Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τελικά γύρισα το κινητό στις εργοστασιακές ρυθμίσεις αλλά το πρόβλημα που δεν ακούω ήχο από τα ακουστικά δεν λύθηκε.....

Τζάμπα το στήσιμο από την αρχή.... Κριμα!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Τελικά γύρισα το κινητό στις εργοστασιακές ρυθμίσεις αλλά το πρόβλημα που δεν ακούω ήχο από τα ακουστικά δεν λύθηκε.....

Τζάμπα το στήσιμο από την αρχή.... Κριμα!

 

Αφου μπηκες στην διαδικασια αυτη, δοκιμασε να φλασαρεις τη ρομ απο την αρχη, σιγουρα δεν εχει κατσει καλα στη ρομ εγω πιστευω

Link to comment
Share on other sites

Αφου μπηκες στην διαδικασια αυτη, δοκιμασε να φλασαρεις τη ρομ απο την αρχη, σιγουρα δεν εχει κατσει καλα στη ρομ εγω πιστευω

Δεν σκαμπαζω από τέτοια καθολου!

Link to comment
Share on other sites

Σε ποιο νούμερο το έστειλες το μήνυμα;

 

Σωστη παρατηρηση, στο 1285

Καμένος μέχρι το μεδούλι!
Link to comment
Share on other sites

Τελικά γύρισα το κινητό στις εργοστασιακές ρυθμίσεις αλλά το πρόβλημα που δεν ακούω ήχο από τα ακουστικά δεν λύθηκε.....

Τζάμπα το στήσιμο από την αρχή.... Κριμα!

Την περιπτωση να φταινε τα ακουστικα η' το βυσμα η' η θποδοχη για το βυσμα την εξετασαμε????????

Link to comment
Share on other sites

Την περιπτωση να φταινε τα ακουστικα η' το βυσμα η' η θποδοχη για το βυσμα την εξετασαμε????????

Άλλαξα πολλά ακουστικά γιατί στην αρχή νόμιζα ότι χαλάσανε αυτά που χρησιμοποιούσα συνήθως ! Οσα κ αν δοκίμασα δεν άκουγα ήχο. Η για να το πω πιο σωστά μια δεν άκουγα τίποτα μια άκουγα τον ήχο πολύ παραμορφωμένο. Δεν ξέρω τι άλλο μπορώ να τσεκαρω Εγώ.

Χθες έτυχε να φτιάξει το πρόβλημα αλλά κράτησε μόνο 5 λεπτά και μετά πάλι τα ίδια. Κοίταξα την υποδοχή να δω μηπος έχει μπει μέσα κανένα σκουπιδακι αλλά δεν βλέπω κάτι.

Link to comment
Share on other sites

Άλλαξα πολλά ακουστικά γιατί στην αρχή νόμιζα ότι χαλάσανε αυτά που χρησιμοποιούσα συνήθως ! Οσα κ αν δοκίμασα δεν άκουγα ήχο. Η για να το πω πιο σωστά μια δεν άκουγα τίποτα μια άκουγα τον ήχο πολύ παραμορφωμένο. Δεν ξέρω τι άλλο μπορώ να τσεκαρω Εγώ.

Χθες έτυχε να φτιάξει το πρόβλημα αλλά κράτησε μόνο 5 λεπτά και μετά πάλι τα ίδια. Κοίταξα την υποδοχή να δω μηπος έχει μπει μέσα κανένα σκουπιδακι αλλά δεν βλέπω κάτι.

 

Κατσε δεν ακους γενικα απο τα ακουστικα? Γιατι στην αρχη ειχες πει οτι ακουγες τα mp3 απο τη μουσικη...Γενικα αμα δεν ακους τιποτα ισως να εχει θεμα το βυσμα τον ακουστικων...Δοκιμασε να δεις αν εχει τιποτα σκουπιδακια μεσα ή παρε μια μπατονετα με λιγο οινοπνευμα και καθαρισε τη τρυπα μηπως δουλεψει ετσι...

