Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Κ εγώ 16αρι ισπανικό αλλά τίποτα ακόμα... Έκανες update ΟΤΑ;;;

Όχι φίλε, δεν μου ήρθε update διότι έχω είδη lolli, σήμερα είμαι εκτός, αύριο θα την φλασαρω με flash tool

Edit πιστεύω μέχρι το βράδυ να σου έρθει με OTA

Edited by dimtz
Link to comment
Share on other sites

βγηκανε και οι open , αντε παμε για φλασαρισμα, 30Α η εκδοση τους

Εχεις δίκιο μου φαίνεται ,δεν το γλυτωνουμε το ξαναστήσιμο .Θα μου πείς αυτή είναι και η χαρά....μέχρι να βγουν και οι custom...

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ιταλικο και σημερα ΠΡΩΙ ΠΡΩΙ ηρθε ΕΠΙΣΗΜΑ απο LG SUITE!!!! Απλα ειναι ΚΟΡΥΦΑΙΑ!!!

Eίναι της Vodafone ή open ?Με ρώτησε ενας φίλος που έχει Ιταλικό

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μπορω να ρωτησω κατι γιατι δεν γνωριζω...Εγω το εχω ρουταρει το κινητο...Για να κανω κανονικα την αναβαθμιση πρεπει να το ξε ρουταρω ??? Αν γινεται πειτε μου :)
Link to comment
Share on other sites

Μεσω pc suite μου εβγαλε αναβαθμιση που τελειωνει σε 30Α (ιταλικη συσκευη) ! ειναι η λολλιποπ? αν ναι γνωριζετε αν ειναι της vodafone ? το κινητο μου παντως δεν ειναι συσκευη vodafone δεν εχει καποιο λογοτυπο της! :)
Link to comment
Share on other sites

Και flashable zip

 

 

Το κινητό μου είναι ελληνικο(6gr γράφει το κουτί) και έχει περασμένη έκδοση λογισμικού 20h.θα κατεβάσω την 20h για την Ελλάδα και θα την περάσω με το flash tool;δεν χρειάζεται κάτι άλλο;

Link to comment
Share on other sites

Γιώργο αφού έχεις την 20h θα περάσεις πάλι την 20h?

 

Περίμενε να βγεί η λόλι για Ελλάδα... ;)

Link to comment
Share on other sites

Μεσω pc suite μου εβγαλε αναβαθμιση που τελειωνει σε 30Α (ιταλικη συσκευη) ! ειναι η λολλιποπ? αν ναι γνωριζετε αν ειναι της vodafone ? το κινητο μου παντως δεν ειναι συσκευη vodafone δεν εχει καποιο λογοτυπο της! :)

H V30a 1,65 GB είναι η οpen .H V30d 1,78 GB είναι της Voda.Ρίξε μια ματιά εδώ

http://lg-phone-firmware.com/index.php?id_mod=36

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε σε κάποιον ΟΤΑ update;

 

 

Πριν λιγο το τηλεφωνο μου εκανε καποια περιεργα κολληματα,ανευ λογου.

Δεν ξερω γιατι αλλα το μυαλο μου πηγε στην αναβαθμιση.Προσπαθησα να κανω τσεκ απο το τηλεφωνο ανεπιτυχως.

Συνδεθηκα στο LG Pc Suit,και μου εβγαλε πως υπαρχει νεωτερη εκδοση λογισμικου.

Το τηλεφωνο αυτη τη στιγμη εχει Kit Kat 4.4.2.

H προς εγκατασταση ενημερωση λογισμικου ειναι η D80230A.

Προκειται για τη lollipop;Και αν ναι προτεινεται να γινει η να περιμενουμε λιγο ακομα;

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μπορω να ρωτησω κατι γιατι δεν γνωριζω...Εγω το εχω ρουταρει το κινητο...Για να κανω κανονικα την αναβαθμιση πρεπει να το ξε ρουταρω ??? Αν γινεται πειτε μου :)

Πρέπει να το ξανακάνεις stock .Mην κάνεις αναβάθμιση έτσι όπως είσαι γιατί θα μπλοκάρει .Ευκολο είναι αν χρειαστεί πεσμου

Link to comment
Share on other sites

καποιος να μας πει οτι μπορουμε να την περασουμε με update ρε παιδια, δεν το ξαναστηνουμε ε;
Link to comment
Share on other sites

Πριν λιγο το τηλεφωνο μου εκανε καποια περιεργα κολληματα,ανευ λογου.

Δεν ξερω γιατι αλλα το μυαλο μου πηγε στην αναβαθμιση.Προσπαθησα να κανω τσεκ απο το τηλεφωνο ανεπιτυχως.

Συνδεθηκα στο LG Pc Suit,και μου εβγαλε πως υπαρχει νεωτερη εκδοση λογισμικου.

Το τηλεφωνο αυτη τη στιγμη εχει Kit Kat 4.4.2.

H προς εγκατασταση ενημερωση λογισμικου ειναι η D80230A.

