Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι αλλα αυτη την αναβαθμιση δεν θα επρεπε να την εκανε μονο μια φορα;

σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση!

Πριν βάλω lollipop, να σου πω την αλήθεια, και 'γω αυτήν την εντύπωση είχα!

Εδώ και 2-3 μέρες που εβαλα custom rom lollipop μου το έκανε και μένα αρκετές φορές!! Μετά όμως από πολλές επανεκκινήσεις που έκανα το διάστημα αυτό, (γιατί "σκαλίζομαι" με το Xposed framework) τώρα σταμάτησε να το κάνει!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδια μια διευκρινηση οταν στην συσκευη εμφανιζεται το μηνυμα "Το android αναβαθμιζεται εκκινηση εφαρμογων"

κατα την ενεργοποιηση της συσκευης αυτο τι σημαινει;

δεν το εμφανιζει παντα αυτο το μηνυμα αλλα ορισμενες φορες.

 

Εχει γινει καποιο λαθος στην εγκατασταση της lollipop;

απο την πρωτη μερα εκανα την αναβαθμιση απο kitkat σε lollipop

και πριν προχωρησω στο update (που εγινε μεσω Lg Pc Suite)

εκανα Factory Reset και μετα εκανα την αναβαθμιση.

 

ΥΓ:Ειχα ξαναρωτησει λιγες σελιδες πισω αλλα δεν μου απαντησε καποιος συγκεκριμενα γιατι γινεται αυτο και αν ειναι νορμαλ,

γιατι στην παλια μου android συσκευη αυτο δεν το ειχε εμφανησει ποτε.

 

Τώρα που είμαι με lollipop μου το κάνει κ εμένα Κάθε φορά του το ανοίγω . Δεν είναι τίποτα. Σε κιτκατ δεν το εκανε.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια διευκρινηση οταν στην συσκευη εμφανιζεται το μηνυμα "Το android αναβαθμιζεται εκκινηση εφαρμογων"

κατα την ενεργοποιηση της συσκευης αυτο τι σημαινει;

δεν το εμφανιζει παντα αυτο το μηνυμα αλλα ορισμενες φορες.

 

Εχει γινει καποιο λαθος στην εγκατασταση της lollipop;

απο την πρωτη μερα εκανα την αναβαθμιση απο kitkat σε lollipop

και πριν προχωρησω στο update (που εγινε μεσω Lg Pc Suite)

εκανα Factory Reset και μετα εκανα την αναβαθμιση.

 

ΥΓ:Ειχα ξαναρωτησει λιγες σελιδες πισω αλλα δεν μου απαντησε καποιος συγκεκριμενα γιατι γινεται αυτο και αν ειναι νορμαλ,

γιατι στην παλια μου android συσκευη αυτο δεν το ειχε εμφανησει ποτε.

Λογικά φίλε μου κάποια από τις εφαρμογές σου δεν έχει αναβαθμιστεί να τρέχει σε lollipop. Εμένα μου έκανε το ίδιο το navigon που το είχα πειρατικό (άρα όχι αναβαθμισμένο). Με το που το αναβάθμισα τέλος το πρόβλημα. Άρα τσέκαρε τις εφαρμογές που έχεις.

Link to comment
Share on other sites

Λογικά φίλε μου κάποια από τις εφαρμογές σου δεν έχει αναβαθμιστεί να τρέχει σε lollipop. Εμένα μου έκανε το ίδιο το navigon που το είχα πειρατικό (άρα όχι αναβαθμισμένο). Με το που το αναβάθμισα τέλος το πρόβλημα. Άρα τσέκαρε τις εφαρμογές που έχεις.

 

Ναι κατα 99% αυτο πρεπει να ειναι φιλε Νικιτα! εχω αρκετες εφαρμογες τις οποιες δεν τις εχω ενημερωσει/αναβαθμησει καθολου και ειναι εφαρμογες τις συσκευης οι οποιες μου ειναι αχρηστες και γι αυτο δεν τις ενημερωνω

 

Ευχαριστω πολυ για την βοηθεια παιδια!

Motorola Z8 , Motorola Razr Xt910 ,Lg G2 32gb
Link to comment
Share on other sites

11215177_10206200427722555_2783760504234271654_n.jpg?oh=cffe14237f5138c78ee79d1daecfa31f&oe=55F03272

 

αυτό είναι το hd voice παιδιά;

Οχι, νομιζω οτι αυτο ειναι για την χρηση του δευτερου μικροφωνου για αποκοπη θορυβου, το HDvoice το εχει χωρις επιλογη, αν το υποστηριζει το δικτυο δουλευει, αν οχι δεν δουλευει.