Link to comment
Share on other sites

Κατσε δεν ακους γενικα απο τα ακουστικα? Γιατι στην αρχη ειχες πει οτι ακουγες τα mp3 απο τη μουσικη...Γενικα αμα δεν ακους τιποτα ισως να εχει θεμα το βυσμα τον ακουστικων...Δοκιμασε να δεις αν εχει τιποτα σκουπιδακια μεσα ή παρε μια μπατονετα με λιγο οινοπνευμα και καθαρισε τη τρυπα μηπως δουλεψει ετσι...

Σωστή η παρατήρηση. Την πρώτη μέρα άκουγα κανονικά τα mp3 που είχα στο κ8νητο μου όταν όμως ήθελα να ακούσω από γιουτιουμπ ή από το Ραδιόφωνο δεν άκουγα τιποτα!!! Μετά άκουγα πολύ σιγά τον ήχο και παραμορφωμένο. Την επόμενη μέρα (μέχρι και σήμερα) δεν μπορώ να ακούσω ούτε τα mp3 μου!!!! Μια δεν ακούω τίποτα απολύτως και μια ακούω πολύ σιγα και πολύ παραμορφωμενα τους ήχους από τα ακουστικά. Οπουδήποτε κ αν πάω να ακουσω έχω το ίδιο θέμα. Όπως είπα και πριν χθες για 5 λεπτά το έπιασε ο έπαιζε κανονικοτατα! Για 5 λεπτά μόνο......

Δοκίμασα να ακούσω από τα ηχεία χωρίς ακουστικα και παίζει κανονικα!!!

Αυτό με την μπατονετα θα το δοκιμάσω τώρα να δω (αν και δεν θα χωρέσει γιατί είναι πολύ μικρότερη η υποδοχη)..... Φοβάμαι όμως μην δημιουργηθεί μεγαλύτερο πρόβλημα! Δεν έχω να χάσω κάτι.

 

 

Edit: το δοκίμασα και δεν άλλαξε τίποτα. Με σκέτο χαρτί το έκανα γιατί δεν χωρούσε μπατονετα.

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Άλλαξα πολλά ακουστικά γιατί στην αρχή νόμιζα ότι χαλάσανε αυτά που χρησιμοποιούσα συνήθως ! Οσα κ αν δοκίμασα δεν άκουγα ήχο. Η για να το πω πιο σωστά μια δεν άκουγα τίποτα μια άκουγα τον ήχο πολύ παραμορφωμένο. Δεν ξέρω τι άλλο μπορώ να τσεκαρω Εγώ.

Χθες έτυχε να φτιάξει το πρόβλημα αλλά κράτησε μόνο 5 λεπτά και μετά πάλι τα ίδια. Κοίταξα την υποδοχή να δω μηπος έχει μπει μέσα κανένα σκουπιδακι αλλά δεν βλέπω κάτι.

 

Κατα πασα πιθανοτητα φταιει η υποδοχη του βυσματος εφοσον αλλαξες ακουστικα και κανουν ολα το ιδιο.....Αν υποθεσουμε οτι δεν εφαγε καμια τουμπιτσα το κινητο προς εκεινη την πλευρα παμε στην περιπτωση που το βαζεις στην τσεπη στο παντελονι....Αν Ναι τοτε ισως να εχει μαζεψει ινες και κλωστες απο το παντελονι...Η μπατονετα που λεει και ο φιλος drakakis ισως δεν κανει δουλεια....Ενα γερο φυσιμα ισως ειναι καλυτερο.....Αν απορριψουμε και την τοποθετηση στην τσεπη υπαρχει η περιπτωση να βραχυκηκλωσε η υποδοχη την ωρα που κουμπωνες το βυσμα...Εκει χρειαζεται σερβις....Βεβαια παντα μιλαμε οτι εβαλες το σωστο βυσμα και οχι καποιο παρομοιο η' καποιο ακουστικο αλλης εταιρειας....

