Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναί έχει και ο φίλος μου Cosmote.Θα πρέπει και γω ξεχωριστά να ενεργοποιήσω το 4G απο την κοσμοτε?Στις ρυθμίσεις έχω Lte αλλά κάτι έξτρα δεν έχω κάνει.Αν και να σου πώ όταν έβαλα πρώτη φορά την κάρτα μου έγραψε οτι "Δεν έγινε αποστολή ρυθμίσεων Internet".Λες να είναι αυτο??

Kαι κάτι ακόμη.Εγώ έχοντας 300 ΜΒ είτε κάνω χρήση 4G είτε H δεν ισχύει κάποια εξτρά χρέωση έτσι δεν είναι?

πρεπει να στειλεις μυνημα στην cosmote για ενεργοποιηση του 4g και για τα εχτρα mb ναι το ιδιο ειναι μονο να εχεις το νου σου τι ανοιγεις γιατι τα τρωει για πλακα

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

πρεπει να στειλεις μυνημα στην cosmote για ενεργοποιηση του 4g και για τα εχτρα mb ναι το ιδιο ειναι μονο να εχεις το νου σου τι ανοιγεις γιατι τα τρωει για πλακα

 

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ για την βοήθεια σου.Δηλαδή ενεργοποιώντας το 4G αν μπώ σε μια σελίδα καταναλώνει περισσότερα ΜΒ απο το Η και Η+ επειδή φορτώνει πιο γρήγορα η δεν έχει σχέση αυτό?

Τι εννοείς όταν λές οτι τα τρώει για πλάκα τα ΜΒ?

 

Υ.Σ. Ξέρεις σε ποιό νούμερο στέλνω για ενεργοποίηση?

 

Σε ευχαριστώ για όλα Stratian!

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ για την βοήθεια σου.Δηλαδή ενεργοποιώντας το 4G αν μπώ σε μια σελίδα καταναλώνει περισσότερα ΜΒ απο το Η και Η+ επειδή φορτώνει πιο γρήγορα η δεν έχει σχέση αυτό?

Τι εννοείς όταν λές οτι τα τρώει για πλάκα τα ΜΒ?

 

Υ.Σ. Ξέρεις σε ποιό νούμερο στέλνω για ενεργοποίηση?

 

Σε ευχαριστώ για όλα Stratian!

 

τιποτα νασαι καλα!!τα ιδια τρωει απλα το να προσεχεις το ειπα κυριως για youtube η αλλα βιντεο γιατι εχει αναφερθει οτι τα φορτωνει πολυ πιο γρηγορα με αποτελεσμα αν μπεις σε καποιο που δεν θεlεις καταλαθος η κατι τετοιο θα στα εξαφανισει το 300 mb..το νουμερο δυστηχως δε το θυμαμαι αν το ψαξεις λιγο θα το βρεις ευκολα

Link to comment
Share on other sites

Κάλεσε στο 13838 (εξυπηρέτηση κοσμοτε 0.19€ η κληση όσο κ αν διαρκέσει η συνομιλία ) να σου πουνε που στέλνεις το μήνυμα για ενεργοποίηση του 4g.
Link to comment
Share on other sites

Αφου εχεις ιντερνετ γιατι δεν το γκουκλαρεις??? Ποιο γρηγορα θα το βρεις και δεν θα χρεωθεις κιολας ;) !!!!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Τελικά παιδιά στελνεις 4G στο 1333 Αλλά δε συμφέρει οπως ειπε και ο Stratian γιατι τα MB φεύγουν σαν νερό.Σας ευχαριστώ όλους πάντως!!
Link to comment
Share on other sites

Σοβαρά ισχύει αυτό με την αντικατάσταση; Εμένα μου το είχαν κρατήσει μια βδομάδα και δεν μου είχαν πει τίποτα. Έχει κανένας εμπειρία από αυτό;

 

Βάσει νόμου, όταν μια επισκευή κρατήσει σημαντικά μεγάλο χρονικά διάστημα (και οπωσδήποτε πάνω από 15 ημέρες) έχεις δικαίωμα να ζητήσεις προσωρινή συσκευή αντικατάστασης. Τα τεχνικά χαρακτηριστικά της δεν ειναι υποχρεωτικά ίδια με της συσκευής προς επισκευή.

 

Τελικά παιδιά στελνεις 4G στο 1333 Αλλά δε συμφέρει οπως ειπε και ο Stratian γιατι τα MB φεύγουν σαν νερό.Σας ευχαριστώ όλους πάντως!!

