Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Σε μένα προς το καλύτερο. .

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σε ποιο βαθμό αλλάζει η αυτονομία μετά την αναβάθμιση σε lollipop?

Και σε μένα η μπαταρία είναι καλύτερη με lollipop

Link to comment
Share on other sites

Αμφιλεγόμενο θέμα το συγκεκριμένο. .Έχω ακόμα την κιτ κατ και είμαι διστακτικός για το συγκεκριμένο θέμα.

 

Σε κάθε περίπτωση Ευχαριστώ για το μοίρασμα.

 

Ως εμπειρία χρήσης με lollipop? Any bug?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σε ποιο βαθμό αλλάζει η αυτονομία μετά την αναβάθμιση σε lollipop?

Εγώ στα ίδια το βλέπω

 

----- προσθήκη μηνύματος 50 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αμφιλεγόμενο θέμα το συγκεκριμένο. .Έχω ακόμα την κιτ κατ και είμαι διστακτικός για το συγκεκριμένο θέμα.

 

Σε κάθε περίπτωση Ευχαριστώ για το μοίρασμα.

 

Ως εμπειρία χρήσης με lollipop? Any bug?

Bugs δεν έχω !!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα. Έχετε παρατηρήσει θεματάκια με τη σύνδεση wifi μετά την αναβάθμιση σε lollipop; Στο δικό μου (stock ευρωπαικό) έχω παρατηρήσει ότι μετά την αναβάθμιση σαν να μπερδεύεται/καθυστερεί πιο πολύ σε σχέση με πριν να επιλέξει δίκτυο σε δημόσιους χώρους με κλειδωμένα και free wifi, πράγμα που δεν έκανε πριν με kit kat. Επίσης στο ασύρματο του σπιτιού μου έχω παρατηρήσει ότι σε κάποια σάιτ που ανοίγω με multimedia περιεχόμενο, καθυστερεί επίσης να φορτώσει στο 100% σε αντίθεση με παλιά που κατέβαζε περιεχόμενο σφαίρα.

Εγώ έχω παρατηρήσει ότι έχω θέμα στο να μπω σε δίκτυο.

Ενώ φίλοι μου μπαίνουν στο ίδιο εγώ θα αργήσω πολύ και ίσως να χρειαστεί και επανεκκίνηση το ρουτερ για να κλειδώσει το κινητό.

Πριν με κιτ κατ δεν είχα κανένα θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Έχω την συσκευή από τον Νοέμβριο του 2014,με KK από το εργοστάσιο .Το τηλέφωνο απλά φυσάει, δεν έχει κολλήσει ποτέ και φυσικά δεν σκέφτομαι να μεταβώ σε λολιποπ, μιας και δεν δίνει τίποτα παραπάνω, πέρα του πιο όμορφου περιβάλλον χρήσης που και αυτό είναι κάτι υποκειμενικό και προσωπικό. Οι καιροί είναι δύσκολοι και δεν είναι για ρίσκα. ...απλα η γνώμη μου.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Έχω την συσκευή από τον Νοέμβριο του 2014,με KK από το εργοστάσιο .Το τηλέφωνο απλά φυσάει, δεν έχει κολλήσει ποτέ και φυσικά δεν σκέφτομαι να μεταβώ σε λολιποπ, μιας και δεν δίνει τίποτα παραπάνω, πέρα του πιο όμορφου περιβάλλον χρήσης που και αυτό είναι κάτι υποκειμενικό και προσωπικό. Οι καιροί είναι δύσκολοι και δεν είναι για ρίσκα. ...απλα η γνώμη μου.

Και πολύ καλά θα κάνεις.. Αν και από ότι λένε θα πάει και το g2 σε 5.1 οπότε θα έχεις ακόμα μια ευκαιρία να το σκεφτείς....

Link to comment
Share on other sites

Δεν το συζητώ φίλε και η συνήθεια είναι μεγάλη υπόθεση. Έχω διαβάσει προσεχτικά τα διάφορα σχόλια και η εμπειρία χρήσης με την λολιποπ, όταν επανέλθει και αν φυσικά ξανά επανέλθει η ισορροπία στην ελληνική οικονομία έτσι ώστε και οι αντιπροσωπείες να λειτουργούν και να εισάγουν κανονικά ανταλλακτικά και τα διάφορα απαραίτητα, τότε ίσως κάνω την μετάβαση
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σε ποιο βαθμό αλλάζει η αυτονομία μετά την αναβάθμιση σε lollipop?

