Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Βλέπετε καμιά διαφορά στο κινητό όσοι βάλατε lollipop? Απόκριση, μπαταρία, κολλήματα?

Tαχυτατη χωρις κοληματα και η μπαταρια σε ευπρεπη τιμες μεχρι στιγμης.Η καμερα του λιγο καλυτερη απο την kit kat stock.:)

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Tαχυτατη χωρις κοληματα και η μπαταρια σε ευπρεπη τιμες μεχρι στιγμης.Η καμερα του λιγο καλυτερη απο την kit kat stock.:)

Έτσι ακριβώς απλά νομίζω ότι η μπαταρία του Είναι πιο καλή αρκετα.

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα κι εγώ την Lollipop. Πριν είχα Cloudy G3 2.2. Παρατηρώ μια υστέρηση συγκριτικά,πιο αργό συνολικά το τηλέφωνο σε ανταπόκριση.
Link to comment
Share on other sites

Πέρασα κι εγώ την Lollipop. Πριν είχα Cloudy G3 2.2. Παρατηρώ μια υστέρηση συγκριτικά,πιο αργό συνολικά το τηλέφωνο σε ανταπόκριση.

 

Περιεργο...σε σχεση με την μαμα 4.4 μπορεις να κανεις μια συγκριση?Προς το παρον οι περισσοτεροι λενε οτι το κινητο παει το ιδιο καλα με πριν αν οχι καλυτερα.

Link to comment
Share on other sites

Η vodafone εχει βγαλει την lollipop απ οτι βλεπω σε καθε χωρα; η καθαρη version δεν εχει βγει ακομα;
Καμένος μέχρι το μεδούλι!
Link to comment
Share on other sites

Tο δυστυχως το com.android.phone εχει σταματησει πως το ξεπερναμε;

 

----- προσθήκη μηνύματος 16 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Με επαναφορα εστρωσε

Link to comment
Share on other sites

με λολιποπ αυτο το τεστ τελειωσε σε 2 λεπτα και 22 δευτ οταν στο iphone 6 ηταν 4 δευτ πιο γρηγορο

ενω στο s6 edge 13 δευτ ....

και το δικο μας δεν εχει home button ειδικα στα παιχνιδια με καθυστερουσε λιγο μεχρι να κανω slide απο κατω ...

 

anyway , μια χαρα η κινηταρα μας ..ανετα το κραταω για 2 χρονια ακομα ... και ειναι και πανεμορφο το ατιμο

ειδικα σε λευκο !! :) :) :)

LG G2 32GB WHITE, 1+ 5T WHITE
Link to comment
Share on other sites

Η vodafone εχει βγαλει την lollipop απ οτι βλεπω σε καθε χωρα; η καθαρη version δεν εχει βγει ακομα;

Καλημερα.Εαν προσεξεις καλυτερα απο τις χωρες που ειναι τσεκαρισμενες,θα δεις σε καποια λινκ να γραφει open και οχι vod....Αυτες ειναι καθαρες,οπως πχ.Πορτογαλιας, Ιταλιας, Ουγγαριας, Ισπανιας.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Tο δυστυχως το com.android.phone εχει σταματησει πως το ξεπερναμε;

 

----- προσθήκη μηνύματος 16 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Με επαναφορα εστρωσε

Καλημερα.Αυτο θα σου ελεγα να κανεις γιατι και σε αλλα παιδια ετυχε.:)

