Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παντως παρε ενα back up για καθε ενδεχομενο.

 

Ευτυχώς όλα πήγαν καλά και πλέον μπήκα και εγώ στον κόσμο του android 5.

Καλού κακού βέβαια είχα κάνει και ένα full backup (απο το pc suite) για παν ενδεχόμενο.

Αλλά τώρα έχω χάσει την συντόμευση με το παρατεταμένο πάτημα του home για τις ενεργές εφαρμογές και την εκκαθάρισή τους, αντί αυτού μου βγάζει την αναζήτηση της γκούγκλ, κάτι που δεν με ενδιαφέρει καθόλου και δεν την χρησιμοποιώ.

Μπορώ να το αλλάξω και με το πατατεταμένο πάτημα να συμπεριφέρεται όπως πριν?

Από που ελέγχεται αυτό?

 

Παναγιώτης

Xiaomi Redmi Note 3 Pro <- LG G2 (D802) <- Xiaomi Mi2s
Link to comment
Share on other sites

Ευτυχώς όλα πήγαν καλά και πλέον μπήκα και εγώ στον κόσμο του android 5.

Καλού κακού βέβαια είχα κάνει και ένα full backup (απο το pc suite) για παν ενδεχόμενο.

Αλλά τώρα έχω χάσει την συντόμευση με το παρατεταμένο πάτημα του home για τις ενεργές εφαρμογές και την εκκαθάρισή τους, αντί αυτού μου βγάζει την αναζήτηση της γκούγκλ, κάτι που δεν με ενδιαφέρει καθόλου και δεν την χρησιμοποιώ.

Μπορώ να το αλλάξω και με το πατατεταμένο πάτημα να συμπεριφέρεται όπως πριν?

Από που ελέγχεται αυτό?

 

Παναγιώτης

Από το τετράγωνο βλέπεις τις πρόσφατες εφαρμογές... Ο κύκλος είναι το πλήκτρο home...

είσαι στο μυαλό κάτι μαγικό...
Link to comment
Share on other sites

Από το τετράγωνο βλέπεις τις πρόσφατες εφαρμογές... Ο κύκλος είναι το πλήκτρο home...

 

Μα και με το τετράγωνο δεν μου βγάζει τις εφαρμογές αλλά ένα μενού.

 

Παναγιώτης

Xiaomi Redmi Note 3 Pro <- LG G2 (D802) <- Xiaomi Mi2s
Link to comment
Share on other sites

Γιατί το λες αυτό φίλε μου; και να μην έχω κανένα για καθαρισμό;

 

Δεν χρειάζονται τέτοιες μλκίες προγράμματα. Δεν μιλάμε για windows. Αν θες να καθαρίσεις την cache σου :

 

Settings > καρτέλα General >Storage > πάτα πάνω στο cached data και στο καθάρισε.

 

sorry αλλά έχω το μενού στα αγγλικά

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Μα και με το τετράγωνο δεν μου βγάζει τις εφαρμογές αλλά ένα μενού.

 

Παναγιώτης

 

Το τετράγωνο το πατάς απλά και όχι παρατεταμένα...

 

Σε 2 - 3 μέρες θα το έχεις συνηθίσει...

Link to comment
Share on other sites

Το τετράγωνο το πατάς απλά και όχι παρατεταμένα...

 

Σε 2 - 3 μέρες θα το έχεις συνηθίσει...

 

Ναι, ότι το διαπίστωσα και εγώ πως πλέον δεν είναι (παρατεταμένο) πάτημα, αλλα απλά πάτημα, έχεις δίκιο.

 

Παναγιώτης

Xiaomi Redmi Note 3 Pro <- LG G2 (D802) <- Xiaomi Mi2s
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια,μου εσβησε στα ξαφνικα το κινητο και δεν ανοιγει.Το ειχα και εστελνα κατι μηνυματα,ειχε πεσει η μπαταρια,ηταν στο 10% περιπου,στελνω το τελευταιο μηνυμα και το αφηνω διπλα μου...Μετα απο 2-3 λεπτα παω να το ανοιξω,και δεν δεχεται τιποτα.Ουτε το διπλο knock,ουτε το κουμπι απο πισω.Λεω θα επεσε η μπαταρια αποτομα,μηπως ηταν και πιο χαμηλα απο 10%,το βαζω στον φορτιστη,παλι καμια ενδειξη.Δεν φορτιζει.Ειναι νεκρο...Μπορει να βοηθησει κανεις?Η φευγω για procordia?
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια,μου εσβησε στα ξαφνικα το κινητο και δεν ανοιγει.Το ειχα και εστελνα κατι μηνυματα,ειχε πεσει η μπαταρια,ηταν στο 10% περιπου,στελνω το τελευταιο μηνυμα και το αφηνω διπλα μου...Μετα απο 2-3 λεπτα παω να το ανοιξω,και δεν δεχεται τιποτα.Ουτε το διπλο knock,ουτε το κουμπι απο πισω.Λεω θα επεσε η μπαταρια αποτομα,μηπως ηταν και πιο χαμηλα απο 10%,το βαζω στον φορτιστη,παλι καμια ενδειξη.Δεν φορτιζει.Ειναι νεκρο...Μπορει να βοηθησει κανεις?Η φευγω για procordia?

