Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σου εχω γραψει πιο πανω Ανεστη.Συγνωμη αν γινομαι κουραστικος :)

Δεν γίνεσαι κουραστικός απλά απ΄ότι κατάλαβα το τηλ. είναι portugal και εφόσον είσαι stock χωρίς root και έχει δοθεί και η open λολλιποπ απο Πορτογαλία μπορείς να το αναβαθμίσεις

458 6PR/PORTUGAL_OPEN_16G V30a LGD802 1.65 GiB

Edited by anestis1
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδες ειμαι με cloudy g3.. Για να φλασαρω την lollipop με flashtool πρεπει να το κανω πρωτα στοκ? Ή φλασαρω κατευθειαν μιας και ειναι flashtool?
phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

Παιδες ειμαι με cloudy g3.. Για να φλασαρω την lollipop με flashtool πρεπει να το κανω πρωτα στοκ? Ή φλασαρω κατευθειαν μιας και ειναι flashtool?

Η αναβάθμιση η official απαγορεύεται δια ροπάλου αν δεν είσαι stock και χωρίς root μαμίσιο που λέμε .Aλλοιώς μάματα

Noμίζω ,ας με διορθώσει κάποιος

 

----- προσθήκη μηνύματος 12 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παραθέτω ενα σημερινό video για root και recovery .Sorry είναι στα Ιταλικά αλλά νομίζω οι γνώστες θα το καταλάβουν (απο τα συμφραζόμενα)

Link to comment
Share on other sites

Παιδες ειμαι με cloudy g3.. Για να φλασαρω την lollipop με flashtool πρεπει να το κανω πρωτα στοκ? Ή φλασαρω κατευθειαν μιας και ειναι flashtool?

 

flashtool και βάζεις την v30 κατευθείαν. δεν χρειάζεται να επιστρέψεις σε στοκ kitkat ή jb

Link to comment
Share on other sites

Η αναβάθμιση η official απαγορεύεται δια ροπάλου αν δεν είσαι stock και χωρίς root μαμίσιο που λέμε .Aλλοιώς μάματα

Noμίζω ,ας με διορθώσει κάποιος

 

----- προσθήκη μηνύματος 12 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παραθέτω ενα σημερινό video για root και recovery .Sorry είναι στα Ιταλικά αλλά νομίζω οι γνώστες θα το καταλάβουν (απο τα συμφραζόμενα)

Νομιζω αυτο ισχυει για το LG Suite και οχι για το Flashtool.. Κανω λαθος?

phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

Ωραίος, περιμένεις να σου έρθει η αναβάθμιση και την περνάς από πάνω όμορφα και ωραία

 

θενκς......

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω αυτο ισχυει για το LG Suite και οχι για το Flashtool.. Κανω λαθος?

Πρέπει να έχεις δίκιο δεν το κατάλαβα σωστά

Link to comment
Share on other sites

παιδια μια ερωτηση παρακαλω...Παω να να περασω stock firmware στο κινητο....Στο flash root τι επιλεγω? cdma η 3GQCT ??
Link to comment
Share on other sites

παιδια μια ερωτηση παρακαλω...Παω να να περασω stock firmware στο κινητο....Στο flash root τι επιλεγω? cdma η 3GQCT ??

CDMA. ;)

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορω να καταλαβω γιατι οταν κανω συνδεση ΟΤΑ με πεταει εξω λεγοντας οτι δεν μπορει να συνδεθει;

Σε ξένα site διάβασα ότι λόγω μεγέθους του αρχείου δεν το δίνει η LG με ΟΤΑ αλλά μέσω LG pc Suite

Link to comment
Share on other sites

Ανεστη θα χαθουν ολα απο το τηλεφωνο με την αναβαθμιση;

Δεν το ξέρω και δεν έχω προσωπική εμπειρία ,δεν την έχω βάλει .Ας απαντήσει κάποιος που έχει κάνει την διαδικασία

Link to comment
Share on other sites

Ανεστη θα χαθουν ολα απο το τηλεφωνο με την αναβαθμιση;

 

Από τη στιγμή που είσαι στοκ και κάνεις απλά αναβάθμιση δεν χάνεται τίποτα. Όμως καλό είναι επειδή μιλάμε για μεγάλη αναβάθμιση και νέο λειτουργικό να κάνεις backup και factory reset πριν και να κάνεις καθαρή εγκατάσταση.

