Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ετσι απο περιεργεια ρε παιδια μηπως βγαζει και σε κανεναν αλλον στις απενεργοποιημενες εφαρμογες την εφαρμογη memo με το παλιο εικονιδιο της κιτκατ.Μου την βγαζει εκει χωρις να μπορω να την ενεργοποιησω.Το quick memo+ δουλευει κανονικα.

Ρωταω γιατι εχω τεραστιο προβλημα με την μπαταρια αλλα δεν μπορεσα να το λυσω αμομα

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Προς το παρόν ευτυχώς δεν μου το έχει ξανακανει..

 

Μολις μου το ξαναεκανε οπότε είναι κάποιο bug της lollipop..(περιστροφή οθονης)

Link to comment
Share on other sites

Μολις μου το ξαναεκανε οπότε είναι κάποιο bug της lollipop..(περιστροφή οθονης)

Έχεις κάνει επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων μετά την εγκατάσταση της lollipop?

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση:

το πήρα απόφαση σήμερα, έβαλα LG PC Suite.. το βρήκε έκανα upgrade σε lolipop... αλλά ΕΚΛΑΣΕ.. :P κόλλησε στο boot logo της LG και αναγκάστηκα να κάνω factory reset.. το πρόβλημα είναι ότι δεν είχα πάρει backup και έχω 5-10 document αρχειάκια εκεί μέσα που τα χρειάζομαι..

 

υπάρχει κάποιο πρόγραμμα για να κάνω recovery; άνοιξα το USB debugging αλλά κανένα από τα κλασσικά recovery προγράμματα των win δεν το βλέπει σα δίσκο για να κάνει recovery....

 

καμιά ιδέα;

 

ευχαριστώ

 

να υποθέσω ότι στο παραπάνω δεν υπάρχει απάντηση; δεν παίζει recovery με κάποιο τρόπο ε; :(:(

Link to comment
Share on other sites

Βλέπω ότι τώρα στην λολιποπ βγάλανε και την εφαρμογή που είχε προεγκατεστημενη στην κιτκατ που λεγόταν life square. Επειδή την Θέλω μπορώ να την βρω καπου? Όπου κ αν έψαξα δεν βρήκα κάτι.

Δεν είμαι root.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια,μου εφερε ενας φιλος ενα g2 που εχει ακομη kitkat και δεν του εβγαζε αναβαθμιση για lollipop.Βαλαμε την εφαρμογη LGMobile Support Tool και μας εβγαλε update.Αν το κανουμε,θα του κανει διαγραφη ολων των δεδομενων η θα το περασει απο πανω?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια,μου εφερε ενας φιλος ενα g2 που εχει ακομη kitkat και δεν του εβγαζε αναβαθμιση για lollipop.Βαλαμε την εφαρμογη LGMobile Support Tool και μας εβγαλε update.Αν το κανουμε,θα του κανει διαγραφη ολων των δεδομενων η θα το περασει απο πανω?

Δεν διαγράφει τίποτα από αυτά που έχει μέσα στο κινητο. Περνάει την λολιποπ από πανω.

Εκτως κ αν το γυρίσεις εσύ χειροκίνητα στις εργοστασιακές ρυθμίσεις. Τότε δεν μένει τίποτα μέσα.

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Δεν διαγράφει τίποτα από αυτά που έχει μέσα στο κινητο. Περνάει την λολιποπ από πανω.

Εκτως κ αν το γυρίσεις εσύ χειροκίνητα στις εργοστασιακές ρυθμίσεις. Τότε δεν μένει τίποτα μέσα.

 

Ευχαριστω για την απαντηση.Βλεπω ομως προτεινεται επαναφορα μετα απο update.Πρεπει να γινει αναγκαστικα?

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την απαντηση.Βλεπω ομως προτεινεται επαναφορα μετα απο update.Πρεπει να γινει αναγκαστικα?

Όχι δεν πρέπει να γίνει αναγκάστηκα. Αυτό το κάνουμε για να "κάτσει" καλά η αναβάθμιση σε "καθαρό" τηλέφωνο και αργότερα να μην σου βγάλει μικροπροβληματα. Αν θες περνα την λολιποπ χωρίς επαναφορά εργοστασιακων και άμα δεις μετά από λίγο καιρό ότι σου βγάζει μικροπροβληματα του κάνεις τοτε μια επαναφορα. Μπορεί και να μην έχεις και ποτέ πρόβλημα. Δεν είναι κανονας!

 

 

Παράδειγμα Εγώ πέρασα λολιποπ χωρίς επαναφορά και παρατηρησα μετά από λίγες μέρες ότι ζεστενοταν πιο πολυ η συσκευή από όταν είχα κιτκατ και μειώθηκε πολύ η ένταση του φοτισμου οθονης. Το έβαζα στο 100% και ήταν σαν να το έχω 30%

Του έκανα επαναφορά μετα κ εφτιαξε.

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Πάντως στο σκρουτζ το g2(16 gb) πωλείται 279 σε 7 καταστήματα(!!) και το g2 (32gb) 319(!!!) σε 5 καταστήματα.