Φαίνεται σαν να είναι απενεργοποιημένο ! Άστο 3-4 ώρες στην πρίζα ( έστω κ αν δεν βλέπεις το λαμπάκι της φόρτισης αναμενο ) Χωρίς να το πειράζεις και μετά ξαναπροσπαθησε να το ανοίξεις.

Μην το αφήνεις να πέφτει τόσο χαμηλά η μπαταρία του. Αν μπορείς στο 15 με 20% να το φορτίζεις.

H Μπαταρία φταίει κατά 80%.

Περίμενε και βλέπεις. Το ίδιο ακριβώς έπαθα κ εγώ με ένα παλιό μου smartphone.

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Φαίνεται σαν να είναι απενεργοποιημένο ! Άστο 3-4 ώρες στην πρίζα Χωρίς να το πειράζεις και μετά ξαναπροσπαθησε να το ανοίξεις.

Μην το αφήνεις να πέφτει τόσο χαμηλά η μπαταρία του. Αν μπορείς στο 15 με 20% να το φορτίζεις.

H Μπαταρία φταίει κατά 80%.

Περίμενε και βλέπεις. Το ίδιο ακριβώς έπαθα κ εγώ με ένα παλιό μου smartphone.

 

Aυτο ακριβως φαινεται σαν να ειναι απενεργοποιημενο.Κι αλλες φορες εχει φτασει να ειναι στο 10-15%,καποιες και παρακατω,αλλα δεν ετυχε να μου σβησει.Τωρα τιποτα,καμια αντιδραση ουτε στο ρευμα...Ουτε και σε recovery mode μπαινει...Θα δοκιμασω αυτο που ειπες.

Link to comment
Share on other sites

Aυτο ακριβως φαινεται σαν να ειναι απενεργοποιημενο.Κι αλλες φορες εχει φτασει να ειναι στο 10-15%,καποιες και παρακατω,αλλα δεν ετυχε να μου σβησει.Τωρα τιποτα,καμια αντιδραση ουτε στο ρευμα...Ουτε και σε recovery mode μπαινει...Θα δοκιμασω αυτο που ειπες.

Περίμενε λίγες ώρες!!! Κ εγώ το άφηνα το παλιό μου lg κ κατέβαινε στο 10% σχεδόν παντα χωρίς προβλημα...... Μέχρι που μια μέρα εσβησε και δεν αντιδρούσε. Ούτε λαμπάκι άναβε ούτε τίποτα. Μετά από λίγες ώρες πήρε τα πάνω του.

Link to comment
Share on other sites

Περίμενε λίγες ώρες!!! Κ εγώ το άφηνα το παλιό μου lg κ κατέβαινε στο 10% σχεδόν παντα χωρίς προβλημα...... Μέχρι που μια μέρα εσβησε και δεν αντιδρούσε. Ούτε λαμπάκι άναβε ούτε τίποτα. Μετά από λίγες ώρες πήρε τα πάνω του.

Για να δουμε...Η εγγυηση ειναι 2 χρονια ετσι??Γιατι σε 3 βδομαδες ληγει ο πρωτος χρονος...Εχω ακομα αλλα να ειμαστε σιγουροι...

Link to comment
Share on other sites

Για να δουμε...Η εγγυηση ειναι 2 χρονια ετσι??Γιατι σε 3 βδομαδες ληγει ο πρωτος χρονος...Εχω ακομα αλλα να ειμαστε σιγουροι...

2 χρόνια είναι φίλε μου ναι.

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

ενος φιλου το g2 τον τελευταιο καιρο χανει το σημα της σιμ....καναμε factory reset,τζιφος.

του ερχονται μυνηματα κλησεων αρκετη ωρα μετα τις κλησεις που δεχεται.

το εκανε και με κιτ κατ...το κανει και με την lolipop 5.0.2...ειναι στοκ και η σιμ ειναι 4g.

υπαρχει περιπτωση να φταιει η σιμ?..η παμε για σερβις?....

2i6fhs-5.png
Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε σε κατάστημα του παρόχου κινητής και θα σου πουν...

 

Εγώ την θεωρώ παλιά...

Link to comment
Share on other sites

ενος φιλου το g2 τον τελευταιο καιρο χανει το σημα της σιμ....καναμε factory reset,τζιφος.

του ερχονται μυνηματα κλησεων αρκετη ωρα μετα τις κλησεις που δεχεται.

το εκανε και με κιτ κατ...το κανει και με την lolipop 5.0.2...ειναι στοκ και η σιμ ειναι 4g.