Προκειται για τη lollipop;Και αν ναι προτεινεται να γινει η να περιμενουμε λιγο ακομα;

Λογικά είναι η Lollipop .Mέσω ΟΤΑ το βλέπω δύσκολο γιατί είναι μεγάλο το αρχείο 1,65 GB μάλλον μέσω pc suite θα το βάλουμε .Απλά παρακολουθώ την επίσημη σελίδα της LG και για Ελλάδα δεν το έχει δώσει ακόμα

http://lg-phone-firmware.com/index.php?id_mod=36

Link to comment
Share on other sites

Λογικά είναι η Lollipop .Mέσω ΟΤΑ το βλέπω δύσκολο γιατί είναι μεγάλο το αρχείο 1,65 GB μάλλον μέσω pc suite θα το βάλουμε .Απλά παρακολουθώ την επίσημη σελίδα της LG και για Ελλάδα δεν το έχει δώσει ακόμα

http://lg-phone-firmware.com/index.php?id_mod=36

 

Το δικο μου κινητο ειναι D80220h-EUR-XX.Αγορασμενο απο Κaizer.

Link to comment
Share on other sites

βαλτε την ιταλικη , μην παιδευεστε. Ιδιες θα ειναι ολες οι ΟΡΕΝ
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Περιμένετε να βγει η δικιά σας ρομ, αυτήν που αντιστοιχεί στο κινητό σας, μη βιάζεστε, σε μία -δύο μέρες θα την έχετε
Link to comment
Share on other sites

βαλτε την ιταλικη , μην παιδευεστε. Ιδιες θα ειναι ολες οι ΟΡΕΝ

 

Άμα την περάσω με το flash tool Πρέπει να κάνω μπακ απ φώτο βίντεο κλπ;

Link to comment
Share on other sites

Περιμένετε να βγει η δικιά σας ρομ, αυτήν που αντιστοιχεί στο κινητό σας, μη βιάζεστε, σε μία -δύο μέρες θα την έχετε

 

αν βιαζομαστε; καθολου, το αντιθετο, ακομα κ να μου βγαλει μηνυμα το κιν να την βαλω θα το σκεφτω πολυ σοβαρα,

δεν εχουμε καμια ορεξη να κανουμε τους beta testers τα χουμε ξανα πει, βαλτε την εσεις που βιαζεστε, σκουξτε για τα προβληματα σας κ αμα τα διορθωσουν τοτε θα την βαλουμε εμεις ;)

Link to comment
Share on other sites

Το οτι ρωταμε αν αξιζει να αναβαθμισουμε η οχι,καποιον που γνωριζει και εχει διαθεση να πει,ειναι νομιζω θεμιτο και λογικο και δεν δειχνει βιασυνη

:)

Link to comment
Share on other sites

Λογικά είναι η Lollipop .Mέσω ΟΤΑ το βλέπω δύσκολο γιατί είναι μεγάλο το αρχείο 1,65 GB μάλλον μέσω pc suite θα το βάλουμε .Απλά παρακολουθώ την επίσημη σελίδα της LG και για Ελλάδα δεν το έχει δώσει ακόμα

http://lg-phone-firmware.com/index.php?id_mod=36

Κ πως την περνάμε; με το flash tool 2014;

είσαι στο μυαλό κάτι μαγικό...
Link to comment
Share on other sites

αν βιαζομαστε; καθολου, το αντιθετο, ακομα κ να μου βγαλει μηνυμα το κιν να την βαλω θα το σκεφτω πολυ σοβαρα,

δεν εχουμε καμια ορεξη να κανουμε τους beta testers τα χουμε ξανα πει, βαλτε την εσεις που βιαζεστε, σκουξτε για τα προβληματα σας κ αμα τα διορθωσουν τοτε θα την βαλουμε εμεις ;)

Είδη την έχουμε φίλε μου καμιά δεκαριά μέρες, δεν υπάρχει κανένα απολύτως θέμα, εγώ προσωπικά δε βρήκα κάποιο bug ;)

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να το ξανακάνεις stock .Mην κάνεις αναβάθμιση έτσι όπως είσαι γιατί θα μπλοκάρει .Ευκολο είναι αν χρειαστεί πεσμου

 

 

Θα ηθελα να το κανω stock να σου πω την αληθεια...Αν μπορουσες να μου δωσεις ενα guide θα ημουν πολυ ευγνωμων :) :)

Link to comment
Share on other sites

Άμα την περάσω με το flash tool Πρέπει να κάνω μπακ απ φώτο βίντεο κλπ;

 

ναι, θα τα χασεις ολα. μην ξεχασεις CSE flash.

 

Λοιπον περασα την ιταλικη ΟΡΕΝ, ενα πραγμα θα πω γιατι βιαζομαι να φυγω. Μην δειξετε το κινητο σε κανενα παιδι με Lg G3 , θα τον ξενερωσετε ασχημα. Παει φετες σε σχεση με το μεγαλο αδερφο. :lol:

All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...