Link to comment
Share on other sites

Στο LG PC Suite γράφει ,Για τηλέφωνα ή συσκευές tablet με Android 5.0 Lollipop ή μεταγενέστερη έκδοση,η επαναφορά ή η δημιουργία αντιγράφου ασφαλείας δεν γίνεται σωστά εξαιτίας χαρακτηριστικών ασφαλείας του λειτουργικού συστήματος Android.

 

Γνωρίζει κανείς κάτι? Θα λειτουργήσει άραγε η επαναφορά ή πάει για στήσιμο απο την αρχή... :confused:

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια θα με βοηθησει καποιος πως να κανω unroot και επιστροφη σε στοκ 4.4.2 για να παρω τη λολλιπο?

φοραω cloudyfa 2.2 αλλα καταναλωνει πολυ γρηγορα τη μπαταρια....θα με βοηθεισετε? δεν ειμαι εχπερ σε αυτα αλλα με καθοδηγηση μπορω

Link to comment
Share on other sites

Χωρις να ειμαι εξπερ και γω,κανω copy paste αυτο το λινκ...Εγω με αυτο το guide το εκανα πριν καμια ωρα ! Ευκολο ειναι... http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=45293512#post45293512
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια θα με βοηθησει καποιος πως να κανω unroot και επιστροφη σε στοκ 4.4.2 για να παρω τη λολλιπο?

φοραω cloudyfa 2.2 αλλα καταναλωνει πολυ γρηγορα τη μπαταρια....θα με βοηθεισετε? δεν ειμαι εχπερ σε αυτα αλλα με καθοδηγηση μπορω

 

Μα το λένε ήδη κάποιοι φίλοι ελάχιστα ποστ πιο πανω.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια θα με βοηθησει καποιος πως να κανω unroot και επιστροφη σε στοκ 4.4.2 για να παρω τη λολλιπο?

φοραω cloudyfa 2.2 αλλα καταναλωνει πολυ γρηγορα τη μπαταρια....θα με βοηθεισετε? δεν ειμαι εχπερ σε αυτα αλλα με καθοδηγηση μπορω

Κατεβάζεις τη rom που αντιστοιχεί στο μοντέλο σου, και τη περνάς με flash tool 2014. Δε χρειάζεται να κάνεις ξε-root. Έχει γραφτεί και πιο πάνω

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα μάγκες!! Διαβασα ότι ερχεται ή ηρθε το γλυφιτζουρι στην d802! Είμαι με root και εκδοση d80220c-SEA-XX πως θα περασω το lollipop;
Καμένος μέχρι το μεδούλι!
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορω να καταλαβω γιατι οταν κανω συνδεση ΟΤΑ με πεταει εξω λεγοντας οτι δεν μπορει να συνδεθει;

Aπλα δεν πρεπει να δουλευουν οι servers της LG ειτε απο υπερφορτωση ειτε οτιδηποτε.

Το ιδιο μηνυμα μου βγαζει σε γερμανικο 32gb που ουτως ή αλλως δεν βγει ακομα η 30Α.

Κανονικα θα επρεπε να βγαζει μυνημα οτι δεν υπαρχει update

LG G8s Black

Νικόλας

Link to comment
Share on other sites

Μερικές φορές (όχι απαραίτητα μετά από παιχνίδι) παρατηρώ στην πάνω δεξιά πλευρά της οθόνης ένα άσπρο σημάδι που φτάνει μέχρι το κουτάκι της αυτόματης φωτεινότητας...έχει παρατηρήσει κανείς κάτι παρόμοιο;θεωρείται πρόβλημα;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...