Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πολύ σωστά τα έκανες όλα...

 

Άστο να κάνει τη δουλειά του και μην συγκρίνεις τι έκανε το σαμσουνγκ

 

Και αυτό με την αναβάθμιση εφαρμογών θα το βλέπεις συχνά πυκνά μετά από επανεκίνηση μέχρι να ''στρώσουν'' (όχι βέβαια με όλες)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Πολύ σωστά τα έκανες όλα...

 

Άστο να κάνει τη δουλειά του και μην συγκρίνεις τι έκανε το σαμσουνγκ

 

Και αυτό με την αναβάθμιση εφαρμογών θα το βλέπεις συχνά πυκνά μετά από επανεκίνηση μέχρι να ''στρώσουν'' (όχι βέβαια με όλες)

 

ωραια θα μεινω λιγο σε στοκ και μετα ξεκιναω τα φλασαρισματα χαχαχα

Link to comment
Share on other sites

E αν σου αρέσουν τα φλασαρίσματα τότε θα βρεις πολύ πράμα στο άλλο νήμα με τις τροποποιήσεις ;)
Link to comment
Share on other sites

E αν σου αρέσουν τα φλασαρίσματα τότε θα βρεις πολύ πράμα στο άλλο νήμα με τις τροποποιήσεις ;)

 

ναι τα χω δει ολα απο εδω και xda απλα ειμαι στο σταδιο που ρωταω γτ προχτες το αγορασα και ειμαι λιγακι συγκρατιμενος ακομα....χαχαχα..ευχαριστω για τα info

Link to comment
Share on other sites

μολις περασα την λολιποπ.εκανα κανονικα μπουτ και μ εβγαλε το μηνυμα οτι 1 στις 142 εφαρμογες αναβαθμιζονται..οκ τελειωσε και εκανα αμεσως ρεμπουτ.και μετα hard reset με τα πισω κουμπια.ρεσταρτ αλλα οταν ανοιξε παλι μ εβγσλε το μηνυμα 1 στς 142 εφαρμογες αναβαθμιζονται.ετσι επρπε να γινει...στ s3 mini που ειχα δν μ εβγαζε αυτο τ μηνυμα μετα απο επαναφορα

 

Αυτό είναι συνηθισμένη διαδικασία όταν αλλάζει το σύστημα (ακόμα και μόνο το runtime πχ από dalvik σε ART). Κανονικά πρέπει να γίνει μόνο μία φορά - εάν το κάνει επανειλημμένα συνήθως φταίνει κάποια εφαρμογή που χτυπάει.

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς άλλος πρόβλημα με τον accelometer??Κάποιες φορές σταματάει να λειτουργεί και δεν περιστρέφονται οι εφαρμογές!Με μια επανεκκίνηση στρώνει όμως!να το κοιτάξω για service λέτε?
Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς άλλος πρόβλημα με τον accelometer??Κάποιες φορές σταματάει να λειτουργεί και δεν περιστρέφονται οι εφαρμογές!Με μια επανεκκίνηση στρώνει όμως!να το κοιτάξω για service λέτε?

 

Κατέβασε κάποια εφαρμογή που δείχνει τους αισθητήρες (πχ android sensor box) και δες πώς συμπεριφέρεται εκεί.

Για την πυξίδα (μαγνητικός αισθητήρας) βοηθάει στο καλιμπράρισμα να κάνεις οχτάρια στο χώρο (δες κάποιο youtube βίντεο για ακριβείς οδηγίες). Κάνε μια παρόμοια διαδικασία για να δεις και τι τιμές καταγράφει το επιταχυνσιόμετρο.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όταν ανοίγετε το GPS σας βγάζει το σηματάκι του επάνω στην status bar κανονικά;; πριν ανοίξετε κάποιο πρόγραμμα περιήγησης και πριν αυτό κλειδώσει σε δορυφόρο. Τώρα τέλευταια εμένα δεν το βγάζει αλλά και όταν κλειδώνει. Μετά από λίγο σπάει η σύνδεση του. Επίσης όταν κλείσω το πρόγραμμα που χρησιμοποιώ άμεσος εξαφανίζεται το εικονίδιο από την status bar.... Τι να φτάιει
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όταν ανοίγετε το GPS σας βγάζει το σηματάκι του επάνω στην status bar κανονικά;; πριν ανοίξετε κάποιο πρόγραμμα περιήγησης και πριν αυτό κλειδώσει σε δορυφόρο. Τώρα τέλευταια εμένα δεν το βγάζει αλλά και όταν κλειδώνει. Μετά από λίγο σπάει η σύνδεση του. Επίσης όταν κλείσω το πρόγραμμα που χρησιμοποιώ άμεσος εξαφανίζεται το εικονίδιο από την status bar.... Τι να φτάιει

Σε μένα δεν το δείχνει

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μολις παρατηρησα οτι εγω σε λολιποπ δεν εχω το slide aside.το αφαιρεσαν η εχω bug εγω?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μολις παρατηρησα οτι εγω σε λολιποπ δεν εχω το slide aside.το αφαιρεσαν η εχω bug εγω?

Το αφαίρεσαν.....!

