Jump to content

Samsung Galaxy Core (I8260)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μα το πρόβλημα είναι ότι γυρίζω το διακόπτη wifi του κινητού στο on και σε δευτερόλεπτα γυρίζει στο off. Δεν έχει να κάνει με το ρούτερ.

Σε ευχαριστώ παρόλα αυτά για την απάντηση.

Δεν ξέρω αν δουλέψει αυτό με την αλλαγή mac add, θα το δοκιμάσω και αυτό.

 

Δοκίμασε το αυτό, αλλά δες και με κάποια άλλη εφαρμογή αν δεν σου δουλέψει η συγκεκριμένη. Το αναφέρω αυτό γιατί γράφει ότι είναι σχεδιασμένη για ΜΤΚ. Δε χάνεις κάτι να δοκιμάσεις πάντως.

Κάνε και μια δοκιμή χωρίς sim μέσα.

Επίσης δοκίμασε να βγάλεις τη μπαταρία για κανένα μισάωρο.

Κάπου το είχα ξανακούσει αυτό το πρόβλημα και θυμάμαι είχα διαβάσει τα παραπάνω. Κάτι άλλο δε μου έρχεται στο μυαλό.

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μα το πρόβλημα είναι ότι γυρίζω το διακόπτη wifi του κινητού στο on και σε δευτερόλεπτα γυρίζει στο off. Δεν έχει να κάνει με το ρούτερ.

Σε ευχαριστώ παρόλα αυτά για την απάντηση.

Δεν ξέρω αν δουλέψει αυτό με την αλλαγή mac add, θα το δοκιμάσω και αυτό.

Κατέβασε το phone info καί τσέκαρε αν ο bootloader αντιστοιχεί στην έκδοση της ρομ που έχεις. Σε περίπτωση ασύμβατης έκδοσης, το πρώτο πράγμα που θα σου βγάζει πρόβλημα είναι το wifi.

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε το phone info καί τσέκαρε αν ο bootloader αντιστοιχεί στην έκδοση της ρομ που έχεις. Σε περίπτωση ασύμβατης έκδοσης, το πρώτο πράγμα που θα σου βγάζει πρόβλημα είναι το wifi.

 

Καλημέρα,

Το μεσημέρι θα το δω και αυτό φίλε μου αν και ξαναλέω το πρόβλημα υπήρχε από τη στιγμή που μου το έδωσε με τη μαμά ρομ.

Trust no one!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

Είμαι κάτοχος του συγκεκριμένου κινητού εδώ και λίγο καιρο..

Το προβλημα μου είναι ότι ξαφνικά άρχησε να γράφει μη εγγεγραμμένο στο δίκτυο σε κάθε κλήση.

Πέρασα 2-3 official rom με odin αλλα και πάλι τίποτα.To ρουταρα δοκίμασα άλλες 2 πάλι τίποτα.

Το έστειλα στην σαμσουνγκ μιας που είχε εγγυηση αλλά μου ήρθε πίσω με ένα χαρτί που έλεγε οτι το τηλέφωνο είναι οκ επικοινωνηστε με τον πάροχο.

Ψάχνω μήπως το imei είναι blacklist αλλα δεν το βλεπω πουθενα να είναι..

Το έχει πάθει κανένας αυτο; Υπάρχει λύση;

Να πω επίσης ότι το τηλέφωνο δεν έχει χάσει imei η κάτι....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

Είμαι κάτοχος του συγκεκριμένου κινητού εδώ και λίγο καιρο..

Το προβλημα μου είναι ότι ξαφνικά άρχησε να γράφει μη εγγεγραμμένο στο δίκτυο σε κάθε κλήση.

Πέρασα 2-3 official rom με odin αλλα και πάλι τίποτα.To ρουταρα δοκίμασα άλλες 2 πάλι τίποτα.