 

Για την ίδια δουλειά θα καταναλώσεις τα ίδια δεδομένα, απλά σε λιγότερο χρόνο. Τα δύο μειονεκτήματα του 4G/LTE είναι ότι καταναλώνει περισσότερη μπαταρία και δεν έχει τόσο καλή κάλυψη (αυτό βελτιώνεται σιγά σιγά). Βεβαίως εξαρτάται και από την εφαρμογή - εάν το πλακώσεις στα speedtest, θα ανταλλάξει περισσότερα δεδομένα απ' ότι σε 3G.

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικα πιστευω πως ειναι καλυτερα τα πραγματα,αν και παλι μερικες φορες ψιλοαργει να κανει φοκους.

 

Συνεχίζει και με την 5.0.2 η Xcam να δινει καλυτερο αποτέλεσμα απο την μαμα εφαρμογη της LG?

 

Ευχαριστω :)

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

Βάσει νόμου, όταν μια επισκευή κρατήσει σημαντικά μεγάλο χρονικά διάστημα (και οπωσδήποτε πάνω από 15 ημέρες) έχεις δικαίωμα να ζητήσεις προσωρινή συσκευή αντικατάστασης. Τα τεχνικά χαρακτηριστικά της δεν ειναι υποχρεωτικά ίδια με της συσκευής προς επισκευή.

 

 

 

Για την ίδια δουλειά θα καταναλώσεις τα ίδια δεδομένα, απλά σε λιγότερο χρόνο. Τα δύο μειονεκτήματα του 4G/LTE είναι ότι καταναλώνει περισσότερη μπαταρία και δεν έχει τόσο καλή κάλυψη (αυτό βελτιώνεται σιγά σιγά). Βεβαίως εξαρτάται και από την εφαρμογή - εάν το πλακώσεις στα speedtest, θα ανταλλάξει περισσότερα δεδομένα απ' ότι σε 3G.

Κατά βάση έχεις δίκιο, αν όμως πας να δεις ένα βίντεο στο youtube και ανιχνεύσει 4g τότε στο γυρνάει αυτόματα σε 1080p και σου τρώει μεγάλη ποσότητα σε ΜΒ, θα πρέπει να προσέχεις πάρα πολύ με εφαρμογές που προσαρμόζουν την ποιότητα ανάλογα την διαθέσιμη ταχύτητα, όπως πολύ σωστά ανέφερες το speed test.

Link to comment
Share on other sites

Το miracast σε lollipop δεν δουλευει. Γραφει ενεργοποιηση miracast οταν το ανοιγω και μενει εκει.

 

Τελικα εχει αρκετα θεματακια το γλειφιτζουρι.

Το κραζεις;;;; το θαυμαζεις!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας.'Εχω ένα θεματάκι με το LG G2 μου.Πριν μία βδομάδα μίλαγα στο Viber και έσβυσε.Μετά καθε φορά που πήγαινα να το ανοίξω έφτανε στο logo της LG και έκανε την γνωστή λούπα.Το έβαζα στο pc και δεν το έβλεπε για να το flash-άρω ενώ η φόρτιση γινότανε κανονικά αν κρίνω από τα φωτάκια.Τέλος πάντων επειδή το έχω για δεύτερη συσκευή λέω να το στείλω στην LG.Oι άνθρωποι εξυπηρετικότατοι στο τηλέφωνο και αμέσως στείλανε courier να το παραλάβει.Σήμερα το μεσημέρι με παίρνουν τηλέφωνο και μου λένε οτι το πρόβλημα της συσκευής ήταν η μπαταρία(είχε σκάσει απο οτι είπε η κοπέλα) και οτι δεν καλύπτεται απο εγγύηση η μπαταρία μετά τους 6 μήνες και πρέπει να πληρώσω την μπαταρία.Εντάξει σιγά το κόστος αλλά αναρωτιέμαι πως είναι δυνατόν να ανοίγει η συσκευή και να μου λένε οτι έχει σκάσει η μπαταρία.Εσείς το βρίσκεται λογικό ρε παίδες η να περιμένω κανένα τηλέφωνο του στυλ έγινε ζημιά απο την μπαταρία σε καμία πλακέτα για να αποφύγουν την αντικατάσταση καμίας μητρικής ;
Link to comment
Share on other sites

Το miracast σε lollipop δεν δουλευει. Γραφει ενεργοποιηση miracast οταν το ανοιγω και μενει εκει.