Link to comment
Share on other sites

μολις το πηρα στα χερια μου.ειναι απαιχτο πραγματικα
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μόλις διαπίστωσα ένα προβληματάκι στο κινητό μου και δεν ξέρω τι φταιει.προσπαθω να δω μερικά βίντεο που μου έστειλαν τα ανηψιά μου μέσω whatsapp και μου έβγαζε μη υοοστηριζομενος τύπος αρχείου.... Έκανα δυο επανεκκινησεις μπας και στρώσει και τώρα δεν υπάρχουν καν αυτά τα βίντεο στο κινητο μου, δεν τα βρίσκω πλέων. Μέχρι πριν λίγες μέρες έπαιζαν κανονικά και τα έβλεπα.. Δεν ξέρω τι φταίει. Καμία ιδέα;;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια ,εχω το G2 αλλα πολωνικο! Μου βγαζει οτι εχω την τελευταια αναβαθμιση αλλα δεν εχω την lollipop και ουτε οταν το βαζω να ψαξει για ενημερωσεις λεει κατι ,απλα μονο οτι εχω την τελευταια. Επισης ουτε το pc suite μπορω να βρω ,δεν το κανει αυτοματα ! Μονο σαν αποθηκευτικο χωρο μπορω να το δουλεψω ! Εγω κανω τιποτα λαθος? Ειμαι στρατο και εμεινα μακρια απο τετοια σπορ λογο αξιοπιστιας για να μην κανω καμια πατατα ! Ευχαριστω !:happy: Edited by XristosKom

CFX65 > w810i > 5530 > Neo V / 3GS > G2 > Oneplus 3 > Mi9T Pro > S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια ,εχω το G2 αλλα πολωνικο! Μου βγαζει οτι εχω την τελευταια αναβαθμιση αλλα δεν εχω την lollipop και ουτε οταν το βαζω να ψαξει για ενημερωσεις λεει κατι ,απλα μονο οτι εχω την τελευταια. Επισης ουτε το pc suite μπορω να βρω ,δεν το κανει αυτοματα ! Μονο σαν αποθηκευτικο χωρο μπορω να το δουλεψω ! Εγω κανω τιποτα λαθος? Ειμαι στρατο και εμεινα μακρια απο τετοια σπορ λογο αξιοπιστιας για να μην κανω καμια πατατα ! Ευχαριστω !:happy:

 

Όταν το συνδέσεις με το pc suite Πρέπει να επιλέξεις στις 'επιλογές usb' το 'λογισμικό lg'

Link to comment
Share on other sites

Μολις εστειλα μηνυμα στ 1333 και μου ειπε η κοσμοτε οτι ενεργοποιησα επιτυχως τ 4g .οταν ενεργοποιωτα δεδομενα μονο Η κ 3g σημα εχω ,,γιατι?
Link to comment
Share on other sites

Μολις εστειλα μηνυμα στ 1333 και μου ειπε η κοσμοτε οτι ενεργοποιησα επιτυχως τ 4g .οταν ενεργοποιωτα δεδομενα μονο Η κ 3g σημα εχω ,,γιατι?

Αν το έστειλες τώρα θα στο ενεργοποιήσουν την επόμενη εργάσιμη . Είναι Σαββατο, Από Δευτέρα να το περιμένεις. Η αν το έστειλες Παρασκευή πάλι από Δευτέρα να περιμένεις. Κανονικά για να ενεργοποιηθεί θέλει 24 ωρες. Μια εργάσιμη.

Αν έχεις μέρες που το έστειλες κάλεσε στην εξυπηρέτηση πελατών να τους πεις τι θέμα έχεις.

 

Edit: Τώρα είδα ότι λες ότι Μόλις έστειλες το μήνυμα. Αυτά που σ είπα παρόλα αυτά ισχύουν. Περιμένεις.

 

Είμαστε Εκτός θεματος όμως εδω!!!!!!

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Κατεβασα το lg pc suite και το εβαλα να κανει update τελικα. Στη συσκευη ομως λεει firmware update 0% εδω και καμια ωρα και στο pc 10%. Σαν να κολησε.

Γραφει COM 3 do not unplug until the process is complete και απο κατω:( κατι αλλα user και IDT Download. Καποια γνωμη ? Σας το εχει παθει ? :(

 

P.S Αν βγαλω το usb τι μπορει να γινει ? :/

CFX65 > w810i > 5530 > Neo V / 3GS > G2 > Oneplus 3 > Mi9T Pro > S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

Αν το διακοψεις 90% θα σου μπρικαρει και θα πρεπει με ειδικη διαδικασια(ειμαι καινουργιος στ g2 καποιος αλλος θα σου πει)να το επαναφερεις...

 

 

Παιδια οπως σας ειπα σημερα το αγιρασα.αναρωτιεμαι να περασω λολιποπ ?η ν μεινω σε κιτκατ,ααα δν θελω απο την πρωτη μερα να αρχισω ρουτ custom roms κτλ .