Το έστειλα στην σαμσουνγκ μιας που είχε εγγυηση αλλά μου ήρθε πίσω με ένα χαρτί που έλεγε οτι το τηλέφωνο είναι οκ επικοινωνηστε με τον πάροχο.

Ψάχνω μήπως το imei είναι blacklist αλλα δεν το βλεπω πουθενα να είναι..

Το έχει πάθει κανένας αυτο; Υπάρχει λύση;

Να πω επίσης ότι το τηλέφωνο δεν έχει χάσει imei η κάτι....

Δοκίμασες να βάλεις sim από άλλο πάροχο??

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασες να βάλεις sim από άλλο πάροχο??

 

Δυστυχώς όχι γιατι είναι micro και δεν βρηκα. Δοκίμασα 2 wind αλλα τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς όχι γιατι είναι micro και δεν βρηκα. Δοκίμασα 2 wind αλλα τίποτα.
Αν δεν δοκιμάσεις sim διαφορετικού πάροχου δεν μπορείς να είσαι σίγουρος για το αν φταίει η συσκευή ή ο πάροχος και από τη στιγμή που σου είπαν στο service ότι η συσκευή σου είναι οκ, καταλαβαίνεις...
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν δοκιμάσεις sim διαφορετικού πάροχου δεν μπορείς να είσαι σίγουρος για το αν φταίει η συσκευή ή ο πάροχος και από τη στιγμή που σου είπαν στο service ότι η συσκευή σου είναι οκ, καταλαβαίνεις...

 

Θα δοκιμάσω και θα επανέλθω..

Link to comment
Share on other sites

Ουτε με cosmote δεν δουλευει τελικα.. Μολις το δοκίμασα.

Το πας πάλι πίσω στο service και απαιτείς να στο επισκευάσουν.

Link to comment
Share on other sites

Το πας πάλι πίσω στο service και απαιτείς να στο επισκευάσουν.

 

Υπάρχει περίπτωση να φταίει κάτι στην ρομ; Να έχω λάθος ρομ για παράδειγμα.

Δοκίμασα και τις 3 για Ελλάδα που δίνει το sammobile μεσω odin αλλα και οι 3εις δίνουν ένα αρχειο για εγκατάσταση.

A! και κάτι άλλο.

Υπάρχει κανα site που να δω για Ελλάδα αν παίζει κανα κλείδωμα απο παροχο;

Το έλεγξα σε ξένα σιτε κ είναι οκ αλλά ποτέ δεν ξέρεις τι να πω.........

Link to comment
Share on other sites

Οι κάρτες που δοκίμασες ήταν κομμένες ή ήταν κανονικές micro sim από τον πάροχο;

Χθες που έδωσα και εγώ το κινητό στο φίλο μου, αφού δεν κατάφερα κάτι με το wifi, δεν έβλεπε (την κομμένη) sim του. Μόνο όταν την πίεσα προς την πλευρά της μπαταρίας την αναγνώρισε το κινητό.

Μιλάμε δεν πάταγε στο χιλιοστό.

Trust no one!
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

καλησπερα σας..

Η κοπελα μου εχει το κινητο και αφου κατεβαζω την εφαρμογη για ρουτ και την ρουταρω "επιτυχημενα",το κινητο παραμενει αν-ρουτ..

Τι μπορω να κανω? Παρεπιμπτοντως με την τελευταια εκδοση του framaroot,αν παιζει ρολο η οχι!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας..

Η κοπελα μου εχει το κινητο και αφου κατεβαζω την εφαρμογη για ρουτ και την ρουταρω "επιτυχημενα",το κινητο παραμενει αν-ρουτ..

Τι μπορω να κανω? Παρεπιμπτοντως με την τελευταια εκδοση του framaroot,αν παιζει ρολο η οχι!

 

Με την 1.6.1 και την 1.9.1 το έχω ρουτάρει χωρίς πρόβλημα.