Link to comment
Share on other sites

Κατα πασα πιθανοτητα φταιει η υποδοχη του βυσματος εφοσον αλλαξες ακουστικα και κανουν ολα το ιδιο.....Αν υποθεσουμε οτι δεν εφαγε καμια τουμπιτσα το κινητο προς εκεινη την πλευρα παμε στην περιπτωση που το βαζεις στην τσεπη στο παντελονι....Αν Ναι τοτε ισως να εχει μαζεψει ινες και κλωστες απο το παντελονι...Η μπατονετα που λεει και ο φιλος drakakis ισως δεν κανει δουλεια....Ενα γερο φυσιμα ισως ειναι καλυτερο.....Αν απορριψουμε και την τοποθετηση στην τσεπη υπαρχει η περιπτωση να βραχυκηκλωσε η υποδοχη την ωρα που κουμπωνες το βυσμα...Εκει χρειαζεται σερβις....Βεβαια παντα μιλαμε οτι εβαλες το σωστο βυσμα και οχι καποιο παρομοιο η' καποιο ακουστικο αλλης εταιρειας....

Δεν μου έχει πέσει ποτέ το κινητό. Το προσέχω σαν τα μάτια μου. Πάντα όταν το βάζω στην τσέπη το έχω ανάποδα. Δηλαδή με την μεριά του βυσματος προς τα πάνω (έξω από την τσεπη). Ποτέ Δεν χρησιμοποιούσα τα ακουστικά "της μάνας του" γιατί ακούω μουσική με τις ώρες με αποτέλεσμα να αλλάζω αρκετά συχνά ακουστικά. Πάντα όμως κοιτάω να κΆνει το βυσμα με την υποδοχή του κινητού. Δεν παίρνω ούτε πιο μικρό ούτε πιο μεγάλο. Το έπαθε εντελος ξαφνικά. Άκουγα μουσική και την έκλεισα και αποσυνδεσα τα ακουστικά και μετά από μισή ώρα τα έβαλα πάλι και δεν έπαιζε. Τα συγκεκριμένα ακουστικά τα χρησιμοποιώ γύρω Στους 4 μήνες

Τελικά όσο το προσέχεις είναι χειροτερα!!!!

Δοκίμασα και να το καθαρίσω και να φυσιξω μέσα χωρίς αποτελεσμα.

Τζαμπα και οι εργοστασιακές που έκανα......

 

EDIT::::::: Μόλις παρατήρησα κάτι πολύ περίεργο!!!!! Όταν βάζω το βυσμα στην υποδοχή ΜΕΧΡΙ ΤΗΝ ΜΕΣΗ ακούγεται μια χαρά ο ήχος!!!!! Μόλις το βάζω κανονικά μέχρι τέρμα χαλάει κ ακούγεται παραμορφωμενα.

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Τζαμπα και οι εργοστασιακές που έκανα......

 

EDIT::::::: Μόλις παρατήρησα κάτι πολύ περίεργο!!!!! Όταν βάζω το βυσμα στην υποδοχή ΜΕΧΡΙ ΤΗΝ ΜΕΣΗ ακούγεται μια χαρά ο ήχος!!!!! Μόλις το βάζω κανονικά μέχρι τέρμα χαλάει κ ακούγεται παραμορφωμενα.

 

Δεν κάνουν τα ακουστικά που έχεις και όσο τα χρησιμοποιείς επιβαρύνεις την υποδοχή...

 

Πάρε ακουστικά που να κουμπώνουν κανονικά...

 

Το ποιά θα είναι αυτά δεν ξέρω να σου πω (δεν έχω καθόλου εγώ) , πήγαινε στο θέμα με τα αξεσουάρ του G2 και ψάξε ή ρώτα εκεί...

 

 

Όσο για τις εργοστασιακές... χρειάζόνταν μετά από μεγάλη αναβάθμιση... ΔΕΝ είναι τζάμπα κόπος...

Link to comment
Share on other sites

Δεν κάνουν τα ακουστικά που έχεις και όσο τα χρησιμοποιείς επιβαρύνεις την υποδοχή...

 

Πάρε ακουστικά που να κουμπώνουν κανονικά...