Link to comment
Share on other sites

Αν το διακοψεις 90% θα σου μπρικαρει και θα πρεπει με ειδικη διαδικασια(ειμαι καινουργιος στ g2 καποιος αλλος θα σου πει)να το επαναφερεις...

 

 

Παιδια οπως σας ειπα σημερα το αγιρασα.αναρωτιεμαι να περασω λολιποπ ?η ν μεινω σε κιτκατ,ααα δν θελω απο την πρωτη μερα να αρχισω ρουτ custom roms κτλ .

 

 

Πηγα ειδα το Jurrasic World και αυτο ακομα στο 0% ηταν χαχα. Και εγω αυτο υπεθετα Κωστα αλλα το εβγαλα απο το Usb και εμεινε κολλημενη η οθονη σε εκεινο που ελεγε πριν ,το εκλεισα και το ανοιξα και ολα κομπλε ευτυχως ! Ειμαι στρατο τωρα και δεν εχω χρονο να το πασπατεψω αν παθει κατι. Οποτε μεχρι να απολυθω συνεχιζω ετσι και μετα με το καλο θα βαλουμε και καμια custom οπως στο Neo V :happy: Απλα μου ειναι περιεργο το οτι η συσκευη μου λεει οτι

1) Δεν βρισκει αναβαθμιση ,2) δεν την κανει με τιποτα ουτε μεσω wifi και 3)οτι λεει ειναι rooted χωρις να εχω πειραξει τιποτα :blink:

CFX65 > w810i > 5530 > Neo V / 3GS > G2 > Oneplus 3 > Mi9T Pro > S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό δε σου "απαγορεύει" να κάνεις αναβάθμιση και με λιγότερη μπαταρία. Απλά είναι, όντως για λόγους ασφαλείας, καλύτερα να έχεις αρκετή μπαταρία γιατί αν κλείσει το κινητό την ώρα που αναβαθμίζεται πιθανότατα να μην μπορεί μετά να ανοίξει!

Έχω την εντύπωση (χωρίς να έχω προσωπική εμπειρία) ότι η LG αναγνωρίζει στην εγγύηση ακόμη και ενα καμμένο pixel.

 

Κι όμως, από κάποιο όριο μπαταρίας και κάτω, δε σε αφήνει να ξεκινήσεις την αναβάθμιση, σου λέει να το φορτίσεις και μετά να ξαναπροσπαθήσεις.

 

Οχι, νομιζω οτι αυτο ειναι για την χρηση του δευτερου μικροφωνου για αποκοπη θορυβου, το HDvoice το εχει χωρις επιλογη, αν το υποστηριζει το δικτυο δουλευει, αν οχι δεν δουλευει.

 

Σχεδόν σίγουρα το HD voice είναι. Μπορείς να το ενεργοποιείς και να το απενεργοποιείς, ανεξάρτητα από το εάν το υποστηρίζει το δίκτυο.

Link to comment
Share on other sites

Πηγα ειδα το Jurrasic World και αυτο ακομα στο 0% ηταν χαχα. Και εγω αυτο υπεθετα Κωστα αλλα το εβγαλα απο το Usb και εμεινε κολλημενη η οθονη σε εκεινο που ελεγε πριν ,το εκλεισα και το ανοιξα και ολα κομπλε ευτυχως ! Ειμαι στρατο τωρα και δεν εχω χρονο να το πασπατεψω αν παθει κατι. Οποτε μεχρι να απολυθω συνεχιζω ετσι και μετα με το καλο θα βαλουμε και καμια custom οπως στο Neo V :happy: Απλα μου ειναι περιεργο το οτι η συσκευη μου λεει οτι

1) Δεν βρισκει αναβαθμιση ,2) δεν την κανει με τιποτα ουτε μεσω wifi και 3)οτι λεει ειναι rooted χωρις να εχω πειραξει τιποτα :blink:

 

μαλλον δεν επαθε τπτ γτ ειναιι στο 0% λογικα αν ειχε προχωρησει και σκαλωναι μετα ε κατι θα παθαινε πιστευω χαχα

Link to comment
Share on other sites

Μολις εστειλα μηνυμα στ 1333 και μου ειπε η κοσμοτε οτι ενεργοποιησα επιτυχως τ 4g .οταν ενεργοποιωτα δεδομενα μονο Η κ 3g σημα εχω ,,γιατι?

 

Υπόψιν, για να βλέπεις 4G πρέπει να έχει κάλυψη στην περιοχή που είσαι......ειδάλλως θα βλέπεις στα δεδομένα να κατεβάζει με (H).;)

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Για να περασω λολι συνδεω το κινητο στ lg suite και κανω update ok?μετα κανω hard reset απο τα κουμπια κ οκ?θελει και πριν ?ποση ωρα κανει τ απντειτ?αυτα ισχυουν για οταν ειμαι στοκ κιτ κατ.αν ειμαι ρουτ κανω μεσω flash tool ναι?

