Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπορείς να ξαναπεράσεις την έκδοση που ήδη έχεις από το PC suite, ως επιδιόρθωση εγκατάστασης. Εάν θέλεις να κάνεις ενημέρωση, προφανώς σου δείχνει την τελευταία. Βεβαίως υπάρχουν και άλλα εργαλεία (ακόμα και την LG) με τα οποία εσύ επιλέγεις την έδοση που θα φλασάρεις.

 

Το θεμα μου ειναι οτι το αγορασα προσφατα με 4.2.2 και θελω να βαλω kit kat ενω οταν το συνδεω στο pc suite μου πεταει αναβαθμιση μονο για το λολλιποπ.Υπαρχει τροπος να βαλω χειροκινητα το κιτ κατ κι αν ναι υπαρχει καποιο tutorial να ακολουθησω?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το θεμα μου ειναι οτι το αγορασα προσφατα με 4.2.2 και θελω να βαλω kit kat ενω οταν το συνδεω στο pc suite μου πεταει αναβαθμιση μονο για το λολλιποπ.Υπαρχει τροπος να βαλω χειροκινητα το κιτ κατ κι αν ναι υπαρχει καποιο tutorial να ακολουθησω?

Λοιπον, πρωτα βαλε το ΙΜΕΙ σου εδω:

http://lg-phone-firmware.com/index.php?firmware=1

δες τη χωρα καταγωγης του κινητου σου.

Μετα δες εδω τα firmware της χωρας του κινητου σου:

http://lg-phone-firmware.com/index.php?id_mod=36

Οι εκδοσεις V10 ειναι Jelly Bean

Oι εκδοσεις V20 ειναι Kit Kat

Kαι οι εκδοσεις V30 Lollipop.

Κατεβαζεις το firmware που θελεις (αφου θελεις Kit Kat, θα κατεβασεις ενα V20) και ακολουθεις αυτον τον οδηγο:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2797190

Εχεις φροντησει να εχεις και τους Driver's της LG εγκαταστημενους στον υπολογιστη σου!

Link to comment
Share on other sites

Xρηστο, ξερεις αν υπαρχει κατι για βαθμονομηση αισθητηρων? Μετα την αλλαγη πλακετας στο κινητο, μου δειχνει το Βορρα για Νοτο για παραδειγμα, και ετσι παπαλα το gps. Oτι εχω βρει μεχρι στιγμης ειναι για καλιμπραρισμα μπαταριας μονο.
Link to comment
Share on other sites

Xρηστο, ξερεις αν υπαρχει κατι για βαθμονομηση αισθητηρων? Μετα την αλλαγη πλακετας στο κινητο, μου δειχνει το Βορρα για Νοτο για παραδειγμα, και ετσι παπαλα το gps. Oτι εχω βρει μεχρι στιγμης ειναι για καλιμπραρισμα μπαταριας μονο.

Μεσα απ' το μενου, Ρυθμισεις-Χειρονομιες, δεν γινεται τιποτα;

Link to comment
Share on other sites

Μεσα απ' το μενου, Ρυθμισεις-Χειρονομιες, δεν γινεται τιποτα;

 

Μπα, δυστυχως. Πρεπει να εχει θεματακι μιας και δεν εκανε κατι το καλιμπραρισμα. Οποτε LG παλι:)

Link to comment
Share on other sites

Xρηστο, ξερεις αν υπαρχει κατι για βαθμονομηση αισθητηρων? Μετα την αλλαγη πλακετας στο κινητο, μου δειχνει το Βορρα για Νοτο για παραδειγμα, και ετσι παπαλα το gps. Oτι εχω βρει μεχρι στιγμης ειναι για καλιμπραρισμα μπαταριας μονο.

 

Ρίξε μια ματιά σε αυτό το βίντεο. Συνήθως τα οχτάρια αρκούν.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον, πρωτα βαλε το ΙΜΕΙ σου εδω:

http://lg-phone-firmware.com/index.php?firmware=1

δες τη χωρα καταγωγης του κινητου σου.

Μετα δες εδω τα firmware της χωρας του κινητου σου:

http://lg-phone-firmware.com/index.php?id_mod=36

Οι εκδοσεις V10 ειναι Jelly Bean

Oι εκδοσεις V20 ειναι Kit Kat

Kαι οι εκδοσεις V30 Lollipop.

Κατεβαζεις το firmware που θελεις (αφου θελεις Kit Kat, θα κατεβασεις ενα V20) και ακολουθεις αυτον τον οδηγο:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2797190

Εχεις φροντησει να εχεις και τους Driver's της LG εγκαταστημενους στον υπολογιστη σου!