 

Το ποιά θα είναι αυτά δεν ξέρω να σου πω (δεν έχω καθόλου εγώ) , πήγαινε στο θέμα με τα αξεσουάρ του G2 και ψάξε ή ρώτα εκεί...

 

 

Όσο για τις εργοστασιακές... χρειάζόνταν μετά από μεγάλη αναβάθμιση... ΔΕΝ είναι τζάμπα κόπος...

 

Δε νομίζω ότι φταίνε τα ακουστικά. Άλλωστε όλα 3.5άρια είναι. Υποψιάζομαι την υποδοχή. Πήγαινε το για service καλύτερα.

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Ένα πρόβλημα που παρουσιάζεται κατά καιρούς στο κινητό είναι οπότε ανοίγω pdf ή Word έγγραφα το κινητό κολλάει τελείως. Έχω δοκιμάσει πολλές διαφορετικές εφαρμογές για άνοιγμα αρχείων όμως σε όλες έχω το ίδιο πρόβλημα. Γνωρίζετε κάποια λύση;
Ένδοξο ιστορικό : Sony Ericsson W600 , Sony Ericsson K810i , Nokia N78 , LG GT505 , Samsung i5800, Alcatel OT-918D , Sony Xperia Sole , Samsung Galaxy S3 4G, iPhone 5, LG G2, Xiaomi Redmi Note 3, LG V10, Samsung Galaxy S7 Edge, iPhone X
Link to comment
Share on other sites

Δεν κάνουν τα ακουστικά που έχεις και όσο τα χρησιμοποιείς επιβαρύνεις την υποδοχή...

 

Πάρε ακουστικά που να κουμπώνουν κανονικά...

 

Το ποιά θα είναι αυτά δεν ξέρω να σου πω (δεν έχω καθόλου εγώ) , πήγαινε στο θέμα με τα αξεσουάρ του G2 και ψάξε ή ρώτα εκεί...

 

 

Όσο για τις εργοστασιακές... χρειάζόνταν μετά από μεγάλη αναβάθμιση... ΔΕΝ είναι τζάμπα κόπος...

Κουμπωνουν μια χαρά. Απλά εγώ τα έβαλα μέχρι την μέση χτες και είδα ότι Έτσι παίζουν. Πάντα κανονικά τα εβαζα. Όσο για τις εργοστασιακές που έκανα η μόνη διαφορά που παρατήρησα είναι μια μικρή αύξηση στην ζωή της μπαταρίας. Κάτι είναι...

 

----- προσθήκη μηνύματος 110 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δε νομίζω ότι φταίνε τα ακουστικά. Άλλωστε όλα 3.5άρια είναι. Υποψιάζομαι την υποδοχή. Πήγαινε το για service καλύτερα.

Θα το κρατήσω Έτσι κ όσο παρει!!! Αν μπορούσα να το διορθώσω Εγώ θα ήταν το ιδανικό. Είναι πάνω από 2 χρονών το κινητό και σιγά σιγά θα βγάζει όλο προβλήματα.

Link to comment
Share on other sites

Θα το κρατήσω Έτσι κ όσο παρει!!! Αν μπορούσα να το διορθώσω Εγώ θα ήταν το ιδανικό. Είναι πάνω από 2 χρονών το κινητό και σιγά σιγά θα βγάζει όλο προβλήματα.

Μηπως μπερδευεσαι;;...:D

Πριν 2 χρονια δεν ειχε καν κυκλοφορησει το G2!!

Edited by Titarasaudi
Link to comment
Share on other sites

Μηπως μπερδευεσαι;;...:D

Πριν 2 χρονια δεν ειχε καν κυκλοφορησει το G2!!

Mπορει! Όταν πρωτοκυκλοφόρησε τέλος πάντων !! Όσο είναι :D

Link to comment
Share on other sites

Mπορει! Όταν πρωτοκυκλοφόρησε τέλος πάντων !! Όσο είναι :D

 

Απλά όσο και να ναι, εγγύηση έχεις, στη θέση σου θα το πήγαινα στο σέρβις.