Αυτό που οφείλεται ; Στο ότι τα καταστήματα δεν μπορούν να κάνουν συναλλαγές με το εξωτερικό ;

Link to comment
Share on other sites

Πάντως στο σκρουτζ το g2(16 gb) πωλείται 279 σε 7 καταστήματα(!!) και το g2 (32gb) 319(!!!) σε 5 καταστήματα.

Αυτό που οφείλεται ; Στο ότι τα καταστήματα δεν μπορούν να κάνουν συναλλαγές με το εξωτερικό ;

 

Οταν αρχιζει να τους τελειωνει το stock εμπορευμα αναγκαστικα αναβαζουν τιμες, παντα γινοταν αυτο...Τωρα η διαφορα ειναι πως δεν μπορουν να φερουν νεο εμπορευμα λόγω ελειψης ρευστου οποτε για μεγαλο διαστημα, οπως παει η κατασταση, θα παρουν την ανηφορα οι τιμες στα ηλεκτρονικα...

Link to comment
Share on other sites

Πάντως στο σκρουτζ το g2(16 gb) πωλείται 279 σε 7 καταστήματα(!!) και το g2 (32gb) 319(!!!) σε 5 καταστήματα.

Αυτό που οφείλεται ; Στο ότι τα καταστήματα δεν μπορούν να κάνουν συναλλαγές με το εξωτερικό ;

 

Ακριβώς, όλα τα κινητά ανεβαίνουν λόγω εξάντλησης stock & μη ύπαρξης νέων εισαγωγών, μέχρι να ανοίξουν οι τράπεζες δυστυχώς δύσκολα τα πράγματα.

 

Ευχαριστω για την απαντηση.Βλεπω ομως προτεινεται επαναφορα μετα απο update.Πρεπει να γινει αναγκαστικα?

 

Γενικώς δεν είναι υποχρεωτικό (αν και για μένα είναι), μπορείς να την περάσεις από πάνω αν βαριέσαι το format & αν δεις θέματα τότε το κάνεις.

Link to comment
Share on other sites

Οταν αρχιζει να τους τελειωνει το stock εμπορευμα αναγκαστικα αναβαζουν τιμες, παντα γινοταν αυτο...Τωρα η διαφορα ειναι πως δεν μπορουν να φερουν νεο εμπορευμα λόγω ελειψης ρευστου οποτε για μεγαλο διαστημα, οπως παει η κατασταση, θα παρουν την ανηφορα οι τιμες στα ηλεκτρονικα...

 

Ακριβώς, όλα τα κινητά ανεβαίνουν λόγω εξάντλησης stock & μη ύπαρξης νέων εισαγωγών, μέχρι να ανοίξουν οι τράπεζες δυστυχώς δύσκολα τα πράγματα.

 

 

 

Γενικώς δεν είναι υποχρεωτικό (αν και για μένα είναι), μπορείς να την περάσεις από πάνω αν βαριέσαι το format & αν δεις θέματα τότε το κάνεις.

 

Σωστά όλα αυτά, αλά ένα πράγμα δεν καταλαβαίνω...! ποιος αγοράζει ''τέτοια εποχή'' για να εξαντλείται ένα προϊών...???:wacko: και μιλάμε για 250€ !!! η άλλα τηλέφωνα ακριβότερα...!!! εγώ θα έλεγα οτι βρίσκουν την ευκαιρία να κερδοσκοπήσουν..!

Edited by mariodj

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Σωστά όλα αυτά, αλά ένα πράγμα δεν καταλαβαίνω...! ποιος αγοράζει ''τέτοια εποχή'' για να εξαντλείται ένα προϊών...???:wacko: και μιλάμε για 250€ !!! η άλλα τηλέφωνα ακριβότερα...!!! εγώ θα έλεγα οτι βρίσκουν την ευκαιρία να κερδοσκοπήσουν..!

 

Βασικά πρέπει να τσεκάρεις αν η άνοδος της τιμής της εκάστοτε συσκευής οφείλεται στο ότι ξεπούλησαν τα φθηνά μαγαζιά, άρα πλέον δεν εμφανίζονται στη λίστα & εμφανίζονται ως φθηνότερα τα μεσαία ή αν όντως το εκάστοτε μαγαζί αύξησε τις τιμές, αλλά τόσο εκτεταμένη έρευνα δεν έχω κάνει :lol:

Επίσης, επειδή τα σκρουτζομάγαζα είναι μικρά μαγαζιά, πιστεύω δεν φέρνουν και πολύ stock για να μην τους μένει.

Γενικώς, πιστεύω ότι η αλήθεια είναι κάπου στη μέση. (και ψιλοαισχοκερδούν & τελειώνει το stock)

Link to comment
Share on other sites

Ωραια νεα μου λες φιλε μου.Ουφ!!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 52 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Θα το κανω και αυτο μπας και με λυπηθεί...Ευχαριστω.:(

 

----- προσθήκη μηνύματος 86 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και εγω νομιζω φιλε οτι πλακετα εχει καψει.Ο σκοπος ειναι να μην αρχιζει τιποτα τριξιματα μετα κτλ.Βγαλε-βαλε καπακι....

