Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ειμαι με stock lollipop και παρατηρησα το εξης. Οταν εχω τα δεδομενα ανοιχτα ειτε 3g ειτε 4g και καπου δεν εχει καλο σημα και γυρισει σε edge μενει εκει. Δεν ξαναγυριζει πισω. Πρεπει να τα κλεισω και να τα ανοιξω. Το τσεκαρω εδω και πολυ καιρο σε διαφορα μερη και το κανει παντου.
Το κραζεις;;;; το θαυμαζεις!!!!!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αύριο πάει και το δικό μου procordia για το γνωστό θέμα, το οποίο εμφάνισε εντελώς ξαφνικά σήμερα...Ελπίζω να μου αλλάξουν την οθόνη χωρίς δικαιολογίες, 32άρι Balkans έχω. Πάντως φαίνεται ότι οι περισσότερες συσκευές θα εμφανίσουν το πρόβλημα κάποια στιγμή, αργά η γρήγορα.

 

To περίεργο με το δικό μου είναι ότι δεν έχει κιτρινίλα η οθόνη άλλα μια ξεθωριασμένη γραμμή που ξεκινάει από πάνω, λίγο πιο δεξιά από το ακουστικό και κατεβαίνει διαγώνια προς τα κάτω και αριστερά και φτάνει περίπου 2 εκατοστά στο μέγιστο μήκος. Το ακόμα πιο περίεργο είναι ότι άλλοτε φαίνεται σχετικά καθαρά και άλλοτε εξαφανίζεται χωρίς προφανή λόγο...Ίσως είναι άλλο πρόβλημα και όχι το συνηθησμένο

 

Το πήγες Τελικά service; Και εμένα μου εμφανίζει αυτή την άσπρη γραμμή στο ίδιο σημείο αλλά μια στις τοσο..

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έτσι στο ξαφνικό οποίο πρόγραμμα πλοήγησης και να χρησιμοποιώ βλέπω ότι η πυξίδα μου θέλει καλιμπραρισμα. Το here μου το γράφει κιόλας. Υπάρχει κάποιος τρόπος να το κάνω?
Practice what you preach
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έτσι στο ξαφνικό οποίο πρόγραμμα πλοήγησης και να χρησιμοποιώ βλέπω ότι η πυξίδα μου θέλει καλιμπραρισμα. Το here μου το γράφει κιόλας. Υπάρχει κάποιος τρόπος να το κάνω?

Ριξε μια ματιά εδώ:

Συνήθως βοηθάει.....

Link to comment
Share on other sites

Ριξε μια ματιά εδώ:

Συνήθως βοηθάει.....

 

Δούλεψε!!!!! :)

Ευχαριστώ. Δεν περίμενα να μου την κάνει η θήκη την δουλειά αλλά από την άλλη με έχει σώσει.

Practice what you preach
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς αν το backup σε kit Kat είναι συμβατό σε lollipop;

Επίσης, υπάρχει πρόγραμμα που να διαβάζει το backup σε win7 ;

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς αν το backup σε kit Kat είναι συμβατό σε lollipop;

Επίσης, υπάρχει πρόγραμμα που να διαβάζει το backup σε win7 ;

 

:wacko: τι θέλει να πει ο ποιητής :wacko: Αν έχεις πάρει backup από kit Kat restore κάνεις σε Rom kit Kat. Το ίδιο ισχύει και για lollipop.

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

[ATTACH]62648[/ATTACH] πως μπορώ επιτέλους να ξεφορτωθώ αυτόν τον φάκελο με τα δύο βιντεο? Τα διαγραφώ και μετά από 1-2 μέρες ξαναεμφανιζεται ο φάκελος με τα βιντεάκια. Το γύρισα κ εγοστασιακες αλλά πάλι το κάνει.

Μου τα βγάζει από τότε που έβαλα λολιποπ

Link to comment
Share on other sites

Το πήγες Τελικά service; Και εμένα μου εμφανίζει αυτή την άσπρη γραμμή στο ίδιο σημείο αλλά μια στις τοσο..