 

Tα ίδια σε κατανάλωση, ΠΟΛΥ καλύτερη στην αναμονή χωρίς να το πειράζεις έχεις ΜΗΔΑΜΙΝΟ battery drain. Στην ΚΚ στην ξέσκιζε.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σε ποιο βαθμό αλλάζει η αυτονομία μετά την αναβάθμιση σε lollipop?

 

Οι απαντήσεις είναι διαφορετικές στην συγκεκριμένη ερώτηση ανάλογα το άτομο/συσκευή οφείλω να ομολογήσω. Αυτό που παρατήρησα στην δική μου συσκευή μετά την αναβάθμιση είναι πως η μπαταρία έχει καλύτερη αυτονομία σε κατάσταση αναμονής (έχει τύχει να το φορτίσω το βράδυ πριν κοιμηθώ και το πρωι να το κοιτάξω και η μπαταρία να είναι στο 100%) , αλλά με χρήση έχει χειρότερη αυτονομία. Μην φανταστείς τρελές διαφορές βέβαια αλλά είναι λίγο χειρότερη. Η πιο αισθητή αλλαγή που ένοιωσα και πολύ πιθανόν να παρατηρήσεις και εσύ, είναι η αύξηση της θερμοκρασίας σε χρήση (ίσως γι αυτό έχει και χειρότερη αυτονομία).

Πολλοί λένε πως με μια επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων αυτό διορθώνεται. Εγώ μάλλον πρέπει να είμαι η εξαίρεση γιατι το έκανα και δεν άλλαξε απολύτως τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Οι απαντήσεις είναι διαφορετικές στην συγκεκριμένη ερώτηση ανάλογα το άτομο/συσκευή οφείλω να ομολογήσω. Αυτό που παρατήρησα στην δική μου συσκευή μετά την αναβάθμιση είναι πως η μπαταρία έχει καλύτερη αυτονομία σε κατάσταση αναμονής (έχει τύχει να το φορτίσω το βράδυ πριν κοιμηθώ και το πρωι να το κοιτάξω και η μπαταρία να είναι στο 100%) , αλλά με χρήση έχει χειρότερη αυτονομία. Μην φανταστείς τρελές διαφορές βέβαια αλλά είναι λίγο χειρότερη. Η πιο αισθητή αλλαγή που ένοιωσα και πολύ πιθανόν να παρατηρήσεις και εσύ, είναι η αύξηση της θερμοκρασίας σε χρήση (ίσως γι αυτό έχει και χειρότερη αυτονομία).

Πολλοί λένε πως με μια επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων αυτό διορθώνεται. Εγώ μάλλον πρέπει να είμαι η εξαίρεση γιατι το έκανα και δεν άλλαξε απολύτως τίποτα.

Αμ δεν εισαι ο μόνος...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σε ποιο βαθμό αλλάζει η αυτονομία μετά την αναβάθμιση σε lollipop?

 

Οι εμπειρίες είναι ανάμικτες - μπορείς να πας και στο θέμα για τη μπαταρία να ρίξεις μια ματιά. Εμένα είναι το ίδιο και καλύτερα σε σχέση με KK.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σε ποιο βαθμό αλλάζει η αυτονομία μετά την αναβάθμιση σε lollipop?

 

Εμένα είναι αισθητά ποιο χάλια η αυτονομία... Αναμονή ίσως καλύτερη αλλά η μπαταρία Όχι...

Ωραία όμορφη κλπ αλλά η. Kk σε μένα είχε διαφορά με τα ίδια apps και χρήση...τι να πω δεν ξέρω..

Edited by zerv_5800

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως το σημαντικότερο πρόβλημα όλων είναι η υπερθέρμανση της συσκευής. Εγώ από αυτό δεν έμεινα ικανοποιημενος
Link to comment
Share on other sites

Όσοι αναφέρεστε σε υπερθέρμανση της συσκευής, την είχατε και πέρυσι το καλοκαίρι για να συγκρίνετε την συμπεριφορά της?

Απλά μια σκέψη κάνω, μήπως για την υπερθέρμανση φταίει και η θερμοκρασία περιβάλλοντος, λόγω καλοκαιριού, και η χρονική σύμπτωση να έρθει η lollipop σε περίοδο που είχε ήδη ανέβει συγκριτικά η θερμοκρασία.. :):rolleyes:

Edited by inel
Link to comment
Share on other sites

Όσοι αναφέρεστε σε υπερθέρμανση της συσκευής, την είχατε και πέρυσι το καλοκαίρι για να συγκρίνετε την συμπεριφορά της?