 

Τελικα εχει αρκετα θεματακια το γλειφιτζουρι.

 

φίλε μου σε μένα δουλεύει κανονικά.δεν έχω κανένα πρόβλημα.τσέκαρε μην κάτι δεν γίνεται σωστά.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας.'Εχω ένα θεματάκι με το LG G2 μου.Πριν μία βδομάδα μίλαγα στο Viber και έσβυσε.Μετά καθε φορά που πήγαινα να το ανοίξω έφτανε στο logo της LG και έκανε την γνωστή λούπα.Το έβαζα στο pc και δεν το έβλεπε για να το flash-άρω ενώ η φόρτιση γινότανε κανονικά αν κρίνω από τα φωτάκια.Τέλος πάντων επειδή το έχω για δεύτερη συσκευή λέω να το στείλω στην LG.Oι άνθρωποι εξυπηρετικότατοι στο τηλέφωνο και αμέσως στείλανε courier να το παραλάβει.Σήμερα το μεσημέρι με παίρνουν τηλέφωνο και μου λένε οτι το πρόβλημα της συσκευής ήταν η μπαταρία(είχε σκάσει απο οτι είπε η κοπέλα) και οτι δεν καλύπτεται απο εγγύηση η μπαταρία μετά τους 6 μήνες και πρέπει να πληρώσω την μπαταρία.Εντάξει σιγά το κόστος αλλά αναρωτιέμαι πως είναι δυνατόν να ανοίγει η συσκευή και να μου λένε οτι έχει σκάσει η μπαταρία.Εσείς το βρίσκεται λογικό ρε παίδες η να περιμένω κανένα τηλέφωνο του στυλ έγινε ζημιά απο την μπαταρία σε καμία πλακέτα για να αποφύγουν την αντικατάσταση καμίας μητρικής ;

 

Υπάρχει η περίπτωση να έχει 'κοψει' στοιχείο όπως λέγετε και να μην έχει την απαραίτητη ισχύ για να ανοίξει η συσκευή...

Link to comment
Share on other sites

ΒΟΗΘΕΙΑ!!!!

Σήμερα προσπαθούσα να κάνω το Lg g2 μου update στο lollipop . Προσπαθούσα με το LG PC Suite και μου έκανε συνέχεια θέμα γιατί δεν κατάφερνε να ενωθεί το πρόγραμμα με τη συσκευή. Όταν τα κατάφερα επιτέλους όταν έφτανε στο 50% μου έβγαζε οτι η αναβάθμιση δεν μπορεί να συνεχιστεί. Το δοκίμασα δυο φορές και μετά αφού δεν τα κατάφερνα κατέβασα το Lg Mobile Support Tool και το έκανα μεσώ αυτού. Η διαδικασία έγινε χωρίς πρόβλημα και όταν ολοκληρώθηκε αλλά στο κινητό μου βγάζει ''Δυστυχώς, ρυθμίσεις έχει σταματήσει'' Πατώ ΟΚ και πάλι το ίδιο. Το έκανα επανεκκίνηση και τίποτα. Είμαι πανικόβλητη! Ξέρει κάποιος τι συμβαίνει; Μπορείτε να βοηθήσετε;;

Link to comment
Share on other sites

ΒΟΗΘΕΙΑ!!!!

Σήμερα προσπαθούσα να κάνω το Lg g2 μου update στο lollipop . Προσπαθούσα με το LG PC Suite και μου έκανε συνέχεια θέμα γιατί δεν κατάφερνε να ενωθεί το πρόγραμμα με τη συσκευή. Όταν τα κατάφερα επιτέλους όταν έφτανε στο 50% μου έβγαζε οτι η αναβάθμιση δεν μπορεί να συνεχιστεί. Το δοκίμασα δυο φορές και μετά αφού δεν τα κατάφερνα κατέβασα το Lg Mobile Support Tool και το έκανα μεσώ αυτού. Η διαδικασία έγινε χωρίς πρόβλημα και όταν ολοκληρώθηκε αλλά στο κινητό μου βγάζει ''Δυστυχώς, ρυθμίσεις έχει σταματήσει'' Πατώ ΟΚ και πάλι το ίδιο. Το έκανα επανεκκίνηση και τίποτα. Είμαι πανικόβλητη! Ξέρει κάποιος τι συμβαίνει; Μπορείτε να βοηθήσετε;;

 

Ψυχραιμία και όλα θα πάνε καλά. Εαν μπορείς να μπεις σε download mode κατέβασε το kdz αρχείο που αντιστοιχεί στο τηλέφωνο σου και κάντο εγκατάσταση με flashtool. Περισσότερες πληροφορίες για το πως γίνεται η εγκατάσταση με flashtool εδώ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2797190

Link to comment
Share on other sites

ΒΟΗΘΕΙΑ!!!!