 

Όχι τελικά δε το έχω πάει ακόμα. Είναι και περίεργες ημέρες κιόλας:worry: Το παρατηρώ με προσοχή και περιέργεια πάντως και είναι πραγματικά παράξενο. Η διαγώνια αυτή γραμμή που δεν έχει βελτιωθεί άλλα ούτε έχει επεκταθεί εμφανίζεται κατά καιρούς και εξαφανίζεται μετά από λίγη ώρα συνεχούς χρήσης της συσκευής. Και έπειτα μετά από κάμποση ώρα εμφανίζεται πάλι όχι πάντα και χωρίς κάποια συγκεκριμένη αιτία. Η έντασή της δεν είναι σταθερή. Δεν αποτελεί πρακτικό πρόβλημα άλλα όταν φαίνεται είναι κάπως ενοχλητική. Φαντάσου μια ξεθωριασμένη γραμμή που ανάλογα με το χρώμα φαίνεται περισσότερο ή λιγότερο, πχ στο γκρι και στο γαλάζιο είναι πιο έντονη, Στο μαύρο δε φαίνεται καθόλου...Από λίγο ψάξιμο που του έριξα μάλλον είναι το λεγόμενο screen burn που πολύ σπάνια εμφανίζεται στις οθόνες LCD. Σε καμία περίπτωση πάντως δεν είναι η γνωστή κιτρινίλα. Η πλάκα είναι ότι αν το πάω procordia δε ξέρω αν θα το αναγνωρίσουν, άσε που αν είναι γκαντέμης μπορεί εκείνη την στιγμή να μην εμφανίζεται η γραμμή:p Παρεπιπτώντος δοκίμασα και κάποιες εφαρμογές για screen burn fix από το store, χωρίς εμφανή αποτελέσματα.

Edited by Rayden1

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

:wacko: τι θέλει να πει ο ποιητής :wacko: Αν έχεις πάρει backup από kit Kat restore κάνεις σε Rom kit Kat. Το ίδιο ισχύει και για lollipop.

Οκ......ποιητικά :D

Link to comment
Share on other sites

παίδες καλησπέρα.δυστυχώς σήμερα μου έβγαλε κιτρινιλα στην οθόνη πάνω δεξιά..ισχύει εγγύηση φαντζομαι;;έσω αντιπροσωπεία στην Πάτρα;αξίζει κάνουν Καλή δουλειά; Edited by alexismech
Link to comment
Share on other sites

Όχι τελικά δε το έχω πάει ακόμα. Είναι και περίεργες ημέρες κιόλας:worry: Το παρατηρώ με προσοχή και περιέργεια πάντως και είναι πραγματικά παράξενο. Η διαγώνια αυτή γραμμή που δεν έχει βελτιωθεί άλλα ούτε έχει επεκταθεί εμφανίζεται κατά καιρούς και εξαφανίζεται μετά από λίγη ώρα συνεχούς χρήσης της συσκευής. Και έπειτα μετά από κάμποση ώρα εμφανίζεται πάλι όχι πάντα και χωρίς κάποια συγκεκριμένη αιτία. Η έντασή της δεν είναι σταθερή. Δεν αποτελεί πρακτικό πρόβλημα άλλα όταν φαίνεται είναι κάπως ενοχλητική. Φαντάσου μια ξεθωριασμένη γραμμή που ανάλογα με το χρώμα φαίνεται περισσότερο ή λιγότερο, πχ στο γκρι και στο γαλάζιο είναι πιο έντονη, Στο μαύρο δε φαίνεται καθόλου...Από λίγο ψάξιμο που του έριξα μάλλον είναι το λεγόμενο screen burn που πολύ σπάνια εμφανίζεται στις οθόνες LCD. Σε καμία περίπτωση πάντως δεν είναι η γνωστή κιτρινίλα. Η πλάκα είναι ότι αν το πάω procordia δε ξέρω αν θα το αναγνωρίσουν, άσε που αν είναι γκαντέμης μπορεί εκείνη την στιγμή να μην εμφανίζεται η γραμμή:p Παρεπιπτώντος δοκίμασα και κάποιες εφαρμογές για screen burn fix από το store, χωρίς εμφανή αποτελέσματα.