Απλά μια σκέψη κάνω, μήπως για την υπερθέρμανση φταίει και η θερμοκρασία περιβάλλοντος, λόγω καλοκαιριού, και η χρονική σύμπτωση να έρθει η lollipop σε περίοδο που είχε ήδη ανέβει συγκριτικά η θερμοκρασία.. :):rolleyes:

Όχι εγώ δεν την έχω από το καλοκαίρι αλλά με την λολι ανάβει πολύ εύκολα και καίει η περιοχή στο ακουστικό ενώ παρόμοιο θέμα δεν είχα με την κιτ κατ.

Δεν σβήνει λόγο ζέστης όπως κανουν άλλες συσκευές φίλων από ότι διάβασα. Αλλά σίγουρα τώρα το προσέχω περισσότερο από ότι πριν με την κιτ κατ.

Edited by pantelis1971
Link to comment
Share on other sites

Όσοι αναφέρεστε σε υπερθέρμανση της συσκευής, την είχατε και πέρυσι το καλοκαίρι για να συγκρίνετε την συμπεριφορά της?

Απλά μια σκέψη κάνω, μήπως για την υπερθέρμανση φταίει και η θερμοκρασία περιβάλλοντος, λόγω καλοκαιριού, και η χρονική σύμπτωση να έρθει η lollipop σε περίοδο που είχε ήδη ανέβει συγκριτικά η θερμοκρασία.. :):rolleyes:

 

Εγώ την συσκευή μου την αγόρασα τον Ιανουάριο του 2014 και επειδή του κάνω συνήθως την ίδια χρήση, μπορώ πολύ άνετα να το συγκρίνω. Πριν την αναβάθμιση, τόσο ζεστό γίνονταν μόνο αν είχα ανοιχτά το data για κάποια ώρα. Τώρα γίνεται ακόμα και με πιο απλή χρήση χωρίς data.

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον είμαι από τους τυχερούς....

Μετά την αναβάθμιση και χωρίς επαναφορά δεν είχα ούτε bugs η lag η οτιδήποτε άλλο. Απλά επειδή βρήκα λίγο χρόνο τον αφιέρωσα σε στήσιμο και έκανα μια επαναφορά και έγινε ακόμα πιο γρήγορο. Ίσως να φταίει ότι έφυγε και η σαβούρα που είχε μαζευτεί από το γράψε σβήσε συνέχεια.

Από θερμοκρασίες μια από τα ίδια όπως με κ.κ

Αν με ρωτούσε κανείς αν είχα να επιλέξω rom θα πήγαινα σε κ.κ

Για τα πράγματα που έχουν δεν έχουν βάλει στην lollipop που είχε η παλιά rom.

Το κινητό ήταν αρκετά γρήγορο και με καλή μπαταρία και πριν. Είδα μικρές διαφορές προς το καλύτερο αλλά σε σύγκριση με αυτά που δεν μπήκαν στην νέα rom θα το ξανασκεφτόμουν.

Practice what you preach
Link to comment
Share on other sites

με τη γ......η ζέστη που παίζει τόσες μέρες, έχω μια μικρή εντύπωση ότι αρχίζει σιγά σιγά να εμφανίζεται η κίτρινη γραμμούλα ξανά :angry:

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

Το τηλέφωνο απλά είναι αδύνατο να το χρησιμοποιήσεις πάνω από μισάωρο με τα 60-65αρια που φτάνει ο cpu :!: :X

LG G2 - 16GB - black

*ROM: CloudyG2 v2.2 kit kat

*Kernel: XCeed

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τι να πω περί θερμοκρασίας με αυτά που διαβάζω. Εγώ δουλεύω σε εργοστάσιο παραγωγής χυμού και ο χώρος μπροστά στους πίνακες που κάθομαι έχει 50 βαθμούς άνετα. Περνάω αρκετή ώρα καθησμενος εκεί και δεν είχα πρόβλημα με το κινητό. Παραμένει ενεργό και το χρησιμοποιώ χώρις θέμα.
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα στην παρεα,εχω το κινητο στην 5.0.1 και ειμαι ροοτ με το one click το προβλημα μου ειναι οτι κολλαει η περιστροφη της οθονης καμια φορα και στρωνει μονο με επανεκινηση και το δευτερο bugελ ειναι ουι δεν μου δουλευει το εφε απενεργοποίησης της οθονης.Επιλεγω ρετρο τηλεοραση και λειτουργει το σβησιμο το απλο μονο.Καμια λυση;

ONE PLUS 9 PRO

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...