Σήμερα προσπαθούσα να κάνω το Lg g2 μου update στο lollipop . Προσπαθούσα με το LG PC Suite και μου έκανε συνέχεια θέμα γιατί δεν κατάφερνε να ενωθεί το πρόγραμμα με τη συσκευή. Όταν τα κατάφερα επιτέλους όταν έφτανε στο 50% μου έβγαζε οτι η αναβάθμιση δεν μπορεί να συνεχιστεί. Το δοκίμασα δυο φορές και μετά αφού δεν τα κατάφερνα κατέβασα το Lg Mobile Support Tool και το έκανα μεσώ αυτού. Η διαδικασία έγινε χωρίς πρόβλημα και όταν ολοκληρώθηκε αλλά στο κινητό μου βγάζει ''Δυστυχώς, ρυθμίσεις έχει σταματήσει'' Πατώ ΟΚ και πάλι το ίδιο. Το έκανα επανεκκίνηση και τίποτα. Είμαι πανικόβλητη! Ξέρει κάποιος τι συμβαίνει; Μπορείτε να βοηθήσετε;;

Δοκίμασε σε πρώτη φάση μια επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και αν δε στρώσει μετά θα πρέπει να ξαναπεράσεις τη rom με flash tool, όπως πρότεινε ο φίλος παραπάνω....

Link to comment
Share on other sites

Ολα εντάξει. Έφτιαξε με factory reset. Eυχαριστώ πολύ. :D:rolleyes:

Μηπως ξέρετε αν ισχύει το ότι πρέπει η μπαταρία να είναι πάνω απο 80% για λόγους ασφαλείας πριν να γίνει κάποιο update?

Link to comment
Share on other sites

Παιδες καλησπερα. Μετα απο 9 μηνες που αλλαξα οθονη λογω κιτρινιλας, σημερα εντοπισα ενα καμμενο pixel σ ενα σημειο. Ξερετε αν καλυπτει η εγγυηση καμμενο pixel (φαινεται μονο σε μαυρο φοντο και μονο αν ξερεις που ειναι και το παρατηρησεις)... Οπως και να χει, θα περιμενω να περασει το καλοκαιρι γτ μου φαινεται οτι παει παλι για κιτρινιλα (σε αλλο σημειο), αλλα δεν ειμαι σιγουρος...
Link to comment
Share on other sites

Ολα εντάξει. Έφτιαξε με factory reset. Eυχαριστώ πολύ. :D:rolleyes:

Μηπως ξέρετε αν ισχύει το ότι πρέπει η μπαταρία να είναι πάνω απο 80% για λόγους ασφαλείας πριν να γίνει κάποιο update?

 

Πριν από μεγάλα updates (όπως KitKat->Lollipop) είναι απαραίτητο να έχεις αρκετή μπαταρία, γιατί είναι κρίσιμο να μη διακοπεί η αναβάθμιση ξαφνικά. Ούτως ή άλλως, το σύστημα δε σε αφήνει να ξεκινήσεις τη διαδικασία κάτω από κάποιο όριο φόρτισης.

Edited by minast
τυπογραφικό
Link to comment
Share on other sites

Ολα εντάξει. Έφτιαξε με factory reset. Eυχαριστώ πολύ. :D:rolleyes:

Μηπως ξέρετε αν ισχύει το ότι πρέπει η μπαταρία να είναι πάνω απο 80% για λόγους ασφαλείας πριν να γίνει κάποιο update?

 

Το κινητό δε σου "απαγορεύει" να κάνεις αναβάθμιση και με λιγότερη μπαταρία. Απλά είναι, όντως για λόγους ασφαλείας, καλύτερα να έχεις αρκετή μπαταρία γιατί αν κλείσει το κινητό την ώρα που αναβαθμίζεται πιθανότατα να μην μπορεί μετά να ανοίξει!

