Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αυτό τι είναι ρε παιδιά; σήμερα το βγάζει όλη μέρα...
είσαι στο μυαλό κάτι μαγικό...
Link to comment
Share on other sites

Αυτό τι είναι ρε παιδιά; σήμερα το βγάζει όλη μέρα...

 

Φίλε το παρατηρησα και εγω! Προφανώς κολλαει λογο φορτου του σερβερ

Καμένος μέχρι το μεδούλι!
Link to comment
Share on other sites

LG G2 16gb Γερμανικό πρωην δικό μου, νυν της κοπέλας μου, το σύνδεσα στο pc και βρήκε το update!! Το περνάω τώρα..

 

Είναι μεγάλο από ότι φαίνεται κατεβαίνει αρκετά αργά

Link to comment
Share on other sites

Στο LG PC Suite γράφει ,Για τηλέφωνα ή συσκευές tablet με Android 5.0 Lollipop ή μεταγενέστερη έκδοση,η επαναφορά ή η δημιουργία αντιγράφου ασφαλείας δεν γίνεται σωστά εξαιτίας χαρακτηριστικών ασφαλείας του λειτουργικού συστήματος Android.

 

Γνωρίζει κανείς κάτι? Θα λειτουργήσει άραγε η επαναφορά ή πάει για στήσιμο απο την αρχή... :confused:

Το ίδιο λέει και σε μενα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο μενα..ιταλικο σημερα πηρε την αναβαθμιση..αφου την εκανα του εκανα και μια επαναφορα..απο παρατηρησεις μπορω να πω οτι η καμερα σε σκοτεινο περιβαλλον επιτελους τραβαει πιο γρηγορα..αντουτου 41000
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο μενα..ιταλικο σημερα πηρε την αναβαθμιση..αφου την εκανα του εκανα και μια επαναφορα..απο παρατηρησεις μπορω να πω οτι η καμερα σε σκοτεινο περιβαλλον επιτελους τραβαει πιο γρηγορα..αντουτου 41000

 

επαναφορα κανουμε πριν ή μετα την αναβαθμιση?

Link to comment
Share on other sites

Μόλις στήθηκε το κινητό με λολιποπ...από τα λίγα που κοίταξα μια χαρά δείχνει..η κάμερα δουλεύει πιο γρήγορα σε νυχτερινή λήψη. Η μπαταρία θα δείξει σύντομα.
Link to comment
Share on other sites

επαναφορα κανουμε πριν ή μετα την αναβαθμιση?

Πριν γιατί αν την κάνεις μετά θα σου γυρίζει ξανά κιτκατ

Link to comment
Share on other sites

Πριν γιατί αν την κάνεις μετά θα σου γυρίζει ξανά κιτκατ

Δε σε γυρνάει σε Kit Kat!!

Θα κάνεις και μετά......

Η επαναφορά δε σου αλλάζει έκδοση λογισμικού ;)

Link to comment
Share on other sites

Μπορω να περασω την λολιποπ με το LG Flash Tool 2014 η μονο απο lg pc suite ?

 

Φίλε στην ίδια σελίδα που έγραψες υπάρχει η απάντηση σε αυτό που ρωτάς. Δε γίνεται να ξαναλέμε 200 φορές το ίδιο πράγμα. 10 σελίδες οι ερωτήσεις είναι πώς θα περάσουμε την 5.0.2, πώς θα τη φλασάρουμε.

Link to comment
Share on other sites

Στο LG PC Suite γράφει ,Για τηλέφωνα ή συσκευές tablet με Android 5.0 Lollipop ή μεταγενέστερη έκδοση,η επαναφορά ή η δημιουργία αντιγράφου ασφαλείας δεν γίνεται σωστά εξαιτίας χαρακτηριστικών ασφαλείας του λειτουργικού συστήματος Android.

 

Γνωρίζει κανείς κάτι? Θα λειτουργήσει άραγε η επαναφορά ή πάει για στήσιμο απο την αρχή... :confused:

 

Το ίδιο λέει και σε μενα

 

 

Όσοι κάνατε αναβάθμιση και επαναφορά με LG PC Suite αντιμετωπίσατε κάποιο πρόβλημα?

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση σε αυτούς που έχουν λολιποπ! Υπάρχει δυνατοτητα σε αυτή την έκδοση που android να φτιάξεις δικά σου ηχητικά Προφίλ (εκτός του θορύβου, δόνηση και κανονικό.που έχει τωρα) όπως σε κάτι παλιά nokia?