Λοιπον γραφει αυτο

Version: V30d

Country: 6D2/VODAFONE_16G(GERMANY)

Model: LGD802

Dimension: 1.78 GiB

Αρα θα κατεβασω αυτο 241 6D2/VODAFONE_16G(GERMANY) V20D (απο το λινκ που μου εδωσες) η οποιο να ναι?

Αυτα τα firmware ειναι σα να κατεβαζω σπασμενα windows δλδ μπορουν να δημιουργησουν καποιο προβλημα?

Για τους drivers που λες θα το κανω με το LGUnitedMobileDriver εργαλειο απλα τρεχοντας το?

Σε ευχαριστω με βοηθας παρα πολυ

Link to comment
Share on other sites

Αυτα τα firmware ειναι σα να κατεβαζω σπασμενα windows δλδ μπορουν να δημιουργησουν καποιο προβλημα?

Για τους drivers που λες θα το κανω με το LGUnitedMobileDriver εργαλειο απλα τρεχοντας το?

Σε ευχαριστω με βοηθας παρα πολυ

 

Γνήσια LG firmware είναι αυτά... πιό γνήσια δεν υπάρχουν... :lol:

Για τους drivers... ναι

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον γραφει αυτο

Version: V30d

Country: 6D2/VODAFONE_16G(GERMANY)

Model: LGD802

Dimension: 1.78 GiB

Αρα θα κατεβασω αυτο 241 6D2/VODAFONE_16G(GERMANY) V20D (απο το λινκ που μου εδωσες) η οποιο να ναι?

Αυτα τα firmware ειναι σα να κατεβαζω σπασμενα windows δλδ μπορουν να δημιουργησουν καποιο προβλημα?

Για τους drivers που λες θα το κανω με το LGUnitedMobileDriver εργαλειο απλα τρεχοντας το?

Σε ευχαριστω με βοηθας παρα πολυ

 

Ναι αυτό που έγραψες θα κατεβάσεις, αφού θέλεις Kit Kat!

Αυτά είναι επίσημα firmware της LG!

Όσο αφορά τη λειτουργικότητα της συσκευής μπορείς να βάλεις όποιο θέλεις (ακόμη και άλλης χώρας), αρκει να είναι για συσκευή 16gb και μοντέλο D802. Για να είσαι εντάξει όμως και στο θέμα της εγγύησης θα πρέπει να φοράς το firmware της χώρας της συσκευής σου!

Edited by Titarasaudi
Link to comment
Share on other sites

Ρίξε μια ματιά σε αυτό το βίντεο. Συνήθως τα οχτάρια αρκούν.

 

Mηνα, σωστοτατος. Ευχαριστω γιατι με γλιτωσες απο μεγαλο κοπο μιας και περιμενω το πρωτο μου παιδι αυτες τις

μερες και ηθελα το κινητο να το εχω κοντα:D. Δεν πηγε καν το μυαλο μου στα οχταρια. Σε windows phone που ειχα μια περιοδο,

καθε φορα που ανοιγα χαρτες ηθελε οχταρια. Εδω δεν μου πηγε το μυαλο:).

 

Και παλι ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον γραφει αυτο

Version: V30d

Country: 6D2/VODAFONE_16G(GERMANY)

Model: LGD802

Dimension: 1.78 GiB

Αρα θα κατεβασω αυτο 241 6D2/VODAFONE_16G(GERMANY) V20D (απο το λινκ που μου εδωσες) η οποιο να ναι?

Αυτα τα firmware ειναι σα να κατεβαζω σπασμενα windows δλδ μπορουν να δημιουργησουν καποιο προβλημα?

Για τους drivers που λες θα το κανω με το LGUnitedMobileDriver εργαλειο απλα τρεχοντας το?

Σε ευχαριστω με βοηθας παρα πολυ

 

Προσοχή, το 30d είναι lollipop, και μάλιστα vodafone branded.

Κατέβασε κάποια 20x για KitKat.

Link to comment
Share on other sites

[ATTACH]62564[/ATTACH] αυτό μπορεί να μου το εξηγήσει Κάποιος? Το έχετε δοκιμάσει? Πως μπορεί να γίνει? Πως καταλαβαίνει ότι το έβγαλα από την τσέπη μου και το αφησα κάπου η ότι το άφησα από τα χέρια μου και κλειδώνει ?
Link to comment
Share on other sites

[ATTACH]62564[/ATTACH] αυτό μπορεί να μου το εξηγήσει Κάποιος? Το έχετε δοκιμάσει? Πως μπορεί να γίνει? Πως καταλαβαίνει ότι το έβγαλα από την τσέπη μου και το αφησα κάπου η ότι το άφησα από τα χέρια μου και κλειδώνει ?

Που υπάρχει αυτό??

Link to comment
Share on other sites

Που υπάρχει αυτό??