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλη την παρέα .Σας μεταφέρω την εμπειρία μου για την V30a open.Δοκίμασα την έκδοση του somboons http://forum.xda-developers.com/lg-g2/development-d802/rom-stock-30d-flashable-zip-t3070383 .Eγώ κατέβασα την v30a που είναι η έκδοση open για τα unbranded G2 ,υπάρχει και η v30d της vodafone .Mην μπερδεύεστε με τα γράμματα είναι ίδιες (πολλοί νομίζουν ότι η έκδοση d είναι νεότερη ,όχι το αντίθετο θάλεγα ). Ο somboons την καθάρισε απο τις εφαρμογές της vodafone ,γι αυτό είναι και πιό ελαφριά ,πιό μικρό αρχείο.Πρώτα απο όλλα να σας πω οτι τα αρχεία όλα και την ρομ τα έχω σε φλασάκι .Εχω πάρει τα backup μου με titanium κ.λ.π.Mπαίνω στη recovery (απαραίτητα η 2.8.6.1 του blastagator http://blastagator.ddns.net/twrp/2-8-6-1.php) και κάνω Wipe > Format data> type yes .ΠΡΟΣΟΧΗ εδώ σβήνουν τα πάντα από το κινητό.Γι αυτό όταν το κάνω το φλασάκι δεν το έχω συνδεδεμένο (δεν ξέρω τι θα γίνει αν το αφήσω πάνω στο G2 την ώρα που κάνω format data)Eίμαστε λοιπόν τώρα μόνο με την recovery (και το φλασάκι στο χέρι),το συνδέουμε πάμε στο install> select storage >usb-otg και φλασάρουμε την ρομ .Αν τυχόν δεν δείτε τα περιεχόμενα του φλας όταν το επιλέξετε μην τρομοκρατηθείτε ,πατήστε internal storage και μετά ξανά usb-otg ή κάντε reboot την recovery.Δεν αργεί πολύ η ρομ να φορτωθεί (εμένα έμεινε κολλημένη στο 10 % για κανα τρίλεπτο και ψιλοφοβήθηκα αλλά μετά σε κλάσματα δευτ. ανεβαίνει στο 100%) .Οταν λοιπόν το ανοίξουμε είμαστε με την Lollipop v30 και το σπουδαιότερο ροοταρισμένοι ,η recovery παραμένει και έχει κατέβει και το SuperSu 2,46.
Link to comment
Share on other sites

Περιεργο...σε σχεση με την μαμα 4.4 μπορεις να κανεις μια συγκριση?Προς το παρον οι περισσοτεροι λενε οτι το κινητο παει το ιδιο καλα με πριν αν οχι καλυτερα.

 

Φοράω την CloudyG3 αρκετό καιρό και Δεν μπορώ να κάνω σύγκριση με στοκ.Το μόνο που μπορώ να πω με βεβαιότητα είναι ότι η ταχύτητα της κάμερας έχει βελτιωθεί κατά πολύ σε νυχτερινές λήψεις με φλας,που αργούσε.Σχεδόν τόσο γρήγορη όσο η Cloudy.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, να ρωτήσω σε όλους σας -μιας και δεν το κατέχω- βάζοντας το ΙΜΕΙ στο link που παραθέτεται βγάζει τα εξείς..

Download Firmware

Version: V20H

Country: 6NE/NORTHERN EUROPE_16G

Model: LGD802

Dimension: 1.64 GiB

Full List For Your Phone Here

Πρέπει να πάω εκει που λέει 'Full List For Your Phone Here΄' να το κατεβάσω με την αντίστοιχη και Version ... χώρα ??? αν ναι πως θα το περάσω στο κινητό ???με την LG suite μπορεί να γίνει???? μόνο του το τηλέφωνο από το "κέντρο ενημέρωσης" δεν θα το κάνει αυτόματα???

Link to comment
Share on other sites

Παίζει να το βγάλουν OTA κάποια στιγμή;

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Οκ θα περιμένω λίγο άκομα να δω συνολικές εντυπώσεις. Κανένας που να το πέρασε χωρίς hard reset να μας δώσει εντυπωσεις;

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι με στοκ κιτ κατ και ροουτ 32γιγα γερμανικο.για να βαλω λολλιποπ πρέπει να το κανω με flash tool ή απλα ενα factory reset και υστερα τη περναω?
Link to comment
Share on other sites

Ειμαι με στοκ κιτ κατ και ροουτ 32γιγα γερμανικο.για να βαλω λολλιποπ πρέπει να το κανω με flash tool ή απλα ενα factory reset και υστερα τη περναω?

Και εγώ το ίδιο...έχει βγει η γερμανικη???