Αν θελησω να γυρισω σε στοκ κιτκατ παλι χρησιμοποιω το flash tool που βρισκω την καταλληλο stock firmware ωστε να μην χασω την εγγυηση?

 

Οσο αφαρα τ 4g.μενω πατρα οπου υπαρχει δυκτιο ...θα περιμενω μεχρι δευτερα κ μετα παω σε κοσμοτε ν ρωτησω

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπέρα!!! χθες εντελως τυχαια μολις το εβαλα στον φορτιστη μου εβγαλε μια οθονη που πρωτη φορα την ειχα δει, εδειχνε την μπαταρια πανω πως φορτιζει και κατω αν θυμαμαι καλα αν είναι σε γρηγορη φορτιση η αρχη και κατι τετοια αλλα, Πως τα καταφερα και το απενεργοποιησα αυτό και τωρα δεν ξερω που θα το ξαναβρω, εχει κανεις ιδεα?
Link to comment
Share on other sites

Παιδες κατι που ειχα παρατηρησει αλλα δεν ασχοληθηκα απλα θελω να δω αν το χετε κι εσεις. Με κιτ κατ οταν κλειδωνα εσβηνε πρωτα ο φωτισμος και μετα η απεικονιση της οθονης αλλα γινοταν πολυ γρηγορα. Με λολι οταν κλειδωνω γινεται πρωτα ασπρομαυρη η οθονη και μετα σβεινει απλα βγαζει ματι αυτο. Γινεται και σ εσας? Την οθονη την εχω αλλαξει στην procordia και δε θυμαμαινη προηγουμενη πως συμπεριφεροταν.
Link to comment
Share on other sites

Παιδες κατι που ειχα παρατηρησει αλλα δεν ασχοληθηκα απλα θελω να δω αν το χετε κι εσεις. Με κιτ κατ οταν κλειδωνα εσβηνε πρωτα ο φωτισμος και μετα η απεικονιση της οθονης αλλα γινοταν πολυ γρηγορα. Με λολι οταν κλειδωνω γινεται πρωτα ασπρομαυρη η οθονη και μετα σβεινει απλα βγαζει ματι αυτο. Γινεται και σ εσας? Την οθονη την εχω αλλαξει στην procordia και δε θυμαμαινη προηγουμενη πως συμπεριφεροταν.

 

Ρυθμισεις >προβολή >εφέ απενεργοποίησης οθόνης και το αλλάζεις σε κάτι άλλο.

Δεν είναι bug.

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια...πριν καμια ωρα ισως και παραπανω εκλεισε το κινητο απο μονο του και δεν ανοιγει. προηγουμενος δεν τον ειχα χρησιποποιησει αρκετα ωστε να ειναι ζεστο οποτε δν ξερω πιο μπορει να ειναι το προβλημα. μπαταρια ειχε και το ξανα εβαλα για λιγη ωρα ακομα αλλα παλι τπτ. η συσκευη ειναι κρια αλλα δεν ανοιγει. ξερεις μηπως κανεις τι μπορω να κανω?
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια...πριν καμια ωρα ισως και παραπανω εκλεισε το κινητο απο μονο του και δεν ανοιγει. προηγουμενος δεν τον ειχα χρησιποποιησει αρκετα ωστε να ειναι ζεστο οποτε δν ξερω πιο μπορει να ειναι το προβλημα. μπαταρια ειχε και το ξανα εβαλα για λιγη ωρα ακομα αλλα παλι τπτ. η συσκευη ειναι κρια αλλα δεν ανοιγει. ξερεις μηπως κανεις τι μπορω να κανω?

 

Μην αγχώνεσαι ακόμα. Φόρτισέ το για κανένα μισάωρο, και μετά κράτα πατημένο το power μέχρι να ξεκινήσει. Λογικά θα είναι μια χαρά.

Link to comment
Share on other sites

μολις περασα την λολιποπ.εκανα κανονικα μπουτ και μ εβγαλε το μηνυμα οτι 1 στις 142 εφαρμογες αναβαθμιζονται..οκ τελειωσε και εκανα αμεσως ρεμπουτ.και μετα hard reset με τα πισω κουμπια.ρεσταρτ αλλα οταν ανοιξε παλι μ εβγσλε το μηνυμα 1 στς 142 εφαρμογες αναβαθμιζονται.ετσι επρπε να γινει...στ s3 mini που ειχα δν μ εβγαζε αυτο τ μηνυμα μετα απο επαναφορα
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...