Γιατί ας πούμε εγώ θέλω να είναι αθόρυβο και χωρίς δόνηση σε εισερχόμενες κλήσεις και sms, Αλλά να Μου χτυπαει ήχος σε εισερχόμενα μυνήματα viber Η στην εφαρμογη γουατσαππ μονο! Αυτό με την κιτκατ Δεν γίνεται. Η αθόρυβο θα είναι η ήχος σε όλα η δόνηση σε όλα! και για μένα είναι αρκετά μεγάλο μειων....

Δοκίμασες με καμμία εφαρμογή σαν αυτή;

https://play.google.com/store/apps/details?id=Orion.Soft

Είναι τα κλασσικά "προφίλ" που είχαμε παλιά....

Link to comment
Share on other sites

Όσοι κάνατε αναβάθμιση και επαναφορά με LG PC Suite αντιμετωπίσατε κάποιο πρόβλημα?

 

Εγώ αέρας, όλα έγιναν μια χαρά...

 

Φοβερή η αναβάθμιση έδωσε μια φρεσκάδα στο κινητό μπράβο... Φοβερά smooth όπως και πριν όλα ρολλάρουν τέλεια... Ίδιο με το G3 που έχω έγινε αλλά σαφώς πιο smooth

Link to comment
Share on other sites

Όσοι κάνατε αναβάθμιση και επαναφορά με LG PC Suite αντιμετωπίσατε κάποιο πρόβλημα?

Σε εμένα για κάποιο λόγο κόλλησε μετά την αναβάθμιση και έβγαζε συνέχεια ένα μήνυμα για κάποια λειτουργία της Google που διεκοπει.το ξεπέρασα κάνοντας hard reset και όλα καλα

Link to comment
Share on other sites

εγω εχω

Version: V30A

Country: 6RP/PORTUGAL_OPEN_16G

Model: LGD802

Dimension: 1.65GiB

Εχω κανει ροοτ kai φοραω την cloudy g2 2.2........τι πρεπει να κανω για να παρω τη λολλιποπ??

Link to comment
Share on other sites

εγω εχω

Version: V30A

Country: 6RP/PORTUGAL_OPEN_16G

Model: LGD802

Dimension: 1.65GiB

Εχω κανει ροοτ kai φοραω την cloudy g2 2.2........τι πρεπει να κανω για να παρω τη λολλιποπ??

 

Πας ΕΔΩ θα κατεβάσεις την παρακάτω (βλε. photo) και την περνάς με Flash Tool. Διάβασε ΕΔΩ Πάρε ένα αντίγραφο τα αρχεία σου (Photo - video - music) γιατί μετά το Flash το τηλ. θα το έχεις όπως το είχες αγοράσει (παρθένο) με καινούργια Rom...~~~!!!!

 

photo

http://s28.postimg.org/bm2rw4ha5/Picture0001.png

post images

Edited by mariodj

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχετε την λόλιποπ(οφίσιαλ) σας δουλεύει το weather animation?

Καλημέρες παιδιά..Ναι κανονικά δουλευει

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα .Τώρα μόλις το είδα και σας ενημερώνω

http://forum.xda-developers.com/lg-g2/development-d802/rom-stock-30d-flashable-zip-t3070383

Έχει και την open και την Vodafone.Λέει ότι κρατάει και την recovery ,διαβάστε το

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλη τη παρέα. Εχθές πέρασα τη lollipop (καθαρή εγκατάσταση) και το κινητό "πετάει". Θα ήθελα όμως να ρωτήσω το εξής : με την Kitkat μπορούσες να κάνεις φωνητική πληκτρολόγηση στα Ελληνικά, πατώντας το πλήκτρο με το μικροφωνάκι στο πληκτρολόγιο. Τώρα αυτό δεν υπάρχει. Υπάρχει τρόπος να το επαναφέρω ή δεν γίνεται στη Lollipop. ?? Και αν υπάρχει τρόπος πως το κάνω ?? Θυμάμαι στη kitkat κατέβαινε ένα αρχείο της google, αλλά τώρα δεν θυμάμαι ούτε το αρχείο ούτε την διαδικασία.

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Πείτε μας εντυπώσεις από μπαταρία όποιος μπορεί.

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...