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Θελω να παρω φορτιστη αυτοκινητου.... Πρεπει να παρω καποιον συγκεκριμενο ή οποιοδηποτε universal;

 

και κατι ασχετο... αναβαθμιση σε kitkat;

Edited by tolisspi

2110,G500,3210,3510,6600,6170,3230,Ν70

Tolis' COROLLA Pics **COROLLA EE80 - 4AGE TVIS 124HP**

[sIGPIC][/sIGPIC]

www.corollaclub.com

Link to comment
Share on other sites

Θελω να παρω φορτιστη αυτοκινητου.... Πρεπει να παρω καποιον συγκεκριμενο ή οποιοδηποτε universal;

 

και κατι ασχετο... αναβαθμιση σε kitkat;

 

Στο δικό μου core (και στο απλό και στο duos) δεν δούλεψε κανένας universal φορτιστής, ούτε αυτοκινήτου, ούτε ρεύματος.

Στο ρεύμα δουλεύει και ένας lg που έχω αλλά όχι ένας mls και όχι άλλος universal.

Στο αυτοκίνητο δουλεύει μόνο ο samsung, κανένας άλλος από όσους δοκίμασα.

Δεν ξέρω και δεν μπόρεσα ποτέ να καταλάβω το λόγο...

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Υπάρχει καμιά αναβάθμιση για το i8260?

Το έχω 1 χρόνο και δεν έχει έρθει ποτέ καμιά και μέσο το kies που το κοίταξα δεν είχε καμία καινούρια....

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Γεια σας, εχω ενα προβλημα με το κινητο ενος φιλου. Καταρχην δεν εχω ιδεα απο android κτλπ.

Το προβλημα ειναι οτι του εχει κολλησει το κινητο στην επιφανεια που βαζεις το pin και δεν πατιουντε οι αριθμοι

+ οτι ακουγεται μια γυναικια φωνη που συνεχως λεει αριθμους και γραμμα ( πχ 19 S E G 8 8 1 κτλπ).

Ελπιζω να εγινε σαφης : ) :)

Τι μπορω να κανω ; Υπαρχει κατι σαν φορματ ; ή επαναφορα ρυθμισεων ; Δεν εχω ιδεα.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, εχω ενα προβλημα με το κινητο ενος φιλου. Καταρχην δεν εχω ιδεα απο android κτλπ.

Το προβλημα ειναι οτι του εχει κολλησει το κινητο στην επιφανεια που βαζεις το pin και δεν πατιουντε οι αριθμοι

+ οτι ακουγεται μια γυναικια φωνη που συνεχως λεει αριθμους και γραμμα ( πχ 19 S E G 8 8 1 κτλπ).

Ελπιζω να εγινε σαφης : ) :)

Τι μπορω να κανω ; Υπαρχει κατι σαν φορματ ; ή επαναφορα ρυθμισεων ; Δεν εχω ιδεα.

 

Έτσι όπως το περιγράφεις, το κινητό είναι άχρηστο.

Υπόψιν ότι με την ακόλουθη διαδικασία θα χαθούν όλα τα δεδομένα του κινητού.

Αν έχεις κάρτα μνήμης δεν θα διαγραφεί, αλλά καλύτερα βγάλτη.

Πάμε...

Πατάς : Πάνω πλήκτρο έντασης, home και power ταυτόχρονα και τα κρατάς πατημένα μέχρι να λειτουργήσει η δόνηση.

Στη συνέχεια πρέπει να εμφανιστεί το ρομποτάκι ξεκοιλιασμένο και το recovery menu !!!

Μετακινείσαι με το πλήκτρο της έντασης πάνω η κάτω και επιλέγεις με το power.

Επιλέγεις, wipe data/factory reset. Στη συνέχεια επιλέγεις το Yes, delete all user data.

Reboot και πρέπει να είναι έτοιμο σαν καινούριο.