υπαρχει περιπτωση να φταιει η σιμ?..η παμε για σερβις?....

 

Αν η sim ειναι 3-4 ετων ειναι λιγο δυσκολο να ειναι 4G...Οποτε το να αλλαξει sim ειναι μονοδρομος αμα θελει να εχει 4G...Αν συνεχισει να εχει προβλημα και με τη καινουργια sim τοτε θα φταει κατι στο κινητο αρα πας για service... Μηπως του φοραει καμια περιεργη θηκη με αποτελεσμα να μην εχει καλο σημα ?

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε σε κατάστημα του παρόχου κινητής και θα σου πουν...

 

Εγώ την θεωρώ παλιά...

 

Είχα μέχρι και πριν 2 μήνες από το 2002 την ίδια sim της Q telecom τότε χωρίς κανένα πρόβλημα.

Μην λέμε ότι 4 χρόνια sim είναι παλιά λες και μιλάμε για αυτοκίνητα.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια. Δεν μπαινω σε Download mode και μου βγαζει πολλους δισκους οταν το συνδεω στο PC, εχουμε καποια λυση?

Ευχαριστω πολυ

 

Το προβλημα λυθηκαι με την βοηθεια του TUPAC_RIP ευχαριστω πολυ.

Edited by Stavrosl
Link to comment
Share on other sites

Είχα μέχρι και πριν 2 μήνες από το 2002 την ίδια sim της Q telecom τότε χωρίς κανένα πρόβλημα.

Μην λέμε ότι 4 χρόνια sim είναι παλιά λες και μιλάμε για αυτοκίνητα.

 

Η αληθεια ειναι πως και εγω ειχα μια sim της cosmote απο το μακρινο 2007 :blink: Απο αυτες που εχουν πιο μεγαλο τσιπακι σε σχεση με τις σημερινες...Να σκεφτεις οταν ειχα παρει το g2 την ειχα κόψει μονος μου για να χωρεσει και δουλευε μια χαρα, αλλα αναγκαστηκα να παρω καινουργια επειδη ηθελα να εχω 4g...To αμα μια sim ειναι καινουργια ή οχι εξαρταται και απο τη χρηση που εχει υποστεί ολα αυτα τα χρονια δηλαδη ποσα κινητα εχει αλλαξει, ποσο ατσουμπαλα τη μπαίνοβγαζεις κ.α...Οπως και να χει ειναι υποκειμενικο...:)

Link to comment
Share on other sites

Αν η sim ειναι 3-4 ετων ειναι λιγο δυσκολο να ειναι 4G...Οποτε το να αλλαξει sim ειναι μονοδρομος αμα θελει να εχει 4G...Αν συνεχισει να εχει προβλημα και με τη καινουργια sim τοτε θα φταει κατι στο κινητο αρα πας για service... Μηπως του φοραει καμια περιεργη θηκη με αποτελεσμα να μην εχει καλο σημα ?

 

4g είναι...άρα είναι πιο νέα...άρα μάλλον θα φταίει η συσκευή...προς το παρόν θ αλλαχτεί η κάρτα και βλέπουμε

2i6fhs-5.png
Link to comment
Share on other sites

Αύριο πάει και το δικό μου procordia για το γνωστό θέμα, το οποίο εμφάνισε εντελώς ξαφνικά σήμερα...Ελπίζω να μου αλλάξουν την οθόνη χωρίς δικαιολογίες, 32άρι Balkans έχω. Πάντως φαίνεται ότι οι περισσότερες συσκευές θα εμφανίσουν το πρόβλημα κάποια στιγμή, αργά η γρήγορα.

 

To περίεργο με το δικό μου είναι ότι δεν έχει κιτρινίλα η οθόνη άλλα μια ξεθωριασμένη γραμμή που ξεκινάει από πάνω, λίγο πιο δεξιά από το ακουστικό και κατεβαίνει διαγώνια προς τα κάτω και αριστερά και φτάνει περίπου 2 εκατοστά στο μέγιστο μήκος. Το ακόμα πιο περίεργο είναι ότι άλλοτε φαίνεται σχετικά καθαρά και άλλοτε εξαφανίζεται χωρίς προφανή λόγο...Ίσως είναι άλλο πρόβλημα και όχι το συνηθησμένο

Edited by Rayden1

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα και από μένα το πρόβλημα μου είναι οτι η συσκευή μου δεν ανιχνεύεται με τίποτα από το LG PC suite ούτε από το mobile tools, επιπλέον όταν πάω να κάνω αναβάθμιση από το update center του κινητού μου λέει επικοινωνία σε εξέλιξη και κολλάει εκεί, έχεις κανέις καμιά ιδέα τι μπορεί να παίζει?Nα σημειώσω οτι έχω ένα branded vodafone αν παίζει κάποιον ρόλο
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...