Link to comment
Share on other sites

Η εγγύηση είναι η απόδειξη της αγορας Από το καταστημα? Η είναι καποιο έξτρα χαρτί? Τώρα που την κοιτάω δεν βλέπω να γράφει τίποτα για εγγύηση πάνω στο χαρτί. Είναι αγορασμένο 1 χρόνο και 4 μήνες πριν ακριβως!!!! Αγορασμένο από kaizershop.

Καινούρια συσκευή του κουτιού.

Δεν είχα σκοπό να το πάω για επισκευή αλλά κάπου διάβασα ότι αν το πάω Εγώ στην procordia το φτιάχνουν σε λίγες ώρες και το παίρνεις πίσω την ίδια μέρα.

Με κουριερ αργεί λιγο.

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Η εγγύηση είναι η απόδειξη της αγορας Από το καταστημα? Η είναι καποιο έξτρα χαρτί? Τώρα που την κοιτάω δεν βλέπω να γράφει τίποτα για εγγύηση πάνω στο χαρτί. Είναι αγορασμένο 1 χρόνο και 4 μήνες πριν ακριβως!!!! Αγορασμένο από kaizershop.

Καινούρια συσκευή του κουτιού.

Δεν είχα σκοπό να το πάω για επισκευή αλλά κάπου διάβασα ότι αν το πάω Εγώ στην procordia το φτιάχνουν σε λίγες ώρες και το παίρνεις πίσω την ίδια μέρα.

Με κουριερ αργεί λιγο.

 

H απόδειξη αρκεί, αν γράφει το imei της συσκευής λογικά είσαι οκ.

Επίσης, να φροντίσεις αν έχεις κάνει τίποτα πειράγματα(root, αλλαγή rom) να το επαναφέρεις σε μαμά κατάσταση.

Link to comment
Share on other sites

H απόδειξη αρκεί, αν γράφει το imei της συσκευής λογικά είσαι οκ.

Επίσης, να φροντίσεις αν έχεις κάνει τίποτα πειράγματα(root, αλλαγή rom) να το επαναφέρεις σε μαμά κατάσταση.

Το κινητο είναι απειραχτο !!! Το θέμα είναι ότι δεν ξέρω πόσο είναι η εγγύηση..... Μην έχει λήξει και τρέχω τζάμπα γιατί στο χαρτί δεν λέει κατι.

Link to comment
Share on other sites

Το κινητο είναι απειραχτο !!! Το θέμα είναι ότι δεν ξέρω πόσο είναι η εγγύηση..... Μην έχει λήξει και τρέχω τζάμπα γιατί στο χαρτί δεν λέει κατι.

 

Η χρονική διάρκεια της εγγύησης είναι 2 χρόνια, από την ημερομηνία αγοράς.

Αν στο βγάλουν εκτός για άλλο λόγο δεν ξέρω, αλλά χρονικά είσαι σίγουρα μέσα.

Link to comment
Share on other sites

Η χρονική διάρκεια της εγγύησης είναι 2 χρόνια, από την ημερομηνία αγοράς.

Αν στο βγάλουν εκτός για άλλο λόγο δεν ξέρω, αλλά χρονικά είσαι σίγουρα μέσα.

έστειλα email στην procordia με όλες τις απορίες μου. Ελπίζω να μου απαντήσουν!! Ισχύει ότι αν το πάω εγω από κει μου το φτιάχνουν επιτόπου μέσα σε 3-4 ώρες? Αν είναι για 2 χρόνια ή εγγύηση είμαι μέσα ναι!!! Νόμιζα ότι είναι για 1 χρονο!! Μόνο την απόδειξη έχω (γράφει και το emei μεσα). Ελπίζω να την δεχθούν γιατί δεν έχω κάποιο άλλο έγγραφο από το μαγαζί που το αγορασα. Το κινητό το έχω σαν καινούριο.... Το προσέχω μέχρι αηδίας ...... Αν μου το βγάλουν ότι είναι από μένα το πρόβλημα.... Τι να τους πω!!!!!!!