Και ένα

. :) Edited by marras

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Έτσι όπως το περιγράφεις, το κινητό είναι άχρηστο.

Υπόψιν ότι με την ακόλουθη διαδικασία θα χαθούν όλα τα δεδομένα του κινητού.

Αν έχεις κάρτα μνήμης δεν θα διαγραφεί, αλλά καλύτερα βγάλτη.

Πάμε...

Πατάς : Πάνω πλήκτρο έντασης, home και power ταυτόχρονα και τα κρατάς πατημένα μέχρι να λειτουργήσει η δόνηση.

Στη συνέχεια πρέπει να εμφανιστεί το ρομποτάκι ξεκοιλιασμένο και το recovery menu !!!

Μετακινείσαι με το πλήκτρο της έντασης πάνω η κάτω και επιλέγεις με το power.

Επιλέγεις, wipe data/factory reset. Στη συνέχεια επιλέγεις το Yes, delete all user data.

Reboot και πρέπει να είναι έτοιμο σαν καινούριο.

Και ένα

. :)

 

νομίζω υπάρχει και άλλος τρόπος:μάλλον ο φίλος έχει ενεργοποιήσει κατα λάθος το Talkback που είνια μια δυνατότητα που έχει το τηλέφωνο να σου υπαγορεύει τα περιεχόμενα της οθόνης και βασικά χρειάζεται σε άτομα με προβλήματα όρασης.

 

Οπότε μάλλον άς προσπαθήσει πρώτα να απενεργοποιήσει το Talkback απο το μενού "Προσβασιμότητα" ( Ρυθμίσεις --> Προσβασιμότητα).

Link to comment
Share on other sites

γειά σας,

έχω κάνει root με το framaroot επιτυχώς. Κατόπιν εγκατέστησα το ROMtoobox lite και επέλεξα για CPU Governor = iteractive.

Τελευταία το τηλ/νο εμφανίζει το εξής : η lock screen να είναι "μπάχαλο" και δεν επανέρχεται παρα μόνο με επανεκκίνηση του τηλεφώνου.

 

1) αν το κανω unroot θα λυθεί το πρόβλημα;

2) ποιός είναι ο ασφαλής τρόπος να το κάνω unroot?

Link to comment
Share on other sites

γειά σας,

έχω κάνει root με το framaroot επιτυχώς. Κατόπιν εγκατέστησα το ROMtoobox lite και επέλεξα για CPU Governor = iteractive.

Τελευταία το τηλ/νο εμφανίζει το εξής : η lock screen να είναι "μπάχαλο" και δεν επανέρχεται παρα μόνο με επανεκκίνηση του τηλεφώνου.

 

1) αν το κανω unroot θα λυθεί το πρόβλημα;

2) ποιός είναι ο ασφαλής τρόπος να το κάνω unroot?

 

Άλλαξε governor, βγάλε τον interactive, δοκίμασε άλλους όπως ondemand.

1. Το unroot δεν πιστεύω πως θα λύσει το πρόβλημα σου.

2. Μέσα από την εφαρμογή superSU στις ρυθμίσεις λογικά θα σου δίνεται η επιλογή unroot.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Γεια σας, μετα απο 1.5 χρονο με το συγκεκριμενο κινητο για την χρηση που το κανω ειμαι πολυ ευχαριστημενος.

Τελευταια αντιμετωπιζω ενα προβληματι, οταν μιλαω και με καλει και καποιος αλλος δεν μου εμφανιζει την κληση εκεινη την ωρα αλλα και μετα με αποτελεσμα να χανω κλησεις.

Παω στις ρυθμισεις κλησεων και προσπαθω να ενεργοποιησω την αναμονη κλησεων αλλα μου βγαζει σφαλμα και μου λεει "Απροσδοκητη αποκριση απο το δικτυο"

 

Γνωριζει καποιος τι πρεπει να κανω για να μην χανω τις κλησεις??

Edited by simoula
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Core (I8260)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...