Στην λολιποπ. Ρυθμίσεις - κλείδωμα οθόνης - smart lock

Kαι είναι το κάτω κάτω.

Το δοκίμασα αλλά το βλέπω πάντα ξεκλείδωτο. Το αφήνω στο γραφείο μακρυά μου και δεν κλειδώνει

Link to comment
Share on other sites

[ATTACH]62564[/ATTACH] αυτό μπορεί να μου το εξηγήσει Κάποιος? Το έχετε δοκιμάσει? Πως μπορεί να γίνει? Πως καταλαβαίνει ότι το έβγαλα από την τσέπη μου και το αφησα κάπου η ότι το άφησα από τα χέρια μου και κλειδώνει ?

 

Με συνδυασμό αισθητήρων, όπως τα επιταχυνσιόμετρα και το φωτόμετρο. Η αποτελεσματικότητά δεν είναι ίδια για όλους :)

Προσωπικά προτιμώ να αποφεύγω λειτουργίες που απασχολούν χωρίς λόγο (χρησιμότητα) τους αισθητήρες.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα..

 

Παιδια οποτε κανω αποσυνδεση απο το φεισμπουκ , μου αφαιρει το φοντο του κινητου που εχω και γυρναει σε στοκ ,

εχει τυχει σε κανεναν ? δεν ξερω γιατι επηρεαζει αυτη η εφαρμογη ολο το κινητο ,

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά ισχύει οτι στην lollipop 5.0.2 δεν λειτουργεί η αυτόματη περιστροφή οθόνης?? Γιατί σκέφτομαι το update αλλά αν είναι έτσι τι να το κάνω...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά ισχύει οτι στην lollipop 5.0.2 δεν λειτουργεί η αυτόματη περιστροφή οθόνης?? Γιατί σκέφτομαι το update αλλά αν είναι έτσι τι να το κάνω...

Γιατί να μην λειτουργεί; Πως κυκλοφόρησε αυτή φήμη; Λειτουργεί κανονικά!

Link to comment
Share on other sites

[ATTACH]62564[/ATTACH] αυτό μπορεί να μου το εξηγήσει Κάποιος? Το έχετε δοκιμάσει? Πως μπορεί να γίνει? Πως καταλαβαίνει ότι το έβγαλα από την τσέπη μου και το αφησα κάπου η ότι το άφησα από τα χέρια μου και κλειδώνει ?

 

Με τους αισθητήρες δουλεύει.......αν το κρατάς η κίνηση του αισθητήρα το κρατά ανοιγμένο, αν το βάλεις στην τσέπη ενεργοποιείτε ο αισθητήριας που δεν βλέπει φως, και αν το ακουμπήσεις κάπου, τότε κλειδώνει γιατί τίποτα απο τα παραπάνω δεν συμβαίνει....;)

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Γιατί να μην λειτουργεί; Πως κυκλοφόρησε αυτή φήμη; Λειτουργεί κανονικά!

 

Χρήστο, ένας συνάδελφός μου μου είπε πως αποτελεί ένα από τα bug που του δημιούργησε η αναβάθμιση μάλιστα το έψαξα και λίγο στο Internet και είδα οτι υπήρχαν και άλλες αναφορές

 

http://forums.androidcentral.com/verizon-lg-g2/509077-home-screen-auto-rotate-after-update-won-t-work.html#post4321262

Link to comment
Share on other sites

Χρήστο, ένας συνάδελφός μου μου είπε πως αποτελεί ένα από τα bug που του δημιούργησε η αναβάθμιση μάλιστα το έψαξα και λίγο στο Internet και είδα οτι υπήρχαν και άλλες αναφορές

 

http://forums.androidcentral.com/verizon-lg-g2/509077-home-screen-auto-rotate-after-update-won-t-work.html#post4321262

Δεν έχω βάλει stock lollipop για να σου πω την αλήθεια, έχω custom rom lollipop, και δουλεύει μια χαρά! Το θέμα είναι πως δε πήρε το μάτι μου κάποιο post στο οποίο να κάνει παράπονα κάποιο απ' τα παιδιά που έχουν stock 5.0.2. Αν κάποιος διαπίστωσε κάτι, ας μας διαφωτίσει....

Edited by Titarasaudi
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά ισχύει οτι στην lollipop 5.0.2 δεν λειτουργεί η αυτόματη περιστροφή οθόνης?? Γιατί σκέφτομαι το update αλλά αν είναι έτσι τι να το κάνω...

Μια χαρά λειτουργεί

Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα.

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Απλά αν κατάλαβα σωστά δεν γίνεται περιστροφή στην αρχική οθόνη όχι γενικά...μπορεί να κάνω και λάθος, πάντως εγώ θα στραφώ προς την αναβάθμιση όπως και να έχει
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...