 

 

Ναι και εμένα εξαφανίστηκε πάλι και για αυτό δεν θέλω να το πάω γιατί πολύ πιθανόν να μην εμφανιστεί καν..

Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα να ρωτησω αν γνωριζει καποιος γιατι οταν προσπαθω να κατεβασω καποιο app απο play store το τηλ μενει κολλημενο στο κατεβασμα..

Επισης το ιδιο μου κανει και για τις ενημερωσεις...εχω κανει και διαγραφη cache αλλα τιποτα παλι..μηπως φταιει η cloudy που εβαλα;

Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα να ρωτησω αν γνωριζει καποιος γιατι οταν προσπαθω να κατεβασω καποιο app απο play store το τηλ μενει κολλημενο στο κατεβασμα..

Επισης το ιδιο μου κανει και για τις ενημερωσεις...εχω κανει και διαγραφη cache αλλα τιποτα παλι..μηπως φταιει η cloudy που εβαλα;

Πηγαινε ρυθμισεις-εφαρμογες-ολα-βρες Υπηρεσιες Google play και πατα Διαμορφωση χωρου.....μετα πηγαινε τερμα λατω διαγραφη ολων των δεδομενωμ...

Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα να ρωτησω αν γνωριζει καποιος γιατι οταν προσπαθω να κατεβασω καποιο app απο play store το τηλ μενει κολλημενο στο κατεβασμα..

Επισης το ιδιο μου κανει και για τις ενημερωσεις...εχω κανει και διαγραφη cache αλλα τιποτα παλι..μηπως φταιει η cloudy που εβαλα;

Κ εμένα το κάνει

Link to comment
Share on other sites

Τα εκανα φιλε μου αλλα τα ιδια μου κανει...........δε βλεπω φως....

 

Πήγαινε ρυθμίσεις-εφαρμογές-google play store-κατάργηση εγκατάστασης ενημερώσεων. Κάνε μετά reboot και λογικά θα έχει στρώσει.

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπαρχει τετοια επιλογη στο play store

 

----- προσθήκη μηνύματος 80 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πήγαινε ρυθμίσεις-εφαρμογές-google play store-κατάργηση εγκατάστασης ενημερώσεων. Κάνε μετά reboot και λογικά θα έχει στρώσει.

 

εχω την cloudy μηπως φταιει αυτο?

επισης και τις ενημερωσεις μου κολλαει.....

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπαρχει τετοια επιλογη στο play store

 

----- προσθήκη μηνύματος 80 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

εχω την cloudy μηπως φταιει αυτο?

 

Προφανώς, γιατί σε μένα που έχω στοκ υπάρχει. Στο μενού στις ρυθμίσεις του κινητού φαντάζομαι πήγες όχι μέσα στην εφαρμογή του play store

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια μια ερωτηση εκανα απεγκατασταση 2 εφαρμογες αλλα πριν την απεγκατασταση δεν πατησα την επιλογη "Εκκαθαριση δεδομενων" υπαρχει περιπτωση να εχουν μεινει αχρηστα αρχεια απο τις εφαρμογες που απεγκατεστησα στην συσκευη;
Motorola Z8 , Motorola Razr Xt910 ,Lg G2 32gb
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια μια ερωτηση εκανα απεγκατασταση 2 εφαρμογες αλλα πριν την απεγκατασταση δεν πατησα την επιλογη "Εκκαθαριση δεδομενων" υπαρχει περιπτωση να εχουν μεινει αχρηστα αρχεια απο τις εφαρμογες που απεγκατεστησα στην συσκευη;

 

Καθάρισε με ............

 

http://s9.postimg.org/vh6sbhi3j/Screenshot_2015_07_02_22_23_08.png

free image hosting

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

 

To smart cleaning που βρισκεται αδερφε;

Motorola Z8 , Motorola Razr Xt910 ,Lg G2 32gb
Link to comment
Share on other sites

To smart cleaning που βρισκεται αδερφε;

 

Ρυθμίσεις > Γενικές > Smart Clieaning ;)

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

δεν το εχω στην lollipop υπαρχει αυτη η εφαρμογη; :/

 

Ποια Rom έχεις...?

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...