Παιδες καλησπερα. Μετα απο 9 μηνες που αλλαξα οθονη λογω κιτρινιλας, σημερα εντοπισα ενα καμμενο pixel σ ενα σημειο. Ξερετε αν καλυπτει η εγγυηση καμμενο pixel (φαινεται μονο σε μαυρο φοντο και μονο αν ξερεις που ειναι και το παρατηρησεις)... Οπως και να χει, θα περιμενω να περασει το καλοκαιρι γτ μου φαινεται οτι παει παλι για κιτρινιλα (σε αλλο σημειο), αλλα δεν ειμαι σιγουρος...

Έχω την εντύπωση (χωρίς να έχω προσωπική εμπειρία) ότι η LG αναγνωρίζει στην εγγύηση ακόμη και ενα καμμένο pixel.

Link to comment
Share on other sites

Πριν παει στραβα το upload του lollipop ειχα κανει backup στο LG PC Suite και τωρα μετα το factory reset προσπαθω να επαναφερω τα στοιχεια πισω στο κινητο. Ξεκινα η η διαδικασια προετοιμασιας της επαναφορας των στοιχειων, κανει επανεκκινηση το κινητο και οταν φτασει στο 100% μενει εκει! Και μου βγαζει οτι εχει αποσυνδεθει το usb ενω δεν εχει αποσυνδεθει!! Ξερει κανεις τι γινεται με αυτο το προγραμμα; μου εχει σπασει τα νευρα!! κανω κατι λαθος; Υπαρχει καποιος αλλος τροπος να μεταφερω τα δεδομενα στο κινητο εχτος μεσω του LG PC Suite; :mad:
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια διευκρινηση οταν στην συσκευη εμφανιζεται το μηνυμα "Το android αναβαθμιζεται εκκινηση εφαρμογων"

κατα την ενεργοποιηση της συσκευης αυτο τι σημαινει;

δεν το εμφανιζει παντα αυτο το μηνυμα αλλα ορισμενες φορες.

 

Εχει γινει καποιο λαθος στην εγκατασταση της lollipop;

απο την πρωτη μερα εκανα την αναβαθμιση απο kitkat σε lollipop

και πριν προχωρησω στο update (που εγινε μεσω Lg Pc Suite)

εκανα Factory Reset και μετα εκανα την αναβαθμιση.

 

ΥΓ:Ειχα ξαναρωτησει λιγες σελιδες πισω αλλα δεν μου απαντησε καποιος συγκεκριμενα γιατι γινεται αυτο και αν ειναι νορμαλ,

γιατι στην παλια μου android συσκευη αυτο δεν το ειχε εμφανησει ποτε.

Motorola Z8 , Motorola Razr Xt910 ,Lg G2 32gb
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια διευκρινηση οταν στην συσκευη εμφανιζεται το μηνυμα "Το android αναβαθμιζεται εκκινηση εφαρμογων"

κατα την ενεργοποιηση της συσκευης αυτο τι σημαινει;

δεν το εμφανιζει παντα αυτο το μηνυμα αλλα ορισμενες φορες.

 

Εχει γινει καποιο λαθος στην εγκατασταση της lollipop;

απο την πρωτη μερα εκανα την αναβαθμιση απο kitkat σε lollipop

και πριν προχωρησω στο update (που εγινε μεσω Lg Pc Suite)

εκανα Factory Reset και μετα εκανα την αναβαθμιση.

 

ΥΓ:Ειχα ξαναρωτησει λιγες σελιδες πισω αλλα δεν μου απαντησε καποιος συγκεκριμενα γιατι γινεται αυτο και αν ειναι νορμαλ,

γιατι στην παλια μου android συσκευη αυτο δεν το ειχε εμφανησει ποτε.

 

Η αναβάθμιση αυτή είναι στην ουσία η προσαρμογή των εφαρμογών σου να δουλεύουν σε art (που είναι η lollipop), και όχι σε dalvic που δούλευαν οι συσκευές μας σε όλες τις παλαιότερες εκδόσεις του android!

Λογικά πρέπει να το κάνει σε όλους.....

Link to comment
Share on other sites

Η αναβάθμιση αυτή είναι στην ουσία η προσαρμογή των εφαρμογών σου να δουλεύουν σε art (που είναι η lollipop), και όχι σε dalvic που δούλευαν οι συσκευές μας σε όλες τις παλαιότερες εκδόσεις του android!

Λογικά πρέπει να το κάνει σε όλους.....

 

Ναι αλλα αυτη την αναβαθμιση δεν θα επρεπε να την εκανε μονο μια φορα;

σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση!

Motorola Z8 , Motorola Razr Xt910 ,Lg G2 32gb
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...