 

Η procordia είναι εξουσιοδοτημένο σερβις της lg αν θυμάμαι καλα!!!

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

έστειλα email στην procordia με όλες τις απορίες μου. Ελπίζω να μου απαντήσουν!! Ισχύει ότι αν το πάω εγω από κει μου το φτιάχνουν επιτόπου μέσα σε 3-4 ώρες? Αν είναι για 2 χρόνια ή εγγύηση είμαι μέσα ναι!!! Νόμιζα ότι είναι για 1 χρονο!! Μόνο την απόδειξη έχω (γράφει και το emei μεσα). Ελπίζω να την δεχθούν γιατί δεν έχω κάποιο άλλο έγγραφο από το μαγαζί που το αγορασα. Το κινητό το έχω σαν καινούριο.... Το προσέχω μέχρι αηδίας ...... Αν μου το βγάλουν ότι είναι από μένα το πρόβλημα.... Τι να τους πω!!!!!!!

 

Η procordia είναι εξουσιοδοτημένο σερβις της lg αν θυμάμαι καλα!!!

Η εγγύηση είναι η απόδειξη αγοράς δεν υπάρχει κανένας λόγος να μην στο δεχτούν εκτός και αν είναι από δική σου υπαιτιοτητα η ζημιά ή η αν συσκευή προοριζόταν για ευρωπαϊκή χώρα. Αν έχουν ανταλλακτικό σε κανένα δυοωρο θα είσαι κομπλέ. Αν δεν το έχουν θα στο κρατήσουν. Πάρε αύριο και ρώτα αν υπάρχει διαθέσιμο το ανταλλακτικό πρώτα και μετά πήγαινε από εκεί! Επίσης μπορεί να ζητήσεις κινητό αντικατάστασης σε περίπτωση που πρέπει να στο κρατήσουν και σου δίνουν εκείνοι g2 ή g3

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Η εγγύηση είναι η απόδειξη αγοράς δεν υπάρχει κανένας λόγος να μην στο δεχτούν εκτός και αν είναι από δική σου υπαιτιοτητα η ζημιά ή η αν συσκευή προοριζόταν για ευρωπαϊκή χώρα. Αν έχουν ανταλλακτικό σε κανένα δυοωρο θα είσαι κομπλέ. Αν δεν το έχουν θα στο κρατήσουν. Πάρε αύριο και ρώτα αν υπάρχει διαθέσιμο το ανταλλακτικό πρώτα και μετά πήγαινε από εκεί! Επίσης μπορεί να ζητήσεις κινητό αντικατάστασης σε περίπτωση που πρέπει να στο κρατήσουν και σου δίνουν εκείνοι g2 ή g3

 

Η εγγύηση είναι ευρωπαϊκή.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Η εγγύηση είναι η απόδειξη αγοράς δεν υπάρχει κανένας λόγος να μην στο δεχτούν εκτός και αν είναι από δική σου υπαιτιοτητα η ζημιά ή η αν συσκευή προοριζόταν για ευρωπαϊκή χώρα. Αν έχουν ανταλλακτικό σε κανένα δυοωρο θα είσαι κομπλέ. Αν δεν το έχουν θα στο κρατήσουν. Πάρε αύριο και ρώτα αν υπάρχει διαθέσιμο το ανταλλακτικό πρώτα και μετά πήγαινε από εκεί! Επίσης μπορεί να ζητήσεις κινητό αντικατάστασης σε περίπτωση που πρέπει να στο κρατήσουν και σου δίνουν εκείνοι g2 ή g3

Ακριβώς αυτό θα κάνω!!! Ακόμα και το ανταλακτικο να μην είναι τώρα διαθέσιμο Δεν με απασχολεί. Ας το κρατήσουν το κινητό μια βδομάδα στο σερβις Αν μου δώσουν συσκευή να κάνω την δουλειά μου μέχρι να το φτιάξουν Δεν με απασχολεί καθόλου!!! Ο φόβος μου ήταν να μη μείνω χωρίς καθόλου συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...