Cover

Samsung G965F - Stock

Samsung G781B - Stock

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα.

Γρήγορη ερώτηση, φίλος μου έδωσε το κινητό του θέματος γιατί δεν του άνοιγε ο διακόπτης του wifi.

Δοκίμασα επαναφορά, wipe data/cache κλπ, μέχρι και δυο-τρεις rom που βρήκα, απενεργοποίηση του wifi power save mode και δεν ξέρω και εγω τι άλλο.

Εκτός από δυο φορές που λειτούργησε στιγμιαία δεν το έχω κάνει να δουλέψει.

Το παρατάω; Ειναι ίσως hardware το πρόβλημα;

Γενικότερα βλέπω αναφορές στο διαδίκτυο για αυτό το θέμα αλλα καμία σίγουρη λύση.

Trust no one!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Γρήγορη ερώτηση, φίλος μου έδωσε το κινητό του θέματος γιατί δεν του άνοιγε ο διακόπτης του wifi.

Δοκίμασα επαναφορά, wipe data/cache κλπ, μέχρι και δυο-τρεις rom που βρήκα, απενεργοποίηση του wifi power save mode και δεν ξέρω και εγω τι άλλο.

Εκτός από δυο φορές που λειτούργησε στιγμιαία δεν το έχω κάνει να δουλέψει.

Το παρατάω; Ειναι ίσως hardware το πρόβλημα;

Γενικότερα βλέπω αναφορές στο διαδίκτυο για αυτό το θέμα αλλα καμία σίγουρη λύση.

 

Αν δεν τα έχεις κάνει :

Restart στο ρούτερ, μπορεί να έχει κολλήσει κάτι εκεί με το συγκεκριμένο κινητό σου.

Δοκιμή σε άλλο ρούτερ, για τον ίδιο λόγο.

Τέλος, το ρουτάρεις και δοκιμάζεις να αλλάξεις macadress, μήπως έχει κολλήσει κάτι εκεί.

 

Αν δεν δουλέψει τίποτα, προφανώς είναι θέμα hardware και δε νομίζω να αξίζει η επισκευή του. Κάνε μια ερώτηση βέβαια, αλλά εναλλακτικές χρήσεις υπάρχουν αρκετές.

-Γέμισε το παιχνιδάκια και δώστο σε κανένα παιδάκι να παίζει (flight mode πάντα στα μικρά).

-Κράτα το για tethering στις διακοπές σου

-Επίσης, μπορείς να το χρησιμοποιήσεις σαν ένα μικρό μέτρο ασφαλείας για όταν πας διακοπές η λείπεις πολλές μέρες από το σπίτι (εννοείται στο φορτιστή μόνιμα).

-Tέλος μπορείς να το κρύψεις σαν gps tracker στο αυτοκίνητο σου, εννοείται με κλειστά τα data και το wifi χρησιμοποιόντας μόνο τα sms (για να κρατάει η μπαταρία) και χαμηλωμένο. Με αυτό τον τρόπο θα το φορτίζεις περίπου μια φορά την εβδομάδα.

Αυτά :)

Edited by marras

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Μα το πρόβλημα είναι ότι γυρίζω το διακόπτη wifi του κινητού στο on και σε δευτερόλεπτα γυρίζει στο off. Δεν έχει να κάνει με το ρούτερ.

Σε ευχαριστώ παρόλα αυτά για την απάντηση.

Δεν ξέρω αν δουλέψει αυτό με την αλλαγή mac add, θα το δοκιμάσω και αυτό.

Trust no one!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Core (I8260)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...