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μόλις έβαλα το κινητό μου στο pc suite κ δε βγάζει αναβάθμιση... Είναι 6ES ισπανικό... Γιατί;;;
είσαι στο μυαλό κάτι μαγικό...
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μόλις έβαλα το κινητό μου στο pc suite κ δε βγάζει αναβάθμιση... Είναι 6ES ισπανικό... Γιατί;;;

Και εγώ 6ES είμαι φίλε, δε μπορούσα να περιμένω, έκανα καθαρή με flash tool

Link to comment
Share on other sites

Από προχθές έχω περάσει τη Lollipop v30a κανονικά μέσω pc suite γιατί μέσω ota δε μου την εμφάνιζε. Το τηλέφωνο είναι Ιταλικό. Πριν την αναβάθμιση αλλά και μετά έκανα hard reset και το κινητό απλά πετάει!!! Μια απορία έχω: Σε μερικές χώρες εμφανίζεται ως V30a και σε άλλες ως V30d. Γιατί συμβαίνει αυτό? Υπάρχει καμιά διαφορά?
Link to comment
Share on other sites

Μια απορία έχω: Σε μερικές χώρες εμφανίζεται ως V30a και σε άλλες ως V30d. Γιατί συμβαίνει αυτό? Υπάρχει καμιά διαφορά?

Πρακτικά, όχι!

Η 30D, είναι νομίζω της Vodafone...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλη την παρέα .Σας μεταφέρω την εμπειρία μου για την V30a open.Δοκίμασα την έκδοση του somboons http://forum.xda-developers.com/lg-g2/development-d802/rom-stock-30d-flashable-zip-t3070383 .Eγώ κατέβασα την v30a που είναι η έκδοση open για τα unbranded G2 ,υπάρχει και η v30d της vodafone .Mην μπερδεύεστε με τα γράμματα είναι ίδιες (πολλοί νομίζουν ότι η έκδοση d είναι νεότερη ,όχι το αντίθετο θάλεγα ). Ο somboons την καθάρισε απο τις εφαρμογές της vodafone ,γι αυτό είναι και πιό ελαφριά ,πιό μικρό αρχείο.Πρώτα απο όλλα να σας πω οτι τα αρχεία όλα και την ρομ τα έχω σε φλασάκι .Εχω πάρει τα backup μου με titanium κ.λ.π.Mπαίνω στη recovery (απαραίτητα η 2.8.6.1 του blastagator http://blastagator.ddns.net/twrp/2-8-6-1.php) και κάνω Wipe > Format data> type yes .ΠΡΟΣΟΧΗ εδώ σβήνουν τα πάντα από το κινητό.Γι αυτό όταν το κάνω το φλασάκι δεν το έχω συνδεδεμένο (δεν ξέρω τι θα γίνει αν το αφήσω πάνω στο G2 την ώρα που κάνω format data)Eίμαστε λοιπόν τώρα μόνο με την recovery (και το φλασάκι στο χέρι),το συνδέουμε πάμε στο install> select storage >usb-otg και φλασάρουμε την ρομ .Αν τυχόν δεν δείτε τα περιεχόμενα του φλας όταν το επιλέξετε μην τρομοκρατηθείτε ,πατήστε internal storage και μετά ξανά usb-otg ή κάντε reboot την recovery.Δεν αργεί πολύ η ρομ να φορτωθεί (εμένα έμεινε κολλημένη στο 10 % για κανα τρίλεπτο και ψιλοφοβήθηκα αλλά μετά σε κλάσματα δευτ. ανεβαίνει στο 100%) .Οταν λοιπόν το ανοίξουμε είμαστε με την Lollipop v30 και το σπουδαιότερο ροοταρισμένοι ,η recovery παραμένει και έχει κατέβει και το SuperSu 2,46.

 

Καλησπέρα παιδιά.

 

Αν έχουμε philz recovery δεν μπορούμε να τα φλασάρουμε αυτά?

 

Πρέπει οποσδήποτε twrp?

Link to comment
Share on other sites

Οκ θα περιμένω λίγο άκομα να δω συνολικές εντυπώσεις. Κανένας που να το πέρασε χωρίς hard reset να μας δώσει εντυπωσεις;

εγώ προσπάθησα αλλά δεν έκατσε (μου έβγαλε το γνωστό πλέον com.android.phone έχει σταματήσει)

κάποιος που τα κατάφερε υπάρχει;

 

επίσης το pc suite έβγαζε προειδοποίηση ότι το backup δεν μπορεί να γίνει restore λόγω security / encryption οπότε δεν το επιχείρησα καν

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...