Γιωργο και γω φοβόμουν τα τριξιματα αλλά ήρθε στην ίδια κατάσταση. Βέβαια είχαν ξεχάσει να κουμπωσουν καλά το καπάκι αλλα αφού το κουμπωσα δεν ακούγεται τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Έχεις κάνει επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων μετά την εγκατάσταση της lollipop?

 

Είχα κάνει μετά από λίγες μέρες για αυτό τον λογο..κ προσφατα σε ξένα site παρατήρησα πολλα topics με το ιδιο πρόβλημα οποτε ελπίζουμε να το φτιάξουν με την 5.1..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

 

Με το G2 στην κατοχή μου μόλις λίγες μέρες, σήμερα μου έπεσε από πολύ χαμηλό ύψος και η οθόνη σταμάτησε να δουλεύει. Ακούω το κινητό να ανοίγει, το notification led λειτουργεί κανονικά, αλλά η οθόνη δεν δείχνει τίποτα.

 

Τι μπορεί να είναι αυτό;

 

Εν τω μεταξύ είμαι rooted, κρατάω το power button μέχρι να κλείσει η συσκευή, στη συνέχεια με πατημένο το vol up το συνδέω στο PC, αλλά και το LG Suite, και το Flash tool, σταματάνε το software στο 2% και 4% αντίστοιχα, οπότε δεν μπορώ να το γυρίσω σε στοκ...

Link to comment
Share on other sites

Τώρα με την λολιποπ μπορούμε (χωρίς root) να περάσουμε καμία γραμματοσειρά στο κινητο? Στο LG smart world δεν έχει πολύ καλές. Υπάρχει τρόπος?

Θυμάμαι ότι με κιτκατ δεν μπορούσαμε να κατεβάσουμε από το google play

 

Πως μπορώ να εγκαταστήσω νέα fonts κ από που? Αυτά που έχει το κινητό δεν μου αρέσουν. Του google play δεν τα δέχεται

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

 

Με το G2 στην κατοχή μου μόλις λίγες μέρες, σήμερα μου έπεσε από πολύ χαμηλό ύψος και η οθόνη σταμάτησε να δουλεύει. Ακούω το κινητό να ανοίγει, το notification led λειτουργεί κανονικά, αλλά η οθόνη δεν δείχνει τίποτα.

 

Τι μπορεί να είναι αυτό;

 

Εν τω μεταξύ είμαι rooted, κρατάω το power button μέχρι να κλείσει η συσκευή, στη συνέχεια με πατημένο το vol up το συνδέω στο PC, αλλά και το LG Suite, και το Flash tool, σταματάνε το software στο 2% και 4% αντίστοιχα, οπότε δεν μπορώ να το γυρίσω σε στοκ...

Αν έχεις recovery, δες εδω:

http://forum.xda-developers.com/lg-g2/development-d802/fix-lg-flash-tool-stuck-2-t3031112

 

EDIT: Sorry ακυρο!!! Χωρίς οθόνη, δύσκολο.......

Edited by Titarasaudi
Link to comment
Share on other sites

Προσπάθησε να φλασαρεις μια jelly bean rom για το μοντέλο σου. Κάποιος στο xda αναφέρει ότι το έκανε και ξεκολησε από το 2%.
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ευχαριστώ για τις απαντήσεις! Μιλάμε για τρελή ξενέρα, και βρήκε και ωραία περίοδο να χαλάσει... :(

 

Επίσημη (ελληνική) ROM με λειτουργικό JB σε μορφή .kdz (για να την περάσω μέσω Flash Tool) που βρίσκω; Στο lg-phone-firmware.com/firmware-Lg+G2-Tutti-36.html, έχει αρκετές για την ελληνική έκδοση (6GR), αλλά δεν μπορώ να καταλάβω ποια είναι η JB.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ευχαριστώ για τις απαντήσεις! Μιλάμε για τρελή ξενέρα, και βρήκε και ωραία περίοδο να χαλάσει... :(

 

Επίσημη (ελληνική) ROM με λειτουργικό JB σε μορφή .kdz (για να την περάσω μέσω Flash Tool) που βρίσκω; Στο lg-phone-firmware.com/firmware-Lg+G2-Tutti-36.html, έχει αρκετές για την ελληνική έκδοση (6GR), αλλά δεν μπορώ να καταλάβω ποια είναι η JB.

 

Αυτη που λεει V10

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Ούτε σήμερα ανταλλακτικά στη procodria... Από βδομάδα και αν...Αυτό θα πει χρεοκοπία παιδία:lol:

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ που μίλησα με αρκετά καταστήματα, μεταξύ των οποίων και η Procordia, μου είπαν ότι μέχρι νεοτέρας δεν θα υπάρχουν οθόνες (γι αυτό το ανταλλακτικό ζήτησα ενημέρωση).

 

Σχετικά με το πέρασμα της official JB που ανέφερα πιο πάνω, τελικά αν και μου πέταξε error περάστηκε επιτυχώς, μιας και πλέον έκανα μέσω του PC Suite upgrade σε KK και τώρα κάνω upgrade και σε Lp. Ευχαριστώ όλους για τη βοήθεια!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...