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Κριμα και ηταν ωραιο feature

Το δούλευα και 'γω όταν είχα rom G2 Kit Kat!! Αλλά είμαι τώρα πάρα πολύ καιρό με G3 rom που έτσι κ' αλλιώς δεν το έχει και το ξέχασα πια! Τώρα πλέον έχουμε το κουμπί του multitasking.......;)

Link to comment
Share on other sites

Το δούλευα και 'γω όταν είχα rom G2 Kit Kat!! Αλλά είμαι τώρα πάρα πολύ καιρό με G3 rom που έτσι κ' αλλιώς δεν το έχει και το ξέχασα πια! Τώρα πλέον έχουμε το κουμπί του multitasking.......;)

 

Για το οποίο επίσης προτιμούσα την προηγούμενη λειτουργία. Πιο συχνά χρειάζομαι μενού/επιλογές στην εφαρμογή που είμαι, παρά να αλλάξω εφαρμογή - προτιμώ λοιπόν το γρήγορο πάτημα να είναι επιλογές και το κρατημένο πάτημα να είναι multitasking, παρά το αντίθετο.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπέρα!!! χθες εντελως τυχαια μολις το εβαλα στον φορτιστη μου εβγαλε μια οθονη που πρωτη φορα την ειχα δει, εδειχνε την μπαταρια πανω πως φορτιζει και κατω αν θυμαμαι καλα αν είναι σε γρηγορη φορτιση η αρχη και κατι τετοια αλλα, Πως τα καταφερα και το απενεργοποιησα αυτό και τωρα δεν ξερω που θα το ξαναβρω, εχει κανεις ιδεα?

 

Παιδιά κανένας να ξέρει κάτι για το παραπάνω θέμα;

Link to comment
Share on other sites

αξιζει ακομα το 32αρι ή υπαρχει κατι καλυτερο στις 5 ιντσες πλεον? (οχι chinese)

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κανένας να ξέρει κάτι για το παραπάνω θέμα;

 

Αν έχεις εγκαταστήσει το clean master νομίζω σου βγάζει αυτήν την οθόνη,(σε μπλέ χρώμα?)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα και από εμένα.

Με σύνδεση στο pc suite μου βγάζει

τρέχουσα έκδοση D80220H

Τελευταία έκδοση D80230B

 

Αν κάνω την αναβάθμιση θα χαθούν ότι έχω στο τηλέφωνο (ρυθμίσεις εφαρμογές και λοιπά) και θα χρειαστεί να το στήσω από την αρχή ή θα αναβαθμιστεί και θα τα κρατήσει όλα?

 

Παναγιώτης

Xiaomi Redmi Note 3 Pro <- LG G2 (D802) <- Xiaomi Mi2s
Link to comment
Share on other sites

αξιζει ακομα το 32αρι ή υπαρχει κατι καλυτερο στις 5 ιντσες πλεον? (οχι chinese)

Εννοείται ότι οι περισσότεροι εδώ μέσα θα σου πουν ότι αξίζει. Βεβαίως έχουν βγει πιο νέα και πιο ισχυρά κινητά, αλλά παραμένει εξαιρετικά τίμιο για τα λεφτά του.

 

Παιδιά καλησπέρα και από εμένα.

Με σύνδεση στο pc suite μου βγάζει

τρέχουσα έκδοση D80220H

Τελευταία έκδοση D80230B

 

Αν κάνω την αναβάθμιση θα χαθούν ότι έχω στο τηλέφωνο (ρυθμίσεις εφαρμογές και λοιπά) και θα χρειαστεί να το στήσω από την αρχή ή θα αναβαθμιστεί και θα τα κρατήσει όλα?

 

Παναγιώτης

Θα τα κρατήσει όλα - μόνο εάν αντιμετωπίσεις κάποιο πρόβλημα έχει νόημα να σκεφτείς factory reset.

Link to comment
Share on other sites

Θα τα κρατήσει όλα - μόνο εάν αντιμετωπίσεις κάποιο πρόβλημα έχει νόημα να σκεφτείς factory reset.

 

Ευχαριστώ για την γρήγορη απάντηση, θα προχωρήσω σε αναβάθμιση τότε.

 

Παναγιώτης

Xiaomi Redmi Note 3 Pro <- LG G2 (D802) <- Xiaomi Mi2s
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την γρήγορη απάντηση, θα προχωρήσω σε αναβάθμιση τότε.

 

Παναγιώτης

Παντως παρε ενα back up για καθε ενδεχομενο.

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και καιρό παρατηρώ ότι μου εξαφανίζονται ασυνήθιστα πολλά mb δεδομένων όταν το τηλέφωνο είναι σε αδράνεια με σβηστή οθόνη. Πήγα στην καρτέλα "Δεδομένα κινητής τηλεφωνίας" για να δω την χρήση που κάνουν οι εφαρμογές αλλά δεν είδα κάτι ασυνήθιστο. Πως θα εντοπίσω την mbyteφάγα εφαρμογή;
Link to comment
Share on other sites

αξιζει ακομα το 32αρι ή υπαρχει κατι καλυτερο στις 5 ιντσες πλεον? (οχι chinese)

 

Είμαι υπέρ ευχαριστημένος από το g2 μου χωρίς κανένα πρόβλημα ταχύτατο και εντελώς στοκ.

Αν το κοντράρει κάποιο στα ίδια χρήματα ίσως είναι το 9506 αλλά και πάλι δεν θα το άλλαζα με έχουν βολέψει απίστευτα τα πίσω κουμπιά και το knock on, off.

Από κει και πέρα γούστα είναι αυτά. ;)

Practice what you preach
Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις εγκαταστήσει το clean master νομίζω σου βγάζει αυτήν την οθόνη,(σε μπλέ χρώμα?)

 

Eυχαριστω φιλε μου, αυτο ηταν :BoostCharge Lock Screen επιταχυνση φορτισης μπαταριας. Να το εχω ενεργοποιημενο η οχι? τι λες?

Link to comment
Share on other sites

Eυχαριστω φιλε μου, αυτο ηταν :BoostCharge Lock Screen επιταχυνση φορτισης μπαταριας. Να το εχω ενεργοποιημενο η οχι? τι λες?

Εγώ θα σου έλεγα να βγάλεις και το clean master ;):)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...